Jump to content
Dogomania

Dolnośl.zapomniane pokopalniane miasto a w nim samotne psy.Szukamy WOLONTARIATU


kizimizi

Recommended Posts

trzeba bylo rubenowa pokazac albo norke to tez mix onka.
Luska kontakt mial byc chyba na ciebie bo cos bylo ze marta nie odbierze bo sie uczy czy w szkole jest czy cos tam .... chyba.

[quote name='Klauzunka'][B]Satrina[/B] a co poznajesz jakieś swoje :evil_lol: Bo Luśka zaczyna cały W-ch karczować :evil_lol:[/QUOTE]

mama dzis rano zdwonila, ze 2 rododendrony, magnolia i jakies kwiatki ze skalniaka przed domem zniknely. Ok ide na bazarek szukac ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ooo magnolia... a kojarzysz, na starym zdroju, przed dworcem zaraz, jadac od piaskowej, taka wielka magnolia przed jakas kamienica, kojarzysz? boska! i jaka wielka! chyba ze 30lat ma.

gdzie tam norka i rubenowa, one po 18kg waza. a onki suki 30kg. pani chciala podobna do poprzedniego psa, idealna bezrodowodowa onke. namawialam ja, by spuscila z tonu, bo nie znajdzie suki do 2lat, pieknej onki. pani dala sie namowic na: do 3 lat :D bo nie chce szybko sie zegnac z pieskiem. ehh

Link to comment
Share on other sites

oh wiem :) widac :) u mnie tez, juz prawie meisiac nie bylam! osttanio po bostona, jak snieg byl!
a w ktorym tygodniu jestes juz?...

a mozecie juz w ogrodku kopac? w ogrodzie. czy jeszcze jakies maszyny beda jezdzily i poniszcza wszystko? moze chces zkrzaki bukszpanu takie wieksze ze 3szt? na zywoplot za malo, ale moze masz wizje jakas akurat. jakies strusia z tego wystrugasz, albo psa :)

Link to comment
Share on other sites

Kora ale ja mówie o starym ogródku, na nowym to jeszcze syf, śmieci itp.Zerknę na ten bukszpan zaraz po to w sam raz na Wielkanoc.Tydzień 14, ale żołądek dalej się odzywa, a najgorsze, że mam niewygdny fotel do kompa i dlatego tak mało siedzę.

Link to comment
Share on other sites

no tylko, że ona chyba bez sterylki a dziewczynie zależy na tym żeby była ciachnięta.

Ale z drugiej strony, trzeba reklamować psiaki bo może akurat - ja raz przy takim wątku nie doczytałam wszystkiego i zareklamowałam jedną sunię. Potem przeprosiłam i wyjaśniłam wszystko, że nie doczytałam, co było akurat najprawdziwszą prawdą. Autorka wątku nie usunęła mojego posta i posłała psiaka wraz z innymi do szukających psa. Okazało się, że wybrali tą właśnie sunię i koniec, i wszystkie wcześniejsze wymogi przestały obowiązywać :)

Edited by Klauzunka
Link to comment
Share on other sites

a sama sobie nie moze ciachnac? eh ludzie to szukaja oszczednosci...

a propo kasy. wyslalam dzis do kkasiiar priorytet z tym fiprexem za 4,15
do zuziam papiery buni za 3,75
do beataczl papiery kamy za 3,75
= 11,75
moge sobie 10zl odjac ze skarpety za to? w skarpecie jest kasa tez z moich bazarkow, z moich rzeczy. chcialbym to sobie odliczyc. wszystko wciaz drozeje, a ja wciaz bez pracy i zaskorniaki moje sie koncza, ktore mialam z zasilku, a z tego pokrywam wszelkie deklaracje, rachunki za tel, itp.

chcialabym tez zaszczepic 2 dzikie kocice, ktore dokarmiam. moze tez na lewo wysterylizowac kocice sasiadki, ktora non stop z brzuchem chodzi, a kociat nigdy nie widac :( 3lata tu mieszkam, a ta kocica co chwile ciezarna :( szczepic chce na koci katar, bo jedna z tych dzikich chodzi co chwile z oczami lekko zaropialymi, to chyba koci katar? moze im watek zaloze, wtedy mozna kase dac na te zabiegi?

trzecia sprawa. ktos sie wezmie za to dt u tusi nn ?? dziewczyny, wezcie psa tam dajcie naszego, szkoda, zeby takie tanie i blisko!!! dt nam sie zmarnowalo! no wezcie sie za robote.
kasy troche jest i lezy i sie kurzy. klauzunka, a z bazarkow po bostonie jak?

