Jump to content
Dogomania

Schronisko w Obornikach Wlkp - Rasowe i Kundelki potrzebne DS, DT i ogłoszenia !!


Tola^^

Recommended Posts

Rzad nie moze wybierac osoby na szefa schroniska.Zarzad schroniska moze miedzy soba wybrac kompetentna osobe pomiedzy czlonkow zarzadu ,a nie rzad czy burmistrz .Ci ostatni nie maja pojecia o potrzebach zwierzat.Zawsze beda pieniadze ktore splywaja z gmin do ratusza nie pojda tam, gdzie powinny ,nikogo nie ma co bedzie o te biedaki walczyl.to sa tylko urzednicy co zawsze powiedza ,"dlaczego pieniadze nie moga pojsc na biedne dzieci,lub na szpitale ,klombiki"Tylko milosnicy zwierzat z doswiadczeniem ,kompetencja moga pracowac i byc szefami schronisk

Link to comment
Share on other sites

Też bardzo się cieszę ciotki że nie ma już tamtego kierownika :D
Sam chyba stwierdził że nie da nam rady :D:D Yeahh :)
To ja włączam muzyka i bawimy się na całego :)
Mam nadzieje, że teraz jeżeli wybiorą kierownika to będzie to naprawdę osoba której zależy na zwierzętach, a nie tylko na robieniu kasy, kosztem biedaków :(
Byłby Super gdyby nowego kierownika wybrało TOZ razem z panią Magdą :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paulina87']W schronisku w Krotoszynie z tego co kojarzę nie ma jako tako kierownika, schronisko od jakiegoś czasu należy do TOZ-u, pracownicy są oddani psiakom i z zaniedbanego schroniska powoli robi się dobrze prosperujące.[/QUOTE]
Wszystko zalezy jakie osoby sa w tym Toz-ie ?????Byle nie takie jak w Swarzedzu

Link to comment
Share on other sites

Dlatego jak walczymy, to walczymy wszystkie, a nie jak trochę się poprawi, to już nalatujecie i mówicie, że nie mamy się wtrącać.W schronisku ma być dobrze od początku do końca.Po pierwsze: wszystkie przyjmowane zwierzęta są: wykastrowane, wysterylizowane, zaszczepione, odrobaczone.To są podstawy.Potem: odseparowanie suczek od piesków, porządne jedzenie , woda, czysta słoma w budach, leczenie weterynaryjne i kontakt z człowiekiem.W momencie adopcji, prześwietlanie delikwenta, dobra umowa adopcyjna i czip.Książeczka z aktualnymi szczepieniami i pies po leczeniu wszelakim.Zdrowy...to ważne, bo ludziom żal na leczenie chorego psa.Wolą kupić puszkę piwa a psa do piachu.Wtedy nasza robota nie ma sensu.Bo po co ratujemy , niech idzie do piachu bez kosztów.Brutalna prawda, ale sorry.Dopóki to nie będzie załatwione od a do z z Obornik nie wyjdziemy.Prowizorka nas nie interesuje.Kierownik powinien mieć wykształcenie weterynaryjne, choć średnie, żeby wiedział co robić.Choć to do końca nie daje gwarancji, bo w budynku obok siedzą panie po weterynarii i mają wszystko w nosie.Wstyd.Obok lekarz i także nie lepszy.Dlatego nie cieszmy się z małych kroczków, to za długo trwa i cierpią zwierzęta, nie my.

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem jak uważacie ,ale wydaje mi się ,że dobrze by bylo by to TOZ Obornicki zaproponowal burmistrzowi odpowiednią osobę na stanowisko kierownika schronu -a najlepiej bym sam TOZ przejął prowadzenie schronu i wytypowal od siebie najlepej nadajacą sie osobę na to stanowisko -taką sprawdzoną,zaufaną i oddaną pomocy bezdomnym zwierzętom .
Z tego co wiem z rozm.tel.z nimi to TOZ jednak chyba nie chce walczyć o prowadzenie schroniska -a może jednak coś zmienilo się i zechcą przejąć prowadzenie tego schronu ? Bo inaczej ,to zaraz burmistrz wstawi tam następną osobę-marionetkę ,wygodną dla nich-jak to bylo dotąd i nadal będzie w tym schronie tak,jak bylo poprzednie lata. Chyba,że TOZ nie przejmie schronu a wy-miejscowi macie kogoś sprawdzonego-odpowiedniego na to stanowisko i zaproponujecie wladzom miasta taką kandydaturę.

Link to comment
Share on other sites

Dostalam propozycje ,nie do odrzucenia,od org .niemieckiej dobrze mnie znanej ,ze org.niemiecka bedzie zbierac pieniazki na kastracje suczek i psow schroniska obornickiego.
Ktora organizacja w Polsce -Obornikach podejmie sie wspolpracy ,poda numer konta ,dopilnuje kastracji i po kastracji stanu psow,da rachunki za kastacje i przesle zdjecia.Kto bedzie partnerem do wspolpracy.wazne jset zeby wszystkie suczki i psy tego schroniska zostaly wykastrowane.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']Dostalam propozycje ,nie do odrzucenia,od org .niemieckiej dobrze mnie znanej ,ze org.niemiecka bedzie zbierac pieniazki na kastracje suczek i psow schroniska obornickiego.
Ktora organizacja w Polsce -Obornikach podejmie sie wspolpracy ,poda numer konta ,dopilnuje kastracji i po kastracji stanu psow,da rachunki za kastacje i przesle zdjecia.Kto bedzie partnerem do wspolpracy.wazne jset zeby wszystkie suczki i psy tego schroniska zostaly wykastrowane.[/QUOTE]

chętnie pomożemy :D zagadam z p.Agnieszką, Monika i Magda. Bo one najlepiej wszystko zawsze pilnuja.. czyli :

