Jump to content
Dogomania

Wszelkie pytania na temat BAZARKU zadajemy TUTAJ!


Formica

Recommended Posts

Czy jest na forum osoba, która zna się na numizmatach i podpowie mi, jakie ceny mniej więcej mogę podać na monety? Ja jestem totalnie "zielona" w temacie, a w necie widziałam duże rozbieżności i nie chcę się wygłupić... Takie realne, bazarkowe ceny :oops:

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem gdzie to napisać i przepraszam jeśli to nienajlepsze miejsce, ale niestety muszę...

Ja wiem jaki jest cel bazarków, wiem że mnóstwo osób pomaga zwierzakom i to naprawdę w bardzo trudnych sytuacjach i może nie ma czasu na nic innego, ale
[B]
dziewczyny nie wystawiajcie na bazarkach starych śmierdzących ubrań... [/B]

Ostatnio z takimi mam do czynienia. I tak wszystko piorę... i wiem że pranie każdej wystawionej rzeczy to mnóstwo czasu, nakładu itp. ale nie może być tak że przychodzi coś zatęchłe i prawie śmierdzi pleśnią a człowiek po otwarciu kopert ma ochotę lecieć prosto do śmietnika, zwłaszcza że na zdjęciach w opisie pisze stan bardzo dobry... a takowe nie mogą być rzeczy o tak brzydkim i intensywnym zapachu.

Ktoś mi powie "nie musisz tu kupować przecież" ale nie o to chodzi... To naprawdę zniechęca i innych do zakupów tutaj...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asl']Nie wiem gdzie to napisać i przepraszam jeśli to nienajlepsze miejsce, ale niestety muszę...

Ja wiem jaki jest cel bazarków, wiem że mnóstwo osób pomaga zwierzakom i to naprawdę w bardzo trudnych sytuacjach i może nie ma czasu na nic innego, ale
[B]
dziewczyny nie wystawiajcie na bazarkach starych śmierdzących ubrań... [/B]

Ostatnio z takimi mam do czynienia. I tak wszystko piorę... i wiem że pranie każdej wystawionej rzeczy to mnóstwo czasu, nakładu itp. ale nie może być tak że przychodzi coś zatęchłe i prawie śmierdzi pleśnią a człowiek po otwarciu kopert ma ochotę lecieć prosto do śmietnika, zwłaszcza że na zdjęciach w opisie pisze stan bardzo dobry... a takowe nie mogą być rzeczy o tak brzydkim i intensywnym zapachu.

Ktoś mi powie "nie musisz tu kupować przecież" ale nie o to chodzi... To naprawdę zniechęca i innych do zakupów tutaj...[/QUOTE]


zgadzam sie, a najgorsze ,ze czasami za taka szmatke smierdzaca placi sie 10-15 zl plus 10 zl za wysylke,a ciuch laduje w koszu.To wole juz kupic cegielke.Kiedys kupilam bluzke w stanie bardzo dobrym, przyszla powyciagana szmatka z dziurami(!!). Tez juz ograniczylam zakupy na bazarku.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asl']Nie wiem gdzie to napisać i przepraszam jeśli to nienajlepsze miejsce, ale niestety muszę...

Ja wiem jaki jest cel bazarków, wiem że mnóstwo osób pomaga zwierzakom i to naprawdę w bardzo trudnych sytuacjach i może nie ma czasu na nic innego, ale
[B]
dziewczyny nie wystawiajcie na bazarkach starych śmierdzących ubrań... [/B]

Ostatnio z takimi mam do czynienia. I tak wszystko piorę... i wiem że pranie każdej wystawionej rzeczy to mnóstwo czasu, nakładu itp. ale nie może być tak że przychodzi coś zatęchłe i prawie śmierdzi pleśnią a człowiek po otwarciu kopert ma ochotę lecieć prosto do śmietnika, zwłaszcza że na zdjęciach w opisie pisze stan bardzo dobry... a takowe nie mogą być rzeczy o tak brzydkim i intensywnym zapachu.

Ktoś mi powie "nie musisz tu kupować przecież" ale nie o to chodzi... To naprawdę zniechęca i innych do zakupów tutaj...[/QUOTE]

Zgadzam się z Tobą.

Ja otrzymuję fanty na bazarki czyste i wyprane. Robię selekcję - co warto wystawić, a co nie.
I piorę jeszcze sama (mimo, że dostaję wyprane). A przed wysyłką jeszcze staram się prasować (mimo, że w przesyłce się i tak wygniotą). Staram się po prostu pakować fanty tak - jak sama bym je chciała dostawać. :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='monika083']zgadzam sie, a najgorsze ,ze czasami za taka szmatke smierdzaca placi sie 10-15 zl plus 10 zl za wysylke,a ciuch laduje w koszu.To wole juz kupic cegielke.Kiedys kupilam bluzke w stanie bardzo dobrym, przyszla powyciagana szmatka z dziurami(!!). Tez juz ograniczylam zakupy na bazarku.[/QUOTE]

Widzę, że nie jestem w tym odosobniona... Ja sobie powtarzam zawsze "a co tam...poszło na psiaka", ale musiałam to napisać. Niedawno nawet mój mąż zapytał co tak śmierdzi... a to świeżo otwarta przesyłka bazarkowa.

