Jump to content
Dogomania

Wątek Krakowskich Zwierzaków


AgaG

Recommended Posts

[quote name='Asior'][B]zapraszam wszystkich do wysłuchania pełnej wersji NASZEJ PIOSENKI z wstawką od Andrzeja Sikorowskiego[/B] ;)


[CENTER][video=youtube;tNDk8cjyFe4]http://www.youtube.com/watch?v=tNDk8cjyFe4[/video][/CENTER]
[/QUOTE]
guzik, nie mogę oglądnąc bo przycina mi się co chwilkę :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='greatmadwomen']

AMIGA jak można pomóc? ja niestety mieszkam na drugim końcu krk...[/QUOTE]

Można, można pomóc :-)
Jeśli ktoś mieszka w okolicy starej petli w Bronowicach, to baaaardzo proszę o porozwieszanie tam kilku plakacików (są do pobrania na wątku)
Mialam wczoraj telefon od pani, ktora widziala zdjecie Kamelii w Dzienniku i podobno widziala podobnego pieska gdzieś tam w oklicy ul Rydla i Młynkowki (nie wiem, czy nie przekręcilam nazwy, bo tel. wybil mnie z pierwszego snu). Wprawdzie jest to mało prawdopodobne, żeby mała zawędrowala aż tam, a jeszcze mniej prawdopodobne jest, że dala się złapać (a widziano ją na smyczy z jakaś panią, ale podobno zachowywała się dość dziwnie). Ale w końcu wszyscy wiedzą, że wszystko jest w tym życiu możliwe

Link to comment
Share on other sites

Czy możecie poradzić, gdzie w Krakowie najlepiej i najbezpieczniej wysterylizować sunię?
Mam rodzinę w Nowej Hucie, chcą w lutym wysterylizować swoją Mrówkę, bardzo się martwią i boją o Nią - obiecałam zapytać.
Wiem, że jakiś czas temu był już ten temat poruszany, ale nie mogę odszukać tych postów...

Link to comment
Share on other sites

fizia myślę że najlepiej w Arce, lecz wiadomo-drogo tam, lecz wszystko będzie na 100% ok.
[quote name='Avaloth']

około ile jest teraz psów w schronisku ? bo ludzie pytają a ja nie mam pojęcia xd[/QUOTE]
ja zawsze odpowiadam że ponad 400, wiadomo to się ciągle zmienia i ok.100 kotów

Link to comment
Share on other sites

A ja bym radziła zrobić sterylkę u doktora Lisa w gabinecie na 2 Pułku Lotniczego.
Sama robiłam u niego sterylkę mojej Fionusi i kilku osobom tez poleciełam i wszyscy są bardzo zadowoleni.
Doktor kocha zwierzaki i przejmuje sie swoimi pacjentami jak dziećmi. Na dodatek jest niedrogi.

Link to comment
Share on other sites

Wydaję mi się ze ja kojarze bo wygląd i miejsce boksu się chyba zgadza natomiast pewna nie jestem bo inaczej się zachwouje..
A o co chodzi :)??

A tak pozatym to muszę stwierdzic ze momentami miałam ciarki oglądając ten film widząz palce wpychane za kraty i takie "pykanie" psów po nosie...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='greatmadwomen']fizia myślę że najlepiej w Arce, lecz wiadomo-drogo tam, lecz wszystko będzie na 100% ok.

Każdy zabieg niesie ze sobą ryzyko i nawet Arka nie zagwarantuje efektu na 100%.
Bez wątpienia są tam wspaniali specjaliści, ale sterylizacja to już zabieg tak powszechny, że na pewno jest mnóstwo miejsc, gdzie zrobią to równie dobrze.
A cena za sterylizację u nich jest niestety kilkakrotnie wyższa niż w innych (równie świetnych) lecznicach krakowskich.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='greatmadwomen']fizia myślę że najlepiej w Arce, lecz wiadomo-drogo tam, lecz wszystko będzie na 100% ok.

ja zawsze odpowiadam że ponad 400, wiadomo to się ciągle zmienia i ok.100 kotów[/QUOTE]

wcale nie uważam,ze to co drogie to dobre.. uważam, zę w większości ARK jedzie na renomie.
Ja polecam dr. Szpeyera, wykonuje ponad 100 sterylek i kastracji miesięcznie, wg mnie robi to jak robokop teraz :)

Link to comment
Share on other sites

skrzeli, zgadzam się z Tobą w 100%, lecz nie mam dużego doświadczenia w tych sprawach, Arka jest lecznicą której bym w 100% zaufała, ponieważ zrobili by wszystko żeby nic się nie stało złego i było wszystko ok, choć zgadzam się że jest strasznie droga. Z Arką miałam do czynienia z kilkoma psiakami i wiem że są bardzo dobrzy. Nie znam innych zaufanych lecznic, lecz wiem że napewno są także tacy lekarze którzy są równie dobrzy i tańsi.

paoiii: też na te palce ze zgrozą patrzyłam, szczególnie że nie są to boksy ogólne(choć w ogólnych czasem są nawet bardziej gryzące psiaki)

A jeżeli już o lecznice chodzi, to znacie jakiegoś lekarza który wykonuje zabieg usuwania kamienia nazębnego u psów(chodzi o 7letnią sunie) bo nie jestem przekonana co do naszego osiedlowego, a jak usłyszałam cenę w Arce to musiałam usiąść z wrażenia. Będę wdzięczna za odpowiedzi

