Jump to content
Dogomania

ZDJĘCIA (prosimy zakladac oddzielne tematy)!


Aireedhelien

Recommended Posts

  • Replies 5.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

bokserowiza?? :lol: :lol: hihi To wam cos powiem.. :lol:

Wczoraj rozmawialam z mama o bokserach i ogolnie o psach i moja mama stwierdzial ze za dugo siedze na tym forum :lol: nio a ja do niej zeby sobie przeczytala (topic agguś o bokserowizie). No i ona po przeczytaniu 3 linijek :o i do mnie: ania to jest naprawde?? :lol: :lol: Jak to uslyszlaam to myslalam ze z krzesla zlece.

Link to comment
Share on other sites

Qrcze-fotki potworow swietne :)

Marto-ja tez radze uwazac ze skokami (choc Graf wyglada fantastycznie fruwajac :D ).I nie chodzi tu tylko o dysplazje (przypominam, ze moze sie zdazyc nawet po psach, ktore maja HD A, poniewaz potrzebna jest do tego konkretna kombinacja genow i okreslone warunki sprzyjajace chorobie), ale takze innych chorob stawow jak dysplazja stawu lokciowego, osteochondroza, mlodziencze zapaleni kosci, zerwanie wiezadel itp.

Stawy psa skladaja sie takze z chrzastki, ktora chroni kosc i amortyzuje w czasie skokow, biegania, chodzenia.Ona tez sie rozrasta i nawet mikouszkodzenia moga byc fatalne w skutkach.

Moze dojsc do sytuacji, kiedy chrzastka przestanie nadazac za koscia, zacznie sie deformowac, zle przyrastac no i bedzie kaplica.

Ja tez nie pisze tego, aby straszyc, ale przestrzec, ze mlody molos (szczegolnie z temperamentem boksera) powinien byc calkowicie kontrolowany podczas wysilku, ktory moglby sie nam wydawac zupelnie nieszkodliwy na pierwszy rzut oka.

I nie twierdze, ze tak jest zawsze, ale po co sprawdzac..?

Ok-dobieglam od tematu i adminek mnie zaraz scignie :lol:

Przepraszam bardzo :D

Graf przekonuje mnie jeszcze bardziej do psa ogoniastego :D Cjoc postanowilam o tym juz duzo wczesniej, nie moge sie na niego napatrzec :D Kiedy bedziecie w Bydgoszczy, to go wam jeszcze zamecze :lol:

Mejk to typowy mlodzieniaszek na zdejciach :D Pewnie to typek pozno dojrzewajacy, bo wszytsko na to wskazuje :) Ech-kiedy moj byl taki mlodziutki...jak ten czas biegnie :(

Tekila-bomba :) Wyglada jak foczka :D Swietnie sklada uszy :)

Ktos sie pytal o nasze szelki.Sama zrobilam z tasmy i 2 starych obrozy :D Niestety nie sa zbyt mocne, bo przy wiekszej ekscytacji i szlenstwem na smyczy (zabawy z innymi psami, kiedy nie mozna ich poscic) koncza sie ich zerwaniem.Czas na jakies pozadne w koncu :)

Wrzucam ostatnie fotki Corisa.Na jednej klasyczna postawa zebracza (robi tak tylko do meza-u mnie nawet nie zaczyna kombinowac)-biedny, skulony pieseczek, ktoremu jesc nie dadza :lol:

4840.jpg

4839.jpg

4841.jpg

Link to comment
Share on other sites

Corisik jak zawsze zachwycający !!! :)

Wzięłam sobie do serca wasze uwagi co do skakania i ograniczyłam je wręcz do zera.. Ale teraz to się boję,ze może to już mu zaszkodziło.. :( Doszło do tego,zę mam normalnie jakieś nieuzasadnione obawy, wydaje mi sie że pies nie moze wstać,że jakoś tak dziwnie się porusza.. Koszmar.. Ja taką bujną wyobraźnię mam.. I spokoju mi to teraz nie daje..

Aha.. Mozesz Anastazjo powiedzieć kiedy pies moze juz spokojnie bez zadnego ryzyka szaleć? Jak skończy 15, 18 miesięcy a mozę dopiero po 2 latach? (Chyba muszę wrócić do tematu wysilku u młodych psów-tam chyba wszystko było nie? :) )

A pro po tego tematu.. Chciałabym potwierdzić coś co powiedziała mi ostatnio kolezanka (ma goldenkę) - ponoć jak pies leżąc rozdłada łapy szeroko, tak śmiesznie na boki to raczej nie powinien mieć problemów z dysplazja.. czy to prawda?

