Jump to content
Dogomania

Oddany skrajnie ZAGŁODZONY, dziś ponad 30 kg NADWAGI. Kuba umiera.....ZA TM (*)


Pianka

Recommended Posts

[quote name='Murka']Niedoczynność tarczycy to nie tragedia, Euthyrox (pewnie to będzie miał zapisane) nie jest drogi, zwłaszcza jak można go zdobyć poprzez receptę od ludzkiego lekarza. My jeszcze mamy trochę Euthyroxu. U nas były trzy psiaki z chorą tarczycą, w tym dwa miały dodatkowo Cushinga... Dobrze by było ten mocz zrobić, żeby sprawdzić Cushinga, bo nie wiem jak u Was, ale u nas to bardzo drogie badanie wysyłane do Niemiec - 150 zł.

W związku z tym, że szykują się dodatkowe koszty (leki, badania, pewnie też transport) stwierdziliśmy, że ustalamy z góry traktować Kubę jako psa średniego (i tak pewnie do takiego wniosku byśmy doszli widząc go na żywo), czyli nie potrzeba 450 zł tylko 360 zł (12zł/doba), jeśli będzie specjalna karma to 300 zł (10zł/doba).[/QUOTE]


Bardzo dziękujemy Mureczko :) . Dopytam w czwartek o te badania w kierunku Cushinga . Kubulku, jeszcze trochę . :roll:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 325
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja przyjmuję euthyrox 150 mg i jestem na kontroli co kilka miesięcy. Jeśli trzeba będzie recepty na taką dawkę albo jak zostaną mi leki, to ofiaruję. Na razie mam też kilka blistrów tabletek 125 mg już mi niepotrzebnych. Jak będą przydatne to dajcie znak. Niestety jest to duża dawka jak na człowieka, ale można zawsze w kryzysowych sytuacjach też podzielić tabletki. Tak w ogóle to ten lek nie jest drogi, płacę chyba 6 zł (refundacja).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anna_33']Dziekuje za zaproszenie. Stalej deklaracji nie moge...Ale jednorazowo 10 zl....i bede zagladac i jak dam rade to jeszcze cos dorzuce.[/QUOTE]
Bardzo dziękujemy :) .
Madcat będziemy pamiętać o tych lekach , w razie potrzeby będziemy się odzywać i prosić dla Kubulka :)

Link to comment
Share on other sites

Bardzo ważna jest informacja jaką dawkę euthyroxu Kuba będzie potrzebował. Ona prawdopodobnie będzie najpierw niewielka, stopniowo powoli zwiększana aż do osiągnięcia dobrych wyników krwi. Trzeba być przygotowanym na wydatek tych badań, bo wykonuje się je zwłaszcza na początku dosyć często, potem już tylko regularnie. Ale nie da się ukryć, że jeżeli to rzeczywiście niedoczynność, to bez tego leku schudnąć się nie da, po prostu nie da.

Link to comment
Share on other sites

Ej no, nie macie za co dziękować.

Psy otrzymują dużo większą dawkę Euthyroxu od człowieka, wszystko zależy od wielkości psa i wyników badań. U nas np. był psiak, który miał 7 kg, a otrzymywał dwa razy dziennie 150 mg Euthyroxu (to wyjątkowo duża dawka nawet dla człowieka).
Gorzej jeśli wyjdzie Cushing, bo jedyny lek na tę chorobę jest bardzo bardzo drogi i często źle tolerowany przez psy, często są uboczne skutki :-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mestudio']Biedny Kuba, niestety niedoczynność tarczycy powoduje tycie więc te leki są konieczne, potwierdzam, że są tanie na szczęście bo sama bez nich obyć się nie mogę.
Czasami tu zajrzę nawet jeśli nic sensownego nie wymyślę finansowo.[/QUOTE]

Serdecznie witaj na wątku :)

Murko możesz coś więcej o Cushingu napisać , nigdy się nie spotkałam z psem chorym na tą chorobę . To jest do wyleczenia? Czym się objawia oprócz otyłości? Jakie narządy atakuje? I jeśli byś mogła krótko scharakteryzować chorobę .

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję Kaa za zaproszenie, ale pomóc za dużo nie mogę :( Chyba tylko reklamować... Kurczę, parę lat temu mogłabym sobie pozwolić finansowo na pomoc, to nawet nie wiedziałam, że tak można :( Myślałam, że jak mieszkam w kawalerce i mam 5 psów, to już pomóc innym nie mogę. A teraz, kiedy mam duży dom i miałabym gdzie trzymać psiaki, to finansowo mizeria...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bebcik']Kolejna ofiara człowieka :( o losie, ile tu nieszczęść... już ręce opadają.. poprosze o nr konta to moze od czasu do czasu cos mi sie uda wyskrobać dla Kubusie :( biedaczyna :([/QUOTE]

Bardzo dziękujemy :)

AtaK , witaj na watku Kubulka, reklamowanie jak najbardziej potrzebne , :) a finansowe problemy przy tylu psiakach potrzebujących pomocy ma większość z nas niestety . :(

Link to comment
Share on other sites

dziękujemy:multi:


brakuje 165 zł deklaracji



[B]MIESIECZNE[/B]
[B]od października[/B]
20 zł- agata51
20 zł- pola53 - [COLOR=Green]obecnie wpłacone 20 zł[/COLOR]
20 zł- Odi
50 zł- Leyla
35 zł-agusiazet
20 zł- kmurdz
10 zł- paulinken
20 zł- bzam


[COLOR=Red][B]razem 195 zl, brakuje 165 zł[/B][/COLOR]

[B]OKRESOWE[/B]
10 zł- monika083 od października do grudnia
100 zł- sava przez rok

[B]
JEDNORAZOWE[/B]
10 zł- sonikowa - [COLOR=Green]wpłacone[/COLOR]
20 zł- Bamboo [COLOR=Green]wpłacone[/COLOR]
20 zł- ulka1108
50 zł- wujek&ciocia [COLOR=Green]wpłacone[/COLOR]
50 zł- Yv1958
x zl- magda222 [COLOR=Green]wpłacone[/COLOR]
20 zł- monika083- [COLOR=Green]wpłacone[/COLOR]
10 zł- Anna_33

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...