Jump to content
Dogomania

Mała, delikatna dropiata - LIZA odeszła za TM [']


Murka

Recommended Posts

Może trzeba zacząć robić zbiórkę? Może wydarzenie na FB zrobić Lizie? Niektórzy na siepomaga.pl zakladają zbiórkę na leczenie psa. Trzeba zrobić to prześwietlenie, bo może ucisk jest coraz większy. Dr. Orzeł nic nie mówił o uśpieniu ... mówił, że trzeba zobaczyć na tę chwilę, czy to wgięcie do środka czaszki się nie powiększa. No i ewentualnie ten Wrocław ..

Link to comment
Share on other sites

Co prawda na co dzień nie uczestniczę  w życiu  Lizy ,ale chcę powiedzieć ,że to wszystko za długo trwa,a sunia przypuszczalnie cierpi.

Płyn czy też wgniecenie kości czaszki powodują ucisk mózgu i  być może z tego powodu sunia ma ataki padaczkowe. Każdy atak powoduje trwałą destrukcję mózgu. Jeżeli jest jakakolwiek możliwość operacji , to dobrze by było wykonać ją jak najszybciej ,a jeżeli nie, to zastanowić się co dalej.

Operacje na czaszce na pewno nie są zabiegiem powszechnym, przynajmniej nie słyszałam ,żeby ktoś je wykonywał.  Dr N. podejmuje się wszystkiego, bo co szkodzi się uczyć jeszcze nie za swoje pieniądze. Dr Wrzosek z tego co wiem jest neurologiem ,a nie neurochirurgiem czy chirurgiem.

I teraz jeszcze pytanie zasadnicze, czy to jest płyn , czy wgniecenie czy guz?

Link to comment
Share on other sites

Problem w tym, że na wszelkie konsultacje, informacje itd trzeba czekać. Zobaczcie kiedy zrobiliśmy zdjęcia RTG czaszki, a kiedy mamy jakiekolwiek info.

Jak wszystko dobrze pójdzie to jutro Liza będzie miała powtórkę RTG. Trzeba to będzie prawdopodobnie znów wysłać pocztą do zolziatko, która będzie musiała się znów umówić na konsultacje u dr Orła.

 

Liza nadal ma problemy z równowagą i ten tył jej trochę "leci", jutro poproszę, aby wet na zwrócił uwagę. 

 

Zakupiłam dla Lizy Luminal 4 opak. - 25,60 zł:

http://images67.fotosik.pl/783/2a49b151b989513dgen.jpg

Link to comment
Share on other sites

Mogę się już zapisać ale tak czy inaczej na to samo wyjdzie, bo muszę uwzględnić czas na dojście zdjęć.

Nie do końca tak Jest. Załóżmy ,że zdjęcia dojdą za 5 dni , a  może na wizytę się da zapisać teraz  na za 7 dni. Jak będziesz czekać na dojście zdjęcia i przyjdzie za 5 dni i wtedy się zechcesz zapisać, to termin może być za np. 7 dni co daje w sumie 12 dni. Oczywiście nie wiem ile czeka się u dr na termin, bo jak jest na bieżąco to oczywiście nie ma problemu.

Link to comment
Share on other sites

Na razie wysłałam dr Orłowi zdjęcia mailem, jeśli poprosi to w poniedziałek wyślę oryginały pocztą.

 

ed49bb1daacfbe14gen.jpg

 

43a2696408ddcd8fgen.jpg

 

Liza dzisiaj już właściwie jest "normalna" jeśli chodzi o te tylne łapki, także wygląda na to, że doszła do siebie po atakach.

Link to comment
Share on other sites

Kurcze, nie znam się na tym, ale mam wrażenie, że kształt czaszki z poprzedniego zdjęcia jest inny niż teraz.
Wygląda jakby ta złamana część zmieniała ułożenie.
Dobrze ,że już spokój, niech Lizunia odpocznie.
I czekam co powie dr Orzeł.

Link to comment
Share on other sites

To młoda w miarę jest.

 

Bo tak myślę, co bym zrobila gdyby ona była moja, normalna domowa.

 

Moja sunia jest chora. Dyski jej uciskaja na rdzeń. Ma ataki padaczkowe z tego powoduu.

Pytałam o operację, czy się da. I doktor mi powiedział, że jest za stara. To stary pies. Szanse na odbarczenie rdzenia 50/50. Operacja.

I że by jej nie męczyć. Farmakologicznie ja dźwigać. Niech nie boli, ale w jej wieku operacja nie, żeby ten ostatni czas nie był jeszcze obarczony bólem, dyskomfortem... No i może się polepszyć, ale i pogorszyć.

Gdyby była młodsza, miała 7-8 lat ( to duży w miarę pies, po odchudzaniu mamy 30 kg), nalegałabym na operację.

Ale ponieważ ma przynajmniej 12 lat, a pewnie więcej ze 2,3 to uznałam racje lekarza.

Link to comment
Share on other sites

Dziś wysłałam zdjęcia RTG do zolziatko.

Żeby zdjęcia nie zginęły wysłałam poleconym tamtym razem i tym razem także. Za każdym razem koszt był 7,50 zł, czyli razem 15 zł:

http://images70.fotosik.pl/797/2d19be39cb2599cagen.jpg

 

A nowe zdjęcia RTG kosztowały 106 zł (to razem z narkozą):

http://images68.fotosik.pl/797/462a3b6d1a02e2b7gen.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...