Jump to content
Dogomania

DRAMATYCZNA SYTUACJA w schronisku ! Zbieramy pieniądze na słome dla psiaków !~Józefów


Qeeriefire

Recommended Posts

Dostałam pare siatek książek, torbę ręczników, koc oraz torbę z różnościami - fartuchy, podkłady czy lignina (nie sprawdzałam osobiście, bo spakowane ;) ).
Książki są stare, egzemplarze z przed 30 lat (nie wszystkie), ale w stanie dobrym. Są lektury szkolne, klasyka (Verne, Balzac), trochę o tematyce religijnej.
Nie za bardzo mam pomysłu jak je spieniżyć (książki). Gdyby jakaś świetlica lub biblioteka mogła je kupić? Bo nie jestem pewna czy "pójdą" na bazarku...
W każdym razie bardzo chętnie mogę komuś te wszystkie rzeczy przekazać. Część na pewno przyda się w schronisku :)

A i jeszcze kolega miałby pościel i ręczniki. Czy takie rzeczy jak pościel (poszewki) się wogóle mogą przydać?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 297
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Igam']Dostałam pare siatek książek, torbę ręczników, koc oraz torbę z różnościami - fartuchy, podkłady czy lignina (nie sprawdzałam osobiście, bo spakowane ;) ).
Książki są stare, egzemplarze z przed 30 lat (nie wszystkie), ale w stanie dobrym. Są lektury szkolne, klasyka (Verne, Balzac), trochę o tematyce religijnej.
Nie za bardzo mam pomysłu jak je spieniżyć (książki). Gdyby jakaś świetlica lub biblioteka mogła je kupić? Bo nie jestem pewna czy "pójdą" na bazarku...
W każdym razie bardzo chętnie mogę komuś te wszystkie rzeczy przekazać. Część na pewno przyda się w schronisku :)

A i jeszcze kolega miałby pościel i ręczniki. Czy takie rzeczy jak pościel (poszewki) się wogóle mogą przydać?[/QUOTE]
Myślę,że jak najbardziej się przydadzą, ale lepiej aby się wypowiedziały osobo, które mają bezpośrednio kontakt z schroniskiem.

Link to comment
Share on other sites

podaję za [B]ewu[/B]:

[I]Przesyłajcie proszę
[B][COLOR=#ff0000]UWAGA![/COLOR][/B] Rodzina W.....ze Świętochłowic z ulicy Hanki Sawickiej(dane podamy na priv) jest podejrzana o przyjmowanie psów bezdomnych na mięso. Jest zgłoszenie, że w krótkim czasie przez ten dom przewinęło się dużo psów, a dzieci z tej rodziny mówią jedzeniu mięska z psów. Nasza Fundacja prowadzi interwencję w tej sprawie. Schroniska okoliczne są powiadomione, ale staramy się nagłośnić sprawę w całym regionie. Prosimy osoby i organizacje, które wyadoptowały tej rodzinie psa o kontakt z Fundacją. [EMAIL="[email protected]"][COLOR=#4444ff][email protected][/COLOR][/EMAIL][/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Igam']Dostałam pare siatek książek, torbę ręczników, koc oraz torbę z różnościami - fartuchy, podkłady czy lignina (nie sprawdzałam osobiście, bo spakowane ;) ).
Książki są stare, egzemplarze z przed 30 lat (nie wszystkie), ale w stanie dobrym. Są lektury szkolne, klasyka (Verne, Balzac), trochę o tematyce religijnej.
Nie za bardzo mam pomysłu jak je spieniżyć (książki). Gdyby jakaś świetlica lub biblioteka mogła je kupić? Bo nie jestem pewna czy "pójdą" na bazarku...
W każdym razie bardzo chętnie mogę komuś te wszystkie rzeczy przekazać. Część na pewno przyda się w schronisku :)

A i jeszcze kolega miałby pościel i ręczniki. Czy takie rzeczy jak pościel (poszewki) się wogóle mogą przydać?[/QUOTE]
z ksiazkami to faktycznie bedzie problem...
ale mamy tu fachowcow od handlowania ksiazkami (przelec sie po tytulach bazarkow i zobacz kto je prowadzi) - oni moze sie zmierza z problemem :)
wszelkie rzeczy typu "materiał" jak mala poszewka na poduszke w ostatecznosci przydadza sie jako sciereczki do sprzatania; koce, koldry, lignina, podklady, posciel, reczniki, chodniki, dywany zawsze sie przydadza w duzych ilosciach :)
tylko pewnie bedzie klopot z transportem?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kakadu']tylko pewnie bedzie klopot z transportem?[/QUOTE]
Może nie ;) Koleżanka z pracy mieszka w Legionowie, a to już bliżej niż W-wa. Powiedziała, że może te wszystkie rzeczy zabrać do siebie, więc odbiór mógłby być już od niej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malagos']O takie pościelowe szmatki prosi Azyl w Konstancinie.[/QUOTE]
Właśnie dziś się dowiedziałam, że szmatki, które miałam dostać od kolegi już poszły do jakiegoś schroniska.

