Jump to content
Dogomania

101 dalmatyńczyków - DOGOMANIACY POMOCY - DT dla mikrusków na cito potrzebne


Guest monia3a

Recommended Posts

Guest monia3a

[quote name='carolinascotties'][B]Cioteczki - domek pyta o tego malego pod ogrodzeniem - ile on mniej wiecej ma?[/B] 2- 3 miesiace?
2 zdjecie w poscie - [url]http://www.dogomania.pl/threads/188831-101-dalmaty%C5%84czyk%C3%B3w-DOGOMANIACY-POMOCY-ka%C5%BCda-pomoc-na-wag%C4%99-z%C5%82ota?p=15054169&viewfull=1#post15054169[/url][/QUOTE]

Wydaje mi się, że 3-4 miesiące. Te większe mają ze 4-6 miesięcy.
Jakby co to mogę wskazane szczylki przywieść w sobotę i doprowadzić do ładu ( odrobaczenie, kąpiel ) a później będziemy myśleć o transporcie albo myślmy odrazu a je i tak przywieziemy.

[B]piechcia15[/B] ta malizna to chyba sunia ( jak wejdzie Ania to powie bo miała ją na rękach ) ma nie więcej jak rok.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 817
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Najpierw to podziękuję jeszcze raz [B]piechci15:loveu: [/B]dotarły obroże i miski.
Dziś jakieś bliżej mi nieznane osóbki w liczbie dwie panny przyniosły psiakom 22kg karmy, dziękujemy:lol:
Zaprzyjaźniona lecznica z ul. Wesołej podarowała nam kilka obroży i smyczy:lol:
Jest odzew, ludziska dzwonią choćby po to żeby powiedzieć, że ich poruszyło to co się tam dzieje. To dobry objaw.

Kruszynka, którą miałam na rękach z pewnością jest dorosła, ale nie wiem czy ma rok czy trzy. Waży tyle, że praktycznie nie czuć jej na rękach, jakieś 2-3kg. Sama podeszła i dała się wziąć na ręce. Nie była radosna i szczęśliwa, raczej smutniutka i milcząca, ale troszkę jakby się tuląca. Taki mix ratlerka z jamnikiem miniaturowym.

Jakbyście mieli chętnego na dużego psa to od dziś doszła nam młoda onka, ułożona, śliczna i mądra. Jak szybko nie znajdzie domu to pojedzie do schroniska w Radysach.

Mam już ten niezbędny zawór do wymiany, więc jest nadzieja że w sobotę zrobię wodę o ile silnik hydroforu ruszy:shake: Ponieważ ostatnio nadgryzły mnie dwa urocze psy z tej bandy próbowałam się dowiedzieć czy można zapobiegawczo się zaszczepić przeciw wściekliźnie (na zachodzie to normalne u ludzi mających styczność z dużą ilością zwierząt), się nie da przed najwyżej po, ale na tężec to chyba sobie powtórzę:cool1:

Link to comment
Share on other sites

a czy doszły już dwie przesyłki czy jedna?bo jedna była z miskami, a druga same obroże i kagańce, wysłana w pt.

To może zaproponuję to malusią sunię tym ludziom?szkoda tylko, że fotki nie ma, ma trudno mówić o czymś/kimś kogo się nie widzi.
A czy wiecie coś na temat jej stanu zdrowia, w sensie ciąża?bo głupio by było jakby ją wzięli a okazałoby się że w ciąży i niespodzianka:( Napiszę do nich i zapytam o ewentualny transport do Białegostoku tak?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='monia3a']Wydaje mi się, że 3-4 miesiące. Te większe mają ze 4-6 miesięcy.
Jakby co to mogę wskazane szczylki przywieść w sobotę i doprowadzić do ładu ( odrobaczenie, kąpiel ) a później będziemy myśleć o transporcie albo myślmy odrazu a je i tak przywieziemy.

[B]piechcia15[/B] ta malizna to chyba sunia ( jak wejdzie Ania to powie bo miała ją na rękach ) ma nie więcej jak rok.[/QUOTE]

przekazuje wszystko domkowi i dam znac - jesli zapadnie decyzja - mysle, ze jutro powinna byc

Link to comment
Share on other sites

Guest monia3a

[quote name='piechcia15']To może zaproponuję to malusią sunię tym ludziom?szkoda tylko, że fotki nie ma, ma trudno mówić o czymś/kimś kogo się nie widzi.
A czy wiecie coś na temat jej stanu zdrowia, w sensie ciąża?bo głupio by było jakby ją wzięli a okazałoby się że w ciąży i niespodzianka:( Napiszę do nich i zapytam o ewentualny transport do Białegostoku tak?[/QUOTE]

Proponuj!
Przy tej ilości psów ciężko jest zrobić jakieś fajne zdjęcia pojedyńczych psów, niestety. Próbowałam ale efekt jest taki jaki jest. W sobotę zrobię zdjęcia tej czwórce serylizowanej .

