Jump to content
Dogomania

Schron KIELCE - mini-goldenka GAFA odeszła za TM [*][*][*] , czy inne też odejdą?????


andzia69

Recommended Posts

[quote name='dusje']Wstawianie fotek mamusi z dziecmi niewiele da :shake: chyba ze ma na celu ruszenie czyjegos sumienia........
[/QUOTE]

Dokładnie tak, wstawiłam je tu tylko dlatego,że na wątku kieleckim apel o pomoc dla nich pozostał bez echa.
Tu więcej ludzi zagląda, a kilka osób deklarowało, że zabrali by sukę ze szczeniakami do siebie, co prawda okazało się później, że to były tylko takie bajania.

Co do konkretów, to znalazłam na razie rozwiązanie bardzo , bardzo tymczasowe . Uprosiłam panią, która mieszka tam w miarę niedaleko,żeby wzięła je choć na troche do budy na podwórko, lepsze to niz bez żadnego schronienia na śniegu. Innych warunków pani ta nie może zaproponować, bo ma kilka przygarnietych psów, w tym b.agresywną w stosunku do innych psów suke i kilka kotów.
Sama jest b.schorowana, mieszka w ciężkich warunkach, bez wody bieżącej, Bedzie i tak miała wielki kłopot,żeby jakos te psy pooddzielać .
Dzwoniłam również do gminy Sitkówka-Nowiny z pytaniem, co zamierzaja zrobic z tym problemem, pan odpowiedział,że nawet mieli naradę w tej sprawie. ale niewiele moga zrobić, poza umieszceniem apelu o pomoc na str intern.
Nie maja funduszy,zeby zawieźć do jakiegos schroniska. Zapytałam, czy w takim razie bedą partycypowac w kosztach, jezeli znajdę dla nich dt. Oczywiście to tez nie jest możliwe, nawet przez organizację, bo musieli by wcześniej miec podpisana umowę, albo teraz organizacja musiałaby sie do nich zwrócic , a oni podjąć odpwiednia uchwałę.
Powiedziałm,że oczywiście, ale póki co to niech zrobią zrzutkę wśród urzędników gminnych, bo my tez , aby ratowac te psiaki , bedziemy skłądac sie z własnych pieniędzy.

[B]Na razie potrzebny jest na cito transport,żeby móc rodzinke przewieźć[/B]. Nie wiem, czy DuDziaczek da dzisiaj radę, bo ona wie , gdzie to jest. Jeżeli nie, to czy ktos inny by mógł?

Link to comment
Share on other sites

:placz::placz::placz: ja nie dam rady dzisiaj pojechac niestety :( :(
Moze ktos z osb, ktore najwiecej mialy do powiedzenia na temay szczeniat moglby pomoc w organizacji transportu?


Erka, podobna sytuacja byla w Staprkowie. znajoma chciala pomoc bezdomnje suni. poprosilam ja aby zapytala w gminie czy dadza kase na sterylke. odpowiedzieli jej, ze zaplaca za wszystko: sterylke, hotel i co jeszcze tylko, byleby ktos ja zabral z ulicy. sunia przebywa juz w hoteliku. wniosek z tego prosty.

Link to comment
Share on other sites

Erka, w takim razie prosze Cie - poszukaj mozliwosci transportu, tak zeby ta biedna mamusia z dziecmi nie musiala spedzic kolejnej nocy na mrozie :-(

Jeszcze widno, moze ktos sie ulituje? Prosze o pomoc zmotoryzowanych. Pomozcie

Zapytam Elize - Twoje stowarzyszenie prowadzi hotelik. Czy bylaby mozliwosc przejecia wkrotce suni z dziecmi i umieszczenia ich w tym hoteliku za uczciwa oplata, nieco nizsza niz okreslona cennikiem?

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj był wyjątkowy dzień :)

Sunia "ostra, która najbardziej się pieni przy kopaniu w boksy" - takie osoby ją chciały zaadoptować pierwszy raz wyprowadziłam na spacer :)
Nazwałam ją Róża :)

Sunia mało osób toleruję, w szczególności nie lubi mężczyzn.
Na spacerze asekurował ją Tomek [bałam się jej wagi, waży niewiele mniej ode mnie], ale Róża była bardzo grzeczna.
Daję mi już całuski i w boksie wręcz tańczy ze szczęścia :)

Problem w tym, że ludzie chcą ją na łańcuch z racji tego jak groźnie wygląda i szczeka.
Sunia nie jest agresywna, ale ma tendencje do agresywności, poszukuję na prawdę wyjątkowego, doświadczonego opiekuna.