Ale całą resztę, książki, ręczniki, mam i czekam na kontakt. Czy mogę je oddać koleżance mieszkającej w Legionowie? Czy stamtąd będzie miał kto je odebrać?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kakadu']a gdzie się pojawiają?
i w jakim kontekście?
czy po to, żeby jakos poruszyć opinie publiczna i zmobilizować ludzi do działania, czy dla sensacji?
tak, czy owak informacja o usypianiu nie jest prawdziwa;
a schronisko..., no cóż faktycznie ciągle jest zamknięte, przynajmniej ja nie słyszałam, żeby powiatowy wet. je otworzył z powrotem; ale chętni do adopcji są mile widziani (bardzo mile); dla nich bramy schroniska są otwarte zawsze;


oczywiscie, ze jestesmy zainteresowani; w sobotę jedziemy z tzem zawieźć psa z józefowa do ortopedy na puławską - może uda się wtedy do ciebie zajrzeć
zaraz napisze maila


faktycznie paskudna sprawa; najlepiej umawiać się z wolontariuszami, wtedy może jest łatwiej; przykro mi, ze tak się stało; czy ta suczka, którą chciałeś adoptować jest cały czas w józefowie? bo jeśli jeszcze chciałbyś ją adoptować (choć pewnie wziąłeś już jakiegoś innego psa) to może moglibyśmy pomóc?

zajrzałam na stronę - profil psa założyła dorota bujwid - można sie z nia kontaktować bez problemu - zawsze chętnie pomoże;[/QUOTE]

Niestety adopcja tej suczki z mojej strony jest już niemożliwa, ponieważ przygarnąłem już inną z palucha, tam nie było żadnych problemów, było już nawet po czasie kiedy można adoptować psy ale zagadałem do kierownika (widać że mu zależy) i poprosił jednego pracownika żeby został dłużej i mi pomógł.
A jeszcze co do tej suczki z Józefowa to tamta Pani stwierdziła że zostanie na zawsze w schronisku bo jest "dzika" i się już nie zmieni.

Link to comment
Share on other sites

Ja bardzo proszę o odpowiedź czy ktoś jest w stanie odebrać rzeczy, które dostałam.
Na razie jeżdżą w samochodzie, więc nie miałabym problemu z przekazaniem ich koleżance, która mieszka w Legionowie.
Ale zajmują mi cały tył. Dziś z tego powodu nie mogłam podrzucić dziecka do szkoły, gdyż jego miejsce zajęte jest przez książki :(
A dwa dni temu nie byłam w stanie przewieźć psa do lecznicy (musiałam prosić o pomoc znajomego).
Niestety, jak je wyjmę to odbiór będzie możliwy już tylko w Warszawie na Bemowie (ciężkie są bardzo a ja nie mogę aktualnie nic dźwigać)

ps. musiałam jednak wieczorem opróżnić samochód - nie miałam jak przewieźć chorego psa do lekarza...

Link to comment
Share on other sites

cholera, przepraszam, ale troche juz nie ogarniam, mam 4 bazarki, plus masę rzeczy do wystawienia (zdjecia na mailu) i do tego zepsuty komputer; wszystko co robię robie praktycznie z pracy, bo w domu nie zawsze moge mezowi zabrac jego sluzbowy;
zapytam męza czy by nie mogl odebrac tego z bemowa; czy w gre wchodzi weeked? (niedziela koło 14:00?)
tylko co będzie jak to sie nie sprzeda? zawsze mnie to meczy bo nie ma co robic z tymi fantami;
prosze - pisz pw bo ja nie zawsze zagladam do tego watku;

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://www.dogomania.pl/threads/219095-SuperMemo-grammar-idioms-na-schr.-w-J%C3%B3zefowie-do-14.XII-h-23-59"][COLOR=green][B]Nowiutki kurs do nauki idiomów i gramatyki angielskiej ze znanej serii SuperMemo w cenie 30 zł zamiast 50 zł. Okazja! Idealne na świąteczny prezent- dla siebie lub bliskiej osoby. Sprzedaż wesprze schronisko w Józefowie.[/B][/COLOR]

