Jump to content
Dogomania

Schronisko w Obornikach Wlkp - Rasowe i Kundelki potrzebne DS, DT i ogłoszenia !!


Tola^^

Recommended Posts

[quote name='Hala']Nie, nie..ja tylko z ciekawosci pytam. :)[/QUOTE]

Boksereczka Flo cieszy się obłędnie na widok człowieka, ciepłe pomieszczenie opuszcza nader niechętnie, bo a nuż już jej tam z powrotem nie wpuszczą, więc swojego pilnować trzeba. A apetyt ma jak smok :):):). Szkieletor z niej okropny, więc na razie zbiera fałdki :)
Dzisiaj miała odwiedziny, a w środę jedziemy na badania kontrolne.
Wiecej informacji o malutkiej na forum Fundacji Boksery w Potrzebie, w zakładce "boksery fundacyjne" :)

Link to comment
Share on other sites

Słuchajcie co się dzieje w tych Obornikach??? Już nie mam siły.Najgorzej prowadzone schronisko w okolicy, niesterylizowane suki, chore na grzybicę chyba wszystkie psy, niektóre mają rany, zagryzają się z powodu ilości na jednym wybiegu, brak podstawowej opieki weterynaryjnej, a tu taki afront.W niedzielę miały być sterylizowane suczki , około 15 za darmo przez Fundację, a tu opór, nie będą, bo ponoć nie ma odpowiednich warunków higienicznych.A niby dotąd były ?Jak nie wiadomo o co chodzi,to pewnie chodzi o pieniądze.Sądzę, że albo pan przemożny lekarz weterynarz ze schroniska lub decyzyjna dotąd pani z Ochrony Srodowiska nie chcą aby schronisko było normalne.Jak długo obecny , już nowy burmistrz będzie tolerował taki stan rzeczy ? Albo zwolni panią Ł. i pogoni weterynarza brudasa, albo będzie miał na sumieniu umierające i zapuszczone psy.Ile razy można negocjować ?W tym czasie ile psów odeszło ?Jeżeli te suczki urodzą, średnio 5 małych raży 15 suczek czyni 75 następnych piesków.Po co więc adoptujemy i wywozimy pieski do DT, kiedy schronisko w Obornikach produkuje psy na potęgę i bezmyślnie ? To jest skandal !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Huski']Słuchajcie co się dzieje w tych Obornikach??? Już nie mam siły.Najgorzej prowadzone schronisko w okolicy, niesterylizowane suki, chore na grzybicę chyba wszystkie psy, niektóre mają rany, zagryzają się z powodu ilości na jednym wybiegu, brak podstawowej opieki weterynaryjnej, a tu taki afront.W niedzielę miały być sterylizowane suczki , około 15 za darmo przez Fundację, a tu opór, nie będą, bo ponoć nie ma odpowiednich warunków higienicznych.A niby dotąd były ?Jak nie wiadomo o co chodzi,to pewnie chodzi o pieniądze.Sądzę, że albo pan przemożny lekarz weterynarz ze schroniska lub decyzyjna dotąd pani z Ochrony Srodowiska nie chcą aby schronisko było normalne.Jak długo obecny , już nowy burmistrz będzie tolerował taki stan rzeczy ? Albo zwolni panią Ł. i pogoni weterynarza brudasa, albo będzie miał na sumieniu umierające i zapuszczone psy.Ile razy można negocjować ?W tym czasie ile psów odeszło ?Jeżeli te suczki urodzą, średnio 5 małych raży 15 suczek czyni 75 następnych piesków.Po co więc adoptujemy i wywozimy pieski do DT, kiedy schronisko w Obornikach produkuje psy na potęgę i bezmyślnie ? To jest skandal !!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/QUOTE]
Moze zglosic to pseudoschronisko do wet wojewodzkiego,naslac media ,gdyz tak nie moze byc ,zeby nie kastrowano psow,zeby psy zachodzily w ciaze i rodzily w schronisku,psy sie zagryzaly,umoeraly w cierpieniach .Gdzie ida pieniadze z gmin ?na kwiatki wiosenne przed ratuszem?

Skandal skandal!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

W Obornikach w schronisku był zakaz kastrowania i sterylizowania, bo to było za drogie.Gminy płaciły i płacą za utrzymywanie bezdomnych psów, ale Urząd oszczędzał na swoje pensyjki.Wszystkie psy do adopcji były bez sterylizacji, kastracji, szczepień, leczenia, a na dodatek były sprzedawane za 30zł, 50zł lub więcej rasowe.Niestety ludzie którzy stworzyli ten proceder mają powiązania i to bardzo wysoko, dlatego taki opór materii.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='akacha']Ponawiam pytanie. To dla nas bardzo pilne i ważne, Czy Salem był szczepiony? nie mamy jego książeczki! On jest w hotelu i musimy miec te wiedze![/QUOTE]

kurcze przepraszam zapomniałam zapytac :( tyle miałam na głowie spraw.. ale raczej nie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mala_czarna']boże kochany, na jakim ty świecie żyjesz? Albo inaczej zadam pytanie: w jakim państwie?[/QUOTE]
To znaczy, że mamy milczeć i patrzeć jak umierają zwierzęta, a my może po długich rozmowach dojdziemy do czegoś tam ? Chyba już dość sypania syfa pudrem, ja na to patrzeć nie mogę, choć zrobiłam co mogłam....dalej jest mur.Nie obchodzi mnie, że mężem jest policjant, nie obchodzi mnie, że syn jest policjantem, bo o takie powiązania chodzi, piszemy petycję do mediów, posłów i innych władnych, RATUJCIE PSY Z OBORNIK.Niech wyjdą te machloje i niech skończy się gehenna psów.Do roboty drodzy miłośnicy zwierząt.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='basiek502']W odpowiedzi na pytania Poli i Hali.
W domu obecnie mam 3 psy w tym jednego ze schroniska, kota i trzy papugi. Mieszamy w domu z ogrodem bardzo blisko lasu i polan. Wiem co to jest DT i wiem także jak opiekować się zwierzętami ( jak już się domyślacie:p). Narazie nie podejmujemy z rodziną żadnej decyzji, ale chciałam się tylko dowiedzieć bo nic nigdy nie wiadomo. Zresztą, przecież tylko się pytałam :lol: (chyba):eviltong:[/QUOTE]