A oto Róża
[IMG]http://img217.imageshack.us/img217/8602/manifestacja260.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście chętnych do pomocy , jak zwykle w bród:cool3:.

Dziekuję bardzo, transport załatwiłam.
A zainteresowanych losem rodzinki zapraszam na ich wątek, co by tu dłużej nie zaśmiecać.

[URL]http://www.dogomania.pl/threads/197950-Sunia-z-6-szczeniaczkami-zamarzają-na-śniegu-koło-Kielc!-Błagamy-o-pomoc!?p=15897550#post15897550[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='eneda']Dzisiaj był wyjątkowy dzień :)

Sunia "ostra, która najbardziej się pieni przy kopaniu w boksy" - takie osoby ją chciały zaadoptować pierwszy raz wyprowadziłam na spacer :)
Nazwałam ją Róża :)

Sunia mało osób toleruję, w szczególności nie lubi mężczyzn.
Na spacerze asekurował ją Tomek [bałam się jej wagi, waży niewiele mniej ode mnie], ale Róża była bardzo grzeczna.
Daję mi już całuski i w boksie wręcz tańczy ze szczęścia :)

Problem w tym, że ludzie chcą ją na łańcuch z racji tego jak groźnie wygląda i szczeka.
Sunia nie jest agresywna, ale ma tendencje do agresywności, poszukuję na prawdę wyjątkowego, doświadczonego opiekuna.

A oto Róża
[IMG]http://img217.imageshack.us/img217/8602/manifestacja260.jpg[/IMG][/QUOTE]

Świetnie Marta, że napisałaś o "Róży" (prawie) bez kolców.
"Róża" to było (i jest) wyzwanie. Dziś duży krok do normalizacji. Rokuje bardzo dobrze.
Róża pokazała dziś tzw. rozumne posłuszeństwo, nie znam jej historii, wiadomo co przeszła w tym miejscu i czego była niemym świadkiem :( ale cieszymy się, że nam zaufała.
Gdy ją prowadziłem czułem się jak w niebie, choć każdy facet z kijem, pałą w rękach (to atrybut tamtych oprawców) w polu jej rażenia hmmmm poszłyby wióry. Dziewczyna ma rachunki do wyrównania. Teraz popracujemy, żeby się zrelaksowała, podniesiemy jej standardy wyszarpiemy z niej to psie serducho tak stłamszone przez tych skur...w! Suka uwielbia Martę - jutro to utrwalamy! Nasz kwiatuszek musi być mocniej przewidywalny i akceptować bezproblemowo inne osoby.Sądzę, że za 3 tygodnie Róża powinna być być gotowa do adopcji i jak napisała Marta, to musi być ktoś doświadczony, bo ta suka ma naprawdę jaja. Wspaniały pies - Dumny i Sprawiedliwy. Mnie tam nie będzie najprawdopodobniej, ale wiem, że ciotka Marta "Róży" nie wyda byle komu a nawet zrobi niespodziewaną inspekcję :)

Dodam, że naszą placówkę z której już emanuje najczystsza, najszczersza psia energia i miłość; odwiedziła pokaźna grupa dzieci z podstawówki :)
Wyprowadziłem naszego zabójcę agresora agregata (skazanego przez tamtych oprawców na śmierć. Agresywny potwór wywalił brzuch a jęzorem siekał dziecięce buzie na lewo i prawo ;) Może na psa terapeutycznego się nie nadaje, bo trudno wyciszyć w nim ten wulkan miłości ale ten "killer" to już i teraz kapitalny pies familijny;) Trzyma się dzielnie ale mnie serce boli, bo "garuje" w części karcerowej :((
Agresor i urwane ucho vel czerwone lipo - musimy tych chłopaków dać jak najszybciej do części zew. choć ciut więcej miejsca...Wiem, że to trudne..uszko cierpi patrzy na smycz jak na największy skarb a ja nie dam rady fizycznie zająć się tylko nim a mordek już wierzących i już czekających na człowieka - jest przecież setka!!!

