Jump to content
Dogomania

Timur już domu nie szuka , zostaje z nami na zawsze !


Gugus24

Czy pomożesz nam rozesłac wątek dalej ?  

6 members have voted

  1. 1. Czy pomożesz nam rozesłac wątek dalej ?



Recommended Posts

Żyją , nie zjadły się wzajemnie i nawet wspólnie pilnowały bramy przed jakimś dwunożnym intruzem . Jeśli są razem na zewnątrz to nadal starają się sobie nie wchodzić w drogę . Chyba lekcja z przed tygodnia wystarczyła i oba zrozumiały , że nie życzę sobie awantur. Sielanki oczywiście nie ma , ale wojny również. Szkoda , że z Aresem ten numer jest nie do wykonania .

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 544
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Timek jest sympatycznym psiakiem tyle ze nie dla każdego. W jakiej roli by był szczęśliwy? Dom i dostęp do ogrodu? Dla osoby młodej aktywnej czy też może być ktoś starszy? Staram się wymyślić do kogo skierować ewentualnie tekst ogłoszenia?

Link to comment
Share on other sites

Ja widzę go w domu z ogrodem , i to w takiej właśnie kolejności , bo Timek mając taką alternatywę zawsze wybierze dom. To dość aktywny pies , niezbyt delikatny w zabawie ( coś jak ruski czołg ) ale , ponieważ nie jest już młodzikiem to okres najbardziej szalonych zabaw ma już poza sobą . Uwielbia ganiać za piłką , ładnie aportuje ( ale dobrze mieć dwie piłki na zamianę , bo nie zawsze chce oddać ), nie ma tendencji do wyrywania piłki czy czegokolwiek z ręki . To bardzo silny pies , potrafi ładnie chodzić na smyczy ale potrafi tez pociągnąć , starsza osoba sobie z nim nie poradzi. Polecenia należy mu wydawać zawsze stanowczym głosem , cackaniem nic się z nim nie osiągnie , jak wyczuje czyjąś słabość to ma w nosie wszelkie rozkazy. Jednak nie jest typem przywódcy , albo po prostu tylko u mnie nie próbował nigdy sięgnąć na wyższy szczebel drabiny .

Link to comment
Share on other sites

Czy szukasz może przyjaciela i obrońcy? Timek czeka!

Psiak tak długo szuka tego właściwego człowieka.
Dlaczego? Nikt tego nie wie.

Może jest za zwyczajny? Taki ni to duży ni mały, nieco grubawy, taki ot... niezauważalny.

Wygląd to nie wszystko, a jednak dla Timura oznacza to już rok bez swojego człowieka. Życie nie jest sprawiedliwe

Nie patrz na zdjęcie, przeczytaj jaki jest Timek, a zobaczysz w nim piękno jego charakteru.

To nie ciepła klucha! To pies z charakterem.
Stateczny, odważny, zrównoważony pragnie znaleźć dom na zawsze.
Timur to psiak po przejściach, który chce pokochać swego człowieka.
Doskonale sprawdziłby się jako stróż terenu ale tylko i wyłącznie z możliwością przebywania w domu ze swoim nowym panem. Jego człowiek powinien być konsekwentny i stanowczy, cackaniem nic nie osiągniemy. Psiak nie wykazuje tendencji do dominacji czy agresji!!!
Ma wiele zalet:jest spokojny, zachowuje czystość w domu, umie chodzić na smyczy, jest oddanym stróżem swego właściciela, do obcych nieufny, toleruje psy i koty, jest radosny i czasem bawi się piłką jak mały szczeniak.
Z wyglądu - groźny stróż (przynajmniej umie sprawiać takie pozory), z charakteru - pies o wielkim i wrażliwym serduchu, pragnący zaznać ciepła prawdziwego domu.
Chciałby w końcu móc pokazać jakim jest wspaniałym, wiernym przyjacielem, chodzić na spacery, bawić się piłeczką, popatrzyć w oczy swojego pana i w końcu wiedzieć kogo bronić i komu zaufać.
Czeka wciąż ....czeka... czeka...

Link to comment
Share on other sites

Taki tekst wymyśliła żem :oops:
Nie wiem czy się spodoba? Jeśli tak to proszę korzystać. Nie wiem czy to pomoże Timurowi, ale próbowałam ugryźć temat od innej strony. Zastanawiam się czy moje odczucia i intencje są czytelne:razz:, bo czasem mam wrażenie, że tylko ja zrozumiem swoje teksty.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='keria']Taki tekst wymyśliła żem :oops:
Nie wiem czy się spodoba? Jeśli tak to proszę korzystać. Nie wiem czy to pomoże Timurowi, ale próbowałam ugryźć temat od innej strony. Zastanawiam się czy moje odczucia i intencje są czytelne:razz:, bo czasem mam wrażenie, że tylko ja zrozumiem swoje teksty.[/QUOTE]
Dzięki , tekst jest super ! Ja patrzę na Timka prawie z pozycji bezkrytycznego właściciela , co to wszystko o swoim psie wie najlepiej ;) , Ty zobaczyłaś w nim to co może własnie spostrzec potencjalny chętny na adopcję :lol: Spróbuję go ogłosić z nowym tekstem i zobaczymy , co z tego się urodzi :lol:

[quote name='keria']Musimy się kiedyś umówić na spacer do Krakowa. Może po świętach? Jak będzie jakiś słoneczny weekend. Tylko wcześniej przydałaby się taka narzutka dla Timurka "szukam domu".[/QUOTE]
Bardzo chętnie skorzystam :loveu:
Jeśli chodzi o bandamkę , to , paradoksalnie . mam tylko jedną - z napisem .........[B]Mój pies[/B]:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='elaja']
Bardzo chętnie skorzystam :loveu:
Jeśli chodzi o bandamkę , to , paradoksalnie . mam tylko jedną - z napisem .........[B]Mój pies[/B]:diabloti:[/QUOTE]
Dopisz "nie" i będzie "nie mój pies" hehehe żartuję oczywiście.
Tax robi na zamówienie takie narzutki szelki i w ogóle wszystko co się potrzebuje dla psiaka. Zamawiałam już u niej taki kaftanik ale miała nawał pracy i brak czasu. Może teraz by się udało?
Kupowałam na jej bazarku obróżki, są super porządne i doszły w przeciągu kilku dni.

Link to comment
Share on other sites

Na razie dostał skórzane porządne szelki wylicytowane na bazarku , pomyślę i o chuście z napisem .

[IMG]http://i41.tinypic.com/2076aag.jpg[/IMG]

[IMG]http://i42.tinypic.com/abbdc.jpg[/IMG]

[IMG]http://i42.tinypic.com/ncksj9.jpg[/IMG]

Zrobiłam mu tablicę i gumtree z nowym tekstem , wprawdzie teraz każdy myśli o świętach , ale może akurat .......
[url]http://tablica.pl/oferta/timur---przyjaciel-i-obronca-IDTLnx.html[/url]
[url]http://krakow.gumtree.pl/c-ViewAd?AdId=365024848&Guid=136364db-eb40-a20b-2771-728cffffd30c[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='keria']Timek na łóżku wygląda trochę jak owczarek środkowoazjatycki :cool3: groźne bydle.[/QUOTE]
He ,he , jak zobaczyłam go po raz pierwszy na tym parkingu pod Paczółtowicami , to też mi się z azjatą kojarzył :evil_lol: - zobacz pierwsze posty na wątku ;)
Timek nie jest mały , w kłębie ma niewiele mniej niż Ares , tylko jest krótszy , taki bardziej w kwadrat wbudowany.
Azjata to wcale nie jest groźne bydle ale wspaniały pies z charakterem :p , podobnie zresztą jak juzio :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[B]Pobawimy się ?[/B]

[IMG]http://i41.tinypic.com/wcfeph.jpg[/IMG]

[B]No , nie bądź taki drętwy kolego ....[/B]

[IMG]http://i42.tinypic.com/wafvk1.jpg[/IMG]

[B]Nie , to nie ![/B]

[IMG]http://i41.tinypic.com/2ed1kec.jpg[/IMG]

[B]Chyba ta mała jest bardziej w moim typie ![/B]

[IMG]http://i40.tinypic.com/24gq3rp.jpg[/IMG]

[B]Ale piłki są tylko moje ! Nie oddam ![/B]