Link to comment
Share on other sites

[quote name='greatmadwomen']
A jeżeli już o lecznice chodzi, to znacie jakiegoś lekarza który wykonuje zabieg usuwania kamienia nazębnego u psów(chodzi o 7letnią sunie) bo nie jestem przekonana co do naszego osiedlowego, a jak usłyszałam cenę w Arce to musiałam usiąść z wrażenia. Będę wdzięczna za odpowiedzi[/QUOTE]

dr Szpeyer ;)

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE=greatmadwomen;16110770Z Arką miałam do czynienia z kilkoma psiakami i wiem że są bardzo dobrzy. Nie znam innych zaufanych lecznic, lecz wiem że napewno są także tacy lekarze którzy są równie dobrzy i tańsi. A jeżeli już o lecznice chodzi, to znacie jakiegoś lekarza który wykonuje zabieg usuwania kamienia nazębnego u psów(chodzi o 7letnią sunie) bo nie jestem przekonana co do naszego osiedlowego, a jak usłyszałam cenę w Arce to musiałam usiąść z wrażenia. Będę wdzięczna za odpowiedzi[/QUOTE] no niestety ARKA jest droga , ale profesjonalna. Jednak jeżeli chodzi o zabiegi,które nie są 'ratującymi życie psa' warto szukać tańszych lecznic .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paoiii']Wydaję mi się ze ja kojarze bo wygląd i miejsce boksu się chyba zgadza natomiast pewna nie jestem bo inaczej się zachwouje..
A o co chodzi :)??

A tak pozatym to muszę stwierdzic ze momentami miałam ciarki oglądając ten film widząz palce wpychane za kraty i takie "pykanie" psów po nosie...[/QUOTE]

chciałam go pomóc ogłaszać, tylko muszę wiedzieć, gdzie go szukać żeby zdjęcia zrobić, chyba że już ktoś ma?


btw, ile kosztuje sterylka kotki w Arce? może ktoś wie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='greatmadwomen']skrzeli, zgadzam się z Tobą w 100%, lecz nie mam dużego doświadczenia w tych sprawach, Arka jest lecznicą której bym w 100% zaufała, ponieważ zrobili by wszystko żeby nic się nie stało złego i było wszystko ok, choć zgadzam się że jest strasznie droga. Z Arką miałam do czynienia z kilkoma psiakami i wiem że są bardzo dobrzy. Nie znam innych zaufanych lecznic, lecz wiem że napewno są także tacy lekarze którzy są równie dobrzy i tańsi.

I to wielokrotnie tańsi - tu nie chodzi o jakieś kilka złotych, ale o kilkakrotne przebicie na dosłownie wszystkim. Mają wybitnych specjalistów (którym warto powierzyć zabiegi specjalistyczne), ale zgodzę się z Asior, że niestety jadą też na renomie - spotkałam się z opiniami osób posiadających psy od dawna, że jakość usług uległa pogorszeniu i po latach zmienili lecznice.

Kamień usuwają w wielu miejscach. My chodzimy do multi vetu i nie narzekamy (na stronie jest cennik). Byliśmy w krak vecie i też w porządku.

Arka na stronie nie ma niestety cennika. Wisi on natomiast w lecznicy, ale i tak ceny nie zawsze się zgadzają.
Co do sterylizacji kotki to było 300 albo 400 zł - czytałam, ale już nie pamiętam dokładnie. Można dzwonić i dowiadywać się przez telefon

Link to comment
Share on other sites

Zgadzam się i nie chce się kłócić w tej sprawie. Dzięki za polecenie na pewno sprawdzę :)

słyszałyście o tej ON-ce którą facet zostawił na torach kolejowych(szła za nim i stanął na torach kolejowych, ona szła pół metra za nim w ostatniej chwili odskoczył z torów, aby ją przejechało)? Nagrał to monitoring. Ja wczoraj o tym usłyszałam i się we mnie zagotowało :angryy: Sama bym go związała, położyła na torach i patrzyła! Bardzo możliwe że nie poniesie żadnej odpowiedzialności bo pies nie był na smyczy i mógł uciec :shake:

Link to comment
Share on other sites

a ja stanowczo odradzam arkę. Oprócz dobrych ortopedów nie mają nic godnego polecenia. Nie potrafili zdjagnozować chronicznej niewydolności nerek u mojego psa. gdy w końcu sie to udało to zalecili podawanie watrobek psu które przeciez mają wysoką zawartość białka a nerki przy niewydolności go nie syntezują. Skończylo się na tym, że Alli miał mocznik 340 przy górnej granicy 45!! Wydalismy tam kilka tysiecy a nie zrobili psu żadnych podsatwowych badań do tego okropnie nie przyjemna obsługa. Odrradzam i z tego co wiem duzo osób ma podobne odczucie. jedyny ich plus to świetny ortopeda.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='j3nny']
btw, ile kosztuje sterylka kotki w Arce? może ktoś wie?[/QUOTE]

Marysia55 pytała, i mówiła, ze od 250-300 zł.. gdzie u dr Szpeyera płacimy 80 zł za kotke, tak samo na drukarskiej....
uważam, ze to przegięcie...

[quote name='kkanarekk']a ja stanowczo odradzam arkę. Oprócz dobrych ortopedów nie mają nic godnego polecenia. Nie potrafili zdjagnozować chronicznej niewydolności nerek u mojego psa. gdy w końcu sie to udało to zalecili podawanie watrobek psu które przeciez mają wysoką zawartość białka a nerki przy niewydolności go nie syntezują. [/QUOTE]

ZGADZAM się, ostatnio słyszałam od dobrego weta zdanie , ze Arka jest bdb, ale do leczenia już zdiagnozowanych zwierząt, bo niestety diagnostów nie mają :roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...