Jump to content
Dogomania

Kraków - Beros wśród niebieskich traw... wsród gwiazd... za TM [']


Jagienka

Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kochani, dostalam informacje w sprawie dobermana. nawet nie musialam pytac - sam pan kierownik byl tak uprzejmy i mi je przekazal :lol: - dziekuje :)
cytuje:
"[FONT=Arial][SIZE=2]Na dogomani pojawił się watek Berosa dobermana i UWAGA z zachyłkiem odbytu a nie nowotworem, pies miał nieudany zabieg poza Azylem (poprzedni właścicel go przeprowadzał) i niestety nikt nie chce podjąć się opieki nad psem."[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

O rany , jeśli to nie nowotwór to może jest szansa dla niego:multi:

znalazłam w necie coś takiego:

"ż pisałam na forum...o moim psie który ma problemy z wypróżnianiem...udałam się do lekarza wet., który stweirdził że pies ma przerośniętą prostatę i dlatego tworzy się u niego "zagłębie" z kałem powodujące widoczną gulkę na zewnątrz [IMG]http://www.weterynarz.webpages.pl/modules/Forums/images/smiles/icon_sad.gif[/IMG]
Lekarz stwierdził że należy go wykastrować by zmniejszyć produkcję hormonów mających wpływ na powiększanie się prostaty... "

I to :

"Czasami okrężnica staje się słaba i uwypukla się, tworząc zachyłek ułatwiający gromadzenie się stolca; ta dolegliwość zwana jest okrężnica olbrzymią.
Może być wrodzona, spowodowana chroniczną kolką lub powiązana z powstaniem przepukliny kroczowej, gdy fragment okrężnicy naciąga mięsień w miednicy, tworząc w końcu opuchliznę po jednej lub obu stronach odbytu."

Perfi a czy pan kierownik dał zgodę na zabranie go na badania?

Link to comment
Share on other sites

Zachyłki się operuje , pytałam juz telefonicznie Agnieszkę (wet) , mogło być jednak tak , że ten pierwszy , nieudany zabieg uszkodził zwieracze i nie wiadomo czy uda się to naprawić.

[B][SIZE=4]PANIE KIEROWNIKU CZY JEST MOŻLIWE SKONSULTOWANIE PRZYPADKU DOBCIA POZA SCHRONISKIEM?[/SIZE][/B]
[B][SIZE=4]CHCEMY POMÓC!![/SIZE][/B]

Link to comment
Share on other sites

dostalam kolejne informaje:
"[FONT=Arial][SIZE=2]Sytuacja Berosas jest rzeczywiście trudna, ale czy beznadziejna?! pies ma dobre warunki (jak na schronisko), jest pod opieka lekarska. Niestety takich psów w Azylu jest wiecej, trafiły do nas ponieważ właścicel nie chce trzymać w domu chorego, starego, z problemem wychowawczym psa."

zaproponowalam pomoc i spytalam jakie sa rokowania zdrowotne.
napisalam ze jesli jest szansa na powrot do zdrowia mozemy sfinansowac zabieg poza schroniskiem.
[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Patia']A jak to było z Pigwą ? Pigwa chyba była zabierana ze schroniska do lecznicy na Piłsudskiego.[/quote]
Pigwunię to .Ania. wzięła na tymczasik a potem ja na tymczasik do mojej Mamy, nie odwoziłysmy jej po wizycie u weta do schronu juz. :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Właśnie: to jest typowe...WEzmę sobie pieska, a jak zachoruje albo się zestarzeje to weg i papa....Koszmar!!!
Dobrze chociaż, że on ma w miarę dobre warunki (tak jak napisano-jak na schronisko), tylko mu miziania brakuje i ciepłego domku, bo kiedyś był "kochany" i miał "pana"...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...