Jump to content
Dogomania

Tiara-problemy zdrowotne,nerki,jelita w kiepskim stanie.Może jesteś w stanie pomóc?-


mari23

Recommended Posts

A ja sobie zapisuję wątek. Erica, dorobiłaś się psiakow w moim typie (ja się pochwalę że Ninka była u mnie na dt przez kilka m-cy). No cudne są panny E&E (rezydentki to ja chwalę nieustannie). Tylko uważaj - tymczasowanie uzależnia! Chociaż też okropnie obciąża psychicznie...

Mniej w moim typie jest qu na łózku i tarzanie się w tymże - takie uroki bycia "mamuśką". Cuś o tym wiem, choć teraz mam na stanie kocięta a nie szczeniaki ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[QUOTE]Cuś o tym wiem, choć teraz mam na stanie kocięta a nie szczeniaki [IMG]http://www.dogomania.pl/images/smilies/icon_wink.gif[/IMG][/QUOTE]

Ninka chyba nigdy nie miała takich odpałów? :crazyeye:

Dogo.jest.koszmarne. :mad: Przez ostatnie kilka dni prawie w ogóle nie mogłam się zalogować. :shake: A u pannien sporo się wydarzyło. Wszystko opiszę dokładnie na ich wątku.

Aha, chyba musimy Erin zmienić imię - nie sądziłam, że "Erin" i "Nina" brzmią aż tak podobnie, żeby psy nie rozróżniały, ale obie reagują na oba imiona. :roll:
Hmm, Tracy? Freya? :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Erica']A ja ... padam na nos :mdleje:
Młode wprawdzie grzecznie przespały noc, ale za to zajęły i większą część dnia.
Wyglądało to mniej więcej tak:
1) Ja odkurzam - Emma nasiała na moje łóżko :razz:
2) Ja "wyprałam" łóżko, umyłam podłogi i zapastowałam parkiet.
Dziewuchy bawiły się na parkiecie, ale żeby było weselej to któraś zrobiła qu i obie się w niej wytarzały ( no i parkiet też) :diabloti:
Ja -3) wykąpałam Emmę, 4) poszłam kąpąć Erin
Emma - zrobiła kolejną qu ( NA ŁÓŻKU!) i znowu się wytarzała :p
Ja - powtarzam kroki 3 i 2.
A wszystko to, oczywiście pomiędzy całą resztą obowiązków.

Padaaaam....

Aha, z tego wszystkiego nie dotarłam na pocztę.[/QUOTE]
[I]O matko... Ty przy nich wyżyjesz... :o
Przecież to diablice straszne!
Dobrze,że z oczkiem lepiej...
Smoczyce dwie :)[/I]

Link to comment
Share on other sites

Minionej nocy spałam ok pół godziny - wybaczcie nieskładne zdania :oops:
Wczoraj obie młode zostały zaszczepione. Emma waży 4.2kg a Erin 3.2kg.
Arytmia u Erin faktycznie jest, ale bardzo, bardzo minimalna. Zdaniem mojej wetki powiększony brzuszek u Erin to wynik zaburzeń pracy jelit - jeszcze po inwazji robali, tu nie ma się czym przejmować. Za to stwierdziła, co jest przyczyną małej aktywności i kłopotów z zachowaniem równowagi. Maluszek ma luzy w stawie kolanowym tylnej prawej łapki, być może zerwane wiązadło krzyżowe - konieczna jest konsultacja u ortopedy. Ja znam dr Bieżyńskiego, ale z tego co pamiętam to jest on dość drogi.
Zdjęcia kart wrzucę jutro.

[I]Nina zatruła się pestycydami, koszmar :-(
Czekam na wyniki badań krwi...[/I]

Link to comment
Share on other sites

Najprawdopodobniej wrodzony :-( Ortopeda musi pomacać i zrobić RTG. Ja coś niecoś niestety wiem o zerwanych wiązadłach ( stąd znam dr Bieżyńskiego) jak będzie konieczna operacja ( u szczeniąt podobno czasami się jakoś zrasta) to rehabilitacja potem jest długa i niełatwa.
Tosiek moich rodziców miał zerwane oba ( przednie i tylne) wiązadła i przemieszczoną rzepkę. Bieżyński poskładał go z sukcesem (podobno w kraju mamy garstkę lekarzy, którzy są w stanie to zrobić) - teraz mija 7miesięcy od operacji i Tosiek od kilku tygodni może już normalnie biegać. Rodzice do tej pory robią mu masaże i ćwiczenia rozciągające mięśnie.

[QUOTE][I]Jak nie urok to... przemarsz wojsk...[/I][/QUOTE]Dokładnie. To jakieś prawo serii :roll:
W zeszłym roku w ciągu 6tyg. 'zaliczyłam': przewlekłe zapalenie nerek u Niny, zapalenie stawów u Tośka i babeszjozę u Laary. :smhair2: Osiwieć idzie. \

[QUOTE][I]Jak tam mama i dzewczyny?[/I][/QUOTE]Czerda pisała, że jedna mała znalazła już domek. Czekamy na szczegóły.

Apropo Czerdy, [B]Czerda[/B] może znasz dobrego ortopedę, który udziela zniżek dla PwP?

