Jump to content
Dogomania

Czarne Kwiatki czyli na kogo warto uważać.


Recommended Posts

[quote name='agniecha82x']kontaktowałam się w tej sprawie z inspekcją weterynaryjną. żeby uśpić zdrowego psa trzeba mieć dowody i dokumenty na podstawie których decyzja o eutanazji może zostać podjęta. co to znaczy, że pies jest nadmiernie agresywny? to znaczy, że kogoś pogryzł, a skoro pogryzł to muszą być dokumenty z obdukcji lekarskich osób pogryzionych, pies musi zostać poddany obserwacji pod kątem wścieklizny itd. nie można samemu sobie podjąć decyzji, że pies jest agresywny i trzeba go uśpić, nawet jeżeli jest się właścicielem psa. na wszystko trzeba mieć dowody, dokumenty, agresja psa musi zostać potwierdzona i udokumentowana. kana nie przedstawiła, żadnych dokumentów na których podstawie podjęta została decyzja o eutanazji, a dokumentów z dokonania eutanazji powiedziała że nie ma. jeżeli ich nie posiada to uśpienie psa było bezprawne, więc nie wiem o jakiej słuszności decyzji my tutaj mówimy.[/QUOTE]

oj już przestań. Dowody? Dokumenty? to skontaktuj się przy okazji i dowiedz jakie dokumenty przedstawiają schroniska. Mało to schronisk gdzie nagminnie usypia się zdrowe nieagresywne zwierzęta? Spożytkuj swoją złą energię i uratuj setki istnień z mordowni w Polsce.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rewelacja']oj już przestań. Dowody? Dokumenty? to skontaktuj się przy okazji i dowiedz jakie dokumenty przedstawiają schroniska. Mało to schronisk gdzie nagminnie usypia się zdrowe nieagresywne zwierzęta? Spożytkuj swoją złą energię i uratuj setki istnień z mordowni w Polsce.[/QUOTE]

podążając za twoim tokiem rozumowania po co w ogóle wyciągać psy ze schronisk i umieszczać w domach tymczasowych, co za różnica czy psa uśpi schronisko czy dom tymczasowy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agniecha82x']podążając za twoim tokiem rozumowania po co w ogóle wyciągać psy ze schronisk i umieszczać w domach tymczasowych, co za różnica czy psa uśpi schronisko czy dom tymczasowy.[/QUOTE]
A Twoim: skupmy się na agresywnych a zdrowe i adopcyjne niech gniją w schroniskach. Nie dogadamy się, nie ciągnijmy tego tematu na CzK bo zaśmiecamy wątek...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rewelacja']oj już przestań. Dowody? Dokumenty? to skontaktuj się przy okazji i dowiedz jakie dokumenty przedstawiają schroniska. Mało to schronisk gdzie nagminnie usypia się zdrowe nieagresywne zwierzęta? Spożytkuj swoją złą energię i uratuj setki istnień z mordowni w Polsce.[/QUOTE]

Czytam i nie wierze,ze Rewelacja nadal REWELACYJNIE tepa, mimo wyjasnienia jej procedur obowiazujacych przed podjeciem decyzji o uspieniu psa.
Kto powierzy Rewelacji psa na DT,sa chetni? :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rewelacja']A Twoim: skupmy się na agresywnych a zdrowe i adopcyjne niech gniją w schroniskach. Nie dogadamy się, nie ciągnijmy tego tematu na CzK bo zaśmiecamy wątek...[/QUOTE]

Jasne, bo najlepiej uśpić wszystkie psy,które kiedykolwiek pokazały zęby, nawet jesli zostały do tego, jak najprawdopodobniej w przypadku Heli, sprowokowane zachowaniem opiekuna/opiekunki. Tylko tak dalej, a dojdziemy do absurdu RSPCA albo Humane Society, gdzie agresywność sprawdza się w ten sposób, że nowemu psu wpycha się do miski z jedzeniem sztuczną rękę. Jak ugryzie, jest usypiany. Zróbmy tak, pozbędziemy się problemu, będziemy mieli tylko fajne pieski do przytulania i dawania smakołyków. Żadnych problemów nie będzie i wszystko będzie 100% pozytywnie... .

Link to comment
Share on other sites

O to samo miałam poprosić, a tymczasem

Przeklejam...

