Jump to content
Dogomania

Likwidacja przytuliska w Sandomierzu - DT, DS na cito! BARDZO PROSIMY O POMOC!


Luzia

Recommended Posts

[quote name='Soema']

to wydamy ją po sterylizacji, ale pierw musi cieczki dostać. Jak państwo poczekają to ją dostaną..;)[/QUOTE]

Czemu musi wpierw cieczki dostac ?
To przeciez jakis anachronizm takie myslenie !
Jesli jest juz calkiem rozwinieta to mozna ciachac spokojnie przed 1.cieczka.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

[quote name='wellington']Czemu musi wpierw cieczki dostac ?
To przeciez jakis anachronizm takie myslenie !
Jesli jest juz calkiem rozwinieta to mozna ciachac spokojnie przed 1.cieczka.[/QUOTE]
Nasi weci u dużych psów wolą nie przeprowadzać sterylek przed pierwszą. Tym bardziej, że te suki jeszcze rosną i się rozwijają.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Soema']Nasi weci u dużych psów wolą nie przeprowadzać sterylek przed pierwszą. Tym bardziej, że te suki jeszcze rosną i się rozwijają.[/QUOTE]
Dlatego napisalam ze musi byc sunia calkiem rozwinieta.
Ryzyko nowotworow spada nie wiem ilekroc jesli sie wlasnie PRZED 1.cieczka kastruje.
[url]http://psiarnia.blox.pl/resource/ulotka_sterylizacje.pdf[/url]

Link to comment
Share on other sites

Z tą sterylką to faktycznie-sterylizacja od 5-6m-ca.W Starachowicach sterylki od wagi 1kg.Znajoma hodowczyni z Katowic sterylizuje/kastruje również od 1kg.Gadałam z wetem i mówił,że nie obserwowano żadnych powikłań tak wczesnych sterylek i dlatego jest to praktykowane.Poza tym cięcie jest dużo mniejsze,rana się szybciej goi.Tyle,że w Kielcach nie spotkałam weta,który by zalecał sterylkę przed 5m-cem życia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zuzka2']Z tą sterylką to faktycznie-sterylizacja od 5-6m-ca.W Starachowicach sterylki od wagi 1kg.Znajoma hodowczyni z Katowic sterylizuje/kastruje również od 1kg.Gadałam z wetem i mówił,że nie obserwowano żadnych powikłań tak wczesnych sterylek i dlatego jest to praktykowane.Poza tym cięcie jest dużo mniejsze,rana się szybciej goi.Tyle,że w Kielcach nie spotkałam weta,który by zalecał sterylkę przed 5m-cem życia.[/QUOTE]

wyczytalam gdzies, ze wlasnie tak sterylizuja w USA juz od dawna

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zuzka2']Sterylka w wieku 6m-cy nie wywołuje powikłań.Były już badania na ten temat.Co do wcześniejszej,to nie wiem.[/QUOTE]
Ogólnie sterylizacje nie powinny wywołać powikłań, a jednak się zdarzają.. to samo kastrację. I znam przypadki psów - i suk i samców, co mają komplikację po zabiegach. Suka popuszcza, psiak tak samo i dostawał hormony. :shake: a znam też i takie co śmigają jak głupie po i zero komplikacji.:niewiem:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='andzia69']Soema - jutro postaramy się rozpakować paki z NL...podobno tam faktycznie są środki dezynfekujące:oops::oops::oops: a my nawet nie mieliśmy czasu tego rozpakować:placz:[/QUOTE]
Dziękuję, z tego co czytałam, to tego wystarczy dla nas dla Was i połowy Polski :)
za mało nas do roboty Andziu..... u nas też takie zapierdziel, że czasem to mam ochotę wyć....:shake:

Link to comment
Share on other sites

Telewizja Sandomierz pomaga nam ogłaszać psiaki :)
[url]http://www.telewizjasandomierz.pl/index.php?option=com_content&view=category&id=61:zaopiekuj-si-mn&Itemid=62&layout=default[/url]
systematycznie wrzucamy psiaki na internet.. za mało nas jest, żeby wszystko ogarnąć, ale robimy co możemy.
Lampa zamówiona, pierwsza część odkażania chemią za nami.. ale jeszcze dużo, dużo przed nami. :shake: nie przyjmujemy psów.. za duże ryzyko póki co.

