Jump to content
Dogomania

Czarne Kwiatki czyli na kogo warto uważać.


Recommended Posts

Sluchajcie, poszla na cala Polske nagonka na tych ludzi, spamowanie watkow, rozsylanie informacji na FB i to z pelnym nazwiskiem, miejscowoscia, tylko skad sa te informacje, bo tutaj podawane nie byly. Przeciez to jest zwykla nagonka na mozliwe, ze zupelnie niewinnych ludzi! Jak chcecie to odkrecic, jesli cala afera okaze sie zwyklym nieporozumieim i rozsylana tak namietnie plotka?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ageralion']Sluchajcie, poszla na cala Polske nagonka na tych ludzi, spamowanie watkow, rozsylanie informacji na FB i to z pelnym nazwiskiem, miejscowoscia, a nikt nawet nie spojrzal na ten wpis! Przeciez to jest zwykla nagonka na mozliwe, ze zupelnie niewinnych ludzi! Jak chcecie to odkrecic, jesli cala afera okaze sie zwyklym nieporozumieim i rozsylana tak namietnie plotka?[/QUOTE]
Wątek na fb był zdaje się założony zupełnie niezależnie od mojego wpisu na czarnych kwiatkach. Ja nie podałam nikomu nazwiska, tylko Pauli z Gostynia na pw (bo to blisko, a pani E. powiedziala, że jeżdżą po schroniskach).
Potem potwierdziłam po poście innej osoby nazwisko, ale już jest to zmienione na inicjały.
Mam mieszane uczucia co do tej sprawy - głównie dlatego, że pani chyba nie ma świadomości, co mówi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ajula']Wątek na fb był zdaje się założony zupełnie niezależnie od mojego wpisu na czarnych kwiatkach.[/QUOTE]
I wlasnie o to mi chodzi, ze to nie byla Twoja inicjatywa i wszystko zostalo rozdmuchane, bez sprawdzenia faktow. Sam piszesz, ze ta babka by tak chetnie nie rozmawiala o walkach, gdyby z premedytacja jezdzila po schroniskach i szukala psow do walk. Ja osobiscie jestem przerazona latwoscia rozsylania w swiat niesprawdzonych informacji w formie faktu :(

Link to comment
Share on other sites

O sprawie informowało schronisko w Krotoszynie, skad oni maja te informacje nie wiem. Tyle udalo mi sie dowiedziec... kurcze to bardzo wazne informacje na kogo uwazac, bo niestety walki psow dotycza calej Polski, takze nas - Szczecin :( A ze jestesmy blisko granicy niemieckiej, to i nas pewnie nawiedza popaprane handlarczyki :(

Link to comment
Share on other sites

Dodam od siebie, że przytulisko w Lesznie już wie o sprawie. Jednak same też się z tym spotkałyśmy, nie wiem czy jest to jakiekolwiek powiązane, ale kilka miesięcy temu na lokalnym portalu pojawiło się ogłoszenie o skupowaniu całych miotów. Wydało nam się to dziwne, Ania zadzwoniła do faceta (podobno jest z Gostynia) i pytała go po co mu tyle szczeniaków? Facet się motał i stwierdził, że daje je biednym dzieciom!! Na naiwne nie trafił, niestety nic więcej się nie udało ustalić, ogłoszenie znikło i z nami się nikt, mimo dużej ilości szczeniorów nie kontaktował. Niedawno jedynie weterynarz opowiadała nam, że jakaś kobieta wystawiła ogłoszenie o oddaniu szczeniaków i facet zabrał wszystkie. Gdy dowiedziała się, że nic dobrego ich nie spotka, chciała je odzyskać. Facet się zgodził, ale niestety nie wiem czy to się udało. Nie dało się też ustalić czy chodzi o tego samego człowieka. Nie wiem czy jest tu związek, ale okolice te same...

