Jump to content
Dogomania

Dolnośl.zapomniane pokopalniane miasto a w nim samotne psy.Szukamy WOLONTARIATU


kizimizi

Recommended Posts

  • Replies 3.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Nikaragua']Skontaktowałam się z domkiem Barrego:
[I]Jest bardzo grzeczny, ale leży w kacie i nie mam z nim kontaktu. Ale dzisiaj na spacerze trochę merdał ogonkiem...[/I]
Zaproponowałam wspólny spacer i poradziłam nagradzanie każdego kontaktu psa. czekam na odzew[/QUOTE]

brzmi smutno :(

Link to comment
Share on other sites

mam okolo 30 najpiekniejszych zdjec dunaja. z takimi fotami to domy beda sie bic.
wysle je husrtem do klauzy, tutaj pokaze kilka.
klauza pisz tekst i oglaszamy na cito.


w tekscie wg mnie musi byc, ze byl w ds, ale nie tolerowal 1,5rocznego dziecka, ale do starszych dzieci jest ok. po co maja dzwonic z niemowlakami ludzie, robic mi nadzieje i sobie. pisac jasno,ze byl w domu, ale sie nie sprawdzil do dzieci. czarno na bialym.
bo z takimi fotami i z rzetelnym opisem bedzie spore zainteresowanie, wiec od razu odsiew tych domow z dziecmi zrobic. schron go nawet juz nie wyda, jak ktos sie sypnie,ze ma dzieci. wiec bezsens robic cala szopke z wizytami, itp, a pozniej ten ktos sie sypnie w schronie, bo nie bedzie wiedzial, ze mu nie wolno i schron powie NIE.
ja to rozumiem, bo do nich nie moze wciaz wracac pies, bo ugryzl. bo go wreszcie uspia, jako agresywnego i nieadopcyjnego.

wiec tekst wg mnie tak:
Dunaj to sredniowiekszy, mlody pies. Wazy 28kg, jest wysokosci poza kolano, do pol uda. itp... ma 2 lata, mieszka w tej chwili w schronisku w woj dolnosl. Jest czysty i grzeczny w mieszkaniu, nic nie niszczy, zalatwia potrzeby na dworze. lubi sie bawic. jednak ciagnie jeszcze na smyczy, bo ma w sobie tyle enrgii. dunaj nie nadaje sie do domu z malymi dziecmi, poniewaz sie ich boi i moze ugryzc. wlasnie z tego powodu zostal porzucony. boi sie dzieciecych piskow i krzykow, unika kontaktu z dziecmi. ladnie jezdzi autem, toleruje inne psy, a naeet koty. w domu nie pakuje sie do lozka, lecz grzeznie lezy na swoim poslanku. jest psem delikatnym, pomalutku bierze pokarm z reki.
bla bla bla




[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/43/dsc00525zt.jpg/][IMG]http://img43.imageshack.us/img43/908/dsc00525zt.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/834/dsc00526i.jpg/][IMG]http://img834.imageshack.us/img834/2933/dsc00526i.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/861/dsc00557ck.jpg/][IMG]http://img861.imageshack.us/img861/6941/dsc00557ck.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

Edited by kora78
Link to comment
Share on other sites

ja dzis dzwonilam do KS na podzamczu i tam w czwartki maja spotkania i wtedy nalezy tam wszystko zaniesc. marta to zrobi. wydrukowalam 1 plakat w domu i jej zostawilam.
wzielam od niej ulotki, po 30szt.
tylko wg mnie trzeba ten nr tel z dolu wywalic i napisac normalnie na srodku, bo to tak malenkie jest,ze ja- mloda ledwo widze, co dopiero starsi ludzie. i nie musi ten nr tel byc jako "zrywki" skoro to ulotka, jednoosobowa jakby. jeden nr tel na dole, pogrubiony, wieksza trzcionka i juz.

na plakacie a4 jednak literki dosc male sa... starsi nie rozczytaja, zwlaszcza, jak to bedzie wisiec w gablocie, ciut wyzej.
trzeba to wieksze drukowac lub foty zmniejszy, wywalic, nie wiem...
moze fochu przerobi rozdzielczosc na a2?

ja jakims cudem usunelam z maila ten plakat bialy....

aha, mialam pisac. mialam 2 dni temu tel od jakiejs nastolatki z pytaniem o "tego sznaucerka". imienia nie pamietala, opisu nie pamietala. miala sprawdzic i oddzwonic i cisza. moze o lolka? moze o filipa, co juz w ds. nie wiem.

dostalam z tablicy zapyatnie o keksa, w jakim miescie przebywa. odpisalam, ze teaz nie podam bez wizyty i go pozachwalalam troche.
trzymajcie kciuki!
a mialam go oglaszac na dniach, bo juz minal ponad tydzien od ostatnich ogloszen.

