Jump to content
Dogomania

Śpij spokojnie Gizmusiu - mój Tęczowy Aniołku...


Recommended Posts

[B][I]Hej :)[/I][/B]
[B][I]Jeśli Twój to taki pierun i panów piesów nie lubi ;), to ze spacerkiem musimy jeszcze troszkę poczekać, Bono po takim długim leniuchowaniu mógłby padnuńć, Merol zresztą też- ma prawie 11 latek :).[/I][/B]
[B][I]Ale za tydzień, lub dwa - czemu nie :)[/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

Cześć Justa :multi:
Oj jak ja dawno nie byłam w Twojej galerii... :oops: aż strach się przyznać. :shake:

Jedziesz w najbliższą sobotę do schroniska? Jesli tak to wyproś Dragona o aparat! :razz:

A tak swoją drogą to ja czekam na e-maila (wiesz o tym - mam nadzieję) :mad:

Link to comment
Share on other sites

Na początku wszystkiego mikołajowego z okazji wczorajszego dnia :) :) :) Odwiedził Was Mikołaj? :cool3:

[quote name='"Tina. Sara"'] mam zamiar jeszcze moim dziewuchom kupić brode Mikołaja :diabloti: i wąsy... ciekawe jakby wyglądały :evil_lol:[/quote]

Biedaczki :cool3:

[quote name='"Bonsai"']Fajne zdjęcia Siostra... Ale Gizmo i tak na żywo fajniejszy stokroć jak na fotach. :smile:[/quote]

Really? Aż się zaczerwienił na swoim rudym pysku DZIĘKUJEMY:loveu:

[quote name='"Chiquita"']a ja mam gdzies zdjecie Tinowej w czapie mikołaja :-D[/quote]

Nie utopiła się w takiej czapce? :crazyeye:

[quote name='"bonita"'][B][I]A schroniskowe foty? Może podjechała bym tam do Was w sobotę i pofotkowała trochę tamtejszych mieszkańców? I piękne nowe budynki oczywiscie :smile:[/I][/B][/quote]

Bonita, ja tam w sobotę jadę w zasadzie pierwszy raz do "pracy", ale serdecznie zapraszam :) Ja się tam szwędać będę od mniej więcej 10:00 do 13:00 ;) Może udało by się jakieś psisko na spacer wyciągnąć :cool3:
Myślę, że kierowniczka nie będzie miała nic przeciwko :) Wiesz, jak trafić?
Są nawet dwa boksie!

A na spacerek poczekamy na "mamusię" :)

[quote name='"Agga"'][B][COLOR=darkgreen]A co on tam szuka:p Może znajdzie coś na święta:lol:[/COLOR][/B][/quote]

Agguś widzę, że bardzo w niego wierzysz :diabloti:

[quote name='"Patkant"'] Jedziesz w najbliższą sobotę do schroniska? Jesli tak to wyproś Dragona o aparat! :razz:

A tak swoją drogą to ja czekam na e-maila (wiesz o tym - mam nadzieję) :mad:[/quote]

W schronisku będę, Dragon ma jakieś problemy z aparatowymi bateriami(bo to nei są zwykłe paluszki), ale jak Bonita będzie chciała się zerwać w sobotę to napewno jakaś pamiątka będzie :)

Co do maila to.... eee... mam nadzieję, że wieczorem się stworzy :D

[B]Evaxon, Alu, Wiq[/B] dziękuję za miłe komentarze :)

Fotki mi się skończyły :-( Cierpliwe musicie być, bo tak kombinuję właśnie z tym apratem i kombinuję ;) I może w niedziele uda mi się w końcu umówić z naszą znajomą goldenką na spacer.

I muszę się pochwalić, że wczoraj zostałam ratownikiem medycznym PCK :multi: I wstępuję do jednostki Polskiego Czerwonego Krzyża, zobaczymy co to będzie :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pinczerka_i_Gizmo']
I muszę się pochwalić, że wczoraj zostałam ratownikiem medycznym PCK :multi: I wstępuję do jednostki Polskiego Czerwonego Krzyża, zobaczymy co to będzie :roll:[/quote]

[SIZE=3][B]Wielkie gratulecje!!![/B][/SIZE]:multi::multi::multi:

Podziwiam cię;)[SIZE=1]
Ja to mdleje na widok... własnej krwi:evil_lol:




[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dobcia'][SIZE=3][B]Wielkie gratulecje!!![/B][/SIZE]:multi::multi::multi:

Podziwiam cię;)[SIZE=1]
Ja to mdleje na widok... własnej krwi:evil_lol:
[/SIZE][/quote]

Oj dziękuję, dziękuję :oops:

Ja za to mam igłofobię :roll: Kiedyś nawet podczas pobierania krwi autentycznie przestała mi lecieć w żyle krew, lekarka wierciła we mnie tą igłą i wierciła, aż w końcu przekuła palec...