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]a propo kasy. wyslalam dzis do kkasiiar priorytet z tym fiprexem za 4,15[/QUOTE]

jeśli wysłałaś tą fiolkę po Bostim to był frontline, nie fiprex !

[QUOTE]a propo kasy. wyslalam dzis do kkasiiar priorytet z tym fiprexem za 4,15
do zuziam papiery buni za 3,75
do beataczl papiery kamy za 3,75
= 11,75
moge sobie 10zl odjac ze skarpety za to?[/QUOTE]

Lucyna, daj spokój - jasne, że odlicz.
Ja jeszcze czekam na 2 wpłaty z ostatniego bazarrooo, myślę, że na dniach dojdą, rozliczę, podsumuję i wszystko będzie wiadomo. Tylko zamknę ostatni bazar to zakończę finanse Bosta. Prawdę powiedziawszy to czekam na te dwie wpłaty, bo normalnie to już bym z następnym bazarro ruszała.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]z bazaru z dogo jeszcze 2 wplat nie masz? [/QUOTE]

tak, ale umówmy się, ja też wysyłając 30 paczek z takiego bazaru zbytnio nie duszę ludzi, bo sama mam masę roboty, sama zapominam czasem o wysłaniu pw, tym bardziej teraz jak mam przeprowadzkę na głowie - ale ciocie się dopominają o pw, to moja wina, bo ja zapominam wysłać pw, wszystko będzie rozliczone co do grosza, z resztą jak każdy bazar, w wolnych, charakterystycznym dla mnie tempie :)

Link to comment
Share on other sites

tak, w zolwim tempie :D

sluchajcie, mialam tel o Szire! pani osc mloda, bardzo fajna w tel, duzo sie pytala o zasady adopcji, info o suni, itp. zanim powiedziala, ze chce wizyte miec.
mieszka na gaju, kolo Borka.
mieszka z mama na 4pietrze w bloku. do wakacji miala sunie kundelke podpalana mniejsza, ale bardzo zywiolowa do ostatniej chwili, zmarla na raka. na rowerze jezdzily, na wakacje i wycieczki ja brala jakies. aktywny dom. pani mama w domu siedzi, ale psa na smyczy nie utrzyma. w wekend by pani przyjechala po sunie i albo by ja wziela, albo nie. bo myslala, ze to wroclaw. pomyslalam o aprilce, ona bardzo zywiolowa i ta pani w domu, a aprilka moze miec lek separacyjny. ale nie bede Szirze konkurencji robila, bo ona biedniejsza, bo w schronie.
jak juz bedzie termin wizyty to dzwonie do schronu dopytac o szire i jej sterylke.
ale widze, ze jest i juz po sterylce

[url]http://www.schronisko.walbrzych.pl/index.php?x=12c&id_zwierz=1287[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kora78']
sluchajcie, mialam tel o Szire! pani osc mloda, bardzo fajna w tel, duzo sie pytala o zasady adopcji, info o suni, itp. zanim powiedziala, ze chce wizyte miec.
mieszka [B]na gaju, kolo Borka. [/B]
[/QUOTE]
???? Gaj i Borek to rożne osiedla
jutro nie dam rady, wracam po 20-stej z pracy
najwcześniej w poniedziałek ok 18.30 bym chyba mogła (jesli to Gaj)

Link to comment
Share on other sites

Super, to szansa dla Sziry na dom. Czy pani nie zniechęciła się, że to Wałbrzych?Jest w stanie sama dojechać po pieska? A Kora ja mam jeszcze klika tabletek antybiotyku dla kotów-leczyłam ropne oczy naszemu powórkowemu, więc jakbyś chciała dla tych swoich to mogę Ci dać.

