Jump to content
Dogomania

Lisio trzeci rok w hoteliku! Nie mamy za co opłacać DT - pomożcie!


Recommended Posts

[quote name='brzośka']mnie się też wczoraj w końcu udało

dobry wieczór Lisku :)[/QUOTE]
widzę że nie tylko mnie się tak długo wczytywało:)
dobranoc Lisiaczku. Zakończyliśmy kolejny bazarek tym razem do podziału z Amorkiem. Znowu parę grosików Ci wpadnie na to twoje SPA szczęściarzu:)

Link to comment
Share on other sites

na prawdę z Lisia szcześciarz:)

a ja nie jestem pewna czy dobrze zrozumiałam że były że tak powiem "pan" znów uwięził jakieś psy u siebie?

gdzieś czytalam że jest opcja urzędowa zabronienia posiadania psa, nie znam się - wiecie coś na ten temat?

Link to comment
Share on other sites

Na razie chyba nie uwięził, ale cioteczki chyba pisały że budy czekają:(
Jakaś tam urzędowa opcja jest, ale jak to egzekwować. Urzędnicy takie tematy mają nie powiem gdzie, sądy tym bardziej, nawet ten pseudo właściciel podpalonego Kuby ma już owego psa w tym samym kojcu :(

Link to comment
Share on other sites

to dwustopniowe, po 1 uzyskac to co prawnie mozna, po 2 - myslec jak egzekwowac, wydaje sie beznadziejne wiem...
a slyszalyscie ciotki o projekcie nowej ustawy?

[COLOR=#0000ff][FONT=MS Shell Dlg 2][U][URL]http://www.koalicja.org.pl/[/URL][/U][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#0000ff][FONT=MS Shell Dlg 2][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#0000ff][FONT=MS Shell Dlg 2][U][COLOR=#0000ff][FONT=MS Shell Dlg 2][U][URL]http://www.koalicja.org.pl/wzor_do_podpisow.pdf[/URL][/U][/FONT][/COLOR][/U][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#0000ff][FONT=MS Shell Dlg 2][U][COLOR=#0000ff][FONT=MS Shell Dlg 2][/FONT][/COLOR][/U][/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Dzieki Cioteczki za udzial w glosowaniu na schronisko w Radomsku, wczoraj zagladalam - Torun prowadzil :(
Co do Pana wlasciciela, to nie wiem czy jakis psiak jest juz uwieziony. Nie mam mozliwosci tam podjechac bo mi wczoraj auto padlo :(
Mozna uzyskac zakaz posiadania zwierzat, sprawa musialaby sie zajac TOZ lub inna organizacja prozwierzeca ale musieliby miec mocne dowody na znecanie sie na zwierzeciem. A nasze prawo nie zabrania wiezic psa przy budzie i to na ogrodzonej dzialce, dodac trzeba, ze Lisio nie byl zaglodzony (sad nie bedzie wnikal kto go karmil ;) nie mial sladow bicia itd. Mysle, ze ciezko byloby uzyskac taki zakaz.

Link to comment
Share on other sites

Lisiu,Twoj pan szuka psow do niewoli....
u nas powiedziano jemu ze dla niego ,na jego ranczo psa nie dostanie...
ponoc wczoraj kupił niewolnika na bazarze:(
trzeba tam podjechac i normalnie jego zastraszyc....bo ja juz nie mam tyle siły aby codziennie zima i deszcz leciec tyle kilometrow aby biedaki tam karmic....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='giselle4']Lisiu,Twoj pan szuka psow do niewoli....
u nas powiedziano jemu ze dla niego ,na jego ranczo psa nie dostanie...
ponoc wczoraj kupił niewolnika na bazarze:(
trzeba tam podjechac i normalnie jego zastraszyc....bo ja juz nie mam tyle siły aby codziennie zima i deszcz leciec tyle kilometrow aby biedaki tam karmic....[/QUOTE]
No i jak tu nie kląć. A z TOZu nie zgodziłby się ktoś podjechać żeby to miało w miarę urzędowy charakter?. Ale tak jak edyta napisała jak nie ma oznak znęcania się to możemy sobie skoczyć. Zrobiliśmy mu miejsce dla następnego więźnia. A ile takich jest lepiej nie myśleć:(

Link to comment
Share on other sites

Wiecie co, ale mysle o zastraszeniu gościa. Jemu TOZ odebral kolege Lisia, nie pamietam imienia psiaka i facet po czasie mowil, ze to opieka spoleczna. On kompletnie nie orientuje sie co z czym!
Tylko co mu powiedziec? Ze ma psa regularnie karmic bo inaczej mu odbierzemy? Nie zrobi to na nim wrazenia.
Przydaloby sie paru dryblasow, ktorzy by zabrali tego psiaka (niby w swietle prawa ;) i potrzasli facetem ostrzegajac, ze kazdy kolejny pies zostanie zabrany bo nie zapewnia psu podstawowej opieki.
A wogole to najskuteczniejszym rozwiazaniem byloby spalenie tej pseudofarmy!
Grazynko, co robimy? Ja jestem chwilowo bez auta i mam wolne, siedze w domu.