A na moje osiedle napłynęła jakaś fala małych ONków :roll: Jak w wakacje były labki, to teraz wszędzie widzę małe czarno podpalane kulki... tylko co będzie jak to to wszystko powyrasta, Gizmo to wróg owczarków od urodzenia :shake:

Link to comment
Share on other sites

Ech... moda na psy, to najgorsze, co może być:shake: Po Żywcu widuje ostatnio akity, a kiedyś była to żadka rasa...no i husky:shake:
A jak do państwa z takim malcem chciałam podejść z Negrem, a on uwielbia szczeniaki, to oni w nogi przed nami:diabloti: I co z takich psów wyrośnie?:shake:

A co do krwi jeszcze, to jak się przeciełam nożem, dość mocno, to trzeba było mnie reanimować:evil_lol: Choć z drugiej strony, kiedy Negro został pogryziony, już dość dawno temu, to sama go opatrzyłam, i nie mdlełam:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='"pinczerka_i_Gizmo"']Odwiedził Was Mikołaj?[/quote]
Taaa
W szkole puka do dzwi. Otwiera i mówi do naszej nauczycielki "Dzień Dobry Św. Mikołaj przyszedł." A ona "Nie denerwuj mnie ja tu mam lekcje z klasa trzecią":-o
No i go nie wpuściła:roll:

[quote name='"pinczerka_i_Gizmo"']W schronisku będę, Dragon ma jakieś problemy z aparatowymi bateriami(bo to nei są zwykłe paluszki), ale jak Bonita będzie chciała się zerwać w sobotę to napewno jakaś pamiątka będzie[/quote]
Czekam z niecierpliwościa na te zdjęcia:p

Link to comment
Share on other sites

Cześć ludzie! :)

[quote name='"Dobcia"']Choć z drugiej strony, kiedy Negro został pogryziony, już dość dawno temu, to sama go opatrzyłam, i nie mdlełam:smile:[/QUOTE]

Bo wtedy nie chodzi o Ciebie tylko o to serduszko co je tak rozpieszczasz - wtedy nie działa strach. To wtedy, co Negro siedział i nie wiedział co robić a jakiś pies się na niego rzucił?

[quote name='"bonita"'][B][I]Wesz, to może za tym pierwszym razem nie będe Ci zawracać głowy, głupio tak zaraz tam się wpychać, poczekam trochę :smile:.[/I][/B][/QUOTE]

To zapraszam za tydzień :)

[quote name='"Pianka"']W szkole puka do dzwi. Otwiera i mówi do naszej nauczycielki "Dzień Dobry Św. Mikołaj przyszedł." A ona "Nie denerwuj mnie ja tu mam lekcje z klasa trzecią":-o
No i go nie wpuściła:roll: [/QUOTE]

Co za historia :lol: :lol: :lol:

[quote name='"Carmella"']Podepne sie z pytaniem tu:

jak bedzie z kastracjami w nowym schornisku? Bo wg mnie to skandal by wyadac niewykastrowane zwierzaki (szczegolnie koty, szczegolnie kiedy czesc ich idzie "na wies")

I czy koty w kociarni maja kuwety ?[/QUOTE]

Jeśli chodzi o psy, to nie mam pojęcia, wypytam się w jutro. Jednak psy są podzielone - w jednym rzędzie suki, w drugim psy, więc martwię się o te kastracje :shake:

Jeśli chodzi o koty, to akurat w tej sprawie się dowiedziałam - większość jest wykastrowana i wysterylizowana, ale parenaście z nich jeszcze biega sobie chętne do zalotów.

Tak kuwety są, koszyki do spania, everything oprócz serca które może je pokochać...

[B]Marta, Ala[/B] teraz mogę Was ratować :evil_lol:

No cóż ja lecę do szkoły - ale wrócę tu jeszcze :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pinczerka_i_Gizmo']
Dzisiaj odwiedziłam schronisko. Adres świetny - ul. Reksia 48 :) W końcu Bielsko, jest stolicą "Reksia", nawet na tablicy informującej o skręcie do schroniska jest Reksio namalowany :)
Jestem pod pozytywnie ogromnym wrażeniem tego, co zobaczyłam. Totalne obrzeża miasta - dookoła TYLKO łąki, cudowny widok na Bielsko i Beskidy. Dojazd to narazie rozsypane kamyki, ale zaczynają betonować. W czwartek było otwarcie schroniska - neistety psy są dopiero od wczoraj. Miejsc jest na prawie 200 psów i paredziesiąt kotów. Placówka jest ogrooomna, parę budynków, wszystko czyste - czerwona tablica przy samym wejściu, parking dla samochodów... Wchodzi się jak do przychodni weterynaryjnej, wszędzie nowe drzwi, nowe okna... po lewej gabinet kierowniczki, po prawej gabinet schroniskowego weterynarza i Pogotowie dla Zwierząt. Schronisko jest na zboczu, do bosków schodzi się niżej. Wszędzie chodniki, z jednej strony schody, z drugiej zjazd dla inwalidów, wózków, czy taczek, w których rozwodzi się pokarm. Pierwsze dwa rzędy to suczki. W boksach maksymalnie 4 psy, czyściutko, zamiast betonu na ziemi KAFELKI, metalowe miski, niektóre na stojakach, za wybiegiem przejście do zamkniętego boksu, do którego jest wejście z drugiej strony, tam są koce itp. Psy nie szczekają - są chyba jeszcze w szoku po przenosinach. Kolejny rząd to psy. Taka sama sytuacja. Niżej budują się jeszcze dwa kolejne rzędy boksów. Nie ma dużych wybiegów na zewnątrz. Wyżej, przy biurze jest jeszcze dwa duże budynki - jeden to podzielony na dwie części - w jednej psy świeżoprzybyłe, taka jaby kwarantanna i ogroooomny wybieg dla kotów = 3 duże boksy, wybieg na zewnątrz, i ogromne pomieszczenie, z półkami i kaloryferem przypominające pokój w domu, po którym koty łażą, śpią na kaloryferach... W drugiej części budynku szczeniaki - w dużym ocieplanym boksie, chyba 8 sztuk ich było. Cały ten budynek z wentylacją, więc wogóle nie śmierdzi. Drugi budynek to kuchnia, jeszcze nie dokończona z umywalkami, wielkim urządzeniem do gotowania, lodówkami... No i magazyn, całe pomieszczenie po sufit zawalone karmami! Dwa wielkie pudła kagańców i smyczy przygotowane do spacerów... To już nie jest miejsce smutku... to jak takie zacisze nadziei... Parudziesięciu promyczków nadziei! Nie widziałam dwóch psiaków, które mi przypadły do gustu w starym schronisku - cieszę się, że znalazły domy. Z rasowców to zobaczyłam 2 boksery. Czuję, że będę tam sie pojawiać jak najczęściej będę mogła.

Jednak dzisiaj poza godzinnym spacerowaniem po placówce nie miałam nic innego do roboty, wszystko jest świeże, gotowe, jedzenie poroznoszone, oni mają stertę papierów.
Ale ważne, że schronisko JEST i jest naprawdę szczytem marzeń. Wielkie pokłony przed władzami naszego miasta. Już nie mogę doczekać się kolejnej soboty, czeka mnie karmienie zwierząt, szczeniaki, koty i co najważniejsze... spacery!

Jestem taka szczęśliwa! :multi: Postaram się za tydzień skombinować aparat i porobić zdjęć - temu cudownemu miejscu jak i psiakom :) Pracownicy też bardzo mili, jeden pracownik właśnie poweidział mi, że już nie może się doczekać wolontariuszy do pomocy - bo to oni właśnie dają tym psem choć kroplę miłości w tym okropnym życiu :)[/quote]
Sorki,że w galerii takiego przystojniaka :cool3: ....ale ma pytanie na temat schroniska...czy kierownictwo się zmieniło? Czy wiesz,w jakich godzinach schronisko jest czynne - musze podrzucic ogłoszenie o znalezionym psiaku,którego mam na tymczasie...

Pozdrówki dla Twojego piesa i Ciebie :multi:

Link to comment
Share on other sites

[B]Carmella[/B] ogromnie dziękuję za skan!
"...Niektóre próbowały stawiać opór, inne z podkulonymi ogonami wciskały się w kąt auta, którym je przewożono..." - oj widziałam ten samochód, naprawdę nic przyjemnego taka jazda :shake:

I nie miałam pojęcia, że ma tam niebawem powstać hotel dla zwierząt :crazyeye:

[quote name='"Cockermanka"']....ale ma pytanie na temat schroniska...czy kierownictwo się zmieniło? Czy wiesz,w jakich godzinach schronisko jest czynne - musze podrzucic ogłoszenie o znalezionym psiaku,którego mam na tymczasie...[/QUOTE]

Jak miło Cię u nas widzieć Cockermanka! :multi:
Kierownictwo stety albo niestety się nie zmieniło, a schronisko z tego co wiem ma te same godziny otwarcia, czyli (jeśli się nie mylę) w tygodniu od 9:00 do 16:00, w sobotę na bank od 9:00 do 14:00 a w niedzielę jest nieczynne. Co to za psiak?

[quote name='"Bonsai"']Justa, ja chce foty! :smile:[/QUOTE]

No właśnie... chciałam poinformować, że po długich walkach nareszcie pożyczyłam aparat na cały dzisiejszy wieczór i jutrzejszy dzień ! :multi: A więc zobaczycie zarówno "świeżego" Gizmusia jak i schronisko :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pinczerka_i_Gizmo']Jak miło Cię u nas widzieć Cockermanka! :multi:
Kierownictwo stety albo niestety się nie zmieniło, a schronisko z tego co wiem ma te same godziny otwarcia, czyli (jeśli się nie mylę) w tygodniu od 9:00 do 16:00, w sobotę na bank od 9:00 do 14:00 a w niedzielę jest nieczynne. Co to za psiak?[/quote]
Rzadko zaglądam do galerii :oops:
Dzięki za informacje...
A psiak jest tutaj:
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=34978[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...