Jump to content
Dogomania

Lizanie mebli...??!!


Jagienka

Recommended Posts

Chciałam zapytać o lizanie mebli... Od kilku dni jestem szczęśliwą właścicielką 5-letniej suni ze schroniska... I jest ona namiętnym "lizakiem"... :???: Chętnie liże ręce jak sie ją głaszcze... ale bardziej zastanawiające jest dla mnie lizanie mebli... :icon_roc: I nie wiem czy to ze stresu i jej przejdzie, czy jej czegoś brakuje... ( w sensie żywności ;-)). Nie lubi żadnych "zabawek" na smakołyki nie jest łasa... Tylko te meble... :stupid: I chciałam zaznaczyć, ze nie są za czyste... :oops: Więc sie o jej zdrowie martwię...

Link to comment
Share on other sites

Może wystarczy umyć meble? ;-)
Psy przecież mają wspaniały węch i kiedyś ktoś mógł upuścić na nie jedzenie czy coś w tym stylu i teraz psiak to czuje...
Moja jamniczka miała takie napady lizania jak ją bolał brzuszek i wtedy łaziła po kątach i zlizywała wszystkie brudy, żeby zwymiotować... Robiła to mniej więcej zamiast jedzenia trawy, która, jak wiadomo, w domu nie rośnie... ;)

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem, albo to rzeczywiscie brak jakiegos skladnika mineralnego (jak ja podkarmicie, to moze przejdzie), albo takie dziwne zachowanie pieska po przejsciach. Lizanie jest sygnalem uspokajajacym i pies wykonujac ta czynnosc uspokaja nie tylko otoczenie, ale tez sam siebie. Pozwole sobie na recepte - duzo uwagi i milosci (to juz na pewno ma, ale sie jeszcze nie przyzwyczaila) i moze jakies gryzaki, zabawki, zeby ja zainteresowac i zeby te syganly przelac na nie ewentualnie. Nawet jak sie nie umie bawic, to mozna sie przed nia delikatnie powydurniac.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...