Nasz słynny turbo - jamnik daje w kość współlokatorowi, trzeba przypilnować! Turbo wytwarza klasyczne psie turbulencje a mały... schnie - karmienie ojcowskie i tak... znów zawaliłem spotkanie, ale mały dziś syty... DLACZEGO NIKT NIE BIERZE TURBO JAMNIORA!? Przecież to ..cud natury i naprawdę fajny oryginalny psiak...

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj byłem z turbojamnikiem na spacerze, i powiem że to niezły pies pociągowy. Do tego gdy się go zacznie głaskać po pyszczku, to oczywiscie gryzie paluchy, dobrze ze na paznokcie trafil. A co do samego psa, przepiękny, zmutowany jamnior. Chyba na sterydach podkarmiany, ale naprawdę oryginalny, wesoły psiak.

Link to comment
Share on other sites

Tak, to nasz turbolandosjamnikos!

Co od pogryzania palców...jak to miejsce zostało otwarte dla świata zew. pojawili się i ludzie. Turboland (oczywiście na żywca to coś niesamowitego:) dostawał przez kratę, wiadomo tam można tylko jedną metodą a że głodomór cały czas pracuje, żeby swą karykaturalność... jeszcze wydłużyć. to nawyk pozostał. Poza tym dla naszych podopiecznych to nadal szok, pełny brzuch dwa razy karmienie, spacery, woda?!
Normalnie od tych których zna tak na co dzień już nie masakruje.

Dziękuje Ci, że dałeś się pociągać turbo jamniorowi. Jak się podobało - weź "białe uszko" na specerek, to nasz mistrz w tej konkurencji :) POLECAM.

Link to comment
Share on other sites

W sobotę będę miec chwile czasu to zajrze na dluzej niz 1,5 h do schronu, to kilka pieskow na spacer wyprowadze :)

A co do Dziekowania, nie dziękuj. Nie po to walczyłem tyle z UM i Puk-iem wraz z wami wszystkimi, żebym teraz nic nie robił. W miare mozliwosci pomagam.

Link to comment
Share on other sites

ludziska, będzie PEŁNY DOSTAWCZY SAMOCHÓD DARÓW od KTOZ-u i Krakowian ;)
Plus 5 bud ;)
szykować miejsce na to.. A od KTOZ-u dostajecie jeszcze specjalne podgrzewane legowisko psie, na jakąś bidę która będzie w szpitaliku potrzebować ciepełka ;) No i wieziemy Wam lampę ultrafioletową bakteriobójczą .... no i koce, kołdry, miski, karmę i duuuużo makaronu.
Od pracowników jednego z Domów dziecka mamy kupę rzeczy plus za kasę którą uzbierali (186 zł) kupiłam smycze i obroże ....
DO ZOBACZENIA W SOBOTĘ KOŁO POŁUDNIA :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asior']ludziska, będzie PEŁNY DOSTAWCZY SAMOCHÓD DARÓW od KTOZ-u i Krakowian ;)
Plus 5 bud ;)
szykować miejsce na to.. A od KTOZ-u dostajecie jeszcze specjalne podgrzewane legowisko psie, na jakąś bidę która będzie w szpitaliku potrzebować ciepełka ;) No i wieziemy Wam lampę ultrafioletową bakteriobójczą .... no i koce, kołdry, miski, karmę i duuuużo makaronu.
Od pracowników jednego z Domów dziecka mamy kupę rzeczy plus za kasę którą uzbierali (186 zł) kupiłam smycze i obroże ....
DO ZOBACZENIA W SOBOTĘ KOŁO POŁUDNIA :)[/QUOTE]

Dziękuję w imieniu zwierzaków!!!
Wywalamy brzuchy z radochy, jęzory i merdamy ogonkami wszyscy i bez wyjątku ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewab']Asior już na Was czekamy:). Na sobotę zapowiedziało się wielu gości.

A teraz mam dla Was niesamowitą informację. Jeden z salonów samochodowych chce nam udostępnić nieodpłatnie samochód:). Więcej szczegółów wkrótce.[/QUOTE]
Super wiadomość:multi::multi: Aż przyjemnie czyta się teraz ten wątek. Robicie WIELKĄ robotę! Wielki szacun dla wszystkich:Rose::Rose::Rose:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...