Anastazjo sprawa Bydgoszczy ciągle otwarta.. Musze sie niestety dostosować do Mistrzost Wielkopolskie Studentów (uczelnia tego ode mnie wymaga) i jesli wypadną nie daj Boże wtedy to nie dojade do was.. :( Ale mam nadzieje,zę tak nie bedzie.. Sama nie mogę się doczekac by poznać osobiscie Ciebie i twojego pięknego piecha.. Graf z pewnością też będzie wniebowzięty.. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze jedno.. Znalazłysmy obroże i jakiej była wcześniej mowa..Te okrągłe, skórzane. Nie wiemy tylko którą wybrać bo są 2 wersje..

Tu link do strony - zajrzyj proszę w wolnej chwili

http://www.dingo.com.pl/katalog/index.htm

Wybrałabyś zaciąganą z regulacją czy dławiacą?

Mnie osobiście ta druga podoba sie bardziej ale tu chodzi o kto która będzie praktyczniejsza.. napisz proszę co o nich myslisz ok?

Dzięki. :)

Link to comment
Share on other sites

Dziekujemy :)

On tylko tak ladnie na zdjeciach wychodzi-w rzeczywistosci jest calkiem inny :lol: :D

Marto-SPOKOJNIE!!! Skoki i bieganie tak, ale tak jak Sylwia napisala-z umiarem. Nie umrze od tego.

Gdyby natomiast zaczal kulec i nie mial zranionej poduszki-wtedy bym wpadala w panike.

Tak jak robilam moja znajoma-panikowala, doszukiwala sie wszystkich, czarnych scenariuszy a okazalo sie, ze Jej psiak ma "zwykla" enostoze, ktora z wiekiem calkowicie przechodzi.

Jeszcze raz mowie-spokojnie, poki nic sie nie dzieje, pies ma apetyt, nie kuleje-wszystko jest ok :)

Z tym kladzeniem sie-chodzi Ci o cos takiego : Corisio.jpg ? To znaczy obustronnie, bo tu nie zdarzylam z fotka :lol:

Byc moze, ale nie ma to potwierdzenia naukowego. Jednak sa zupelnie logiczne powody dla ktorych mozna tak sadzic-po prostu psy z chorymi stawami (dysplazja) nie bylbyby w stanie tak wygiac lap (przeciez i glowka i panewka stawu sa zwyrodniale) bez bolu, wiec tego po prostu nie robia.

Wszystkie znajome psy z HDA tak sie wlasnie klada, a te z HD C i wiecej (znam takie 4 roznych ras)nigdy tak nie robily.Mozna wiec logicznie zalozyc, ze to jest jakis wyznacznik.Ale jest jeszcze HDB i co to tego stopnia nie mam pojecia jak to wyglada. W koncu sa to stawy"podejrzane" (prawie normalne).Tylko prosze Marto-zadnych czarnych mysli :lol: :D !!!

W jakim wieku szalenstwa do woli-to zalezy od rozwoju psa.Jeden jak juz napisalam kiedys jest juz prawie dorosly w wieku 12 miesiecy, inny w wieku 3 dopiero skonczyl tak naprawde rosnac (koscicec).

Najbezpieczniej poczekac do skonczenia 18 miesiecy zycia.Nawet jesli pies jeszcze rosnie, to i tak juz nie tak intensywnie i najniebezpieczniejszy okres ma juz za soba.

Wtedy wlasnie robi sie RTG i juz wiadomo, ze jak HD bedzie A to sie raczej (w 98%) nie zmieni :) Oczywiscie wszystko stopniowo.Jedne co moze pies robic do woli to plywac-tego nigdy za wiele.

:( Mam nadzieje, ze jednak bedziecie w Bydgoszczy!!! To byloby swietne spotkanie (bo teren w okolo wystawy jest wspanialy do spacerow!).

