Jump to content
Dogomania

Timur już domu nie szuka , zostaje z nami na zawsze !


Gugus24

Czy pomożesz nam rozesłac wątek dalej ?  

6 members have voted

  1. 1. Czy pomożesz nam rozesłac wątek dalej ?



Recommended Posts

  • Replies 544
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Timek już całkiem zdrowy , pomogła zmiana lekarstwa ale ma podejrzenie alergii pokarmowej ( jeszcze nie sprawdzałam i nie wiem kiedy sprawdzę , bo nasza staruszka Mucha jest bardzo chora i teraz jej sprawy są najważniejsze)- chłopak szaleje z piłką , łazi za człowiekiem i naprasza się o głaski.I najwyższy czas aby zaczynał szukać domu , z tym że zostanie oddany dopiero po szczepieniach , czipowaniu i raczej na pewno po kastracji.Nie zauważyłam aby był agresywny do innych zwierząt ale jest o nie zazdrosny i raczej powinien mieć człowieka na wyłączność- potrzebuje opiekuna średnio aktywnego ale stanowczego , mającego już doświadczenie z psami mającymi skłonność do dominacji.Problem z pilnowaniem jedzenia i zabawek można łatwo opanować przy stosowaniu pewnych stałych zasad i żelaznej konsekwencji ( u mnie już nie ma tego problemu ).PIES TYLKO DO DOMU - nie do budy ! W mieszkaniu zachowuje czystość , ładnie prosi jak musi wyjść za potrzebą.Co ciekawe Timur wogóle nie szuka kontaktu z moimi psami , a pozostawiony trochę dłużej sam na zewnątrz głośno prosi o wpuszczenie do środka.Latwo się uczy ale tylko po zastosowaniu pozytywnych metod , bez użycia przymusu , tylko na zasadzie nagrody i jej braku , już rozumie słowo "chodż" , "czekaj" 'aport".

Bardzo proszę o pomoc w ogłoszenia dla Timka , może ktoś potrafi zrobić fajne allegro - zwrócę koszty. Chłopak bardzo potrzebuje domu...

Link to comment
Share on other sites

Timek wymyślił sobie nową zabawę....piłka , sznur i szczotki Aresa już poroznoszone po całym podwórku to teraz kolej na michę ! Metalowa , fajnie się tłucze to Timurzysko zaczął jej używać do podrzucania i odkrył że jak wsadzi do niej łapy to można po śniegu się powozić ! Bardzo rozrywkowy chłopak się z niego robi....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karusiap']hahaha chyba dla reszty domownikow mniej przyjemne sa jego zabawy;)[/QUOTE]
Do hałasów jesteśmy przyzwyczajeni bo kopalnię mamy po sąsiedzku...Timur odgłosów z kamieniołomu nie zagłuszy....za to Ares wściekły że jakiś obcy śmie ruszać JEGO zabawki :angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='elaja']Do hałasów jesteśmy przyzwyczajeni bo kopalnię mamy po sąsiedzku...Timur odgłósów z kamieniołomu nie zagłuszy....za to Ares wściekły że jakiś obcy śmie ruszać JEGO zabawki :angryy:[/QUOTE]
Elaja to po Nowym Roku jakas dobra sesyjka zdjeciowa i chyba czas brac sie za szukanie domku co?:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='elaja']Ja to mam w planie Gugus24 tu jakoś z kamerą zwabić....ale Timuś rodzinę mi coś mało przyjażnie przywitał delikatnie mówiąc.Był już po kolacji a koniecznie chciał jeszcze kogoś zjeść na dokładkę.....[/QUOTE]
O kurcze, nie jest mily dla nowych osob?
Pewnie uwaza juz Wasz dom za swoj....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karusiap']O kurcze, nie jest mily dla nowych osob?
Pewnie uwaza juz Wasz dom za swoj....[/QUOTE]
To nie do końca jest tak...że dom uznał za swój to raczej normalne....tyle ,że pisałam już że Timur jest trochę nieufny do obcych ( kuzyna częściej widzi i jest o.k.) a kennelka to jego azyl , on porusza się po domu tylko od kennelki do drzwi , w kennelce czuje się bezpiecznie ale z drugiej strony nie ma gdzie z niej się wycofać ,gdy zjawi się ktoś obcy Timur czuje się osaczony i wtedy reaguje nerwowo w obronie własnej.Gdy jest na zewnątrz i ma szansę podejść do kogoś dobrowolnie ale też bezpiecznie się wycofać zachowuje się normalnie.Kora jako typowy stróż (tyle że strachem podszyty) już na drugi dzień po przyjeżdzie do mnie wściekle goniła intruzów wzdłuż ogrodzenia a Timur jak dotąd nie interesuje się przechodzącymi ludżmi ,owszem stanie , popatrzy i to wszystko...szczeka , owszem ale tylko wtedy gdy prosi aby go wpuścić do domu...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='elaja']To nie do końca jest tak...że dom uznał za swój to raczej normalne....tyle ,że pisałam już że Timur jest trochę nieufny do obcych ( kuzyna częściej widzi i jest o.k.) a kennelka to jego azyl , on porusza się po domu tylko od kennelki do drzwi , w kennelce czuje się bezpiecznie ale z drugiej strony nie ma gdzie z niej się wycofać ,gdy zjawi się ktoś obcy Timur czuje się osaczony i wtedy reaguje nerwowo w obronie własnej.Gdy jest na zewnątrz i ma szansę podejść do kogoś dobrowolnie ale też bezpiecznie się wycofać zachowuje się normalnie.Kora jako typowy stróż (tyle że strachem podszyty) już na drugi dzień po przyjeżdzie do mnie wściekle goniła intruzów wzdłuż ogrodzenia a Timur jak dotąd nie interesuje się przechodzącymi ludżmi ,owszem stanie , popatrzy i to wszystko...szczeka , owszem ale tylko wtedy gdy prosi aby go wpuścić do domu...[/QUOTE]
A dla osob ktore nie wiedza ,to Kora to Hanza z Harbutowic

