Jump to content
Dogomania

Ślepy jamnik Atos!!!W DT, szuka DS!


magda222

Recommended Posts

Tosiek sam zabieg zniósł b.dobrze ale jakie efekty tj.czy udany dowiemy sie za tydz. na kontroli bywa podobno tak,ze czasem trzeba powtorzyc.w tej chwili po zabiegu ma brac przez tydz.antybiotyk tobradex(dostal opakowanie w lecznicy bedzie dopisany do rach) .jaki koszt zabiegu dokladnie dowiem sie jak fv wplynie do fundacji . za paliwo (ok 340km) 120zl.kmk poswiecil dzis caly dzien bo od ok. 10.00 do 18.oo na rozworzenie nas..przywies /zawies ..wielkie dzieki:loveu:za tydz.na kontrole postaram sie juz dotrzec wlasnym transportem;)

ps.odebralam tez vetmedin dla Tosy od cioci KateBono :)

Edited by rytka
Link to comment
Share on other sites

Dziękuję Rytce i kierowcy (nie wiem jaki nick :oops: ) za czas i opiekę poświęconą Atosowi :loveu:
KateBono dziękujemy za Vetmedin :loveu: To ogromna pomoc :loveu:

Niestety z powodów życiowych deklarację wycofały yunona i pajda67.
Bardzo Wam dziękuję za dotychczasową pomoc :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='magda222']Dziękuję Rytce i kierowcy (nie wiem jaki nick :oops: )
[/QUOTE]
...a nick jego "kmk"....... ;)
ale na dogo wchodzi tylko, jak ma sprawy do załatwienia. To mój TZ.
Potwierdzam do rozliczenia, że Rytka zapłaciła 120 zł za paliwo.

Rytka, napisz ludzkim językiem, co właściwie temu biedakowi wet robił.

Link to comment
Share on other sites

...a imie jego Krzysztof;)

zebym to ja wiedziała Toska zbadano podano mu gupiego jasia nozki sie szybko rozjechaly ,wtedy zalozyli mu welfron i kazali mi wrocic za godz.Doktor Garncarz mowil,ze zabieg polega na podaniu leku do galki ocznej ..lek ten powoduje,ze cos tam zanika co powoduje produkcje plynu ,ktory odpowiedzialny jest za wzrost cisnienia.po zabiegu(udanym) nie trzeba juz zadnych kontroli cisnienia ani podawania leków.

ps.po ludzku podanie leku do galki to zastrzyk w oko.Teraz Tosa na dopiero czerwone gały;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ajula']...a nick jego "kmk"....... ;)
[/QUOTE]

[quote name='rytka']...a imie jego Krzysztof;)
[/QUOTE]


Dziękujmy więc z całego serca [B]kmk[/B] czyli [B]Krzysztofowi[/B] :)
Ajula taki TZ to prawdziwy skarb :)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ostatnie wpłaty:

20 zł danka1234 (XI)
30 zł pajda67 (jednorazowo)
30 zł Jamnicza Rodzina + Hanna K. (XI)
20 zł muza_51 (XI)
50 zł zebrałam w pracy wśród Dobrych Ludzi :)

Bardzo dziękuję :)

[U][B]Saldo: 191,60 zł

[/B][/U]------------------------------------------------------------------------------------------------------

Poprosiłam o maksymalną pomoc Talcottową i Kundelkową Skarpetę.
Jestem tam deklarowiczem, więc jeśli otrzymamy pomoc to będzie ona bezzwrotna.

.

Edited by magda222
Link to comment
Share on other sites

nabywce tez 'znalazła' orteza na allegro i cosik z bazarku wpłynie w sumie bedzie jakies ok. 150zł.niestety Antek to studnia bez dna...

pisałam ile konik waży 17,5 kg jamnik gigant :)oczka ma czerwone nadal ale jakby wielkosc gałek mniejsza, wczoraj jeszcze podstekiwał troche dzis juz nie.zamknełam go na troche w pokoju bo przyszła do mnie znajoma co sie Antka boi to oczywiscie zlał mi cały pokój z zemsty...zawsze kiedy zamkną mu drzwi przed nosem tak robi leje... nie wazne,ze był na saperze i sam nie był tylko z dziadkiem w pokoju jemu sie nie zamyka drzwi:)

Edited by rytka
Link to comment
Share on other sites

na kontrole pojade w sobote teraz nie da rady.
Antoniego napewno nie boli juz tak jak bolało bo znów zjada posiłki pierwszy i do dna,mało zaczął rzadzić konkretnie terroryzuje Lodka.Wczesniej nie czuł sie na siłach a teraz che mu sie ustalac hierarchie..oczywiscie chodzi kto jest drugi w stadzie bo pierwsze miejsce zajmuje oczyiwscie niepodzielnie Mela.

a tu filmik jak Atos zaczyna rzadzic Lodkiem tj.wkracza jak sie bawi z Mela i przegania Lodka,wyrzuca go z jego legowiska itd.swinia z tego Atosa;)
[video=youtube;C0SWBbI3zw4]http://www.youtube.com/watch?v=C0SWBbI3zw4[/video]

Link to comment
Share on other sites

[IMG]http://images38.fotosik.pl/1872/8701429e3d7bb8e7med.jpg[/IMG]

normalnie nie ma tak wybałuszonych to na ciastko,ktore mam w rece w 'spoczynku' wyglada lepiej oko ale tu za to wyraznie widac zaczerwienione jeszcze bialka.jedna galka jest mniejsza druga wieksza.
[IMG]http://images48.fotosik.pl/521/d1cc7c3c2d15ef3fmed.jpg[/IMG]

ps.u mnie byla zmiana menu i Tosiek robi lepsze kupy i mniej smierdzace bąki .Atos i Lodek jedza u mnie josera balance a Mela specjalna dla alergikow. siora tak wierzyla w royala bo smakowalo psom(tez kupowala dla meli tez ta co Atosa ) a od kiedy u mnie jej nie je problemy ze skora mineły.podejzewam ,ze wczesniejsze zeskrobiny gdzie wyszla grzybica był błedne a to byla alergia najwyzej powiklana grzybica.