[COLOR=green][B][URL="http://www.dogomania.pl/threads/219095-SuperMemo-grammar-idioms-na-schr.-w-J%C3%B3zefowie-do-14.XII-h-23-59?p=18156934#post18156934"][IMG]http://img210.imageshack.us/img210/1246/bargainp.jpg[/IMG][/URL][/B][/COLOR][URL=http://www.dogomania.pl/threads/219095-SuperMemo-grammar-idioms-na-schr.-w-J%C3%B3zefowie-do-14.XII-h-23-59?p=18156934#post18156934][IMG]http://img221.imageshack.us/img221/2343/eegrammarjx.jpg[/IMG][/URL]

[COLOR=green][B]KLIK NA ZDJĘCIE [/B][/COLOR][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Może ktoś się skusi na kalendarz ze swoim zwierzakiem :loveu:
Bazarek na operację Kanisa z Józefowa [URL="http://www.dogomania.pl/threads/218816-Nie-pisa%C4%87-%21-W-przygotowaniu?p=18125312#post18125312"][FONT=Comic Sans MS][SIZE=3][COLOR=red][B]TU[/B][/COLOR][/SIZE][/FONT][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj przelałam 50 zł z mojego bazarku:
[url]http://www.dogomania.pl/threads/213801-DU%C5%BBO-WI%C4%98CEJ-NAJWI%C4%98CEJ....-do-18.09.2011-godz.-24.00?p=18159408#post18159408[/url]

Czy ktoś potem może npotwierdzić na watku bazarkowym, że kasa wpłyneła na konto? Same wiemy, że bez takichpotwierdzeń nie można zamknąć bazarku...

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[INDENT]kochani zakończył się bazarek cegiełkowy na którym zbieraliśmy pieniązki na słomę dla józefowa; udało sie uzbierać 515 złotych, ale kiedy zadzwoniłam dziś do dyrektorki, żeby ja poinformować o zakończeniu akcji i jej efektach - dowiedziałam się, że... słoma została już kupiona w dużych ilościach; [B][COLOR=red]pani bożenna zaproponowała, żebyśmy kupili za uzbierane pieniążki jakąś większą budę dla schroniska[/COLOR][/B] [B][COLOR=red]- czy macie jakieś pomysły gdzie kupić taką budę, żeby wystarczyło te 515 złotych?[/COLOR][/B]
mam nadzieję, że darczyńcy wyrażą zgode na taką zamiane - w sumie buda przetrwa dłużej niż słoma - ale jeszcze jutro powysylam pw z zapytaniem, żeby było fair;

[/INDENT]

Link to comment
Share on other sites

trzeba wszystko rozwazyc zeby nie zrobic nic glupiego
ceny w warszawie sa tak idiotyczne, ze az strach; na plochocinskiej jest sklep ogrodniczy w ktorym za duza bude trzeba zaplacic okolo 600 zlotych, albo i wiecej; za 350 to nawet malej tam nie kupisz; a zadna rewelacja to nie jest; dechy, dach i dziura; zero ocieplenia;
zajrze do zooplus - tam maja dosc tanie budy z niemiec, z ociepleniem; tylko nie wiem, czy ten wklad jest wystarczajaco trwaly jak na schronisko; material pokrowca wyglada na solidny, ale przy zebach nudzacego sie psa moze nie wytrzymac...

znalazłam cos takiego:
[URL]http://www.zooplus.pl/shop/psy/buda_drzwiczki_dla_psa/srednie/247981[/URL]


albo porobic bazarki, dozbierac, i kupic cos takiego:
[URL]http://www.zooplus.pl/shop/psy/buda_drzwiczki_dla_psa/duze/247936[/URL]

to są budy bez ocieplenia, ale może słoma w dużej ilości wystarczy? ścianki są szczelne, bez prześwitów i ten zadaszony taras mnie kusi, bo tam psy szukaja czasem byle jakiego schronienia, a tu jeden mogłby byc w srodku a drugi sobie lezec na tarasiku i bylby bezpiecznie otoczony przed wiatrem np;

można by przykręcić tabliczkę z napisem: "od dogomanii" czy coś w tym rodzaju; byłaby pamiątka po waszych wpłatach na długie lata :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...