Jump to content
Dogomania

Wszelkie pytania na temat BAZARKU zadajemy TUTAJ!


Formica

Recommended Posts

[quote name='black_sheep']Za chwilę będzie tak, że każdy będzie się bał licytować tych waszych cudów i stracicie o wiele więcej niż to, że komuś będzie przykro... Licytacja to licytacja, ale jak widzę jakieś dziwne zasady to mnie odrzuca. Nie wiem o co te żale. Większość osób jest tu to jednak dobrzy ludzie, dlaczego jeden może coś kupić, a drugi nie? Eh...[/QUOTE]

Ja tam popieram licytację do samego końca,czy to stary kupujący ,czy nowy w ostatniej chwili.Jeżeli ktoś wpadł na bazarek w ostatniej chwili i zalicytował,choć wcześniej na bazarku nie był,to dlaczego mu odmawiać kupna tej rzeczy? Same sobie utrudniacie życie,a do tego innym :shake:

Link to comment
Share on other sites

Ej, komu utrudniamy? Przecież mnie chodziło nie o zapis w regulaminie, tylko o zapis w bazarku, jeśli ktoś chce. Wiele osób zastanawiało się kiedyś co by tu napisać, żeby uniemożliwić lisi strzał, a równocześnie nie pozbawić psa tej dodatkowej złotówki (:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rozi']Ej, komu utrudniamy? Przecież mnie chodziło nie o zapis w regulaminie, tylko o zapis w bazarku, jeśli ktoś chce. Wiele osób zastanawiało się kiedyś co by tu napisać, żeby uniemożliwić lisi strzał, a równocześnie nie pozbawić psa tej dodatkowej złotówki (:[/QUOTE]

Ja wiem,ale najzwyczajniej sama często nie czytam regulaminów bazarków,ten główny znam i do tego się stosuję,już raz nadziałam się na to,że licytowałam rzecz,wyjechałam na weekend a po weekendzie rzec już była sprzedana,choć nie było opcji KT,bo prowadząca bazarek wymyśliła sobie,że jak przez dwa dni nie jest fant licytowany to jest sprzedany osobie,która daje najwyższą cenę.Wściekłam się wtedy,no ale mówi się trudno.Dla mnie to jest utrudnienie,bo nie dosyć,że muszę czatować na koniec bazarku,żeby mi nikt nie podwędził rzeczy,którą licytuję to jeszcze muszę pilnować rzeczy w trakcie trwania bazarku-paranoja i w takich bazarkach ja udziału brać nie chcę :( I czyja to szkoda,jak nie dla psiaka?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tatankas']Dla mnie to jest utrudnienie,bo nie dosyć,że muszę czatować na koniec bazarku,żeby mi nikt nie podwędził rzeczy,którą licytuję to jeszcze muszę pilnować rzeczy w trakcie trwania bazarku-paranoja i w takich bazarkach ja udziału brać nie chcę :( I czyja to szkoda,jak nie dla psiaka?[/QUOTE]
Opcja KT bardzo ułatwia, w końcu mniej więcej wiemy, na ile możemy sobie pozwolić przy danym fancie. Udziwnienia organizatorów bazarków często w ogóle przeczą zasadzie "zdrowej licytacji", tak być nie powinno, bo to zniechęca.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dziuniek']Opcja KT bardzo ułatwia, w końcu mniej więcej wiemy, na ile możemy sobie pozwolić przy danym fancie. Udziwnienia organizatorów bazarków często w ogóle przeczą zasadzie "zdrowej licytacji", tak być nie powinno, bo to zniechęca.[/QUOTE]

Dlatego jestem za tym,żeby było albo licytacja do końca bazarku,albo cena KT od razu,albo i to i to,a nie jeszcze jakieś dodatkowe dziwne reguły,że nie można licytować na koniec,jak się wcześniej nie licytowało,że opcja KT znika,czy się pojawia w trakcie bazarku po dwóch,trzech dniach,czy licytacja staje się KT.No zwariować można !!!

Link to comment
Share on other sites

Ja bym natomiast była za tym, żeby zalicytowanie niejako z automatu usuwało opcję "kup teraz" - skoro ktoś licytuje, to znaczy że jest zainteresowany i niewykluczone, ze będzie przebijał wyżej niż cena KT. A zdarzyło mi się że ktoś mi "podkupił" rzecz o która bym nawet powalczyła....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ulvhedinn']Ja bym natomiast była za tym, żeby zalicytowanie niejako z automatu usuwało opcję "kup teraz" - skoro ktoś licytuje, to znaczy że jest zainteresowany i niewykluczone, ze będzie przebijał wyżej niż cena KT. A zdarzyło mi się że ktoś mi "podkupił" rzecz o która bym nawet powalczyła....[/QUOTE]

ulv tylko nie każdy ma czas walczyć,a na pewno ma czas kupić w opcji KT

Link to comment
Share on other sites

Tak czytam i czytam od kilku dni. W sumie dyskusja się rozpoczęła od zwykłej [B]niewiążącej propozycji dla sprzedających[/B] rozi, dotyczącej rozwiązania dla tych, którzy nie tolerują licytacji przy końcówce. A zrobił się trochę koncert życzeń, kto jak by chciał, żeby bazarkowanie wyglądało.
I tak nigdy nie dogodzimy wszystkim. Niech sprzedający ustalają własne regulaminy, a i tak nie da się ujednolicić oczekiwań Kupujących. Cieszmy się, że Ci Kupujący są w ogóle, bo i tak jest ich coraz mniej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tatankas']ulv tylko nie każdy ma czas walczyć,a na pewno ma czas kupić w opcji KT[/QUOTE]
Ale wiesz, jak ktos kupi od razu to ok, ale skoro już jest licytujący- to moim zdaniem już powinna być tylko opcja licytacja.
Albo niech będzie jasne info na ten temat w bazarku, zawsze.