Edited by rytka
Link to comment
Share on other sites

ciotki zabila bym Atosa szczescie,ze mnie tknelo i sprawdzilam konczył mi sie opakowanie vetmedinu i chcialam zacząć dawac to od KateBono .Tosa bierze 2,5 mg a ciotki dały 5 mg.wszystko mi sie pokickalo bo przedostatnio kupowalam cardisure 5 mg.ale one podzielne wiec bylo taniej a podzielic tab.na poł nie problem ale kapsułke juz gorzej...

ps.co teraz dzielic kapsułki?czy kupic cardisure?
znalazlam sklep internotowy gdzie tanej niz u weta troche ;
tzn.za 100 tab cardisure 2,5 mg to koszt 120 z dostawa a 50 tabl.5 mg (czyli podzielone na pol to jakby 100 tab.2,5mg)95 zl z dostawa tylko czy sprzedaja poł opakowania?cale 180zł.
[URL]http://www.ezoo.pl/pl/c/Uklad-krwionosny/465[/URL]

ps.2 dzielenie kapsułki w sumie mozliwe jest bo kiedys wetka przepisala Meli kapsułki do podzielenia na 4 czesci....wiadomo idealnie sie nie podzieli i forma podania nie ta ale akurat ten lek byl tylko w takiej formie i tak zaleciła wiec jest to praktykowane.

Edited by rytka
Link to comment
Share on other sites

rytko ale czy nie szkoda tego vetmedinu 5 mg? Duzo go masz?Może warto zuzyc zanim sie przeterminuje?
Kapsułkę podzielić sie da , choc pewnie, że nie tak prosto jak tabletkę
Ja to robię od dawna bo tak wychodzi taniej a moja suczka niestety nie reaguje na cardisure tak dobrze jak na vetmedin ( może to kwestia innego nosnika i gorszego przyswajania - nie wiem) więc zamienniki odpadaja.
Otwieram kapsułkę, wysypuję cały proszek na kawałek papierka ( "dyżurnego" - mam go po prostu przy opakowaniu leku i wielkokrotnie uzywam)już wczesniej zagietego na pół zeby był rowek, zaginając brzegi kartki zsypuję proszek w ten rowek tak żeby była równej grubości kreska z proszku. I teraz nożem można łatwo podzielic tą "kreskę" proszku na dwie równe częsci. Pierwszą porcję zsuwam nożem od razu na kawałek sera, wedlinyalbo chleba posmarowanego masłem i daję Gajce. Drugą zsypuję ponownie do kapsułki i jest gotowe do podania jako druga dzienna porcja. Można tez poprosić w aptece o puste kapsułki/opłatki i zrobic sobie taki podział na zapas

Link to comment
Share on other sites

Rytka ja dzielę kapsułki w ten sposób :
kupuję osłonki ( kapsułki ) i pół leku do kapsułki żelatynowej , a drugie pół zostaje i zamykam .
Jak nie można dostać pustych kapsułek żelatynowych to kupuję kapsułki z florą bakteryjną ( zawartość wysypuję i wsypuję lek )

Link to comment
Share on other sites

Rytka, możesz kupić puste kapsułki żelatynowe, podzielić zawartość 1 kapsułki Vetmedinu na pół i napełnić dwie puste kapsułki.
Będziesz mieć 100 szt. Vetmedinu po 2,5 mg. Wyjdzie taniej niż kupowanie nowego leku.
Puste kapsułki żelatynowe można dostać w sklepach ze zdrową żywnością, w niektórych aptekach, w internecie w sklepach z półproduktami i surowcami kosmetycznymi (np. mazidła), a także na allegro.
KB potrzebowała do kotów kapsułek mniejszych niż standardowe, dlatego kupiła w aptece Triflorę (probiotyk wsypałyśmy stworom do jedzenia, a do kapsułek trafił inny lek).

Edited by BeaBono
Link to comment
Share on other sites

dziele na poł i podaje w wedlinie, pasztecie;)
niestety kumpela wypiela sie na mnie i nie pojechalismy na kontrole a wlasnego auta nie mam nadal i sie narazie nie zanosi...bede musiala cierpliwie poczekac az mi siotrzeniec odkupi( ok.marzec)bo ja sama nie uzbieram niby cos przybedzie ale wydatkow wiecej :(
na szczescie polaczenie autobusowe mam a w Poznaniu wezme taksowke i tak samo spowrotem damy rade tylko musze znow sie umowic ,zeby napewno dr. Dabrowskiego zastac;)

Link to comment
Share on other sites

Żaneta Krzysiek zadzwoni jutro do Ciebie i może coś wymyślicie, chociaż na jakimś odcinku trasy pomoże, bo wozić Atosa autobusem, taksówką itp to się biedak umęczy.... a jeszcze z tymi chorymi oczami w mróz, a ma sypać mocno śnieg, no dla Atosa może to być przykre :roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...