Link to comment
Share on other sites

Zróbcie zdjęcia na dworze - będą lepsze do Allegro.
Przed chwilą dostałam telefon z wynikami Niny, więc mogę zacząć myśleć w miarę normalnie.
Dr Bieżyński przyjmuje w poniedziałki więc gdyby nie było innej opcji mogłabym do niego zabrać Erin, ale wcześniej musiałoby być zrobione RTG. I tu kicha, bo w Trzebnicy nie ma, a ja mobilna będę dopiero od poniedziałku właśnie :/

Link to comment
Share on other sites

Gdyby Erin zaczęła posługiwać się telefonem to byłabym cokolwiek przerażona :evil_lol:

Zadzwoniłam dziś rano. Dr Gut też poleca Dr Bieżyńskiego - u niego można zrobić cyfrowe RTG. Koszt zdjęcia i konsultacji to 130-160zł - jutro będę rozmawiać z Bieżyńskim to dowiem się dokłądnie.
Ja taką kwotą nie dysponuję, leczenie zatrucia Niny kosztowało mnie ponad 200zł :roll: Do tego doszło też USG Hathor.
Zrobię bazarek, ale to potrwa; z poprzedniego nie dostałam jeszcze 22zł od Evelin.

Wyliczenia:
195zł - 22zł = 173zł
173 - 74 ( łączne leczenie Erin/Freyi) - 90zł ( szczepienia) = 9zł - tyle zostało.

Dostałam wczoraj maila w sprawie Emmy, ale jedyne pytania pani ( dość oschłe) dotyczyły warunków adopcji - wizyty i umowy. Chyba moje odpowiedzi jej się nie spodobały, bo nie kontaktowała się ponownie.

Kwestie organizacyjne - Ja za 2/2.5 tyg planuję wyjazd na Roztocze do moich rodziców ( na całe lato), bardzo chciałabym, żeby do tego czasu Emma znalazła dom.

Freyię planuję zabrać ze sobą ( chyba, że ktoś zgłasza sprzeciw?), bo ona i tak na razie do adopcji nie pójdzie.

ETA: Przed chilą dostałam informację od Evelin - zleciła przelew na 30zł.

Link to comment
Share on other sites

Bazarek:

[URL="http://www.dogomania.187748-Zapinane-zak%C5%82adki-i-pi%C4%99kna-bi%C5%BCu-na-ortoped%C4%99-i-operacj%C4%99-dla-Erin-%28-do-21.06-dp-22-00%29"]http://www.dogomania.pl/threads/187748-Zapinane-zak%C5%82adki-i-pi%C4%99kna-bi%C5%BCu-na-ortoped%C4%99-i-operacj%C4%99-dla-Erin-%28-do-21.06-dp-22-00%29[/URL]

Link to comment
Share on other sites

sory erica , trochę ze skupieniem mam problemy
Arni mówi, że sunia jest bardzo bojażliwa do obcych , tylko te osoby które zna -nie okazuje tak leku , ale jak nie zna zamiera ...
chciałabym zrobić Tiarze osobny wątek , czy ktos mógłby?

Link to comment
Share on other sites

Link: [URL="http://www.dogomania.pl/threads/187748-Zapinane-zak%C5%82adki-i-pi%C4%99kna-bi%C5%BCu-na-ortoped%C4%99-i-operacj%C4%99-dla-Erin-%28-do-21.06-dp-22-00%29"]bazarek dla Freyi [/URL]
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/187748-Zapinane-zak%C5%82adki-i-pi%C4%99kna-bi%C5%BCu-na-ortoped%C4%99-i-operacj%C4%99-dla-Erin-%28-do-21.06-dp-22-00%29[/URL]

[QUOTE]sory erica , trochę ze skupieniem mam problemy [/QUOTE]It's OK ;)

Ja mogę założyć dla niej wątek, jeśli chcesz. Dziś już nie dam rady ( muszę wybawić młąe potffory :diabloti: i wyprowadzić moje psy), ale jutro rano jak najbardziej.

Kiedy będą lepsze zdjecia? Takie na trawce najlepiej? Zrobię jej wtedy to allegro.

Freya w poniedziałek/wtorek na Kliniki na badanie i RTG, więc zapraszamy na bazarek ;)

Link to comment
Share on other sites

Tradycyjnie już :) Do końca września, a jak się zaprę i zmienię uniwerek to na stałe :diabloti:
Zawsze możesz Ninę odwiedzić tam, w tym roku wprawdzie się nie udało, ale przyszłym pensjonat rodziców powinien już być gotowy na przyjęcie ludzi ;)

Link to comment
Share on other sites

Pamiętacie, jak ok. tydzień temu wspomniałam o mailu w sprawie Emmy?
Babka dziś odpisała :shake:- procedura adopcyjna jest dla niej nie do zaakceptowania; bo nie byłoby im miło jakby jakiś wolontariusz miał oceniać czy się nadają. A w ogóle to psa można nabyć dużo łatwiej z innych źródeł, a ja n pewno utrudniam dlatego, że chcę Emmę zatrzymać :roll:
O niczym innym nie marzę, niż zatrzymać tego małego, gryzącego wandala, który regularnie sra mi na łożko i obsikuje wszystkie kołdry i fotele w domu :diabloti: :evil_lol:
Taaa, Emmę, Freyę i tak jeszcze z 2 tuziny innych i będą Violettą Villas nowej generacji :megagrin::roflt:
Sorry, musiałam odreagować. Ten mail w połączeniu z dzisiejszymi wydarzeniami( [URL]http://www.dogomania.pl/threads/142760-Jak-reagujecie-na-chamstwo-innych-psiarzy-2?p=14918290&viewfull=1#post14918290[/URL] ) wywołał u mnie histeryczny rechot...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...