Link to comment
Share on other sites

Właśnie rozmawiałam o tym z koleżanką i mówiła, że w zeszłym roku opowiadała jej ciocia(która mieszka na wsi w okolicy Leszna), że jakiś facet jeździł i szukał szczeniaków. Zabierał wszystkie młode psy. Wręcz chodził od domu do domu i pytał o szczeniaki. Domyślam się, że chodzi o to samo albo, że jest to ta sama osoba.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']Do Niemiec oficjalnie nie mozna szczeniakow prze 4 miesiacem zycia wywozic.Psy musza miec paszporty i byc szczepione na wscieklizna[/QUOTE]

Oficjalnie tez nie wolno organizowac walk psow....
Przeciez wiadomo ze chodzi o szara strefe.
A malo schronisk , glownie na D.Slasku, wydaje hundeinnoot, pani Chmielnik , szczeniaki parotygodniowe ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wellington']Oficjalnie tez nie wolno organizowac walk psow....[/QUOTE]
Wlasnie to dobra kwestia i pytanie. Czy nasze prawo ma gdzies wpis, ze organizowanie walk psow, same walki, szkolenia i dzialania w kierunku sa zabronione? Jest na to jakis paragraf, ustawa, cokolwiek?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']Do Niemiec oficjalnie nie mozna szczeniakow prze 4 miesiacem zycia wywozic.Psy musza miec paszporty i byc szczepione na wscieklizna[/QUOTE]

Jak najbardziej można przed czwartym miesiącem życia pod warunkiem, że łącznie z matką !. Bez matki nie można. Taki jest zapis.

Co do zasad i reguł, ciekaw jestem czy ktokolwiek zrobił co trzeba i zgłosił to gdzie trzeba oprócz pisania po całej dogo. W ubiegłym roku podałem też parę nr tel ludzi , którzy ogłaszali że zbierają szczeniorki. Zanim napisałem tu, napisałem gdzie trzeba.
Niezależnie od treści ostrzeżenia robi się śmieszno-tragicznie. Ostrzeżenia są powtarzane przez osoby nie mające zupełnie wiedzy w tym temacie. Oby nie było bałaganu z tego powodu.
Jeśli chcecie wykładnię prawną zwróćcie się do Pogotowia dla Zwierząt przy ich udziale w ubiegłym roku wykasowano taką bandę w dawnym Pilskim i Poznaniu. Walki psów w całej Uniii są restrykcyjnie zakazane.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pies Wolny']Jak najbardziej można przed czwartym miesiącem życia pod warunkiem, że łącznie z matką !. Bez matki nie można. Taki jest zapis.

Co do zasad i reguł, ciekaw jestem czy ktokolwiek zrobił co trzeba i zgłosił to gdzie trzeba oprócz pisania po całej dogo. W ubiegłym roku podałem też parę nr tel ludzi , którzy ogłaszali że zbierają szczeniorki. Zanim napisałem tu, napisałem gdzie trzeba.
Niezależnie od treści ostrzeżenia robi się śmieszno-tragicznie. Ostrzeżenia są powtarzane przez osoby nie mające zupełnie wiedzy w tym temacie. Oby nie było bałaganu z tego powodu.
Jeśli chcecie wykładnię prawną zwróćcie się do Pogotowia dla Zwierząt przy ich udziale w ubiegłym roku wykasowano taką bandę w dawnym Pilskim i Poznaniu. Walki psów w całej Uniii są restrykcyjnie zakazane.[/QUOTE]
Mylisz ,ten przepis wywozenia matki z dziecmi jest zniesiony,szczeniaki ktore wyjezdzaja do Niemiec musza miec miec skonczone 4 miesiace ,posiadac paszpoty i czipy,matka nie musi jechac ,moze oczywiscie jechac to dla niej najlepiej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ageralion']Powiedzcie mi prosze, czy na to jest jakis paragraf? Czy mozna sie do nich jakos dobrac, czy moga dalej bezkarnie wozic psy na smierc? Jestem lekko przerazona ta cala sprawa, szczegolnie z u nas w schronie maja takie ostrzezenia lekko w d... nosie :([/QUOTE]

Ustawa o ochronie zwierząt.

Z tym,że trzeba to zgłosić, bo pisanie na forum nie pomoże.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...