Jump to content
Dogomania

wykrój na ubranko dla Yorka


Alanta

Recommended Posts

  • Replies 101
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Oto fotka ubranka, niestety na "sucho" bo sunia była dziś wyjątkowo rozbrykana i nie mogłam jej ubrać :)

Czy te ubranko kupiłaś gotowe czy uszyłaś sama bo jest swietna i chyba nawet rozmiar Jerrego bo ja oboawiam się że wsyztskie które są gotowe to będą za duże dla niego. Taki problem właśnie mam z szelkami i jak narazie zrobiłam je sama. A w piatek zobaczę na wystawię mam dużo rzeczy do kupienia :fadein:

Pozdrawiamy

Tygrysek&Jerry

Link to comment
Share on other sites

Tygrysku, to ubranko uszyła dla Silver moja mama, zupełnie bez zadnego wykroju, w zasadzie to był experyment ale udał się super. Rozmiaru Ci nie podam ale jest malutkie, bo taka też była w zimę i nadal taka została moja psinka.

Pozdrawiam i życzę miłego majsterkowania :)

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny ja jestem pełna podziwu dla waszych talentów krawieckich (i waszych bliskich) :D Ja takowego talentu nie mam i jestem zdana na kupne ubranka :wink: No cóż jeszcze mam czas nauczyć się szyć :wink: ale wątpie żeby mi sie to udało :-?

pozdrawiam :fadein:

Link to comment
Share on other sites

Witam Was

Jak wcześniej zapowiedziałam oto gotowe ubranko z białego polaru dla Jerrego. Wykonawca ubranka mój tatuś 8)

Jak wam się podoba koło czwartku będą zdjęcia jak Jerry jest w nim ubrany bo obecnie brat wyjechał i zabrał apart ze sobą :evil: .

Jak narazie zdjecia tylko samego ubranka.

Sami ocencie :P

_234160_n.jpg

_234161_n.jpg

Pozdrawiamy

Tygrysek&Jerry

Link to comment
Share on other sites

A więc wczoraj po przyjściu z pracy z zapałem wzięłam się do robienia wykroju ubranka i niestety nic mi nie pasuje, chyba jestem ciemna jak tabaka :lol: :lol:

Rozumiem że jeśli Rapsodia ma 28 cm długości to tą długość dzielę na 8 kratek i wtedy wychodzi mi że kratka ma 3,5 cm wielkości. Zrobiłam cały krój tylko nie mam pojęcia jak to ma być połączone a szczególnie ta "gruszka" na brzuszek :oops: Pomocy dziewczyny oświećcie mnie :)

Pisałyście że kropka do kropki a krzyżyk do krzyżyka a mi to nie pasuje :oops:

Link to comment
Share on other sites

samanto

ja robiłam wykrój z tej stronki co dała Flaire. I wyglądało to tak najpierw zmierzyłam Jerrego (jaki długi, grubość brzuszka i szyi :wink: ) potem z jakiegoś starego niepotrzbnego materiału zrobiłam krój (masz tam moje zdjęcia własnie tego) już o tych wymiarach i uszyłam tak tylko ręcznie czy spasuje i tak powoli tu wycianałm tu poszerzałam aż wykrój był idealny dla Jerrego, więc zaczełam rysować z tego właśnie kroju na tym materiale z którego chciałam ubranko w moim przypadku było to polar. I wydaje mi się że tak jest najlepiej 8) .

A co do tego drugiego wykroju o którym ty piszesz to też mi to nie wyszło i Jerry się ogólnie w tym źle czuł bo to jest z przykryciem nóżek i źle mu sie chodziło w tym.

Ogólnie to mój Jerry nie chce chodzi w ubranku (mam wrażenie że mu się wydaje że to musi nosić za karę :cry: ) więc jak narazie one sobie leży i od czasu do czasu mu zakładam żeby się do tego przyzwyczaił ale nie jest w tym szczęśliwy choć ja chciałam dla niego dobrze bo tak się trzęsie na podwóku ehh no cóż nie udało się. Ale jak coś ubranko jest :P

Więc Samanto pokombinuj troszkę a wierzę że ci się uda. Miłej zabawy :D

Pozdrawiamy

Tygrysek&Jerry

Link to comment
Share on other sites

Oto zdjęcia Jerrego w ubranku 8)