[quote name='jotka'][INDENT] [B][COLOR=red]UWAGA![/COLOR][/B] Rodzina W.....ze Świętochłowic z ulicy Hanki Sawickiej(dane podamy na priv) jest podejrzana o przyjmowanie psów bezdomnych na mięso. Jest zgłoszenie, że w krótkim czasie przez ten dom przewinęło się dużo psów, a dzieci z tej rodziny mówią jedzeniu mięska z psów. Nasza Fundacja prowadzi interwencję w tej sprawie. Schroniska okoliczne są powiadomione, ale staramy się nagłośnić sprawę w całym regionie. Prosimy osoby i organizacje, które wyadoptowały tej rodzinie psa o kontakt z Fundacją. [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] [/INDENT][/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

Dostałam taką informację. Roześlijcie proszę.
[B][COLOR=#ff0000]UWAGA![/COLOR][/B] Rodzina W.....ze Świętochłowic z ulicy Hanki Sawickiej(dane podamy na priv) jest podejrzana o przyjmowanie psów bezdomnych na mięso. Jest zgłoszenie, że w krótkim czasie przez ten dom przewinęło się dużo psów, a dzieci z tej rodziny mówią jedzeniu mięska z psów. Nasza Fundacja prowadzi interwencję w tej sprawie. Schroniska okoliczne są powiadomione, ale staramy się nagłośnić sprawę w całym regionie. Prosimy osoby i organizacje, które wyadoptowały tej rodzinie psa o kontakt z Fundacją. [EMAIL="[email protected]"][COLOR=#4444ff][email protected][/COLOR][/EMAIL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='strix']Jasne, bo najlepiej uśpić wszystkie psy,które kiedykolwiek pokazały zęby, nawet jesli zostały do tego, jak najprawdopodobniej w przypadku Heli, sprowokowane zachowaniem opiekuna/opiekunki. Tylko tak dalej, a dojdziemy do absurdu RSPCA albo Humane Society, gdzie agresywność sprawdza się w ten sposób, że nowemu psu wpycha się do miski z jedzeniem sztuczną rękę. Jak ugryzie, jest usypiany. Zróbmy tak, pozbędziemy się problemu, będziemy mieli tylko fajne pieski do przytulania i dawania smakołyków. Żadnych problemów nie będzie i wszystko będzie 100% pozytywnie... .[/QUOTE]
Czy KANA poniesie za to jakies konsekwencje karne...? Przeciez uspila nie swojego i do tego zdrowego psa...!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alicja'][CENTER][SIZE=5][B]PROSZĘ MODERATORA o oczyszczenie CZARNYCH KWIATKÓW


[/B][/SIZE][LEFT][SIZE=5], znów nic nie można znaleźć[/SIZE]
[/LEFT]
[/CENTER]
[LEFT]
[/LEFT]
[B]
Idźcie sobie na OFF TOPIK[/B][/QUOTE]
[SIZE=4]
[/SIZE] [SIZE=4][COLOR=red][B]ponawiam prośbę , a dyskutantki kieruję na Off topik [/B][/COLOR][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='majqa']Hm... tak dla przypomnienia powyższe wpisy, bowiem...

Ni stąd ni zowąd pojawiło się z Kutna chętne małżeństwo (według maila z jedną córeczką, według wypełnionej mi ankiety z dwoma córeczkami) na psiaka, którego los dość mocno leży mi na sercu, a mianowicie nastoletniego pudelka Bingo (z padaczką i zaćmą, przebywającego w hoteliku u sylwiaso).

Jako, że dawno padła mi wiara w cudowne adopcje, sprawdziłam sobie panią li tylko z maila i podanego numeru.



W samym mailu - cud, miód i orzeszki, zachwyt dla Bingo i dodatkowy atut, że zawsze byłby zadbany, jako że pani ma swój salon psiej piękności.

Na podstawie maila (drea*16*@interia.pl), numeru tel. nie znalazłam salonu piękności (Czy musiałam? Zapewne nie, Mr Google bywa zawodny.).

Znalazłam natomiast ogłoszenie (z nie tak dawna) o pilnej potrzebie zakupu sprawnej maszynki do strzyżenia zwierząt, lipcową, tegoroczną ofertę krycia młodym i pięknym sznaucerem, ba... ów sznaucer, cóż za ulga :roll:, kryje samodzielnie itp... oraz ofertę kupna niedrogo lub przyjęcia za darmo pieska (tu wyszczególnienie preferencji i typów ras), tegoroczną, czerwcową ofertę sprzedaży 4 latka shar-pei i jeszcze inne, ciekawe, nie psie, o które mniejsza.

