Jump to content
Dogomania

Wszelkie pytania na temat BAZARKU zadajemy TUTAJ!


Formica

Recommended Posts

[quote name='bric-a-brac']Nie wiem gdzie wpisać to pytanie... Nie ma właściwego wątku.
Co się stało z Kundelkową Skarbonką? Nie mogę znaleźć wątku, chyba jest w przesuniętych do archiwum i niewidocznych dla zwykłych użytkowników.[/QUOTE]
Kundelkowa Skarbonka została zamknięta, ponieważ Obraczuś nie była w stanie dalej jej prowadzić, a i wpłacający się wykruszyli... :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='inka33']Kundelkowa Skarbonka została zamknięta, ponieważ Obraczuś nie była w stanie dalej jej prowadzić, a i wpłacający się wykruszyli... :([/QUOTE]
Totalnie nie rozumiem zamykania tego typu projektów w ten sposób. Co innego zamknąć możliwość umieszczania postów, a co innego ukrywać wątek w działach niedostępnych dla składkowiczów. Jakaś grupa ludzi wpłacała środki i nie została nawet poinformowana, że następuje zamknięcie! Wpłacający nie mają obowiązku czytania na bieżąco wątku, a uważam, że przed usunięciem wątku powinni być poinformowani choćby na pw o takim fakcie. Obraczuś zrobiła tyle dla bezdomniaków, że nawet w jednej dziesiątej się nie umywam, ale nie powinna moim zdaniem dopuścić do takiej formy zniknięcia wątku.... Przykro.
Dziękuję za informację, Inka.

Link to comment
Share on other sites

Zawsze lepiej, jeśli na rachunku widać, na co dokładnie pieniądze zostały wydane. To obliguje też lekarza do trzymania się cennika.
Niedawno młody wet z mojej przychodni wziął 20zł za wystawienie recepty. Gdybym chciała rachunek, to by nie wziął :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bric-a-brac']Totalnie nie rozumiem zamykania tego typu projektów w ten sposób. Co innego zamknąć możliwość umieszczania postów, a co innego ukrywać wątek w działach niedostępnych dla składkowiczów. Jakaś grupa ludzi wpłacała środki i nie została nawet poinformowana, że następuje zamknięcie! Wpłacający nie mają obowiązku czytania na bieżąco wątku, a uważam, że przed usunięciem wątku powinni być poinformowani choćby na pw o takim fakcie. Obraczuś zrobiła tyle dla bezdomniaków, że nawet w jednej dziesiątej się nie umywam, ale nie powinna moim zdaniem dopuścić do takiej formy zniknięcia wątku.... Przykro.
Dziękuję za informację, Inka.[/QUOTE]
Proponuję ją dopytać na priv, w jaki sposób została zamknięta i jak rozliczona - ja nie znam szczegółów.

Link to comment
Share on other sites

Proponuję taki zapis:

Jeśli w ostatnich minutach do licytacji włącza się nowa (lub od co najmniej trzech dni nieaktywna w licytacji) osoba, dając za fant cenę X, to osoba licytująca wcześniej ma prawo kupić ten fant za cenę X+1zł.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rozi']Proponuję taki zapis:

Jeśli w ostatnich minutach do licytacji włącza się nowa (lub od co najmniej trzech dni nieaktywna w licytacji) osoba, dając za fant cenę X, to osoba licytująca wcześniej ma prawo kupić ten fant za cenę X+1zł.[/QUOTE]
Tylko chyba by trzeba doprecyzować "osoba licytująca wcześniej"... :hmmmm:

Czy tylko ostatnia przed tą włączającą się w ostatniej chwili, czy także jeszcze wcześniejszy licytujący mogą chcieć...?

No i przez ile czasu od zakończenia bazarku mogą chcieć "przekupić" licytującego w ostatniej chwili...?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='inka33']Tylko chyba by trzeba doprecyzować "osoba licytująca wcześniej"... :hmmmm:

Czy tylko ostatnia przed tą włączającą się w ostatniej chwili, czy także jeszcze wcześniejszy licytujący mogą chcieć...?

No i przez ile czasu od zakończenia bazarku mogą chcieć "przekupić" licytującego w ostatniej chwili...?[/QUOTE]
Właśnie, nierealne. W normalnych licytacjach jest wadium.
Ale z drugiej strony nie rozumiem, dlaczego nie miałby ktoś prawa się włączać, przecież bazarek trwa do ostatniej chwili???

