Jump to content
Dogomania

Antek w nowym domu:)


aede

Recommended Posts

[url=http://allegro.pl/item108184283_antek_pies_w_typie_owczarka_niemieckiego.html]aukcja Antka, która już się skończyła[/url]
[quote name='aede'][B][U][FONT=&quot]SZUKAM DOMU![/FONT][/U][/B]

[B][FONT=&quot]Jego przeszłość nie jest znana... Wiadomo, że mieszkał przy menelach krążących po śmietnikach.[/FONT][/B]
[B][FONT=&quot]Świat się od niego odwrócił. Często mieszkał na dworze... [/FONT][/B]
[B][FONT=&quot]Dzięki ludziom, którym los psów nie jest obojętny Antek trafił do hotelu.[/FONT][/B]
[B][FONT=&quot]Czeka na prawdziwy i kochający dom.[/FONT][/B]
[B][FONT=&quot]Jest bardzo spragniony kontaktu z człowiekim , nie ma problemu z innymi zwierzętami.[/FONT][/B]
[B][FONT=&quot]Uwielbia spacery i pięknie chodzi na smyczy.[/FONT][/B]
[B][FONT=&quot]Podaruj Antkowi prawdziwy dom , w pełni na niego zasłużył.[/FONT][/B]
[B][FONT=&quot]Ma około 5-7 lat[/FONT][/B]
[B][FONT=&quot]Kontakt w sprawie adopcji Antka: 692439270[/FONT][/B]



[IMG]http://img239.imageshack.us/img239/8532/clipimage0029nv.jpg[/IMG][/quote]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[B]Patrzymy realnie i widzimy zbliżającą się tragedię !!!!!![/B]
[U]Bardzo proszę o uściślenie kto do tej pory zajmował się sprawą Antka, to dość istotne.
[/U]
Wyjaśnię również, bo może to nie jest jeszcze jasne, że zainteresowałam się sprawami psiaków zadłużonych niedawno, tak jak i niedawno zarejestrowałam się na dogomanii. Nie są mi dobrze znane historie tych zwierzaków, dlatego nie potrafię odpowiedzieć na zadawane pytania (np o ten mail przechodni).

Nie podoba mi się bardzo beztroska z jaką podchodzi się w większości przypadków do przyszłości ratowanych zwierząt.
Jeśli nie było pieniędzy na hotel Antka czy Awarii, to może trzeba było próbować poszukiwań domu tymczasowego bezpłatnego lub o bardzo małych opłatach. Ewentualnie podczas pobytu tych psiaków u Doddy nadal poszukiwać poza domem na stałe, co jest (nie oszukujmy się) często nieosiągalne, dobrego i ludzkiego w podejściu do zwierząt azylu.
Są wakacje - ludzie psy wyrzucają a nie adoptują !!!!!
Azyle - zwłaszcza te porządne - są już tak przepełnione, że nie wciśnie się nawet myszy !!!!
Sytuacja naprawdę jest bez wyjścia, chyba, że jakiś dobry człowiek przetrzyma choć trochę Antka i Awarię do czasu znalezienia innego rozwiązania niż to "zwykłe schronisko".
Do tego jeszcze dochodzi dalsze leczenie Awarii.
Przerwę pisanie tego, bo tak naprawdę wszyscy to doskonale wiedzą !!!
[B]Mam żal do dobrych ludzi - działania nieprzemyślane często prowadzą do tragedii !!! Jest mi przykro, tym bardziej, że nie wiem co można jeszcze zrobić.

Supergoga [/B]- jeśli możesz, to porozum się z[B] dotką[/B] która z Was wystawi Antosia i z jakim tekstem - chociaż jeszcze jedna próba - tylko postarajcie się bardzo z tym tekstem i wsadżcie jakieś zdjęcia odpowiednie do treści !!!
Zobaczymy, czy Chrzan coś wskóra, bo i tak nie wiemy co można jeszcze zrobić.
[B]
Doddy[/B] - proszono nas o podanie aktualnych zadłużeń Antka i Awarii
[SIZE=5][COLOR=Red]
POMOCY DLA ANTKA I AWARII, BO BEDZIE ZA PÓŹNO !!!!!!!!!!!!![/COLOR][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=3][COLOR=Red]Postarajmy się uchronić jakoś te psiaki przed schroniskiem. [/COLOR][/SIZE]
[B]Prosimy wszystkich użytkowników forum o pomoc. [/B]
Potrzebne przejściowe domy, takie bez terminu do kiedy te psiaki mogą przebywać !!!!! Najlepiej u ludzi, którzy zrobią to z litości dla tych psów nieodpłatnie, otrzymując tylko rekompensatę za jedzenie lub karmę !!!!!!!
Wiem, że znalezienie takich ochotników jest prawie niemożliwe, ale to dla Antosia i Awarii jedyna możliwość by nie trafiły do schroniska !!!!