Link to comment
Share on other sites

no to dfla niego biznes sam sie nakręca: psa sobie zgarnie za półdarmo, przywiąże a jakaś miła ciocia dojedzie i dokarmi, zero wysiłku z jego strony grrrrr jak pomyślę, to mi sie niedobrze robi, a jak pan wyszedł z więźnia, to może wyszedł na warunek i ma kuratora, od opinii którego w dużej mierze zależy czy nie wróci odsiedzieć resztę kary? nie wiem jak ale może można by to sprawdzić pod kątem ewentualnej współpracy z kuratorem? (chociaż też uważam że najskuteczbniejsze są metody niestety niecywilizowane:(

Link to comment
Share on other sites

Ale kto udzieli informacji czy on ma kuratora czy nie. A jak nie ma oznak znęcania to co mu kto zrobi. Że pies siedzi uwiązany na metrowym łańcuchu na pustej posesji to to nikogo nie wzruszy. Masz rację że na takie półmózgi najlepsze niecywilizowane metody, tylko coś słabo widzę Grażynkę i Edytkę z kijami baseballowymi. Współpraca TZ-tów by się przydała :evil_lol::evil_lol:
Fotki mile widziane. Ale tak które ma w ogłoszeniach sa bardzo fajne i nic:(

Link to comment
Share on other sites

bardzo niefajne wiesci,ze ta meda znow wiezi jakies bedactwo:(az sie wscieklam...psina myslala,ze trafi na jakies fajne zycie a tu taki beret............jeju, tym chlopem naprawde trzeba potrzasnac,bo znow bedziemy patrzec na takie nieszczescie jak Lisia.....:(
gdzie pisac,dzwonic ,co robic????????????/

Link to comment
Share on other sites

właśnie się zastanawiam nad tym kuratorem.... organizacja typu TOZ może wystąpić z pismem zapytaniem do sądu rejonowego, zapytać czy nad panem X jest nadzór kuratora, bo jeśli jest -prosimy o nawiązanie przez kuratora wspólpracy z naszymi inspektorami, i uzasadnić że w przeszłości pan postepował wbrew przepisom ustawy o ochronie zwierząt i obawiacie się o ponowne naruszenie przepisów prawa w tym zakresie, tym bardziej, że pan X szykuje sie do posiadania kolejnych zwierząt. ze uważacie że w zwizku z jego ignorancja dot. rzeczonej ustawy wskazane wydaje się, z uwagi na los zwierząt, edukowanie i monitorowanie zachowań pana X. ,

kurczę żałuję że kiedyś prawa nie wybrałam:) z doświadczenia wiem, że są kuratorzy, z którymi można fajnie współpracować, najczęściej rodzi się to nieformalnie, na zasadzie międzyludzkiej a nie instytucjonalnej

za bardzo sobie pomarzyłam?:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='margaret']właśnie się zastanawiam nad tym kuratorem.... organizacja typu TOZ może wystąpić z pismem zapytaniem do sądu rejonowego, zapytać czy nad panem X jest nadzór kuratora, bo jeśli jest -prosimy o nawiązanie przez kuratora wspólpracy z naszymi inspektorami, i uzasadnić że w przeszłości pan postepował wbrew przepisom ustawy o ochronie zwierząt i obawiacie się o ponowne naruszenie przepisów prawa w tym zakresie, tym bardziej, że pan X szykuje sie do posiadania kolejnych zwierząt. ze uważacie że w zwizku z jego ignorancja dot. rzeczonej ustawy wskazane wydaje się, z uwagi na los zwierząt, edukowanie i monitorowanie zachowań pana X. ,

kurczę żałuję że kiedyś prawa nie wybrałam:) z doświadczenia wiem, że są kuratorzy, z którymi można fajnie współpracować, najczęściej rodzi się to nieformalnie, na zasadzie międzyludzkiej a nie instytucjonalnej

za bardzo sobie pomarzyłam?:)[/QUOTE]
nie,nie za bardzo:)
strasznie zaluje,ze nie posiadam zadej wiedzy prawnej,zeby takiego "udupic"najzwyczajniej w swiecie...jesli jakas cioteczka natomiast ja posiada,to bardzo prosze niech uzyje i wtedy oszczedzimy kolejna bide!!!!
nie moge zniesc mysli o tym,ze nastepna bida powtorzy los Lisia....................:(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...