Satrino, Rozowego Nosa mozna oglaszac, wykorzystaj te najnowsze fotki jego.

zrobie od nowa parowke jutro lub dzis.

Edited by kora78
Link to comment
Share on other sites

kora no od razu mowilismy a2 co ty sie na a4 uparlas?
Na a4 mozesz ulotki porobic (czyli 2 psiaki na jeden arkusz a4).

Co do Dunaja to nei pisz ze sie boi i ze moze ugryźć bo takie cos odstraszy każdego. najlepiej napisać ogolnie, ze pies nie może mieszkać z małymi dziećmi bo sie ich boi. Daruj sobie może ugryźć. Jak ktos sensowny zadzwoni to sie wyjasni przeciez

[quote name='kora78']taka mam odp od tej osoby, ktora nie chce procedury adopcyjnej.

"teraz to wy robicie problem z adopcia psow i przez takich jak wy bedzie wieciej bezdomnych psow"

zonk....[/QUOTE]

Odpowiedz jej, ze przez takie pokolenia jak ona mamy w Pl 1,5 mln policzonych bezdomnych psów i połowe z tego niepoliczonych.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kizimizi']no jak podwojne a4 ja tam bym wielkosci brystolu chciala ale to pewnie za duze.
[/QUOTE]

[quote name='kizimizi']moim zdaniem a2 na plakat jest za maly bo nikt nic nie przeczyta.
[/QUOTE]

[quote name='fochu']zmniejszyłam ,wysłałam ale kochane to się do druku nie nada raczej ... te zmniejszone przynajmniej nie do druku większego niż A4...
tamten format był robiony pod A4 (ja robiłam kalendarze w tym formacie,wyszły ok,plakat nie musi być przecież bóg wie jaki duży.... tak mi się zdaje ...choć mogę się mylić )[/QUOTE]

[quote name='Klauzunka']dobrze piszesz, ja też większych jak A4 bym nie drukowała. A tak w ogóle to super są Twoje plakaty.


[/QUOTE]

[quote name='fochu']ja robiłam plakat pod A4 więc chyba najlepiej w tym formacie robić,mniejszy lub większy to może być niewyraźny na druku ...tak przynajmniej mi się wydaje[/QUOTE]

[quote name='Klauzunka']dokładnie, A4 serio się sprawdza, poza tym nie każdy da sobie oblepić całą ścianę czy drzwi czy okno.[/QUOTE]

[quote name='kizimizi']Kora no a4 kazdy mowi wiec w czym problem?
Brystol bylby piekny ale ktos sie zgodzi? ... pewnie nikt :([/QUOTE]

[quote name='kora78']kizi, mowa byla o A2. wieksze, niz a4. przynajmniej ja o tym wciaz mowilam, pisalam ;P
[/QUOTE]

[quote name='kizimizi']kora no od razu mowilismy a2 co ty sie na a4 uparlas?
Na a4 mozesz ulotki porobic (czyli 2 psiaki na jeden arkusz a4).
[/QUOTE]




oj, syzyfowa praca.
az sie pgubilam. kizi raz piszesz o a2, raz o a4, az myslalam,ze to ja pomieszalam.

[B]a4 jest czytelne, ale literki sa za male.[/B]



kizi, masz maila na kiz-mizi

Link to comment
Share on other sites

ja nie wiem, jak.
a2 to wieksze, niz 1kartka papieru. taka podwojna kartka, tak?


wklejam tu znow

[B]kora78:[/B]
Parowka
Diana
Mirek
Keks
Remik
Aprilka
6 psow.

[B]Satrina[/B]:
Szira sunia
Uszko
Bruno
3 psy.

[B]Klauza:[/B]
Boston
Lolek
Dunaj
3 psy.

[B]kizi:[/B]
Fuks
Fruzia
Norka
Lusi
Simon
Fryderyk
Ksieciunio
7 psow.

[B]Zostaly[/B]:

Kapielowka
10szt.