[quote name='tobciu']Zgadzam się z Tobą.

Ja otrzymuję fanty na bazarki czyste i wyprane. Robię selekcję - co warto wystawić, a co nie.
I piorę jeszcze sama (mimo, że dostaję wyprane). A przed wysyłką jeszcze staram się prasować (mimo, że w przesyłce się i tak wygniotą). Staram się po prostu pakować fanty tak - jak sama bym je chciała dostawać. :)[/QUOTE]

Tobciu, super, że są tu też i takie osoby z takim podejściem jak Twoje. Ja nie prasuję wprawdzie ale piorę. A gdy dostałam kiedyś cały worek rzeczy dziecięcych to uprzedziłam, że nie dam rady z racji ilości tego wszystkiego uprać, ale osoba, która mi to przekazała oddała te rzeczy czyste.

Link to comment
Share on other sites

Na szczęście nie dostałam rzeczy cuchnących ,ale zdarzyło sie ,że przyszły rzeczy poplamione trwale np.tuszem co nie było widoczne na zdjęciu , ani podane w opisie. Fakt ,że ciuszek był bardzo tani,ale przecież tu chodzi o uczciwość sprzedającego , a nie za ile ktoś kupił.
Ja też piorę rzeczy i w większości prasuję.

Link to comment
Share on other sites

a ja mam pytanko, jeśli wystawiam przedmiot w opcji kt i wyw, osoba decyduje się na przedmiot za cenę wyw, a ktoś inny na ten sam przedmiot w opcji kt w późniejszym czasie, czy wtedy ta opcja wyw jest nieważna i osoba, która kupiła w opcji kt ma tak jakby pierwszeństwo (ja robię tak), czy jest odwrotnie, czy opcja wyw uniemożliwia opcję kt?
czy to zależy od osoby robiącej bazarek?
bo zaczęłam się nad tym zastanawiać, czy dobrze robię :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Mam pytanie odnośnie bazarku na psa, na którego obwiązałam się płacić sama (koszty hotelu + karma). Skubiś zabrany jest z przytuliska w Glinnie, ma wątek na Dogo. Mam trochę problemów finansowych, do tej pory płaciłam sama, ale czy to zgodnie z zasadami Dogomanii, jeśli będę chciała na Skubiego zorganizować bazarek?
Na wątku nie ma rachunków, uważałam, że to nie potrzebne, bo nie mam i nie miałam od nikogo deklaracji.

Tutaj jest wątek Skubisia:

[url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/238452-Skubi%C5%9B-z-Glinna-czeka-na-dom!!?p=20847252#post20847252[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mala_czarna']Mam pytanie odnośnie bazarku na psa, na którego obwiązałam się płacić sama (koszty hotelu + karma). Skubiś zabrany jest z przytuliska w Glinnie, ma wątek na Dogo. Mam trochę problemów finansowych, do tej pory płaciłam sama, ale czy to zgodnie z zasadami Dogomanii, jeśli będę chciała na Skubiego zorganizować bazarek?
Na wątku nie ma rachunków, uważałam, że to nie potrzebne, bo nie mam i nie miałam od nikogo deklaracji.

Tutaj jest wątek Skubisia:

[url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/238452-Skubi%C5%9B-z-Glinna-czeka-na-dom!!?p=20847252#post20847252[/url][/QUOTE]

Kamila po mojemu jak zaczeniesz prowadzic rozliczenia to mozesz
chodzi głównie o to żeby nie zbierac pieniędzy sobie
Skubiś nie jest twoim psem, szuka domu
a że nei ma na niego deklaracji, cóż nie nowość na dogo

powodzenia w bazrkowaniu na tybcia ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='3 x']Kamila po mojemu jak zaczeniesz prowadzic rozliczenia to mozesz
chodzi głównie o to żeby nie zbierac pieniędzy sobie
Skubiś nie jest twoim psem, szuka domu
a że nei ma na niego deklaracji, cóż nie nowość na dogo

powodzenia w bazrkowaniu na tybcia ;)[/QUOTE]

