Jump to content
Dogomania

Malutki Czarek już bezpieczny i kochany w Domu Stałym!!! Teraz jest szczęśliwy!!!


Tola^^

Recommended Posts

  • Replies 407
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Czesc cioteczki.

Moje zdanie jest takie,że jeżeli nie ma przymusu kastracji to po co Go okaleczac?Domek do którego miałby ewentualnie isc nie jest jeszcze sprawdzony,wiec nie mozemy sie tym kierowac.
A moze znajdzie sie inny domek,bez innych piesków i Czarus ocali swoje jajeczka:cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Talcott']Ciotko! Obudź się! Zbieramy na KUlfona:loveu::loveu::loveu:[/QUOTE]

A do tego konta nie potrzeba? Sorry, ale nie mam czasu śledzić wątku post po poście. Deklarowałam kasę i chcę się wywiązać ze zobowiązania, oczywiście, że wpłacę na Kulfona.

Link to comment
Share on other sites

Ciotki jak macie na oku jakies male psiaczki w potrzebie wielkiej to wklejcie prosze linki do watkow...
mam chyba z 5 fajnych domkow,ktore dzwonily do mnie o Straszka z Mielca ktory ukazal sie w Metrze a przed chwila dowiedzialam sie ,ze zrobilam martwemu psu ogloszenie:( nie zdazylam.Nie moge przestac plakac.Kurcze.Nikt sie psem przez lata nie interesowal i zdechl bo byl zbyt zwyczajny i przestraszony a ukazal sie w Metrze i kolejka chetnych a jego juz nie ma:(

(*) biegaj za TM :(
[IMG]http://www.cafeanimal.pl/zdjecia/12646x107274x640m480.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agata,Sonia']Czesc cioteczki.

Moje zdanie jest takie,że jeżeli nie ma przymusu kastracji to po co Go okaleczac?Domek do którego miałby ewentualnie isc nie jest jeszcze sprawdzony,wiec nie mozemy sie tym kierowac.
A moze znajdzie sie inny domek,bez innych piesków i Czarus ocali swoje jajeczka:cool3:[/QUOTE]

Okaleczać? :o :o :o sorki, ale na dogo sprawa kastracji to podstawa, chciałam zauważyć.

Poza tym jestem tego samego zdania co ana, nie ma sensu zbierać na kastrację kiedy może ją mieć za darmo. Jakoś nie widzę żeby na dogo przelewało się z pieniędzmi...

Ola :( tak mi przykro :( strasznie to smutne :(

Link to comment
Share on other sites

dla mnie też kastracja to mus, nie wydaje nie wykastrowanych/wysterylizowanych psów czy kotów, a jak to młody zwierzak to zaznaczam to w umowie adopcyjnej i pilnuje zeby wykastrowali.
jakie to kaleczenie, kalecznie to nie wykastrowanie i wydawanie na świat wiecej bezdomnych zwierzat!!!
Ola la przykro mi z powodu straszka:( ale moze dzieki temu inny psiak znajdzie dom..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='__Lara']Okaleczać? :o :o :o sorki, ale na dogo sprawa kastracji to podstawa, chciałam zauważyć.
[/QUOTE]
Zdrowia i cierpliwości sobie życzmy w tym Nowym Roku.

Ola la - strasznie mi przykro, ja już psa w domu miałam i tez się nie udało ;( A ile ich umiera i nikt po nich nie płacze ;(

Link to comment
Share on other sites

Apropos kastracji/sterylizacji. Byłam za tym, bo dawno temu stracilam dwie sunie na ropomacicze. W sumie żyły 18 lat, nigdy żadna nie miała szczeniaków. Tylko obie zmarły na to wstretne ropomacicze. Wtedy nie bylo na to praktycznie sposobu. Obecnie mam sunie wysterylizową (musiałam - bo taka była umowa adopcyjna) i co? I wyleczyłam się ze sterylizacji bez wyraźnych wskazań zdrowotnych. Dlaczego?
Samopoczucie suni po zabiegu (wykonanym wzorowo przez super chirurga w bardzo dobrej lecznicy) koszmar, po 3 miesiącach nietrzymanie moczu (suczka 10 kg i teoretycznie nie powinno u niej to wystąpić). Nie zyczę Wam cioteczki byście musiały patrzyc w te przerażone oczy suki, ktora wstaje z posłania mokra i nie wie dlaczego, lęk, panika. Tragedia! Póki co działa lek propalin, ale na jak długo, a czy wytrzyma to jej wątroba?
Jeżeli suka jest w odpowiedzialnym domu, nie musi byc sterylizowana. Co innego suki bezdomne, czy w schroniskach. Nie wiem, czemu na dogo, jak ktoś powie, że sterylizacja to okaleczenie, jest podany ogolnej krytyce. Sterylizacja nie jest panaceum na całe zlo. Pozwólcie mieć ludziom swoje zdanie na ten temat;)

Link to comment
Share on other sites

Ja patrzyłam jak umierający stary Jamnik którego przygarnęłam - ciężko chory na serce - sikał krwią - kastracja powoduje
kamicę. Ja mam swoje zdanie - niech decyduje Agata, Sonia - dobre rady na pewno Jej nie potrzebne!

Proponuję skupić się na Kulfonie!

Link to comment
Share on other sites

Ale mu tu o bezdomnym psie rozmawiamy. Jakich wiele. Dla mnie to po prostu mniejsze zło. Super domów, które nigdy, powtarzam nigdy nie pozwolą by ich pies został rodzicem nie jest cała masa - dla większości ludzi to tylko kilak szczeniaków w tą czy tamta, na wizycie ludzie mogą powiedziec wszystko, wazne żeby choć ta jedna kwestia była na 100% pewna.

Link to comment
Share on other sites

__Lara i ana666 - wiedziałam,że moja wypowiedz co do kastarcji nie spodoba sie niektórym cioteczkom:diabloti:
Wiem,że robicie to dla dobra zwierząt,ale kazdy ma prawo do wlasnego zdania i ja osobiscie uwazam,ze nie trzeba kazdego psa kastrowac...
Nie bede porównywac tych zabiegów z ludzmi,bo rozwinie sie niepotrzebna dyskusja,a nie o to chodzi.
Jedni uwazaja tak,a drudzy inaczej i trzeba to uszanowac;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ola la']Lara ja nie potrafie przestac plakac a musze poprzesylac zdjecia psiakow chetnym.

Tolu czy te pieski ktore wklejalas na MIKROPSY w potrzebie sa jeszcze w schronie?
bo gdyby kazdy z chetnych z warszawy wybral jednego to moznabyloby polaczyc transport?[/QUOTE]

Tak wszystkie są w schronie najbardziej potrzebujący jest Alf bo go też podgryzają inne psy :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...