[B]bez tekstu[/B]: Ksieciunio, Kreska, Slonica, Misiek
4szt.


klauzunce automatycznie wlepiam Kapielowke i Fryderyka. bedziesz miala 4psy.
ja mam 6, kizi ma 5, satrina i klauza maja 3. wezmiecie po 2 i kazdy wtedy po 5 bedzie mial. tylko ja 6.
widze, ze bez bata tu sie nie da :)
to wybierac, piszemy tekstu i szukajmy domkow! bo psiaki marzna strasznie i sie marnuja w schronie tez.

Edited by kora78
Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]rozowy nos wydany.
[/QUOTE]

to znaczy ktoś go adoptował prosto ze schronu, tak?

[QUOTE]jamnika ma 2lata, wrzuce go na jamniki w potrzebie[/QUOTE]

dobrze, bo ten przy tych temperaturach zamarznie.

[QUOTE][B]Klauza:[/B]
Boston
Lolek
Dunaj
3 psy.[/QUOTE]

Bost zrobiony
Lolowi muszę wszystko poprzeprawiać z resztą lecieć na nowo, bo nowe fotki ma i dosłownie na nich całkiem inaczej wygląda :)
Dunaj - za niego biorę się dzisiaj, potem Lolo.
Krecha - jest moja.

Link to comment
Share on other sites

tak, wydany ze schronu.
boston, lolek, dunaj, kreska. to 4. jeszcze musisz wybrac.
zostala kapielowka i fryderyk, ktorzy maja fotki i teksty. kapielowka stara, fredzio mlody, w kojcu kolo bostona.
bostona wg mnie juz nie oglaszaj, nie ma sensu. dt wazniejsze. jak jest dt to lepiej go po dt wyslac, jak juz bedzie sprawdzony. zeby nie bylo, jak z dunajem.

mam lekki zgrzyt, bo w schronie pani od dunaja powiedziala,ze jej chate zdemolowal. kogo klamie? mam nadzieje,ze ich, bo jak on demoluje to domu nie bedzie tak latwo...

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]mam lekki zgrzyt, bo w schronie pani od dunaja powiedziala,ze jej chate zdemolowal. kogo klamie? mam nadzieje,ze ich, bo jak on demoluje to domu nie bedzie tak latwo... [/QUOTE]

to chyba jakiś żart ! O co tu chodzi - Tobie pisze co innego, w schronie mówi co innego....To trzeba wyjaśnić, w przeciwnym wypadku skrzywdzimy psa - mój tekst opiera się na tym, że w domu grzeczny, nie niszczy....i co będzie wracał co rusz jak faktycznie niszczy...
Serio zgłupiałam.....

Link to comment
Share on other sites

nie no chyba ja namieszalam z literkami. Oki zeby to wyjasnić jakos.

[IMG]http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/8/8a/A_size_illustration.svg/250px-A_size_illustration.svg.png[/IMG]

plakat na a2 czyli to podwójna kartka np. z bloku czy arkusz ryzy drukarskiej.
A ulotki na a4 (czyli format kartki z bloku). Przez "ulotke" mam na mysli ten plakacik co masz 2 psy na 1 arkuszu.
Na plakat a2 ide 4 psy.

Fochu mozesz powiekszyc ten plakacik do formatu a2? No i zmienic tel. nie na taki do rwania bo za maly tylko napisac na dole wyraznie?


[quote name='kora78']pani mi odpisala,z e nie mowila nic,ze dom demoluje. ze grzeczny w domu, a na podworku wariat. ze zle ja zarozumieli. zaraz zadzwonie znow.

a tu macie rozowego nosa- uciekl z ds!!!!!!\\
[url]http://www.schronisko.walbrzych.pl/index.php?x=14c&id_zguby=1161[/url][/QUOTE]

- albo tak pilnowali. Chodz Ludowa to taka przyjemna okolica, domki z ogrodkami.

Co do Fredzia to ja oglaszam pzreciez! Mam na stanie:
[B]Fuksa, Fredzia, Simona, Norke, Lusi, Fruzie i Ksieciunia.[/B]

Link to comment
Share on other sites

[B]kora78:[/B]

[LIST=1]
[*] Parowka
[*] Diana
[*] Mirek
[*] Keks
[*] Remik
[*] Aprilka
[/LIST]

[B]Satrina[/B]:

[LIST=1]
[*] Szira sunia
[*] Uszko
[*] Bruno
[/LIST]

[B]Klauza:[/B]

[LIST=1]
[*] Boston
[*] Lolek
[*] Dunaj
[*]kreska
[/LIST]

[B]kizi:[/B]