Link to comment
Share on other sites

[quote name='salibinka']Ale Timur się zrobił dorodny! :)

Pani Elu, ma jakies ogłoszenia już? Zamówić mu pakiet :)? (tylko tekst potrzebny)[/QUOTE]
Jeszcze mu brakuje trochę ciała , ale najważniejsze że ma apetyt i teraz to raczej trzeba mu ograniczać jedzenie. Jeszcze nie ma ogłoszeń , proszę zamówić bo wstyd sie przyznać ale ja nie potrafię zrobić ogłoszenia - koszty oczywiście zwrócę. Tekst ze zdjeciami prześlę maile'm , z tym , że około 15 stycznia będzie dopiero miał szczepienia i czipa . Chciałabym też aby został wykastrowany - Timur to taki trochę nieufny pies z pewną skłonnością do dominacji i ma spore braki w wychowaniu , a to jak wiadomo swego rodzaju mieszanka wybuchowa i potencjalny ( i mający małe doświadczenie ) przyszły właściciel mógłby mieć problem z dogadaniem się z Timkiem.

[quote name='Foksia i Dżekuś']Do gazety tez poprosze ale mam teraz spora kolejke przez dni swiateczne[/QUOTE]
Pani Beatko wyślę tekst i zdjęcia jeszcze w tym tygodniu , aby Timka ustawić w kolejce , z tym że ogłoszenie może się ukazać dopiero po szczepieniach i czipowani, a jak znam życie to pewnie i z kastracją zdążymy...

[quote name='karusiap']Hanza??Hanzunia jest u elaja??
Ale numer, Timus ma taka cudowna sunie obok siebie:):):)[/QUOTE]
No , Hanza - a teraz już Kora jest u mnie , miała być przyjaciółką Aresa ale psy niestety nie przypadły sobie do gustu ( jużaki bywają wierne po grób- po odejściu Maxa Ares nie życzy sobie innych przyjaciół niestety ). Korunia dość przyjażnie przyjęła za to Timka , niestety on był chory i wystraszony więc wyskoczył na nią z zębami , a żadna dziewczyna takiej zniewagi nie daruje - więc psy po podwórku biegają pojedynczo ewentualnie w towarzystwie malutkiej terrierki Muchy. Wiem ,że w tej sytuacji branie jakiegokolwiek psa na DT jest delikatnie mówiąc głupotą - ale co by się stało z Timurem , pewnie by już nie żył...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...