* dopilnowanie aby wszystkie zostały wykastrowane
* zdjęcia (tym moge zająć się ja)
* rachunki

i co jeszcze ?

jak powinna wyglądac ta organiacja ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Angel']chętnie pomożemy :D zagadam z p.Agnieszką, Monika i Magda. Bo one najlepiej wszystko zawsze pilnuja.. czyli :

* dopilnowanie aby wszystkie zostały wykastrowane
* zdjęcia (tym moge zająć się ja)
* rachunki

i co jeszcze ?

jak powinna wyglądac ta organiacja ?[/QUOTE]

Organizacja niem musi wspolpracowac tez tylko z org.posiadajaca konto i dajacaa rachunki od wet.Musza byc wet co beda wykonywac ta kastracje ,a nie sterylizacje.Musza to czynic dobrze ,nie moga robic byle jak ,gdzy zostawienie nawet czesci jajnika niweczy caly zabieg kastracyjny
Nalezy namiary na org.tzn e-mail ,telef.numer.Mozna porozumiec sie tylko w j.angielskim lub niemieckim.Musi org.w Polsce otrzymac zgode od kierownictwa schroniska na wykonywanie kastracji.zaplecze do przetrzymywania psow musi byc przygotowane.kastracji mozna wykonywac ,albo na terenie schroniska ,albo w gabinecie innego wet.
Prosze sie zastanowic i moze porozmawiac ze szefowa TOZ,MagdaK,Honoratka,pania Ela,Sylwia wet powiatowym,a jak nie da sie to mozna porozmawiac z wet wojewodzkim z Poznania(on ma duzy wplyw na wet powiatowego i jego decyzje) i innymi osobami majacymi wplyw na dzialanosc tego schroniska.

Link to comment
Share on other sites

O widze ze i ja zostałam wymieniona chętnie pomogę znam weta który pomagał w zakładaniu schroniska :) moze pomoże przy zabiegu za darmo :)


[quote name='xxxx52']Organizacja niem musi wspolpracowac tez tylko z org.posiadajaca konto i dajacaa rachunki od wet.Musza byc wet co beda wykonywac ta kastracje ,a nie sterylizacje.Musza to czynic dobrze ,nie moga robic byle jak ,gdzy zostawienie nawet czesci jajnika niweczy caly zabieg kastracyjny
Nalezy namiary na org.tzn e-mail ,telef.numer.Mozna porozumiec sie tylko w j.angielskim lub niemieckim.Musi org.w Polsce otrzymac zgode od kierownictwa schroniska na wykonywanie kastracji.zaplecze do przetrzymywania psow musi byc przygotowane.kastracji mozna wykonywac ,albo na terenie schroniska ,albo w gabinecie innego wet.
Prosze sie zastanowic i moze porozmawiac ze szefowa TOZ,MagdaK,Honoratka,pania Ela,Sylwia wet powiatowym,a jak nie da sie to mozna porozmawiac z wet wojewodzkim z Poznania(on ma duzy wplyw na wet powiatowego i jego decyzje) i innymi osobami majacymi wplyw na dzialanosc tego schroniska.[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

cudownie ,ale musi wybrana byc osoba nadzorujaca i majaca kontakt z org.niemiecka.ja niestety nie moge ,bo jestem nie na miejscu.Wazne jest ,zeby ta osoba nadzorujaca nalezala do organizacji prozwierzecej ,gdyz pieniadze nie mozna przelewac na konto prywatnych osob.

Link to comment
Share on other sites

Mam nadzieję, że na te zimne noce, personel schroniska, zabezpieczył psy z krótką sierscią.A tak poza tym, to przyglądałam się tym skrzynkom na psy, w które wrzuca Straż Miejska bezdomne bidule i doszłam do wniosku, że jest to znęcanie się z Ustawy o Ochronie Zwierząt, tzn brak swobodnego ruchu.Dlaczego dla potrzeb gmin, które płacą wielkie sumy z pieniędzy s

Link to comment
Share on other sites

Mam nadzieję, że personel schroniska pomyślał o zabezpieczeniu psów krótkowłosych, na czas zimnych nocy.Choć nadzieja, to ponoć matka.........Ostatnio przyglądałam się klatkom, które wykorzystuje Straż Miejska i stwierdziłam, że jest to wbrew Ustawie o Ochronie Zwierząt, bo klatki te dobre są dla pinczerków, ale dla większych piesków na pewno nie.Klatki, ograniczają ruch zwierzęcia, a to w Ustawie jest karalne.Jak to się ma do respektowania prawa ?Ktoś już kiedyś powiedział, że Polska to dziki kraj i chyba miał rację.Co rusz to kwiatek.......Ostatnio przyjechała słoma , palety i budy od sponsorów.Jakoś nikt się nie cieszy ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...