Prosimy również o pobieranie i wieszanie plakatów.
Plakat do pobrania wcześniej - zrobiony przez Legion23

Link to comment
Share on other sites

Rozmawiałam z panią Agnieszką przez telefon i niestety nic to nie dało. Już jakiś czas temu "dobrzy ludzie" rozpoczęli wakacyjne porzadki i wyrzucanie "śmieci", ale to wszyscy wiemy. Fundacja ma pod swoja opieką ponad 200 psów, sytuacja finansowa nie jest wesoła. W Azylu będę w sobotę lub niedzielę, to ubłagam panią Agnieszkę chociaż o wzięcie Antka pod skrzydła fundacji ( nie chciałąm o tym mówić przez telefon). Może jak będzie zaznaczenie, że osoba która zajmnie się nim ( ale to tylko z Warszawy i bedzie to podparte papierkiem fundacji) będzie miała darmowe leczenie psa na Gagarina lub SGGW ?? Niestety jak słyszę słowo leczenie psa to od razu mi się to kajarzy z astronomicznymi kosztami i pewnie wielu ludziom również

Link to comment
Share on other sites

dobrze wiec czekam do wieczora na decyzje czy mam wystawic Antka,z tym tekstem co bylo? jesli nie to poprosze o nowy.Zdjecia sobie wezme stad.A aede jest w wawie? czy ktos ma jakis pomysl?? .Wakacje w pełni więc raczej teraz adopcja bylaby cudem,raczej odwrotnie ludzie sie pozbywaja no ale to kazdy z nas wie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chrupek']Dotka wystawiaj nie ma na co czekac:-(
proponuje dopisac ze musi jesc specjalna karme (bo tak gdzies wyczytalam :roll: )[/quote]

Antek ma, z tego co przeczytałem, chorą wątrobę. Powinien jeść Hepatic Royal Canin, do leczenia jest też mu niezbędny Essencial Forte (chyba tak się pisze).
Boli mnie ta bezsilność.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='przyjaciel_koni']
[U]Bardzo proszę o uściślenie kto do tej pory zajmował się sprawą Antka, to dość istotne.[/U][/quote]

to probuje ustalic juz od kilku miesiecy - bez skutku.
Co do Azylu, to odpada. Oni maja naprawde przepelnienie...

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://www.allegro.pl/show_item.php?item=115388917"]http://www.allegro.pl/show_item.php?item=115388917[/URL]
Antek na allegro,sluchajcie jesli Antek nie znajdzie domu to trafi na Paluch!
Prosze jedzcie do Falenicy do Pani Agnieszki porozmawiajcie osobiscie.No nie mozna go tak zostawiac i czekac na cud,ktory sie nie zdarzy.
Osoby ktore ratowaly Antka,obudzcie sie plisss.Jesli pies ma trafic na Paluch, to juz lepiej jakby zostal tam gdzie byl.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gdgt']to probuje ustalic juz od kilku miesiecy - bez skutku.
Co do Azylu, to odpada. Oni maja naprawde przepelnienie...[/quote]

Czyli Antoś ma teraz tylko nas ????????!!!!!!!!!!!
Boże - jestem w szoku !!!!!!!!!!!!!!!! I czuję się bezradna !!!!!!!!!

[B][COLOR=Red]POMOCY DLA ANTOSIA I AWARII !!!!!!!!!!!!!
OBOJE NIE SĄ ZDROWI !!!!!!!!!!!!

POKAŻCIE MI SCHRONISKO W KTÓRYM KTOŚ SIĘ NIMI ZAJMIE - JA TAKIEGO NIE ZNAM !!!!!!!!!!!!!!!!!![/COLOR][/B]

[B]Gratulacje za świetną akcję DLA "RATUJĄCYCH" WCZEŚNIEJ ANTOLKA !!!!!!!!!!!![/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dotka'][URL="http://www.allegro.pl/show_item.php?item=115388917"]http://www.allegro.pl/show_item.php?item=115388917[/URL]
Antek na allegro,sluchajcie jesli Antek nie znajdzie domu to trafi na Paluch!
Prosze jedzcie do Falenicy do Pani Agnieszki porozmawiajcie osobiscie.No nie mozna go tak zostawiac i czekac na cud,ktory sie nie zdarzy.
Osoby ktore ratowaly Antka,obudzcie sie plisss.Jesli pies ma trafic na Paluch, to juz lepiej jakby zostal tam gdzie byl.[/quote]


Azyl go nie weźmie, oni nie mają miejsc. Psy w domu u pani Agnieszki, w kojcach, luzem, u nich w biurze, w lecznicach w domach tymczasowych. Co do pomocy w leczeniu ona chyba się ogranicza do leków, operacji. Karma raczej nie wchodzi w gre, ale to tylko moje przypuszczenia.

