Jump to content
Dogomania

101 dalmatyńczyków - DOGOMANIACY POMOCY - DT dla mikrusków na cito potrzebne


Guest monia3a

Recommended Posts

  • Replies 817
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest monia3a

[quote name='grallinka']Z tego co wiem, to Pani zastanawia się nad oddanim Kropeczki, bo córki jej nie pozwalaja mieć psa :shake:
To bardzo sympatyczna Pani z pewnością sunia miałby u niej dobrze, chociaż czy tak młody piesek powinien tam iśc to nie jestem przekonana. Jednak mała pewnie będzie chciała sie bawić..Pani jest schorowana i zimą psiknę musiałaby brać córka, która właśnie nie chce.
No ale skoro rozmawiałaś to pewnie to wiesz ;)[/QUOTE]

Asia Panią dokładnie przepytała, przywiozła ją do mnie. Rozmawiałam z Panią dobre pół godziny. Pani rozmawiała bardzo sensownie i mądrze odpowiadała na pytania. Zapewniała mnie, że w razie jej choroby sunią będą zajmować się dzieci - dorosłe dzieci. Nawet nie przeszło mi przez myśl, że Pani nie rozmawiała z nimi. Jednak to utwierdziło mnie w przekonaniu, że trzeba bardziej ''trzepać'' domki i jeśli chodzi o osoby starsze to trzeba rozmawiać i z ich dziećmi.
Na szczęście Pani czuje się póki co bardzo dobrze i Kropeczka może u niej pobyć do czasu znalezienia nowego domku, tak więc wszystko jest pod kontrolą i póki co Kropka ma nowy DT a na nowy DS mam nadzieję długo czekać nie będziemy.

Moja Muszka ma bagienko w uszach więc leczymy i zapalnenie pęcherza. Jest wycofana i do dziś przestraszona zmianą miejsca. Na smyczy chodzi bardzo ładnie ale niestety wszystkiego się boi. Echh mam nadzieję, że jej minie.

Link to comment
Share on other sites

Chciałam oficjalnie ogłosić, że MIKA JEST JUŻ ZDROWA JAK RYBA! :)
Wyniki badań moczu są dobre, dziś odstawiamy antybiotyk. Zeskrobiny i wymaz nie pokazały niczego niepokojącego. Wetka powiedziała, że już można stwierdzić, że to nie nużyca.
Mika wygląda ślicznie. Sierść jest błyszcząca i ładnie odrasta. Ludzie zaczepiają nas na spacerach i pytają jaka to rasa :razz:
Wcześnie krzywili się i pukali w głowę, że taką "szkaradę" wzięliśmy;)

Link to comment
Share on other sites

ja tak sobie was obserwuję po cichu:cool3: i chciałam pogratulować, że temat nie ucichł tylko małymi kroczkami wykonujecie swój cel. Z pierwszych postów wynika że ciachniętych jest ok 17 suczek i kilka psów, to niezły wynik. Pomyślcie że to min 60 szczeniaków rocznie mniej!!! a tu jeszcze kilka domków znalezionych:)fajowo:) GRATULUJĘ

powiedzcie mi czy jeszcze np. jakieś miski są potrzebne, albo coś innego co da się wykombinować?:p

Link to comment
Share on other sites

Guest monia3a

[B]mshume[/B] psiaków do 6 kg jest jeszcze około 20 tak na moje oko, a może i troszkę więcej. Teraz jak pojedziemy to planuję zabrać jakiegoś psiaka drapiatego, jest taka mała suczka drapiata identyczna jak Mika więc do 4 kg

Link to comment
Share on other sites

Guest monia3a

Drapiatka :)
[URL="http://img844.imageshack.us/i/0062m.jpg/"][IMG]http://img844.imageshack.us/img844/6977/0062m.jpg[/IMG][/URL]

Dziewczynka waży max 3,5 kg i nie jest nawet zbytnio pogryziona na buźce :)
[URL="http://img830.imageshack.us/i/009vm.jpg/"][IMG]http://img830.imageshack.us/img830/8951/009vm.jpg[/IMG][/URL]

Na tym zdjęciu widać jaka jest malutka na tle innych psów. Podobnej do niej w umaszczeniu i wielkości są dwie suczki i kilka psiaków.
[URL="http://img826.imageshack.us/i/075gj.jpg/"][IMG]http://img826.imageshack.us/img826/7232/075gj.jpg[/IMG][/URL]

Wszystkie psiaki od p.Jadzi w domu załatwiają się tylko pierwszego dnia, później ładnie chodzą na spacerki i tam się załatwiają.

