Jump to content
Dogomania

Niewidoma Malina ma guza nerki- potrzebna na cito kosztowna operacja!!!!


Kinia1984

Recommended Posts

[quote name='Brzózka']Malina na ostatniej wizycie ważyła 21,8 ...[/QUOTE]
Pytałam w mojej weterynarii na Bełskiej.
Orientacyjny koszt wyjściowy (szacunkowy na oko) to jakieś 350 zetów dla psa bezdomnego.
Cena 500 jest dla psa domnego!
Zastanówcie się.
Lecznica jest dobra. Przynajmniej tak wydaje się mi po ok. 12 latach współpracy z Anią.

Link to comment
Share on other sites

jestem po rozmowie z dr łobaczewską. Powiedziala że jesli chodzi o oczy to znieczulenie dozylne moze byc ale ona rozpisze jak i co podac, bedzie tez w kontakcie z lekarzem chirurgiem ktory bedzie maline operowal. W srode i tak Malinę obejrzy jeszcze przed ewentualnym zabiegiem. Prawdopodobnie zabieg bedzie u mnie w Wołominie w naszej zaufanej lecznicy w czwartek. Jeszcze wszystko jest nie na 100%. Powiedziala że i do dozylnej i do wziewnej podaje się premedykację więc i tak zawsze jest ryzyko że cisnienie srodgalkowe się podniesie , ale Malina jest ustabilizowana jesli chodzi o oczy i dostaje leki caly czas...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='inga.mm']Pytałam w mojej weterynarii na Bełskiej.
Orientacyjny koszt wyjściowy (szacunkowy na oko) to jakieś 350 zetów dla psa bezdomnego.
Cena 500 jest dla psa domnego!
Zastanówcie się.
Lecznica jest dobra. Przynajmniej tak wydaje się mi po ok. 12 latach współpracy z Anią.[/QUOTE]

Bełska to całkiem blisko mnie ... (mieszkam na Batorego).

Do listopada nie ma co czekać, bo i tak to długo trwa. Na razie jest ok, ale nie wiadomo co się tam w środku dzieje. Wet Kingi potwierdził, że to jest ropomacicze wykryte w bardzo wczesnym stadium. Nie możemy niuni niepotrzebnie narażać. W tej chwili, przez oczy i poród, jest już wystarczająco narażona na wszelakie powikłania .... no i żeby później koszt leczenia poopeacyjnego nie był większy niż operacja w szybszym czasie, a nawet za większe pieniądze... (broń Boże nie upieram sie przy Białobrzeskiej, chodzi mi tylko o czas)
takie moje skromne zdanie ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='obraczus87']Przepraszam pomyliłam się :)

Proszę: Ewa Marta[/QUOTE]

Zadzwoniłam do Boliłapki. Najwcześniej operacja dopiero za 2 tyg, ponieważ chirurg jest na urlopie.
Poza tym najczęściej te ceny nie zawierają narkozy wziewnej, a pamiętajmy, że Malina ma chore oczy i prawdopodobnie tylko taka narkoza będzie wchodziła w grę.

Link to comment
Share on other sites

Chirurg ode mnie właśnie rozmawiał z dr łobaczewską ona wytlumaczyla jak znieczulac. Moj wet powiedzial ze się podejmą jak najbardziej tylko jutro Malinka musi miec zrobione badanie krwi (morfologia i biochemia) bo Malinka wiecej pije a to oznacza ze toksyny z macicy przedostaja sie do nerek a Malina chce tym piciem wyplukac toksyny. Jesli wyjdzie ze nerki są zainfekowane to trzeba bedzie znieczulac wziewnie bo narkoza dozylna jeszcze bardziej obciazy nerki. Suma tego wszystkiego taka że czekamy na jutrzejszy wynik badania krwi...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Brzózka']Bełska to całkiem blisko mnie ... (mieszkam na Batorego).[/QUOTE]
Bełska mogłaby być w tym tygodniu, ale nie wiem jak z narkozą.
tel. na wszelki wypadek 22 646 29 90.
Należy rozmawiać wyłącznie z dr Anna Ponimasz.
Będzie jutro od 15-tej.
Nie namawiam na siłę.
To propozycja alternatywna

Link to comment
Share on other sites

Rozliczenie za krew z dnia 25.10

[IMG]http://img208.imageshack.us/img208/5760/img5497v.jpg[/IMG]

Krew wyszla całkiem ok. Poziom leukocytow lekko podwyższony, hemoglobina ciut za mało , nerki pracują ok. Trzeba bedzie Malinke po zabiegu znowu odrobaczyc bo monocytow kwasochlonnych jest za dużo.

Link to comment
Share on other sites

Malinka juz na stole operacyjnym...
Wczoraj byłyśmy u Dr łobaczewskiej i dobre wieści są takie że Maliny leczenie oczu zakończone. Od dziś odstawiamy już azopt na obnizenie cisnienia. Jeszcze pare dni lek przeciwzapalny bo jest lekki stan zapalny spowodowany lekkim urazem, ale to się bedzie czasem zdarzac w przyszlosci. Oczy wyglądają bardzo dobrze.
Teraz Malinka jest operowana i czekamy az sie wybudzi. Zostalysmy poinformowana ze rana operacyjna moze sie ciut gorzej goic niz zwykle bo Malina ma jeszcze mleko i brzuch jeszcze ciut zwisa...

Trzymajcie kciuki...

Link to comment
Share on other sites

Wracając do domu łezka mi poleciała. Dotąd byłam przyzwyczajona, że pierwszy zastrzyk usypiający był podawany przy mnie, więc zwierzak był zabierany w stanie, kiedy mu wszystko "zwisało" ;) Dzisiaj pierwszy raz było inaczej i ... normalnie serce mi prawie pękło jak widziałam, ze nie chce wejść do klatki, że się boi ... Normalnie chyba jestem nienormalna :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Brzózka']Wracając do domu łezka mi poleciała. Dotąd byłam przyzwyczajona, że pierwszy zastrzyk usypiający był podawany przy mnie, więc zwierzak był zabierany w stanie, kiedy mu wszystko "zwisało" ;) Dzisiaj pierwszy raz było inaczej i ... normalnie serce mi prawie pękło jak widziałam, ze nie chce wejść do klatki, że się boi ... Normalnie chyba jestem nienormalna :([/QUOTE]
Nie jesteś nienormalna.
Dla mnie nienormalna jest taka praktyka, ze zabieraja psa obcy ludzie i traci poczucie bezpieczeństwa.
To jest ogromna trauma dla zwierzęcia, ale widać niektórzy weci nie zwracaja uwagi na delikatna psychikę zwierzęcia.

Link to comment
Share on other sites

Inga, to nie tak. W tej lecznicy jest bardzo mało miejsca, a do tego jeszcze nie było chirurga i pewnie dlatego tak. Nie wiem jak to wygląda tam w innych przypadkach.
Nie mogę się doczekać, aż ją zabiorę. Na razie piorę jej kocyk, bo normalnie cały kurz z poprzedniego DT został na nim. Zaraz się biorę za odkurzanie, póki nie ma Maliny (boi się odkurzacza), tak aby dom błyszczał (choć trochę ;) ) na jej przyjazd :)

Tak jak napisała Kinia - trzymajcie kciuki za Malinkę !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...