Ankieta wypadła bosko, wypełniona została sprintersko, szablonowo, na czuja dodam, że w moim przekonaniu ręką, która nie raz i nie dwa z ankietą miała do czynienia. Na pytanie, czy państwo są świadomi, że... tu rozwinęłam myśl odnośnie padaczki, zaćmy itp. odpowiedź brzmiała, że oczywiście państwo na wszystko są gotowi i w pełni świadomi, bowiem poszerzają swoją wiedzę na potrzeby adopcji: książki, fora, strony internetowe itd.

Z ogłoszeń Państwa wynika, że szukają usilnie określonych typów psów (sznaucer, york, shih tzu, jamnik szorstkowłosy miniaturowy, co podkreślają, najlepiej rasowego).

Czemu zacytowałam powyższe wpisy?

Otóż... Znam nr państwa podany mi w mailu i ankiecie, znam drugi alternatywny z ogłoszeń i kiedy uzupełnię sobie brakujące cyferki podane przez Moriaaa, do tego dołożę imię, to wierząc w zbieg okoliczności ten jawi się dość niezwykłym. :cool1:

Zatem, czy przestrzegam? Ależ nie, gdzież bym śmiała. Przecież państwo wypadają mailowo i ankietowo znakomicie, wolno im kupować, sprzedawać, szukać sobie psa.

Po cóż więc ten wpis? Ku podzieleniu się z Wami moimi wątpliwościami i wyrażeniu zdumienia dla... (dowolne wstawić).

A tu... proszę... jaki świat jest mały... (dziękuję Życzliwej Duszy :lol: za podesłanie) wpis w nawiązaniu do mojego tematu poniżej:


Składanka idzie dalej... imię, numer/ - y tel., a i numer gg jakiś taki znajomy. ;)

Najsmutniejsze w tej historii jest to, że zdaniem państwa Bingo idealnie pasuje do ich rodziny, a niestety, póki mi łepetyna jako tako pracuje on tam nie zawita.[/QUOTE]


Pisała do mnie .... szuka psa w typier teriera jej nowy mail to
[EMAIL="[email protected]"]dream162at ieria.pl[/EMAIL]
mam dokładny adres ale to na pw.

telefon taki sam jak wcześniej, znowu wszystko w mailu i rozmowie brzmiało super

zainteresowała mnie tylko jedna rzecz, kobieta powiedziała, że baaardzo dużo czytała na temat adopcji.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kkanarekk'] (...) zainteresowała mnie tylko jedna rzecz, kobieta powiedziała, że baaardzo dużo czytała na temat adopcji.[/QUOTE]
Godna podziwu wytrwałość tej kobiety...
Wiesz, to nic trudnego, wrzuć w google adopcja+pies w dowolnej konfiguracji i wyskoczy Ci masa for, m.in. dogo. Wiele z nich z tym włącznie, bez problemu możesz czytać bez rejestracji i logowania. Ba... siedząc ostatnio w kolejce u weta trafiłam na darmową broszurę o zwierzakach, takie mydło i powidło w tym artykuł instruktarz, co znaczy dobra, co znaczy zła adopcja, jak i czym ludzie oszukują. Nic tylko wchłaniać wiedzę i szkolić się w tym, jak wypaść dobrze.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='majqa']Godna podziwu wytrwałość tej kobiety...
Wiesz, to nic trudnego, wrzuć w google adopcja+pies w dowolnej konfiguracji i wyskoczy Ci masa for, m.in. dogo. Wiele z nich z tym włącznie, bez problemu możesz czytać bez rejestracji i logowania. Ba... siedząc ostatnio w kolejce u weta trafiłam na darmową broszurę o zwierzakach, takie mydło i powidło w tym artykuł instruktarz, co znaczy dobra, co znaczy zła adopcja, jak i czym ludzie oszukują. Nic tylko wchłaniać wiedzę i szkolić się w tym, jak wypaść dobrze.[/QUOTE]

podsumowując: koniecznie rozmowy z potencjalnym domem, wizyty przedadopcyjne, kontrole poadopcyjne, konkretna umowa adopcyjna. A i to czasami jak widać jest za mało.. ludzka podłość nie zna granic. Co za uparte babsko!