Zadnych Mistrzostw ! :lol: :D

Link to comment
Share on other sites

A z obrozami qrcze mam problem. Ogladalam je chyba wczoraj i tez nie moge sie zdecydowac (chyba sie tam przejde osobiscie i poogladam :D w koncu z Bydgoszczy, choc nie mialam pojecia, gdzie sie przeniesli teraz).

Z jednej strony zapinana jest praktyczniejsza, z drugiej w calosci sprawia wrazenie "delikatniejszej" (mniej sie rzuca w oczy). Jesli mialaby byc ta zapiana, to trzeba by bylo ustawiac na wystawach Grafa tak, aby nie bylo widac zapinania (co nie jest szczegolnie trudne).

Jesli ta cala, to moze byc z czasem problem przelozenia jej przez glowe :lol: Oj znam to :lol: Lepek urosnie i kiszka :lol: Owszem, zawsze mozna ja "odplatac" i zakladac tak jak ma Coris (zapinajac na 2 kolka), ale wtedy sie juz a nie nie zaciaga,co nie sprawdza u niektorych psow podczas biegania (gdzie musza miec zaciagniete obroze), bo inaczej sie "wywina" i moze byc nieszczescie, po drugie nie da sie jej przedluzyc i pozniej zakladac tez na spacery (chyba, ze sie samemu dorobi zapiecie)no i potrzebny jest bardzo solidny karabinczyl, aby pies go nie zlamal czy sie nie odpial przez przypadek.

Ciezki wybor.

A-znalazlam jeszcze jedna fotke z poczatku tamtego roku w calym osprzecie: 2980.jpg

Link to comment
Share on other sites

oh! Jak ja bym chciala zeby Mejk juz taki byl. Mam nadzieje ze kiedys stanie sie bardziej mezniejszy i nabierze troche.. Kasiu mam nadzieje ze tak jak mowisz Mejk nalezy do tych pozno dojrzewajacych i bedzie podobny do Coriska. A co do zdjec to nie zmieniam zdania Coris slicznie wyglada! Poprostu cudo chlopak.

Teraz to i ja zaczelam sie martwic :( Mejk w lesie czesto przeskakuje rowy. Qrzce chyba bedziemy musieli zrezygnowac z wizyt w lesie.. :(

Nad obroza tez wlasnie sie zastanawiam ciagle.. i chyba jednak zdecyduje sie narazie na ta z regulacja. Mejk jeszcze rosnie i tak to bede mogla regulowac. Dlawiaca kupimy jak juz chlopak jakos sie ustabilizuje. Czy czasem Ugolino na tym zdjeciu co Marta wkleila 021.1.jpg nie ma obrozy tej z regulacja?? A wiecie moze w jakiej cenie sa te obroze na tej stronce :-? bo ja nigdzie cen nie znalazlam, ale moze nie zauwazylam ;)

Link to comment
Share on other sites

A jeszcze jedno.. ;) Kasiu wczoraj wyczytalam ze karmilas Corisa glipa (chyba dobrze wyczytalam??). I jak bylas z niej zadowolona?? Polecilabys ja komus?? Wlasnie zastanawiam sie nad ta karma i nie wiem.. Eh tylko ze ona nie ma podzialki na male,srednie i duze rasy :/ (dowiedzialam sie dzieki Marcie ;) Thx )

Link to comment
Share on other sites

Mrówko Ugolino faktycznie ma te regulowaną.. :)

Ceny (jest tylko cena tej regulowanej ale myslę,zę ta druga waha sie w tych samych granicach) to ok 30-35 zł o ile dobrze pamiętam.. Na stronie Dingo chyba 35 zł własnie.. :)

Co do wizyt w lesie to myslę,ze nie ma co przesadzać.. Nie mozemy trktowac tych naszych piechów jak jajek co to się zaraz pozbijają.. NIe forsować oczywiście ale tez nie trzymać stale pod kloszem.. :) Takie jest moje zdanie (i chyba juz potwierdzone przez co niktórych madrzejszych ode mnie :) )

Link to comment
Share on other sites

Marta masz racje :) troche z tym lasem(z niechozeniem) to przesadzilam :-? nie moglabym odebrac las Mejkowi on poprostu kocha biegac miedzy dzewami, po nierownosciach roznych... :D

Dziekuje za cene ten obrozy ;) A gdzie wogole ona jest napisana bo nie umiem nigdzie znalezc. I na jaka sie decydujesz?? :wink:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...