_235166_n.jpg

_235167_n.jpg

Aha i mam pytanko do Was czy Wasze psiaki chodza w ubrankach jak tak to jak było po raz pierwszy jak zakładaliście jak sie zachowywały. Bo mój Jerry wogóle sie nie rusza nie chce w tym iść nic i wygląda jakby to była kara dla niego. Co mam zrobić? Czy mam mu to zakładać i na siłe go uczyć czy darować sobie to ?? Sami widziecie na foto mogę z nim robić co zechcę bo on sie nie ruszy :(

Link to comment
Share on other sites

tygrysek,

Jak rozumiem Jerry w ubranku czuje sie jak sparalizowany? Sprobuj go w takim razie przekonac do ruchu ulubiona zabawka lub smakolykiem. Niech do Ciebie podbiegnie, niech sie troszke poprzeciaga ulubionym sznurkiem lub szmatka. W krotkim czasie powinien zapomniec o ubranku :-) No i nagradzaj! Zaloz ubranko - daj smakolyk. Pies podbiegnie do Ciebie na "do mnie" - daj smakolyk. Pies zlapie pileczke, sznurek - daj smakolyk.

Powinno zadzialac :-)

pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

tygrysku!

Gratulacje! Piękny strój! :D :D Jerry w nim jest taki słodki! :wink:

Ja na razie wstrzymałam prace, bo brakuje czasu, no i wiosna się zbliża... :D :D

samanto!

napisz mniej więcej jaki masz problem z tym ubrankiem, bo nie wiem co pisać. :-?

Link to comment
Share on other sites

A więc wczoraj po przyjściu z pracy z zapałem wzięłam się do robienia wykroju ubranka i niestety nic mi nie pasuje, chyba jestem ciemna jak tabaka :lol: :lol:

Rozumiem że jeśli Rapsodia ma 28 cm długości to tą długość dzielę na 8 kratek i wtedy wychodzi mi że kratka ma 3,5 cm wielkości. Zrobiłam cały krój tylko nie mam pojęcia jak to ma być połączone a szczególnie ta "gruszka" na brzuszek :oops: Pomocy dziewczyny oświećcie mnie :)

Pisałyście że kropka do kropki a krzyżyk do krzyżyka a mi to nie pasuje :oops:

Jeśli złączę nogawki to wcale mi to nie pasuje, wychodzą krzywe i nie wiem jak ma być połączona dolna część wykroju na brzuszek

Chyba jestem tępa :lol:

A z tego grugiego kroju też nie rozumiem - pisze że 1 kratka to 1 cal czyli 2,54 cm więc u mnie wychodzi ok. 11 kratek na długość

A jak to rozrysować żeby było dobrze (na wzorze jest ok. 19 kratek jako długość)

Link to comment
Share on other sites

samanto, faktycznie jak złączysz nogawki, to wychodzą trochę krzywe, więc ich wyrównałam, no i długość trzeba dopasować do nóżek Twojej Rapsodii. :D Tam gdzie literka A to będzie ogonek, a kóło B szyja. Przednie nogawki trzeba zszyć X z X-em. A środek tej "gruszki" :wink: XX trzeba połączyć z XX na przednich nogawkach i zszyć takim łukiem do kropeczki na tylnych nogawkach.

Mi się wydawało, że ta gruszka jest za długa i brzuszek jest za bardzo przykryty, więc nieco ją skróciłam. Bałam się że sunia nie da rady się spokojnie wysikać. :D

Okazało się że przesadziłam i brzuszek jest teraz zbytnio wyeksponowany :wink: . Teraz muszę z powrotem go "zabudować" :D

samanto, przepraszam już w tej chwili nie mogę być dłużej na forum, ale jak wrócę, to jeszcze się odezwę. Może uda mi się zrobić fotki mojej kreacji. :D

Powodzenia.

Link to comment
Share on other sites

Tygrysku!! Śliczne ubranko!!

Twoje maleństwo jest urocze!!!

Moja Oliwcia też niechętne chodzi w ubranku,ale chyba nie lubi marznąć, bo pozwala się ubrać jak idziemy siusiu. :)

Za to w majteczkach nie chce chodzić.Ubrałam jej kiedyś na próbe to patrzyła na mnie bardzo złym wzrokiem, a potem była obrażona.

U mnie smakołyki nie przechodzą, bo ona nie ma coś za czym by szalała!!

Więc dałam sobie spokój

Co do ubranka chodzi, bo nie ma wyjścia, ale spacer jest ograniczony do minimum. Siusiu i do domu, żeby się "tego" pozbyć

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...