Link to comment
Share on other sites

Dla mnie ta stronka jest b.cenna,bo na wątkach dogo ciężko czasem znaleźć sobie psiaka,a jak są tak "w pigułce" wszystkie,to i łatwiej ludziom linka podsyłać:-)Pooglądam Wasze psiaczki:-)W wolnych chwilach poogłaszam zwierzyniec choćby w znikomym stopniu,ale zawsze to do przodu;-)
Ogłosiłam na szybko szczenięta na gumtree Kraków,bo stamtąd największy odzew.Napisane gdzie psy są;o dowozie nic nie piszę,bo nie wiem;-)Sandomierz blisko Krakowa;-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zuzka2']Dla mnie ta stronka jest b.cenna,bo na wątkach dogo ciężko czasem znaleźć sobie psiaka,a jak są tak "w pigułce" wszystkie,to i łatwiej ludziom linka podsyłać:-)Pooglądam Wasze psiaczki:-)W wolnych chwilach poogłaszam zwierzyniec choćby w znikomym stopniu,ale zawsze to do przodu;-)
Ogłosiłam na szybko szczenięta na gumtree Kraków,bo stamtąd największy odzew.Napisane gdzie psy są;o dowozie nic nie piszę,bo nie wiem;-)Sandomierz blisko Krakowa;-)[/QUOTE]
Dziękuję :)
no ja teraz w Krakowie jestem akurat, nie jest tak daleko, a do dobrego domu warto jechać ;)
nasza Azja jechała z Sandomierza do Gdyni :)

Link to comment
Share on other sites

Obejrzałam stronkę, robi wrażenie, a [B]Sonia[/B] po prostu rozłożyła mnie na łopatki.....:loveu:
Słyszałam już wcześniej od Dzikiej_Figi że z niej taki cudak kochany i namawiała usilnie Florentynkę na jej adopcję :eviltong: ale że tak cudna jest to nie wiedziałam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Becia66']Obejrzałam stronkę, robi wrażenie, a [B]Sonia[/B] po prostu rozłożyła mnie na łopatki.....:loveu:
Słyszałam już wcześniej od Dzikiej_Figi że z niej taki cudak kochany i namawiała usilnie Florentynkę na jej adopcję :eviltong: ale że tak cudna jest to nie wiedziałam.[/QUOTE]
Wszyscy namawiają Florentynkę :niewiem: no jest przekomiczna... ja po łbie jak ją pierwszy raz widziałam, mówię.. ale piękny wielki benio.... czekam, aż wstanie... hm, a ona stała już:eviltong: a jakie ma wielki język :mdleje:

Link to comment
Share on other sites

Ciotka, Bonusowa Pańcia miała Ci umowę dostarczyć już dawno i odebrać książeczkę. Jak tego nie zrobiła to jej kopa zasadzę :mad:.
Bonus to pies Estery, od noska aż po ogonek - tak jej pilnuje, że nawet na mnie zawsze krzyczy - a szczek to on maa dość upierdliwy ;) Są nierozłączni, mały urwis kocha tak Esterę jak i jej chłopaka - reszta jest dodatkiem - mama pląta się mu pod nogami, a babcia karmi jak zgłodnieje :lol: Także 'pies dla babci' nie bardzo się udał :evil_lol:
Naumiał się chodzić na smyczy, kradnie buty i zabawki, często sypia na półce z ubraniami i kradnie z niej skarpetki :lol: Wiosną zostanie wykastrowany (bo nie był?), a jesienią wyjedzie z Pańciami do Rzeszowa ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...