[B]piechcia15[/B] jak zabierzemy sunię to od razu ciachniemy, więc nawet jeśli jest w ciąży to już nie będzie.
Zapytaj o przyjazd do Białegostoku a jak nie mogą to choć do jakiegoś miejsca w połowie drogi?

Link to comment
Share on other sites

Guest monia3a

Planuję zabrać ją do siebie na DT więc jeśli tylko Pani ją odda to po przyjeździe zostanie ciachnięta.

[B]zuza911[/B] weźmie jednego lub dwa szczylki, ja postaram się zabrać te maluchy z domu. Pani, która chciała adoptować małą sunie niestety wzięła z jakiegoś ogłoszenia inną - szkoda.

Link to comment
Share on other sites

Guest monia3a

[B]zuza911[/B] będzie można go przechować :) wezmę je do siebie a w niedzielę przekażę do Ciebie :)
Może przywieziemy Tobie jednego psiaka np. wypłoszka, on taki biedniutki chłopiec ...
[URL]http://img826.imageshack.us/img826/3938/015n.jpg[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='monia3a'][B]zuza911[/B] będzie można go przechować :) wezmę je do siebie a w niedzielę przekażę do Ciebie :)
Może przywieziemy Tobie jednego psiaka np. wypłoszka, on taki biedniutki chłopiec ...
[URL]http://img826.imageshack.us/img826/3938/015n.jpg[/URL][/QUOTE]

Może być wypłoszek- sama wiesz, co najpilniejsze

Link to comment
Share on other sites

Guest monia3a

Około 350 km :shake:

[B]piechcia15[/B] domek sprawdzony czy jeszcze do sprawdzenia?? Mówimy o tej suni co ma zdjęcie od tyłu??

Może pociągiem ją zawieść, będzie zawsze trochę taniej, a może Ci Państwo mogliby dojechać np. do Wawki?? Jak zależy na psiaku to pokonają te 150 km ;)

Szukajmy jeszcze pare domków z tej okolicy to można będzie jechać śmiało ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='piechcia15']moi kandydaci z Łodzi chętnie by wzięli tą mini sunię, ale niestety co było do przewidzenia nie są w stanie jechać tak daleko po psa:( a do transportu też nie dorzucą oszałamiającej kwoty bo raptem ok 50zł:( zobaczymy jak to będzie[/QUOTE]

Za jakieś 3 tygodnie moja siostra będzie jechać do Łodzi pociagiem, więc może wziąć jakiegos psiaka, tylko czy tonie za późno.
No i czy domek sprawdzony, bo jakoś tak chyba nie za bardzo im zależy skoro żałują kasy na transport. Późniejsze szczepienia i opieka nad psem też kosztują...

Link to comment
Share on other sites

Guest monia3a

[B]joanna83[/B] zawsze to lepsze niż nic :) będzie czas na sprawdzenie domu i inne, np. sterylizacje.

A może Twoja siostra by ją potymczasowała ??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='monia3a'][B]joanna83[/B] zawsze to lepsze niż nic :) będzie czas na sprawdzenie domu i inne, np. sterylizacje.

A może Twoja siostra by ją potymczasowała ??[/QUOTE]

Domek koniecznie trzeba sprawdzić.
Monia, moja siostra mieszka w akademiku, więc nie może nic do siebie wziąć niestety. Jakby mogła, to ja już dawno zadbałabym, żeby pustego pokoju nie miała :D

Link to comment
Share on other sites

Guest monia3a

[quote name='joanna83']Domek koniecznie trzeba sprawdzić.
Monia, moja siostra mieszka w akademiku, więc nie może nic do siebie wziąć niestety. Jakby mogła, to ja już dawno zadbałabym, żeby pustego pokoju nie miała :D[/QUOTE]

Myślałam, że jest w Białym u mamy i mogłaby namówić ją na potymczasowanie ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='monia3a']Myślałam, że jest w Białym u mamy i mogłaby namówić ją na potymczasowanie ;)[/QUOTE]

Przyjedzie dopiero za tydzień. Negocjacje z mamą ponoć w toku. Ja boję się nawet zacząć ten temat.
Tak sobie myślę, że jej trzeba jakiegoś grzecznego, spokojnego tymczasowicza, żeby się przekonała, że nie wszystko co jej przywożę musi demolować i obsikiwać mieszkanie ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest monia3a

W przypadku tych psów to trudno mi powiedzieć jak one zachowują się w domu.
Sunię zabiorę do siebie to zobaczymy ;) mam nadzieję, że nie zje mi nowego okna ( tak jak Rózia zjadła stare ;) )

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...