Rozliczenie oczywiście będzie :)
Chciałabym też mu zacząć wyróżniać gratkę, może gumtree, a nie bardzo mam z czego.
Bida trochę u mnie nastała, ale mam nadzieje, że to przejściowy stan ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rozi']Nie można robić bazarków na własne deklaracje.
Trzeba zgłosić w wątku psa, że nie dasz rady dłużej płacić, ale w zamian za to pomożesz bazarkami.[/QUOTE]

wydaje mi się ze to nie jest deklaracja
podglądam watek Skubisia od poczatku
i tam w pierwszym poście było i jest
[QUOTE]Gdyby ktoś chciał wspomóc Skubiego deklaracją stałą, lub też jednorazową wpłatą, będę bardzo wdzięczna. Numer konta natychmiast wyślę na PW[/QUOTE]
tyle, że chętnych nie było
wiec siłą rzeczy Skubiś był na utrzymaniu małej czarnej

inaczej miałaby się sytuacja gdyby ktoś obiecał np 20 zł stałej i chciał ja pokrywac bazarkami
wtedy to chyba nie można
ale zawsze można wycofać deklarację

edit
dopatrzylam sie że na Skubiego były już bazarki i było ok
tyle, ze rozliczenia sa nieuzupełnione (tzn wpłaty mc na hotel bo bazarek jest rozliczony)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rozi']Nie można robić bazarków na własne deklaracje.
Trzeba zgłosić w wątku psa, że nie dasz rady dłużej płacić, ale w zamian za to pomożesz bazarkami.[/QUOTE]

Nie ma u mnie czegoś takiego, że "nie dam rady płacić". To chyba logiczne, że jeśli podjęłam się finansowania pobytu psa w hotelu to stanę na głowie, a będę płacić, i w zasadzie rzeczywiście nie rozumiem, jaka jest róznica, czy będę to robić na zasadzie bazarków, czy wpłaty własnej? Powiem więcej: mogłabym postąpić nieuczciwie, i w ogóle nie zadawać takiego pytania, tylko zorganizować bazarek :roll:

Link to comment
Share on other sites

Ups, wierzcie lub nie, ale rzeczywiście mi ze łba wypadło, że robiłam bazarek na niego. Skubiś jest od stycznia tego roku w hotelu, i te bazarkowe pieniądze to jedyny koszt z zewnątrz. Skubiś obrożę miał kupioną, kastrowałam go, i żadnych innych pieniędzy oprócz tego bazarku na niego nie miałam. Cholera, przepraszam, naprawdę mi ten bazarek wypadł z głowy :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mala_czarna']Nie ma u mnie czegoś takiego, że "nie dam rady płacić". To chyba logiczne, że jeśli podjęłam się finansowania pobytu psa w hotelu to stanę na głowie, a będę płacić, i w zasadzie rzeczywiście nie rozumiem, jaka jest róznica, czy będę to robić na zasadzie bazarków, czy wpłaty własnej? Powiem więcej: mogłabym postąpić nieuczciwie, i w ogóle nie zadawać takiego pytania, tylko zorganizować bazarek :roll:[/QUOTE]

ja to widze inaczej
jak wiem, ze bede w stanie płacić stale to deklaruję stało
a jak nie to deklaruje wsparcie bazarkami na zasadzie wpłat jednorazowych
jak w trakcie stałej okaze sie, ze nie daję rady to zawsze mogę sie wycofac
fakt jest to niezręczna sytuacja
ale czasami nie można inaczej

chyba juz kiedys a raczej na pewno już kiedyś była o tym dyskusja :)

Link to comment
Share on other sites

Drodzy Dogomaniacze, bardzo proszę o pomoc, chcę z własnych fantów zrobić bazarek na amstaffkę Amelkę, która trafiła do fundacji AST w tragicznym stanie ( pies jest cały porozrywany...) ale na Dogomanii jestem zielona, konto założyłam, bo chciałam kupić obrożę z wątku kupię/sprzedam i tam pare razy gdzieś się wpisałam ale tyle mojej działalności, czy ktoś mi może tak krok po kroku powiedzieć jak mam to zorganizować?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ava1989']Drodzy Dogomaniacze, bardzo proszę o pomoc, chcę z własnych fantów zrobić bazarek na amstaffkę Amelkę, która trafiła do fundacji AST w tragicznym stanie ( pies jest cały porozrywany...) ale na Dogomanii jestem zielona, konto założyłam, bo chciałam kupić obrożę z wątku kupię/sprzedam i tam pare razy gdzieś się wpisałam ale tyle mojej działalności, czy ktoś mi może tak krok po kroku powiedzieć jak mam to zorganizować?[/QUOTE]

przeczytaj regulamin bazaków [URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/112101-Nowy-REGULAMIN-Bazarku-AKTUALIZACJA-5-12-2012!"]- klik -[/URL]

ew zajrzyj na jakis bazarek
i zobaczmniej wiecej jak to wygląda
tutaj [URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/239245-Multiwitaminy-Plusssz-Plussssz-Lady-tabletki-na-gardło-zabawki!-do-4-02-do-21-00"]- klik- [/URL]jest bazarek malej czarnej na skubisia o którym rozprawiałysmy wyzej ;)

pamiętaj, ze jak psiak jest pod opieką fundacji to w pierwszym poście bazarku muszą się znaleźć dane fundacji
ale o tym jest w regulaminie bazarku

ma astka watek na dogo?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...