Jump to content
Dogomania

15letni!!Fokus dochodzi do siebie w hotelu.Potrzebne fundusze aby tam został !!


MyszkaMiki

Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tak sobie myślę ...
Jeśli już wiadomo, że są pieniążki na ten hotelik i nadzieja, że pojedzie do domu ...
Może bym go kilka dni przetrzymała u siebie. Nie wiem czy to się uda a nawet jeśli to i tak mogę mu zaproponować tylko budę na podwórku ..
Nie dam rady wziąć go do domu bo mój psiak staruszek jest strasznie zazdrosny.
Ale i tak jest teraz na dworze więc chyba lepiej jakby był sam, przynajmniej nie będzie już gryziony ...
Nie wiem tylko czy do tej mojej budy się zmieści bo ona była dla mojego psiaka

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MyszkaMiki']Tak sobie myślę ...
Jeśli już wiadomo, że są pieniążki na ten hotelik i nadzieja, że pojedzie do domu ...
Może bym go kilka dni przetrzymała u siebie. Nie wiem czy to się uda a nawet jeśli to i tak mogę mu zaproponować tylko budę na podwórku ..
Nie dam rady wziąć go do domu bo mój psiak staruszek jest strasznie zazdrosny.
Ale i tak jest teraz na dworze więc chyba lepiej jakby był sam, przynajmniej nie będzie już gryziony ...
Nie wiem tylko czy do tej mojej budy się zmieści bo ona była dla mojego psiaka[/QUOTE]

Myszko...jeśli masz wybierać między prawdopodobną tragedią i na pewno brakiem ciepła,bliskiego zainteresowania,
a ciepłą ludzką ręką,słowem i bezpieczeństwem,choć w nieco gorszych warunkach...to może jednak wybrać bezpieczeństwo?
Może nie byłoby tak źle jak myślisz, a na pewno byłoby bezpieczniej.Ale to Ty musisz ocenić,czy jest to możliwe.Niestety tylko Ty możesz to zrobić!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ata']Mam nadzieję, że ten tymczas pod Koninem, to nie ten sam z którego jakiś czas temu trzebabyło na szybko psiaka zabierac, bo chciał się go pozbyć......

Rozmawiałam dzisiaj z pracownikiem, powiedział że podany został antybiotyk. Ogólnie to podobno bardzo stary, spokojny piesek. Normalnie nie garnie się do ludzi, zachowuje się jakby było mu już wszystko obojętne ...................

Ważne jest, aby wet go zbadał[B] i jeżeli stan zdrowia na to pozwoli wykastrował, za czym jeszcze zostanie wydany ze schronu.[/B] Jednak bezpośrednio po kastracji trzeba by go zabrać w ciepłe miejsce.i[/QUOTE]

Dziewczyny, wyjaśnijcie mi co przemawia za kastracją tak wiekowego psa? Jakie względy?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zuzlikowa']Dziewczyny, wyjaśnijcie mi co przemawia za kastracją tak wiekowego psa? Jakie względy?[/QUOTE]


Tez chcialabym wiedziec?

Mielismy sytuacje z lady, stara On-kowa sunieczka, nacieszyla sie tylko tydzien hotelikiem w Milcu, po operacji przebudzila sie ale... w ten sam dzien niestety odeszla za TM....

Nie wydaje mi sie ze ma jakikolwiek sens takiego staruszka narazac na narkoze...

No ale moze o czyms nie wiem?

Link to comment
Share on other sites

Przecież napisałam wyrażnie , że [B]jeżeli stan jego zdrowia na to pozwoli. [/B]
Jeżeli psiak miałby jechać do Niemiec, to na początek byłby na domu tymczasowym, gdzie właściciel ma swoje psy.
Jakiś czas temu miałam w bardzo złym stanie jamnika, kulejącego, do domu przyniosłam go na rekach, jak poczuł moje suczki (obydwie sterylizowane) to od razu humerek mu się poprawił, cały czas obsikiwał mi meble, oraz starał się pokryć mniejszą suczkę....

Niestety .... kastracjanie jest warunkiem wyadoptowania psa przez schronisko.


Wolałabym aby oszczędzić psiakowi taką długa podróż, jednak czy znajdzie się chętna osoba, która przygarnie do ciepłego domu tego pieska??? mam wielkie obawy.....