[LIST=1]
[*] Fuks
[*] Fruzia
[*] Norka
[*] Lusi
[*] Simon
[*] Fredzio
[*]Ksieciunio
[/LIST]

[B]Zostaly[/B]:

[LIST=1]
[*] Kapielowka -ma tekst,
[*]Slonica,
[*]Misiek -jesli to ten z plakatu to am tekst.
[/LIST]

Link to comment
Share on other sites

dobra, juz zmieniam z ogloszeniami.
ale ksieciuniowi koniecznie tekst zmien, nie moze isc" jaki jestem biedny i wszyscy mnie gryza" bo to on jest zadzior i rzadzi w kojcu. wezmie go ktos jako potulnego pieska, a on bedzie zeby pokazywal.
nie moze tak byc.
ksieciuniowi tekst na... mlodego, aktywnego, wesolego psa, pieszczocha.

rozowy nos na foto chyba nie ma obrozy i ma foto na kostce betonowej. mi mowili,ze chyba do pilnowania poszedl, ale ni wiedzieliczy do ogrodu, czy do magazynu jakiegos, a na ludowej i jedno i drugie mamy. pewnie ogrodzenie do chrzanu i zwial.
jak go auto potraci, albo zamarznie gdzies tam w okolicznych polach lub lesie, to jak sie dowiem, to dzwonie do kolesia z zadyma. takiego fajnego psa zmarnowac.

no i jak mozna takiego psa nazwac Misiek.. heh

Edited by kora78
Link to comment
Share on other sites

robie na tym co wrzucilam ostatnio czyli tablica (nie znosze jej), gumtree, adopcjeorg, moruske, krakusik.
Poza tym mam kilka innych strona na ktorych jestem polgowana i oglaszam - są to typowe strony adopcyjne[B]*[/B]
No ale moze ja juz nie w temacie jestem i czas trace na strony co sa juz niepopularne.
Na co wy wrzucacie?

[B]*kiedys wyszlam z zalozenia ze jak ludzie chca adoptowac psa to wpisują w google "adopcja psa" wiec pologowalam sie na portalach z 1 strony (no moze poza stronami azylow) i tam zawsze psy wrzucalam: adopcje.org.pl , doadopcji.pl ; adopcjapsa.pl[/B]

Link to comment
Share on other sites

hmmm ale potem ja z tym workiem bede musiala jechac do schronu,zeby bosta wydac? 15kg? ..... bede musiala wiec konieczne auto kombinowac wtedy, a nie bede wiedziala,czy mi sie uda, az do tego samego dnia doslowie lub dnia wczesniej.

tz bedzie jutro we wrocku.
to mam go pytac o sepolno,tak?

a smycz zdazysz zalatwic? wiesz cos o kenelu juz?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kizimizi']robie na tym co wrzucilam ostatnio czyli tablica (nie znosze jej), gumtree, adopcjeorg, moruske, krakusik.
Poza tym mam kilka innych strona na ktorych jestem polgowana i oglaszam - są to typowe strony adopcyjne[B]*[/B]
No ale moze ja juz nie w temacie jestem i czas trace na strony co sa juz niepopularne.
Na co wy wrzucacie?

[B]*kiedys wyszlam z zalozenia ze jak ludzie chca adoptowac psa to wpisują w google "adopcja psa" wiec pologowalam sie na portalach z 1 strony (no moze poza stronami azylow) i tam zawsze psy wrzucalam: adopcje.org.pl , doadopcji.pl ; adopcjapsa.pl[/B][/QUOTE]


bardzo logicznie. ja tez wpisuje- adopcja psa, oddam psa, przygarnie pies, ogloszenia pies, itp.

adopcje.org wg mnie sa bomba ae mi tam od pol roku fotki nie wchodza!
doadopcji i automatycznie morusek sie robi
adopcjapsa
cafeanimal- juz z przyzwyczajenia bardzej, bo chyba oslabla ta strona
tablica koniecznie
gumtree koniecznie

wg mnie jeszcze wazne sa:
e-zwierzak
kupsrzedaj
tusprzedasz
przygarnijzwierzaka
pesty
petworld
pajeczyna

krakusika nigdy nie robilam, zaczelam ostatnio.

bylo fajne kupiepsa, ale jest zablokowane.

dalej, mniej wazne
psy.pl i psy.elk, olx

nie umiem na eurocity, a jest fajne chyba. i zwierzeta.low tez wyskakuje u gory, ale tam tez nie moge.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...