Link to comment
Share on other sites

ale antybiotyk moge podawac bez konsultacji u weta? chyba nie... jakby co to trzymaj, ale nie wiem.

nie mowilam pani,ze to wch. nie mowie tego nigdy w tel, no chyba, ze ktos mnie czyms zażyje akurat. wizyte zrobi Jara. po 16stej bedzie dzwonic, bo pani jest w pracy i teraz nie moze gadac. jara robila wizyte dla bostona w trzebnicy pol roku temu.

Link to comment
Share on other sites

Borek to osiedle (ale i centrum handlowe ;), Gaj to też osiedle, obok Borka, a Krzyki to dzielnica ;)
Tak się składa, że akurat tam mieszkam tzn na Borku.

Babeczka napisała do mnie smsa z zapytaniem czy suczka jest zdrowa i oczekuje w schronisku. Ma czas dziś po 17 i jutro cały dzień. Wolałabym jednak spotkać się dziś, jutro chciałabym swoje psy wyganiać, zabrać gdzieś na Partynice czy coś. Poza tym jeśli pozytywnie przejdzie wizytę i nie zrazi jej odległość to mogłaby jutro po nią pojechać.

Czy macie wiadomości o tej suce jeszcze? Jaka ona jest do psów, czy jakieś problemy sprawia itd. Bo ludzie zazwyczaj o to się mnie pytają, a ciężko powiedzieć jak psa się nie zna.


Swoją drogą na drugi dzień po wizycie w sprawie Bostona byłam na Sępolnie na wizycie, dziewczyna przeszła pozytywnie, ale czy w końcu zdecydowała się na psa?

Link to comment
Share on other sites

nie, ta z sepolna przyjechala, ale sunia ja i jej tz obszczekala przez kraty i mimo,ze na spacerku lasila sie, jak glupia. dala sobie w zeby i uszy zagladac, to oni byli juz wystraszeni. bardziej chlopak tej dziewczyny. a to przeciez mial byc jej pies, nie jego. nie wziela zadnego. kontakt sie urwal. nie wiem,czy wziela psa z wrocka. ale tamta sunia jest leśniczówka juz :) mieszka w szkolce lesnej w kojcu i lata pol dnia po wielkich arach lasu :D ma lepiej.

sunia Szira= jest zdrowa, wyglada na zdrowa. ale wiadomo,ze moze mie cukryte choroby, nikt nie robi zdrowemu psu w schronie jakis pelnych badan, przeswietlen, badan krwi, moczu, itp. a w gruncie rzeczy pies moze miec jakiegos raka, czy cos. normalne. wyglada i zachowuje sie, jak zdrowy pies. tyle.

jest lagodna dla ludzi i psow, bawi sie z psami, zmienia sy w kojcu, nigdy nie jest pogryziona, czyli dogaduje sie z nimi. jest pozytywna, radosna. lasa na czlowieka i kontakt z nim. nie biega wkolo budy, jak postrzelona. jest skupiona na czlowieku, nie jest narwana jakas. pani szuka psa mlodego, energicznego. ona nie jest mowie, postrzelona i tylko chce biegac w kolko. to normalny, mlody, radosny pies. skoro mlody, to i aktywny. ona nie siedzi tylko w 1 kacie z glowa zwieszona, nie ma jakiejs deprechy, nie jest apatyczna.
normalny, zdrowy pies. i tyle

dziwnie macie z tym idzielnicami. u nas dzielnica to dzielnica. a nie dzielnica dzieli sie na osiedla. u nas zamiennie sie mowi-dzielnica-osiedle. moze dlatego, ze blokowiska typowe sa tylko 2. wiekszosc to stara zabudowa poniemiecka z wplecionymi domkanmi jednorodzinnymi, czy pojedynczymi blokami z lat 80-90tych.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...