Link to comment
Share on other sites

Witam!
Melduję się. Wrócę jeszcze do sprawy kastracji. Samym przeciwwskazaniem jest wiek i stan Fokusa. Ja rozumiem zasady, ale nie można ich stosować " od linijki".
Jeśli kastracja jest warunkiem adopcji do Niemiec, to uważam, że ta adopcja to nie jest dobre rozwiązanie dla Fokusa.
Jego stan nie poprawi się w moment - potrzebny jest czas na odbudowę. Skonsultowałabym sprawę kastracji z jeszcze innym wetem, spoza schroniska, bo, jak znam realia schroniskowe, to grają tu też rolę względy ekonomiczne.
A na razie opłacę Fokusowi 2-gi miesiąc pobytu w hotelu lub DT - witaj Ketunia:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malibo57']Witam!
Melduję się. [B]Wrócę jeszcze do sprawy kastracji. Samym przeciwwskazaniem jest wiek i stan Fokusa. Ja rozumiem zasady, ale nie można ich stosować " od linijki".[/B]
Jeśli kastracja jest warunkiem adopcji do Niemiec, to uważam, że ta adopcja to nie jest dobre rozwiązanie dla Fokusa.
Jego stan nie poprawi się w moment - potrzebny jest czas na odbudowę. Skonsultowałabym sprawę kastracji z jeszcze innym wetem, spoza schroniska, bo, jak znam realia schroniskowe, to grają tu też rolę względy ekonomiczne.
A na razie opłacę Fokusowi 2-gi miesiąc pobytu w hotelu lub DT - witaj Ketunia:)[/QUOTE]

Niestety wywołując ten temat i zadając pytanie o kastrację miałam na uwadze właśnie te dwa czynniki.
Podobnie patrzę też na ew. adopcję do Niemiec...jeśli ważniejsze są inne względy niż zdrowie i życie Fokusa...wybaczcie,ale nie potrafię się z tym zgodzić.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malibo57']Witam!
Melduję się. Wrócę jeszcze do sprawy kastracji. Samym przeciwwskazaniem jest wiek i stan Fokusa. Ja rozumiem zasady, ale nie można ich stosować " od linijki".
Jeśli kastracja jest warunkiem adopcji do Niemiec, to uważam, że ta adopcja to nie jest dobre rozwiązanie dla Fokusa.
Jego stan nie poprawi się w moment - potrzebny jest czas na odbudowę. Skonsultowałabym sprawę kastracji z jeszcze innym wetem, spoza schroniska, bo, jak znam realia schroniskowe, to grają tu też rolę względy ekonomiczne.
A na razie opłacę Fokusowi 2-gi miesiąc pobytu w hotelu lub DT - witaj Ketunia:)[/QUOTE]Również podpisuje się pod tym postem...zbyt wielkie ryzyko....on już dość się nacierpiał...konsultacja innego weta- obowiążkowo...plisssssss

Link to comment
Share on other sites

ja uważam, ze kastracja w tym wieku może być dla psa na + , ale psiak przed zabiegiem musi mieć badanie krwi i musi być odkarmiony, no i przydałoby się go najpierw podleczyć, bo nie dość , ze boli go pyszczek i ciało to rany po jajkach dojdą. Może jeśli ten hotelik będzie niedaleko, to jego właśnie wyprowadzić na prostą a pożniej zapisać go na ciachanie jajek.

Link to comment
Share on other sites

U mnie w Gnieżnie jest fajny weterynarz. Ma dobrze wyposażony gabinet, jest monitoring. W takim razie najlepiej byłoby go wyciągnąć ze schronu i od razu udac się do tego weta. Z wrześni do Gniezna jest nie więcej niż 25km.
Ale prosto stamtąd musi jechać na domowy tymczas, nie do kojca, nie do budy.

Myszka, czy ten hotel koło Konina się odezwał ??
Ja mogę być w schronisku dopiero w czwartek... myślę, że to już troszkę póżno.... poza tym ja niezmotoryzowana jestem:oops:

Link to comment
Share on other sites

Allegro powoli ruszyło...mam nadzieję,że ruszy bardziej!

Nie zabieram się za dyskutowanie o sterylizacji psiaka w tak poważnym wieku i stanie- wiedzy nie mam na tyle, jednak cokolwiek będziecie robić róbcie patrząc na potrzeby Fokusa, bo to jest istota- zdrowie i bezpieczeństwo.
Wierzę głęboko,że tak będzie.

Jeśli możecie pokażcie znajomym allegro cegiełkowe Fokuska...może zechcą pomóc?

Myszko, a dasz radę wkleić linka na początku wątku? I jak tylko wpłyną pierwsze pieniążki, przeleję na konto(podeślij je mi na pw) , a tu wstawię wykaż...będziesz mogła umieszczać go pod linkiem z potwierdzeniem wpłat?
Tak ludziom łatwiej uwierzyć i zdecydować się na pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Zuzlikowana kochana bardzo dziękuję za allegro.
Oczywiście link wklejam na pierwszą stronę.

Malibo57 bardzo dziękuję :loveu: A więc mniej więcej 3 miesiące hoteliku Fokusik ma zapewnione. Będzie więc czas aby znaleźć mu jakiś domek.

Z hoteliku niestety jeszcze się nie odezwali, będę dzwoniła jutro jak dotrę do domu

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...