Jump to content
Dogomania

Psiaki biedaki z Pułtuska:( jeden cudem przeżył zimę


Guest kasia mierzejewska

Recommended Posts

  • Replies 109
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Igiełka']co tu zrobić by poprawić Ich marny los?[/QUOTE]

jest u Was może jakaś organizacja (fundacja, stowarzyszenie) zajmująca się takimi problemami?
mogłaby i pomóc, i zająć się "poruszeniem" władz, żeby poczuły się zobowiązane do stosowania ustawy o ochronie zwierząt....
moja koleżanka zagroziła ostatnio, że przyprowadzi bezdomnego psa do urzędu.... poskutkowało!

.... a prezes naszego stowarzyszenia bezdomnego szczeniaczka zostawił w Urzędzie Miasta na biurku urzędniczki odpowiedzialnej za bezdomne zwierzęta.... jej koleżanka adoptowała maleństwo.....
może to jest metoda? ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest kasia mierzejewska

No, niestety, nie ma. Chyba, że my coś zaczniemy:)

Wiecie co, może ja ten nr 1 trochę juz oswoiłam i dlatego on dla mnie wydaje się taki przyjazny. Staram się je dokarmiać, jak widzę, a nr 1 i 3 u mnie często na osiedlu koczują. Z nr 2 trochę gorzej, tzn częściej się przemieszcza.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Igiełka']Mari 23 nie jestem z Mazowsza tylko z Kujaw[/QUOTE]

pytając miałam na myśli Pułtusk, a zacytowałam Twój post...
może jakaś organizacja z Warszawy by pomogła - naprawdę urzędy inaczej reagują (czyli boją się konsekwencji zlekceważenia) organizacji, niż prywatnych osób..... zauważyłam różnicę, od kiedy utworzyliśmy stowarzyszenie...

Igiełko, wątek suni z Twojego podpisu wysle koleżance, ma znajomego na Kujawach, który przymierzał się do adopcji naszej suni..... po co miałby tak daleko jechać ;)

edit: ale nie otwiera się nic, tylko zdjęcie - czy to banerek z linkiem jest ?

Link to comment
Share on other sites

łączę sie :) ja z pomorskiego, więc za bardzo nie pomogę, ale może trzeba zawiązać tam taką nieformalną grupę wsparcia ... i robić tu na dogo różne akcje na pieski, coby zbierać fundusze na regularne np. dokarmianie, odrobaczanie ...

czasami trzeba zaczynać od bardzo małych rzeczy i krok po kroczku rozszerzać działalność

Link to comment
Share on other sites

w miejscowosci L. w pomorskim np. jedna osoba ma pod swoja opieka 14 psow. czasami pomagaja jej dwie nastepne osoby. sporadycznie przyjezdza jakas wieksza grupa zaprzyjaznionych osob, zeby np. naprawiac siatke w kojcach. porozstawiala kojce po parkingach (dogadala sie z wlascicielami parkingow, jest to niodplatne) i je dokarmia i doglada. kojce dostala od pomorskiej organizacji prozwierzecej. nie na wlasnosc , ale moze ich uzywac.

Link to comment
Share on other sites

Guest kasia mierzejewska

[URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=74ba12c352f0d980][IMG]http://images37.fotosik.pl/592/74ba12c352f0d980m.jpg[/IMG][/URL]

Pies spod lidla przniósł sie na osiedle i chybu tu mu lepiej. Teraz śpi na kocach, zaniosłam mu jedzenie i wodę, marznie jednak, trzęsie się cały. Może chociaż jego uda się stąd wyrwać?
Może zrzucimy się na płatny dt lub hotelik dla niego?

Dziś widziałam też nowego psa, kolejną biedę

Link to comment
Share on other sites

[quote name='feliksik']zapisuję biedaczki - w Szydłowcu też jest taki problem. Wszyscy razem pomogli tamtym psom, dużo z nich znalało domy, może u was też się uda. No i co na to władze, bo w Szydłowcu tylko obiecują, ale nie biorą się do roboty.

Nr dwa tak mi zapadł w serce, ale wszystkie potrzebują pomocy[/QUOTE]


no feliksik - dziękujemy - hihihihihih - u nas sie poznało psiowe środowisko...4 osoby na POWIAT Szydłowiec:) bo już miasto dla nas malo!!!żartuje...ale obecnie obrabiamy już psiaki z Gminy OBOK!!!
[B]ale u nas to po roku dopiero miasto się odezwało, ze chce GODAC!!!bo sie wystrachali Akcji "Starachowice" :/[/B]
specjalistki :/ nie powiem - partyzantka...a psów na ulicy od cholery
do póki POWIAT nie wprowadzi poprzez Gminy systemu znakowania - nie ma szans na polepszenie sytuacji
planowo chcemy poprzez Starostę wprowadzic we wszystkich gminach Gminne programy przeciwdziałania bezdomności
Primo - znakowanie i baza danych...
baza danych to pikus - nawet mamy kogos kto ją napisze jako program...
chipy to tez pikuś...
TERAZ tylko trzeba WYKLADNI aby musowo wszystkie psy były oznakowane...moze akcja darmowe szczepienie na scieklizne /a chip przy okazji/
jak bedzie darmowe to wszycy sie polasza na darmówke - a chipy rozwiązą nam problem :/