Link to comment
Share on other sites

Nie bardzo rozumiem, dlaczego nie można się włączyć do licytacji później? Co jest nie tak? Pieniądze kupującego pod koniec bazarku są gorsze? Nie idą na psy? Bo nie rozumiem... Kto pierwszy, ten lepszy, a spóźnialscy won? Jeśli ktoś ma z tym problem, to jest przecież opcja KT, można wystawić taki bazarek i po kłopocie. Kupi ten, kto będzie pierwszy.

Link to comment
Share on other sites

Ja to rozumiem w ten sposób, że dla osób które brały udział w licytacji od początku jest bardzo przykre, że ktoś "nowy" licytuje w ostatniej minucie, pojawia się "znikąd" i zabiera coś komuś sprzed nosa. Rozumiem, że są tu normalne zasady licytacji, podobne np. do alegro i każdy ma prawo wziąć udział w licytacji do ostatniej minuty - zwłaszcza, że chyba przecież chodzi nam o to, by uzbierać lub uzyskać bazarkiem właśnie jak najwięcej dla potrzebujących psiaków - to chyba oczywiste. Jednak wydaje mi się, że równie ważna jest atmosfera w trakcie i po zakończeniu bazarku, bo mnóstwo ludzi tu ze sobą współpracuje dla dobra zwierzaków i ciężko jest mi zrozumieć, dlaczego dla kogoś zdobycie fantu "po trupach" (co zdarza się w niektórzych przypadkach) jest ważniejsze niż sama pomoc psiakom i sympatyczna atmosfera...

Dlatego też sądzę, że każdy licytujacy powinien sam zdecydować, na czym mu najbardziej zależy i jaki "styl licytacji" mu najbardziej odpowiada.
Natomiast wystawiający ma prawo napisać w zasadach bazarku co najwyżej, że licytowanie przez nową osobę w ostatnich minutach nie jest tam mile widziane, bo jest nieprzyjemne dla innych uczestników. Ale czy zabraniać takich działań regulaminem bazarków? - chyba nie...

Takie jest moje zdanie i sama po prostu nie wpadam w ostatniej minucie "znikąd". :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='inka33']Ja to rozumiem w ten sposób, że dla osób które brały udział w licytacji od początku jest bardzo przykre, że ktoś "nowy" licytuje w ostatniej minucie, pojawia się "znikąd" i zabiera coś komuś sprzed nosa. :)[/QUOTE]
Cóż, może przydałby się "bazarkowy savoir-vivre". Ja już nawet nie tylko nie wpadam, ale przelicytowany przez kogoś mój zalicytowany fant licytuję na kilkanaście minut przed końcem, żeby dać szansę rewanżu. Ale to takie jakieś...Faktycznie, lepiej z opcją KT. Chociaż oferujący wymyślili nowe sposoby: jeśli nikt nie przelicytuje opcji KT przez 24 godz., to jest kupione. Powiem Wam, że dziwnie się poczułam z takimi zasadami, w końcu KT to KT.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rozi']Proponuję taki zapis:

Jeśli w ostatnich minutach do licytacji włącza się nowa (lub od co najmniej trzech dni nieaktywna w licytacji) osoba, dając za fant cenę X, to osoba licytująca wcześniej ma prawo kupić ten fant za cenę X+1zł.[/QUOTE]

Dobry pomysł... będzie sprawiedliwie. Tylko trzeba doprecyzować to 'wcześniej' ;)

Link to comment
Share on other sites

[U]Na moich bazarkach [B]będzie zawsze możliwa licytacja do ostatniej określonej chwili bazarku (czyli minutę przed pełną godziną zakończenia)[/B] - [COLOR=#FF0000][B]bo każda złotówka dla potrzebującego psa jest na wagę złota ![/B][/COLOR][/U]
Chyba że, z jakiegoś powodu ustalę ceny KT - wówczas KAŻDY będzie miał możliwość zakupu tego co mu odpowiada w każdej chwili trwania bazarku.
Dyskusje czy można czy nie można licytować w ostatniej minucie bazarku są...... jałowe.
[B][U]Niech każdy ustala reguły w regulaminie swojego bazarku. I każdy licytujący na danym bazarku powinien z regulaminem się zapoznać[/U]. [/B]Rzeczą niezaprzeczalną, niepodlegającą dyskusji jest - że pieniądze z bazarku idą na danego potrzebującego czterołapa. [COLOR=#ff0000][B]I nie widzę najmniejszego powodu odbierać mu ten 1 zł, 2 zł z licytacji.[/B][/COLOR]
[B]Zwłaszcza - że gro fantów wystawianych jest poniżej wartości.[/B] [B]Po to tylko by jakąkolwiek złotówkę zebrał pies X, Y.[/B]
I w świetle powyższego miałabym jeszcze "zamykać" licytację w ostatniej minucie - by dodatkowa złotówka, dwie miały [COLOR=#FF0000][U][B]nie zasilić[/B][/U][/COLOR] owego/owych psów ?
[B]Litości.... Dla nas to jest tylko 1 zł, 2 zł - dla tego danego psa to jest[U][COLOR=#FF0000]AŻ[/COLOR][/U] 1 zł, 2 zł.

