Jump to content
Dogomania

Recommended Posts

Posted

Witam wszystkich.Przejdę od razu do tematu.W poniedziałek moja Nikita zaczęła wymiotować,rano do godziny 12.00,zanim wyszłam z domu ,było wszystko ok,gdy wróciłam o 16.00 cały korytarz zarzygany białą pianą,koło 18.00 rzygała już żółcią.Pojechaliśmy do weta do Szczecina,diagnoza zatrucie i gorączka 40,8.Dostała antybiotyk i coś jeszcze w zastrzyku.Moim zdaniem nie wiele się po tym zmieniło,pies dalej nic nie jadł ani nie pil i miał odruchy wymiotne(nie miała już czym wymiotować).We wtorek o 11.00 byliśmy z powrotem u weta,gorączka spadła do 39,5.zrobiliśmy rtg brzucha,nic nie wyszło,dostała biały płyn(nie pamiętam z nerwów jak on się nazywa)aby sprawdzić drożność całego przewodu,po 20 minutach drugie zdjęcie,które pokazało,że wszystko elegancko drożne,płyn przeszedł przez cały układ elegancko,więc to nie jest ciało obce w przewodzie(byłam pewna,że nic nie zjadła,ale zawsze warto się upewnić.)Leki jakie dostała to:
Retinol-witamina a
Ringer-nawodnienie
Tolfine-przeciwzapalny,przeciwbólowy,przeciwgorączkowy.
Cerenia-przeciwwymiotny
Betamox-Amoksycylina jest antybiotykiem bakteriobójczym o szerokim spektrum działania, należącym do grupy półsyntetycznych penicylin. In vitro działa na wiele bakterii zarówno Gram (+) jak i Gram (-),
Oprócz tego podskórnie dostała kroplówkę,żeby się nie odwodniła,po południu zjadła jedną parówkę z ręki,picie muszę podawać jej co jakiś czas przez strzykawkę,oprócz krótkich spacerów,na które nie ma ochoty,nawet nie wstaje z posłania,dziś też zjadła tylko jedna parówkę i dalej leży na posłaniu,co z nią robić już nie wiem,jakie badania jeszcze mogę wymusić od weta,które mogą wskazać przyczynę jej dolegliwości.Przez te trzy dni schudła ze dwa kilo i strasznie zapadły jej się żebra,już poprzednio patrzyłam rok czasu,jak białaczka powoli zżera moją staruszkę i jestem przerażona,że jakieś chorubsko zabierze mi i tego rudzielca.Pomóżcie proszę....

Posted

no dziś już mój wet powinien być,od 16.00 przyjmuje,zrobimy badania krwi.wczoraj też dostała kroplówkę,wczoraj byłam tak zdenerwowana,że o badaniach krwi w ogóle zapomniałam,ale koniował powinien mi sam zaproponować,a tego nie zrobił,ale prześwietlenia rtg dwa to zrobił i 80 dych skasował,a badania krwi taniej przecież by wyszły i jeszcze za wizyte i leki codziennie po 60zł kasuje.mniejsza o pieniądze,pies już trochę lepiej się czuje,sama powędrowała za mną na dwór,napiła si wody z kałuży i zawinęła kuzynce bułkę z masłem i mielonką.co do diety to nie mogłam jej zastosować bo po prostu ona nic jeść ani pić nie chciała,ale jak już dzisiaj trochę zjadła to zaraz jej kurczaczka z ryżem i marchewką ugotuję.kleszcza na pewno nie ma,zmian skórnych też żadnych.wodę podaję w strzykawce co godzinę,dodatkowo od wczorej wieczora z kroplami homeopatycznymi Aflubin,to na grypę i infekcje górnych dróg oddechowych,no i wydaje mi się,że po tych kroplach już lepiej,w zatrucie trochę trudno mi uwierzyć,bo kupy ma w porządku,mało bo nie je,ale bez żadnych rozwolnień,po prostu zwarte bobki.Po lecznicach nie mam co latać,bo u nas tylko dwóch wetów,obaj tak sobie leczą,raz im się uda wyleczyć a raz nie,a w poniedziałek to byłam w Szczecinie aż,bo tam był dyżur całodobowy tylko.