Link to comment
Share on other sites

No to klapa kompletna,nie widze wyjscia.Inny hotelik nie wchodzi w gre bo nawet w terazniejszym sa ogormne zaleglosci finansowe.
Tylko glownie widze martwia sie tu ososby ktore z "antkowa akcja" nie mialy nic wspolnego.Nie wiem nie wyobrazam sobie Antka w schronisku nagle po tylu przejsciach,ma ustabilizowane zycie i teraz nagle z dnia na dzien znalazlby sie w schronisku,do tego na Paluchu,to dozywocie.Stamtad nikt go juz nie wezmie.Nie mowiac o specjalnej karmie zywieniu.Ech....

Link to comment
Share on other sites

A nie ma jakiejś alternatywy ???. Jak nie Psi Anioł to tylko Paluch ?? Nie wiem jaka jest sytuacja w innych przytuliskach (jak są psiaki traktowane), ale może Józefów, Celestynów (nie wiem czy jeszcze istnieje), Anim (chyba tak się nazywa na ursynowie). Coś mi się wydaję, że na Paluchu niemógłby liczyć na dlugie życie

Link to comment
Share on other sites

Hotel odpada moim zdaniem, bo sytuacja się powtorzy i psiak i tak wyląduje w schronisku (nie wszystkie hoteliki są cierpliwe dla dłużników). Ale tak sobie myślę, że może dogadać się z jakimś schroniskiem gdzie go nieuśpią, że weźmiemy go do adopcji wirtualnej. To chyba by dużo niekosztowało, a jak osoby udzielające się w tym wątku i chętne do pomocy zrzuciłyby się to dużo nie będzie potrzeba kasy miesięcznie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chrzan']A nie ma jakiejś alternatywy ???. Jak nie Psi Anioł to tylko Paluch ?? Nie wiem jaka jest sytuacja w innych przytuliskach (jak są psiaki traktowane), ale może Józefów, Celestynów (nie wiem czy jeszcze istnieje), Anim (chyba tak się nazywa na ursynowie). Coś mi się wydaję, że na Paluchu niemógłby liczyć na dlugie życie[/quote]
Jeśli już schronisko, to wyłącznie Celestynów (tylko z tego co mi wiadomo ciężko tam upchnąć psa - raczej suczkę) lub to na Ursynowie (o tym nic nie wiem).
Tylko kto da radę załatwić ??????? Gdyby nic innego się nie udało !!!!!!!
Chrzan - jakie są koszty takiej wirtualnej adopcji ??????? I czy Ty w razie czego możesz coś dokładać ????? (przepraszam za to pytanie, ale to istotne, przedtem jak widać nie było żadnych zobowiązań).
[B] To samo pytanie kieruję do innych Osób na dogo.[/B]
Ta wersja rozwiązania dotyczy również Awarii, chociaż z nią jest jeszcze trudniej.

[SIZE=3][COLOR=Red]POMÓŻMY CHOREMU ANTOSIOWI - MOŻE JEDNAK JAKIŚ PORZĄDNY CZŁOWIEK OFIARUJE JEMU I AWARII (RÓWNIEŻ CHOREJ) DOM TYMCZASOWY W NISKIEJ CENIE !!!?????[/COLOR][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

O ile sie orientuje to koszt duzego psa to ok 50-60 zl. To sa koszty utrzymania psa w schronisku na ich karmie, a tutaj trzeba specjalna, wiec wiecej i to duzo. Jednak i tak taniej niz hotel. Ja myslalam o tym zeby sie dogadac z normalnym schroniskiem, ze karme i leki kupimy i dowieziemy (tylko czy np moj maz mnie zawozil z tymi worami). Nie wiem ile kosztuje ta karma. Koszt w wypadku Antka pewnie kolo 300 zl. Za pytanie o finanse sie niegniewam (w koncu nie chcesz zebym sie publicznie rozliczala :lol: . Mysle, ze 50-100zl dalabym rade miesiecznie, ale z zaznaczeniem, ze moje psisko sie nierozchoruje (stary bidus i czasami do weta trzeba) na razie jest z nim ok wiec tyle moge zadeklarowac

Link to comment
Share on other sites

Chrzan - dzięki za odpowiedź. Może, gdyby jeszcze ktoś się zdeklarował to by w razie konieczności coś z tego było. Tylko ważne, żeby wywiązywać się ze zobowiązań i nie doprowadzić ponownie do sytuacji bez wyjścia.
Czy masz jakieś sugestie, kto jest tak dobry w przekonywaniu, żeby rozmawiał np. w Celestynowie (oni tam zawsze mają nadwyżki zwierzaków i będzie to trudne, ale nie niemożliwe), ja w żaden sposób się do tego nie nadaję.
Koszt karmy Royal - jeśli się ją umie załatwić taniej wynosi za duży worek ok.200zł. Antoś nie jest duży, to na dłużej starczy.

Muszę już na dzisiaj skończyć, bo nie podniosę się rano do pracy. Jutro aż do wieczora nie będę dostępna.

[B][SIZE=3]Na dobranoc jeszcze raz bardzo wszystkich prosimy o pomoc dla Antosia i Awarii !!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/SIZE][/B]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...