ale - rozmowy na szczycie obyły się...
Starosta za/Burmistrz natomiast uwaza, ze nie ma problemu bezdomnych psów w Szydłowcu ponieważ te psy nie są z Szydłowca, a z gmin okolicznych....
Ja mu na to - ale wywalone są w Szydłowcu i są już szydłowieckie...stąd nasz apel do starosty o zorganizowanie spotkania w starostwie, w którym wziely by udział Gminy

na tym spotkaniu chcemy zaprooponowac spójny program przeciwdziałania bezodmnosci
i co wazniejsze
pokazac róznice w kosztach
Wyłapanie i koszt oddania do schroniska / koszt oznakowania

mamy nadzieje na odzew :)
chipy sa tanie - bazę danych stworzyc potrafi jakikolwiek informatyk...
wystarczy, ze kazda gmina bedzie miała czytnik i problem porzucania psów w dni targowe po pierwszej akcji - odczytujemy własciciela - zniknie

PLUS
wykasowanei psa z bazy tylko na podstawie orzeczenia o zgonie wydanego przez lekarza WET.
[B]
NA SAM POCZATEK - nie działajcie tak jak MY - rok jak partyzanci!!![/B]

[B]do Sądu i to juz - załózcie swoją Fundacje/Stowarzyszenie i od razu pełną parą o problemie[/B]...a nie walka w okopach
nawet Fundusze łatwiej i bezpieczniej zbierać wtedy mozecie...

Link to comment
Share on other sites

Zapraszam na bazarek dla Kropeczki (przecena) i na bazarek dla Zakochanej Pary:)

[url]http://www.dogomania.pl/threads/202589-Reaktywacja-bazarku-dla-Kropki-przecena!-Ciuchy-i-ksi%C4%85%C5%BCki-do-23.02.1011[/url]!!!

[url]http://www.dogomania.pl/threads/202588-Ciuchy-buty-i-inne-dla-Borysa-i-Lili-)Dc-clockhouse-evie-wrangler.Do-23.02.2011-[/url])

Link to comment
Share on other sites

Guest kasia mierzejewska

[quote name='anita_happy']no feliksik - dziękujemy - hihihihihih - u nas sie poznało psiowe środowisko...4 osoby na POWIAT Szydłowiec:) bo już miasto dla nas malo!!!żartuje...ale obecnie obrabiamy już psiaki z Gminy OBOK!!!
[B]ale u nas to po roku dopiero miasto się odezwało, ze chce GODAC!!!bo sie wystrachali Akcji "Starachowice" :/[/B]
specjalistki :/ nie powiem - partyzantka...a psów na ulicy od cholery
do póki POWIAT nie wprowadzi poprzez Gminy systemu znakowania - nie ma szans na polepszenie sytuacji
planowo chcemy poprzez Starostę wprowadzic we wszystkich gminach Gminne programy przeciwdziałania bezdomności
Primo - znakowanie i baza danych...
baza danych to pikus - nawet mamy kogos kto ją napisze jako program...
chipy to tez pikuś...
TERAZ tylko trzeba WYKLADNI aby musowo wszystkie psy były oznakowane...moze akcja darmowe szczepienie na scieklizne /a chip przy okazji/
jak bedzie darmowe to wszycy sie polasza na darmówke - a chipy rozwiązą nam problem :/

ale - rozmowy na szczycie obyły się...
Starosta za/Burmistrz natomiast uwaza, ze nie ma problemu bezdomnych psów w Szydłowcu ponieważ te psy nie są z Szydłowca, a z gmin okolicznych....
Ja mu na to - ale wywalone są w Szydłowcu i są już szydłowieckie...stąd nasz apel do starosty o zorganizowanie spotkania w starostwie, w którym wziely by udział Gminy

na tym spotkaniu chcemy zaprooponowac spójny program przeciwdziałania bezodmnosci
i co wazniejsze
pokazac róznice w kosztach
Wyłapanie i koszt oddania do schroniska / koszt oznakowania

mamy nadzieje na odzew :)
chipy sa tanie - bazę danych stworzyc potrafi jakikolwiek informatyk...
wystarczy, ze kazda gmina bedzie miała czytnik i problem porzucania psów w dni targowe po pierwszej akcji - odczytujemy własciciela - zniknie

PLUS
wykasowanei psa z bazy tylko na podstawie orzeczenia o zgonie wydanego przez lekarza WET.
[B]
NA SAM POCZATEK - nie działajcie tak jak MY - rok jak partyzanci!!![/B]

[B]do Sądu i to juz - załózcie swoją Fundacje/Stowarzyszenie i od razu pełną parą o problemie[/B]...a nie walka w okopach
nawet Fundusze łatwiej i bezpieczniej zbierać wtedy mozecie...[/QUOTE]

W tej chwili jestem w Pułtusku sama, tzn są osoby, które dokarmiają psy, ale wątpię, żeby chciały angażować się w coś - są to głównie starsze panie, emerytki.
Myslałam już wcześniej o tym, żeby zacząć coś tu robić, ale trochę przeraża mnie ta cała strona formalna, urzędnicza. Potrzebne byłoby mi wsparcie innych osób - wiem, że jako stowarzyszenie można zrobić duużo więcej. Waga nacisku na władze jest większa/skuteczniejsza.
tu też jest tak, że problem sie powiększa po dniach targowych i czipowanie byłoby chyba potrzebą nr 1.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...