Posted

No i wróciliśmy,jednak swój wet to swój.Wyszło,że zatrucie,gorączka jest dalej 40 stopni,antybiotyk podał taki sam,kazał rosołek ugotować(kurczak,marchewka,ryż)strzykawką poimy,homeopatyczne leki dalej podawać i strzykawką wodę,nie jest już odwodniona,wędlin żadnych nie daję,bułkę ukradła kuzynce z ręki,nie chciałam się z nią szarpać jak od trzech dni nic nie jadła.więc rosołek właśnie się gotuje,mam nadzieję ,że będzie jadła,bo karma sucha stoi i nawet do misek nie podchodzi.Jak nie będzie pogorszenia i zacznie jeść to mamy przyjść w piątek,jak będzie tak samo,bez jedzenia to idziemy jutro znowu,wieczorem się okaże,bo rosołek musi się ugotować i ostygnąć,najważniejsze,że nie wymiotuje już a kupy prawidłowe.

Posted

No i jak zwykle na tej wiosce moje plany wzięły w łeb.Mój wet nie robi badań krwi(nie ma umowy z laboratorium,ani żadnych pojemniczków z kryształkami,żeby krew nie krzepła),tylko ten drugi,a ten drugi leży w łóżku i nie może wstać(coś z kręgosłupem).Byłam u niego w domu w wiosce obok,niestety ze względu na to,że nie mam auta,do Szczecina nie mogłam się wybrać.
Naprawdę chciałam te badania zrobić,ale mój wet znów mi tłumaczył,że dostaje antybiotyk przeciw wirusowy i jak widać pomaga,wolniej bo ona od początku chorowita ale pomaga.Temperaturę miała 39,4 więc tylko stan podgorączkowy u psa,je normalnie,zachowuje się normalnie,"gdyby to była inna choroba jak babeszjoza lub zatrucie to byłoby gorzej"-tak powiedział wet.No a jest już dużo lepiej,wczoraj wieczorem już pół godziny szalała ze swoim sąsiadem Haskym,a dziś o 6.00 rano wpakowała mi się do łóżka z piłeczką i chciała się bawić.Dostała wczoraj następną dawkę antybiotyku i widzimy się w poniedziałek,a na badania "musimy poczekać 10 dni po podaniu ostatniej dawki antybiotyku".Mocz sprawdziłam-jest normalny,przezroczysty żółty,kupy też ok.

Posted

i jak z pieskiem? Gdyby to bylo zatrucie bakteryjne to tak po ok 2 dobach antybiotyk powinien zaczac dzialac i powinno byc lepiej, jak wirusowe to dluzej sie leczy...Szkoda,ze tych badan krwi zrobic nie mozna i watrobe trzebaby zbadac. Ale rozumiem, ze na usg nie byla powiekszona?

Posted

Piesek czuje się już super,w piątek dostała ostatnia dawkę antybiotyku.
Leki jakie dostała to:
Retinol-witamina a
Ringer-nawodnienie
Tolfine-przeciwzapalny,przeciwbólowy,przeciwgorączkowy.
Cerenia-przeciwwymiotny
Betamox-Amoksycylina jest antybiotykiem bakteriobójczym o szerokim spektrum działania, należącym do grupy półsyntetycznych penicylin. In vitro działa na wiele bakterii zarówno Gram (+) jak i Gram (-),
Teraz musimy odczekać 10 dni,po tym okresie dopiero możemy zrobić badania krwi,żeby były wiarygodne.Przy prześwietleniu nic nie wyszło,drugie miała z kontrastem,przewód drożny,nie było żadnych zmian.Teraz tylko wyniki krwi i oby wszystko było oki.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...