Dziewczynka jest już wysterylizowana :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='magdola']Kurczę, śliczna .....Dostanę jakieś krótkie info? Wysterylizowna?[/QUOTE]

Malutka ma obróżkę, więc jest już po sterylizacji. Wygląda na młodą sunie, ok 1-1,5 roku? (Monia i Ania wiedzą lepiej).
Wszystkie te suczki są bardzo drobne. Muszka jest największa (coś ponad 5 kg). Mika, która jest u mojej mamy waży ok 3,5-4 kg. Ta drapiata jest tej samej wielkości i nawet troszkę drobniejsza (mama już Mikę utuczyła).
Generalnie wszystkie te psiaki są początkowo bardzo onieśmielone w nowej sytuacji, ale raczej od razu zachowują czystość w domu i szybko przyzwyczajają się do smyczy, spacerów itp.
Monia pewnie napisze coś więcej jak tu dotrze;)

Link to comment
Share on other sites

Guest monia3a

Sunia jest po sterylce, wygląda na młodziutką, myślę, że ma nie więcej jak dwa lata.
Jest jeszcze prawie identyczna dziewczynka około roczna, świeżo po szczeniakach ( na szczęście urodziły się martwe ) chyba będzie zabrana przy następnej wizycie u p.Jadzi. Generalnie jakby któraś się spodobała to przywieziemy, doprowadzimy do ładu i oddamy nowym właścicielom.

Pieski są bardzo fajne szybko łapią co i jak, przywiązują się bardzo do nowego opiekuna, zazwyczaj ładnie zostają same w domu, ot takie bezproblemowe psiaki tylko brać i kochać :)

Aha
wszystkie psiaki będące u Jadzi zostały również odpchlone!

Link to comment
Share on other sites

Oj, tka nic tylko brać i kochać, uwielbiam takie malizny. Przy okazji ogłoszeń mojej Loli (DT) postaram się wyłuskać jakiś fajny dom i przekażę kontakt do Was. W Wwie pomożemy z wizytą przedadopcyjną. Możecie tu wkleić zdjęcia tej malizny po szczeniakach?

Link to comment
Share on other sites

Mam prośbę: popatrzcie na wątek Kory! [COLOR=#008000]Kora potrzebuje wszystkiego: DT/DS, pomocy w opłacaniu hoteliku, ogłoszeń...[/COLOR] Może damy radę pomóc Korze i agamice, która o Korę walczy już tak długo i (praktycznie) samotnie??? :-(
[URL="http://www.dogomania.pl/threads/112317-Zuzia-Kora-ON-był-strach-jest-zbyt-wielka-chec-obrony-DŁUG-W-HOTELU-błagamy-o-pomoc"][COLOR=#4444ff]http://www.dogomania.pl/threads/1123...�agamy-o-pomoc[/COLOR][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Guest monia3a

[quote name='mshume']Oj, tka nic tylko brać i kochać, uwielbiam takie malizny. Przy okazji ogłoszeń mojej Loli (DT) postaram się wyłuskać jakiś fajny dom i przekażę kontakt do Was. W Wwie pomożemy z wizytą przedadopcyjną. Możecie tu wkleić zdjęcia tej malizny po szczeniakach?[/QUOTE]

Malizny po szczeniakach nie mogę wkleić, ponieważ nie posiadam jej zdjęć. Przy następnej wizycie postaram się jej porobić. Ona jest prawie odentyczna jak drapiatka, którą wstawiałam.

Link to comment
Share on other sites

Guest monia3a

[quote name='jaanna019']Czy mi się wydaje czy stan drohiczyniaków = 0 ? Może wybierzemy się po świeżą dostawę? Zanim znów wszystkie biedy w okolicy się mi zwalą na głowę ;)[/QUOTE]
Najpierw muszę oddać Muchę, ponieważ we środę przyjeżdza już do mnie Miki :multi: więc jednorazowo będę w stanie wziąć jednego psiaka rasy drohiczyńskiej :evil_lol:
A Ty nie masz jeszcze u siebie Jolki ??
Co się dzieje z wypłoszkiem Dyziem ?? Może nieśmiało zaproponujemy następnego jeśli się oddał ??
Może Asi mama skusi się na nastepnego jak zabiorę Mikunię??

Nie zapominaj Aniu o Kropce, która czeka na dom. Nie wiesz czy wet coś zabrał do sterylki w tym tygodniu??

Link to comment
Share on other sites

Do weta nie dzwoniłam, jutro zadzwonię. Jolka jest obok mnie u Nataszki, ale może tam być tylko do końca września. Niestety wczoraj ktoś chyba usłyszał o wolnym dt :( Dziś wrócił do mnie Wypłosz2, bo pani się przyznała że mnie oszukała bo ona ma alergię na psy ale myślała, że jej przeszła, a nie przeszła. Młody u nas nazywany Duduś jest prześmieszny, warczy na moje dziady a one o dziwo nic mu nie robią. Na szczęście jest śliczny więc znajdzie dom bez problemu.

Link to comment
Share on other sites

Czyli Wypłoszek jest u Ciebie Aniu znowu? Wstaw jakieś fotki małego, bo ja go nawet nie widziałam jeszcze.

Dziś zawiozłam Moni Mikę. Cieszyła się i biegała jak szalona (Mika oczywiście;)). Poznała Monię i jej dom. Strasznie fajnie oddaje się tymczasika jak masz 100% pewności, że w dobre ręce :D

Ale żeby nie było tak wesoło, to dostałam wiadomość, że we wsi pod Białymstokiem koczuje ratlerkowata sunia. Ktoś ją wywiózł i zostawił. Jest w obróżce i śpi na polu. Za chwilę będą pewnie szczeniaki :( A ona taka malutka i z króciutka sierścią marznie i moknie...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...