przepraszam za offa

Link to comment
Share on other sites

Do mnie też pisała w sprawie foksia:roll:

"witam serdecznie jestem zainteresowana adopcja psiaka jakiegos niewielkiego kudłacza , wysłałam juz duzo meili o rózne psiaki ale niestety albo juz znalazly dom albo nie spełniaja wymagań, a te sa w sumie niewielkie bo psiak ma byc nieagresywny i musi tolerowac dzieci w wieku 6 i 3 lata ... w poszukiwaniu pomaga mi Pani Justyna z Warszawy, która działa w kregu psów w potrzebie ... chciałabym sie dowiedziec wiecej o tym foksiku ... jaki ma charakter czy nadawałby sie do mieszkania z dziecmi ? pozdrawiam"

Link to comment
Share on other sites

Pani szuka tym razem spanielki


[QUOTE]Witam czy Bella nadal szuka domku ? jestem zainteresowana adopcja suni, nie przeszkadza nam ze sunia niedowidzi a nawet jestesmy gotowi podjac leczenie (operacje) jesli bedzie to moglo pomoc ... mam jednak pytanie czy sunka nadaje sie do dzieci w wieku 6 i 3 lata ... dzieci nauczone milosci do zwierzat nie maltretuja ich co najwyzej przytulaja, głaszcza i chca sie bawic zabawkami ... jesli piesek chce a jesli nie odchodza zostawiajac go w spokoju, znam reakcje dzieci na zwierzeta gdyz czesto maja z nimi stycznosc jednak narazie nie u nas w domu ... psinka jest cudna i napewno odnalazłaby u nas spokój, milosc i szczescie ... gotowi jestesmy o nia zadbac pod kazdym wzgledem ... mieszkam w woj. łódzkim, dokładnie w miejscowosci Kutno ... bardzo prosze o odpowiedz w jej sprawie ...
[/QUOTE]

[QUOTE]przesylam ankiete , mam nadzieje ze nie ominelam zadnego podpunktu, jestesmy naprawde zdecydowani na adopcje Belli, na spełnienie wszystkich warunków umowy, cieszymy sie ze lubi dzieci , mialam na oku jeszcze jednego psiaka ale niestety nie byl sprawdzony do dzieci, i jest az z poludnia Polski wiec bylby problem z jego transportem , bardzo prosze o szybka odpowiedz, mam nadzieje ze zdecyduja sie panstwo na nas i wyznacza wizyte na szybki termin zalezy nam zeby sunia szybko trafila do swojego domu na stałe, wybralismy Belle dlatego ze wiadomo jaki ma charakter, jest pewniejsza do dzieci, mam wieksza pewnosc jesli chodzi o psa z dt niz ze schroniska ... dlatego własnie Bella a nie ten 2 psiak , i blizej tez jest ... prosze o odpowiedz o panstwa decyzji gdyz musze poinformowac opiekunke tamtego psiaka ze juz jestesmy w trakcie innej adopcji ... pozdrawiam czekam na odpowiedz
[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

Wie Pani co tak pomyslałam sobie że wezmę Tediego na dt najpierw a jesli okaze sie ze psiak zaakceptuje dzieci i nie bedzie pod tym katem zadnych problemów zostanie u nas na stałe , psiak z dt wrazie czego ma wieksze szanse na adopcje pozniej niz psiak ze schroniska, oczywiscie dt bezplatny. Zadbam o niego , wypielęgnuje zadbam o kastracje i mysle ze bedzie dobrze, jesli tylko psiak dogada sie z dziecmi to nie bedzie innej opcji niz ds u nas . Pozdrawiam i czekam na wiadomosci w sprawie wizyty .

> > "dream" pisze: > > Witam chciałabym wraz z rodzina wziac psiaka do siebie , dac mu ds i pokochac . Szukamy niewielkiego, kudłatego i energicznego psiaka. Mysle ze Tedi czułby sie u nas idealnie, szczesliwy i kochany. Miałby swoj kącik i miske. Mam nadzieje ze znalazłby wspólny jezyk (zabawy) z moimi dziecmi, uwielbiaja sie bawic i przytulac do psiakow. Nie robia zwierzetom krzywdy. Nie wiem tylko gdzie psiak przebywa, jest to wazne gdyz nie jestem osoba zmotoryzowana i nie bede miala mozliwosci odebrac psiaka. Pozdrawiam

To maile do mnie

Co jej odpisać ?? :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...