[IMG]http://i41.tinypic.com/2v2w8w4.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Sama się dziwię , że tak łatwo poszło . Kora to niezła awanturnica :mad: i dostaje szału jeśli inny pies próbuje ją zdominować . Psia łapa na Kory grzbiecie oznacza potężne kłopoty dla właściciela tej łapy:evil_lol: Timek zrozumiał , że łapy ma trzymać przy sobie :diabloti: a Kora ma zakaz awanturowania się bez powodu . Na razie jest o.k. Szkoda tylko , że Ares jest z innej bajki :shake:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Był jeden telefon , beznadziejny . Pan z alergią na adopcję i wymaganiami jakby brał psa od szkoleniowca . Ja nie mam czasu profesjonalnie szkolić Timura , wystarcza mi , że jest posłuszny , kontaktowy i całkowicie podporządkowany . Wczoraj byliśmy na spacerze w towarzystwie 3 uroczych psich urwisów i miło mi było usłyszeć ,że Timur to pies - ideał . Zero agresji do ludzi i zwierząt , owszem , jest pewny siebie , zdecydowany , ma mocny charakter ale jednocześnie jest wpatrzony w przewodnika , wykonuje polecenia i nie małpuje innych psów. Urwisy pobiegły za sarną , Timek został ze mną . Problem może być wtedy , jak trafi na innego psa o mocnym charakterze , mogą być tarcia.
Myślę , że ten pies bez problemu odnajdzie się w mieście , chętnie go zawiozę na błonia i sprawdzę jak reaguje w innych warunkach. Chociaż wydaje mi się , że będzie ok. On na spacerach jest idealny , nie interesują go zupełnie ujadające na niego psy , na koty , kury nie zwraca wogóle uwagi . Ostatnio na spacerze zaatakował nas mały szczekacz i odprowadził spory kawałek , ujadając wściekle z odległości pół metra . Timkowi wystarczyło powiedzieć : zostaw , nie wolno , i kompletnie psiaka zignorował , co najwyżej od czasu do czasu patrzył na mnie pytającym wzrokiem . Spokojnie sobie maszerowaliśmy aż mały szczekacz się znudził i odpuścił .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='elaja']Był jeden telefon , beznadziejny . Pan z alergią na adopcję i wymaganiami jakby brał psa od szkoleniowca . Ja nie mam czasu profesjonalnie szkolić Timura , wystarcza mi , że jest posłuszny , kontaktowy i całkowicie podporządkowany . Wczoraj byliśmy na spacerze w towarzystwie 3 uroczych psich urwisów i miło mi było usłyszeć ,że Timur to pies - ideał . Zero agresji do ludzi i zwierząt , owszem , jest pewny siebie , zdecydowany , ma mocny charakter ale jednocześnie jest wpatrzony w przewodnika , wykonuje polecenia i nie małpuje innych psów. Urwisy pobiegły za sarną , Timek został ze mną . Problem może być wtedy , jak trafi na innego psa o mocnym charakterze , mogą być tarcia.
Myślę , że ten pies bez problemu odnajdzie się w mieście , chętnie go zawiozę na błonia i sprawdzę jak reaguje w innych warunkach. Chociaż wydaje mi się , że będzie ok. On na spacerach jest idealny , nie interesują go zupełnie ujadające na niego psy , na koty , kury nie zwraca wogóle uwagi . Ostatnio na spacerze zaatakował nas mały szczekacz i odprowadził spory kawałek , ujadając wściekle z odległości pół metra . Timkowi wystarczyło powiedzieć : zostaw , nie wolno , i kompletnie psiaka zignorował , co najwyżej od czasu do czasu patrzył na mnie pytającym wzrokiem . Spokojnie sobie maszerowaliśmy aż mały szczekacz się znudził i odpuścił .[/QUOTE]

Idealny pies tylko domku nie ma tz, ma ale tymczasowy o czym on nie wie

Link to comment
Share on other sites

No to mam nadzieję, że Timek w końcu kogoś zauroczy.:loveu:
Sama bym go wzięła, to jest mój psi ideał, jak się w końcu odrobię z ogrodzeniem to będę chciała adoptować takiego psiaka.
No to o ile pogoda dopisze to może za półtora tygodnia wybierzemy się na błonia?
Ja niestety w tygodniu będę mieć mniej czasu bo będę pracować w biurze do 15 :shake:
Nie miałam wyboru, bo wróciła pani za którą byłam na zastępstwo, więc albo biuro albo brak pracy.
Widziałam Ela, że ktoś szuka owczarka czarnego, ogłoszenie było na tablicy przy wylocie na Żbik. Ja niestety nie widziałam, ale popytam się, teraz właśnie będę 2 dni na Żbiku.
Po za tym znów jest piesek do wzięcia. Tym razem w Woli Filipowskiej. Prawdopodobnie bezpański szczeniak, przychodzi pojeść pod sklep gdzie dostaje resztki, biega przy głównej drodze na Trzebinię, tylko patrzeć jak go coś rozjedzie, no i jeszcze wypadek może spowodować.
Piesek ma może 4 miesiące, będzie docelowo średni, podobny do onka tylko mniejszy, szorstkowłosy, zaniedbany, ma kleszcze w uszach.:-(
Zrobiłam mu zdjęcia komórką ale nie mam kabelka żeby w komputer zrzucić. Mogłabym komuś mmsem posłać.

Link to comment
Share on other sites

Ja z kolei posiałam kabel od komórki , ale prześlij , to chociaż zobaczę jak wygląda . Zapytam znajomej , może go przyjmie na tymczas , ale ona może ( jeśli aktualnie w ogóle może) zabrać tylko szczeniaka , jeśli będzie starszy to klapa .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jeden palec amputowany , drugi złożony , ale bez gwarancji , że się pozrasta. Raczej nie będzie w pełni sprawny bo ścięgna pozrywane. Zszyta dziura na nadgarstku to już tylko drobiazg ..... a wydawało się , że w ogrodzie będzie bezpieczny i jedyne co mu grozi to tylko mój Ares . Tak Timka potraktował pies sąsiadów gdy jak zwykle wracając ze spaceru zaczął awanturę z Timkiem przez ogrodzenie . Niczyja wina , bo nikt nie był w stanie przewidzieć , że potrafi sięgnąć pomiędzy murkiem a segmentem ogrodzenia i złapać Timka za łapę ..... i tak dobrze , że łapy nie urwał albo nie złamał , bo ciągnął z całej siły .
Timek najbardziej nieszczęśliwy , nie z powodu łapy ale z faktu eksmisji z kennelki bo w kołnierzu się tam nie mieści , nie docenia nawet tego ,że cały pokój ma tylko do swojej dyspozycji . Za tydzień ściągane ma mieć szwy i wtedy zobaczymy co dalej .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...