Może jednak Basiek502 oferuje bezplatny DT ? Niekoniecznie platny?. Jesli cioteczki sprawdzą ,odwiedzą i porozmawiają z rodzicami/jesli to niepelnoletnia osoba/ i nadal swą propozycję Basiek podtrzyma.Rozumiem,że to mloda dziewczyna i mieszka z rodzicami. Musi być wizyta, rezeznanie oraz zgoda rodzicow,żeby nie bylo potem niepotrzebnych komplikacji a psy na tym cierpialy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Huski'][COLOR=red][COLOR=blue][B]To znaczy, że mamy milczeć i patrzeć jak umierają zwierzęta, a my może po długich rozmowach dojdziemy do czegoś tam ? Chyba już dość sypania syfa pudrem, ja na to patrzeć nie mogę, choć zrobiłam co mogłam....dalej jest mur.Nie obchodzi mnie, że mężem jest policjant, nie obchodzi mnie, że syn jest policjantem, bo o takie powiązania chodzi, piszemy petycję do mediów, posłów i innych władnych, RATUJCIE PSY Z OBORNIK.Niech wyjdą te machloje i niech skończy się gehenna psów.Do roboty drodzy miłośnicy zwierząt.[/B][/COLOR][/COLOR][/QUOTE][COLOR=red]
[/COLOR]
[B] [COLOR=navy]Trzeba jeszcze bardziej naglosnic,upublicznić sprawę bardzo zlej sytuacji psów oraz samego schroniska . Tragicznym stanem psów oraz stanem tech.schroniska powinny pilnie zająć wladze narzędne, czyli Wojewoda i Urząd Wojew.oraz wyższe organa kontroli państwowych oraz prokuratura wojew.
Jak dlugo jeszcze pieniądze przeznaczane przez gminy na utrzymywanie i leczenie tych ponad 200 psów będą przeznaczane na premie i nagrody urzędnikow w Urzędzie Miejskim i innym urzędnikom?[/COLOR][/B]
[COLOR=navy]Czy tam nikt z wladz nie ma sumienia ani trochę ?? Liczyliśmy na nowego burmistrza -na jego pomoc i to bardzo. Na zmiany na lepszą opiekę nad psami oraz leczenie ich i poprawę stanu tech. schroniska . Tak samo na to ,że będą tam sterylizacje i kastracje ,inaczej jest tam rozmnażalnia i wykańczalnia wielu psów.[/COLOR]
[COLOR=navy][B]Już dość marnotrawienia funduszy -srodkow ,jakie winny być wykorzystywane na utrzymanie tych bezdomnych psów- tego co przeznaczają ,przekazują na nie inne gminy i winny z budzetu[/B] [B]łozyć wladze miasta. [/B] Jesli [/COLOR][COLOR=navy]kierownik schroniska zle prowadzi to schronisko -trzeba zatrudnic tam kogoś ,kto lepiej zajmie się tymi psami i samym schroniskiem .To samo dotyczy weterynarza-lekceważącego swoje obowiązki ! Wet. dostaje tam podobno symboliczne kilkaset zl -ponoć ok.300-400 zl .[B] To na co idą te fundusze przekazywane przez poszczegolne Gminy na psy odlawiane u nich i umieszczanie w tym schronisku ,jesli tam jest tak tragicznie pod kazdym względem ?[/B]
Może powinny się tym zająć wyższe organa kontroli? ? A wydzialem Ochrony Srodowiska w Urzędzie Miejskim konkretna poważna kontrola państwowa i sprawdzi ,na co szly i idą od lat fundusze z Gmin na odlawiane u nich psy i umieszczane w schronisku obornickim?[/COLOR] [COLOR=navy]To już nie tylko brak sumienia i zle wykonywanie swoich obowiązków sluzbowych .[/COLOR]
[COLOR=navy]Nie tylko Burmistrz, Radni ,ale także i posłowie muszą zająć się sprawą nieprawidlowści w zarządzaniu oraz wykorzystaniu funduszy na to schronisko.[COLOR=indigo] [B]Wystarczy już wiele kolejnych lat krzywdzenia bezdomnych zwierząt oraz złej opieki i warunków bytowych i przymykania oczu na śmierć ,cierpienie i ból tych ponad 200 bezbronnych psów w schronisku w Obornikach Wlkp.[/B][/COLOR][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olga7'][B]Tak wygląda rzeczywistość tego schronu [/B].
[IMG]http://images8.fotosik.pl/815/d1041f444bca9a5b.jpeg[/IMG][/QUOTE]
Tak żyją ,giną zagryzane i z chorób psy w Obornikach Wlkp. To nie tylko wegetacja -to jeszcze gorzej .Co na to nowe wladze miasteczka ??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...