[COLOR=#0000ff]P.S. URASZCZAJCIE SOBIE I TAK SKOMPLIKOWANE ZYCIE - A NIE JE KOMPLIKUJECIE DODATKOWYMI "WYMOGAMI" ![/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LeCoyotte']Propozycja rozi pozwala na dodanie 1zł do końcowej ceny;) Nic nikomu nie odbiera...[/QUOTE]

A co jeśli ta ostatnia licytująca osoba w zadanym czasie przebije o 5 zł - czyli zgodnie z "rekonpensującym" pomysłem rozi pies będzie "w plecy" 4 zł ?
Dziękuję, mi nie pasuje.

Link to comment
Share on other sites

Zgadzam się z tobciu. Dla mnie też nie ma znaczenia, czy ktoś był na bazarku od początku, czy nie. Ważne, że kupuje i płaci, i pies ma kasę. Zdarzyło mi się, że na moim bazarku ktoś zalicytował za wywoławczą, został przelicytowany (wcale nie w ostatnich minutach) i nie sprawdzając nawet po zakończeniu bazarku oczekiwał na przesyłkę, a po poinformowaniu o przegranej licytacji miał pretensje. Głupio się wtedy poczułam. Ale przecież chodzi o zebranie jak największej ilości tych złotóweczek?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tobciu'][U]Na moich bazarkach [B]będzie zawsze możliwa licytacja do ostatniej określonej chwili bazarku (czyli minutę przed pełną godziną zakończenia)[/B] - [COLOR=#FF0000][B]bo każda złotówka dla potrzebującego psa jest na wagę złota ![/B][/COLOR][/U]
[B][U]żdy ustala reguły w regulaminie swojego bazarku. I każdy licytujący na danym bazarku powinien z regulaminem się zapoznać[/U].[/B][/QUOTE]
I racja, każdy niech pilnuje swoich fantów!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Isiak']nie sprawdzając nawet po zakończeniu bazarku oczekiwał na przesyłkę, a po poinformowaniu o przegranej licytacji miał pretensje. [B]Głupio się wtedy poczułam[/B]. [/QUOTE]
Bez powodu, naprawdę! Ja zaś kiedyś dostałam wiadomość, że coś kupiłam, a już o tym zapomniałam, to była niespodzianka!

Link to comment
Share on other sites

Za chwilę będzie tak, że każdy będzie się bał licytować tych waszych cudów i stracicie o wiele więcej niż to, że komuś będzie przykro... Licytacja to licytacja, ale jak widzę jakieś dziwne zasady to mnie odrzuca. Nie wiem o co te żale. Większość osób jest tu to jednak dobrzy ludzie, dlaczego jeden może coś kupić, a drugi nie? Eh...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tobciu']A co jeśli ta ostatnia licytująca osoba w zadanym czasie przebije o 5 zł - czyli zgodnie z "rekonpensującym" pomysłem rozi pies będzie "w plecy" 4 zł ?
Dziękuję, mi nie pasuje.[/QUOTE]

Myślę, że źle zrozumiałaś;)

"Jeśli w ostatnich minutach do licytacji włącza się nowa (lub od co najmniej trzech dni nieaktywna w licytacji) osoba, dając za fant cenę X, to osoba licytująca wcześniej ma prawo kupić ten fant za cenę X+1zł."

Powiedzmy, że osoba 'wcześniejsza' licytuje za 50zł, przychodzi nowa osoba i [U]licytuje za 55z[/U]ł. Wtedy osoba przelicytowana, która dawała 50zł, po skończonej licytacji ma prawo kupić przedmiot [U]płacąc 56zł[/U]. Jeśli nie, zostaje 55zł.
Gdyby nie nowa osoba, zysk byłby tylko 50zł. Gdzie tu widzisz 4zł z plecy?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...