Link to comment
Share on other sites

nie było mnie sporo na dogo i zauważyłam, że bazarek ewoluował.

pojawiła się możliwość KT już po tym jak przedmiot został zalicytowany - uważam jak ulv, że to niezbyt fair
i dziwactwo w postaci, jak ktoś nie przebije przez 24h przedmiot sprzedany. nieraz wypadnie jakiś wyjazd, pobyt w szpitalu itp., że nie ma możliwości przebić ceny. to też niezbyt fair.

co do licytacji, to chyba każdy może dołączyć do licytacji kiedy chce, na samym początku, albo w ostatniej sekundzie. TO JEST WŁAŚNIE LICYTACJA.

i taki pomysł na koniec, mimo że może to nieść za sobą więcej pracy, ale zwierzaki zyskają. licytuję na wielu bazarkach, gubię się już co gdzie i za ile. raz prosiłam o informację, jeśli mnie ktoś przebije. myślę, że jakbyśmy słały/słali pw z informacją, że ktoś czyjąś ofertę przebił zwierzaki miałyby sporo więcej kasy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='irysek']
i taki pomysł na koniec, mimo że może to nieść za sobą więcej pracy, ale zwierzaki zyskają. licytuję na wielu bazarkach, gubię się już co gdzie i za ile. raz prosiłam o informację, jeśli mnie ktoś przebije. [B]myślę, że jakbyśmy słały/słali pw z informacją, że ktoś czyjąś ofertę przebił zwierzaki miałyby sporo więcej kasy[/B].[/QUOTE]Bazarki robię masowo, to jest mega praca. Nie wyobrażam sobie żebym jeszcze musiała pilnować wszystkich licytacjii (oprócz zapisywania aktualnego przebiegu przy fantach co oczywiście robię, jak każdy prowadzący bazar) i wysyłać takie PW.
Na bazarkach na których licytuję, jeśli mi zależy na fancie, to sama pilnuję swego.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='irysek']nie było mnie sporo na dogo i zauważyłam, że bazarek ewoluował.

pojawiła się możliwość KT już po tym jak przedmiot został zalicytowany - uważam jak ulv, że to niezbyt fair
i dziwactwo w postaci, jak ktoś nie przebije przez 24h przedmiot sprzedany. nieraz wypadnie jakiś wyjazd, pobyt w szpitalu itp., że nie ma możliwości przebić ceny. to też niezbyt fair.

co do licytacji, to chyba każdy może dołączyć do licytacji kiedy chce, na samym początku, albo w ostatniej sekundzie. TO JEST WŁAŚNIE LICYTACJA.

i taki pomysł na koniec, mimo że może to nieść za sobą więcej pracy, ale zwierzaki zyskają. licytuję na wielu bazarkach, gubię się już co gdzie i za ile. raz prosiłam o informację, jeśli mnie ktoś przebije. myślę, że jakbyśmy słały/słali pw z informacją, że ktoś czyjąś ofertę przebił zwierzaki miałyby sporo więcej kasy.[/QUOTE]

Ja tak robię jeżeli jakaś licytująca osoba poprosi mnie o to na pw bo szczególnie jej zależy na fancie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malagos']To taki bazarek:
[url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/247958-W%C4%99dzone-kurze-%C5%82apki-i-orzechy-w%C5%82oskie-na-psy-z-przechowalni-i-chorego-kota-w-dt?p=21427174#post21427174[/url]
powinien być usunięty?[/QUOTE]

tak
można jeszcze robić bazarki na zwierzaki fundacyjne tzn wogole na fundację i tutaj nie ma obowiązku posiadania wątku na dogo
wtedy trzeba okazac modom przelew na konto fundacji

Link to comment
Share on other sites

A ja się tu zapytam jak myślicie,czy torby na prezenty poszły by na bazarku,trochę się tych prezentów nadostawało i torebki zostały,mam 30 sztuk w stanie bdb-,trochę pogniecione,ale w końcu nikt nie zwróci uwagi,jak prezent w środku jest ;) Czy pójdą np po 1,2,3zł,niektóre i po 6zł w sklepie są.Jak myślicie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tatankas']A ja się tu zapytam jak myślicie,czy torby na prezenty poszły by na bazarku,trochę się tych prezentów nadostawało i torebki zostały,mam 30 sztuk w stanie bdb-,trochę pogniecione,ale w końcu nikt nie zwróci uwagi,jak prezent w środku jest ;) Czy pójdą np po 1,2,3zł,niektóre i po 6zł w sklepie są.Jak myślicie?[/QUOTE]
wystaw, w sklepie są drogie jak diabli, a zawsze się przydadzą. były na bazarku u lucyny takie zestawy od 3zł i wszystkie poszły.

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że komuś się przyda,
są tu na jednej stronie wszystkie zdjęcia z aktualnych bazarków, po najechaniu myszką zdjęcie się powiększa, a kliknięcie przenosi na bazarek.
[URL]http://dogomania.cba.pl/bazarek.html[/URL]


i wersja z najnowszymi bazarkami
[URL]http://dogomania.cba.pl/bazarek-najnowsze.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LeCoyotte']Myślę, że komuś się przyda,
są tu na jednej stronie wszystkie zdjęcia z aktualnych bazarków, po najechaniu myszką zdjęcie się powiększa, a kliknięcie przenosi na bazarek.
[URL]http://dogomania.cba.pl/bazarek.html[/URL]


wersja z najnowszymi bazarkami
[URL]http://dogomania.cba.pl/bazarek-najnowsze.html[/URL][/QUOTE]
Te strony są genialne, nawet nie wiedziałam, że takie coś istnieje, dziękuję!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...