Jump to content
Dogomania

Argosek mix jagdteriera w nowym domku w Krakowie. Bajko dziękujemy!


leni356

Recommended Posts

[quote name='monika083']oj ,to pewnie gdyby Argos sie tam wprowadzil dlugo by tam nie pobyly;)

szkoda domku ,kurcze moze zaproponuj tym ludziom jakiegos innego psiaka z dogo...[/quote]

Na pewno zaproponuję, ale najpierw w kolejce jest Argos. Ten pan który dzwonił też był bardzo miły. Może to ten domek dla Argosika..

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 431
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='hop!']Ogłoszenie w DP powinno się ukazać w tym tygodniu.

Wrzuciłam Argosa na cafeanimal - może mu się uda i trafi do Metra.[/quote]
czy możesz mi pomóc w cafeanimal, ponieważ nie wiem jak wrzucić mieszańca - bez rasy do ogłoszeń. Należy zawsze wybrać grupę i rasę a jeżeli to kundelek. Samo wybranie mieszaniec w grupie nic nie daje, bo potem nie można wybrać rasy i dalej nie przepuszcza

Link to comment
Share on other sites

[quote name='feliksik']czy możesz mi pomóc w cafeanimal, ponieważ nie wiem jak wrzucić mieszańca - bez rasy do ogłoszeń. Należy zawsze wybrać grupę i rasę a jeżeli to kundelek. Samo wybranie mieszaniec w grupie nic nie daje, bo potem nie można wybrać rasy i dalej nie przepuszcza[/quote]
Wprowadzili zmiany i nie wszystko dobrze działa. Próbowałam - w tej chwili nie udaje się zamieścić ogłoszenia. Trzeba poczekać. ;)

Link to comment
Share on other sites

kurcze no a może ktoś z obecnego dt miałby troche czasu aby nauczyć argosa żyć z kotami.Też mam psa który niegdyś nienawidził kotów dlatego że został przez kota zaatakowany.Kiedyś znajoma poprosiła mnie o dt dla chorego od urodzenia kotka-wziełam pod swój dach i zaczełam przeprowadzać oswajanie do siebie obydoje polegało to na tym że kot przebywał w obecności psa ale w kontynerku do transportu widziały się wachały zapoznawały tak było do kiedy obydwoje przestali się interesować sobą pies przestał ujadać i przejmować się jego obecnością.Teraz są to najlepsi przyjaciele.Może warto sprubwać?Jest pewna pani na dogo która ma doświadczenie w przyzwyczajaniu psa z kotem i jest w stanie doradzać

Link to comment
Share on other sites

Obawiam się,że akurat w przypadku Argosa takie przyzwyczajanie go do wspolnego życia z kotem w jednym mieszkaniu, czy obejsciu może nie dać pozytywnych wyników. Jak już pisala Monika083 oraz ja teraz też ostatnio-Argos to mix-terriera na pewno i stąd ten jego temperament i polowanie na koty. Być może jakimś cudem po dluzszym czasie przestal by to robić ,ale tam w Legnicy jeden kot stracił życie -nie uratował sie na podwórku -niestety...Nie można raczej ryzykować życia następnych kotów w takim przypadku .

Opinia BajkiB też potwierdza nasze obawy -Argos nie może mieszkać razem z kotem -nawet jesli to dom z podworkiem czy ogrodem.
Kot może prędko zginąć w starciu z Argosem..:(.

Link to comment
Share on other sites

Ogłoszenia Argosa, zamówione przez leni356 na bazarku ogłoszeniowym:

Czeka na: adopcje.org, sprzedasz.pl, ojej.pl

[url=http://warszawa.gumtree.pl/c-ViewAd?AdId=153864110&Guid=1238f550-a280-a20b-2706-51a6ffffacae]Argos, prawie terier, pilnie szuka domu - Psy, Szczeniaki, Pieski, Psiaki, Psy Rasowe - Gumtree Warszawa[/url]

[url=http://ale.gratka.pl/ogloszenie/2141787_argos_prawie_terier_pilnie_szuka_domu.html]Argos, prawie terier, pilnie szuka domu[/url]

[url=http://www.adopcjapsa.pl/adopcja-psa-pies-szuka-domu,ogloszenie,6865,Lw==.html]Argos to średniej wielkości pies, wygląd / Terrier / Adopcja psa. Ogłoszenia: psy do adopcji, szukam psa, oddam psa[/url]

[url=http://katowice.olx.pl/item_page.php?Id=44067508&g=6]Argos, prawie terier, pilnie szuka domu - Katowice - Zwierzęta[/url]

[url=http://ogloszenia.adverts.pl/pokaz.php?id=561069]Prev[/url]

[url=http://www.allegro.pl/show_item.php?item=734877675]Argos, prawie terier, pilnie szuka domu (734877675) - Aukcje internetowe Allegro[/url]

[url=http://www.adin.pl/ogloszenia/66036.html]Argos, prawie terier, pilnie szuka domu Katowice - Adin.pl[/url]

Link to comment
Share on other sites

olgo7 nie wiedziałam że już w swoim życiu uśmiercił kota w takim przypadku to faktycznie nie ciekawie wygląda być może by się przyzwyczaił ale po paru tyg w stałym domu kiedy On sam poczuł by się bezpiecznie ale tu ryzyko duuże.Kur... tyle domków było chętnych aż szkoda...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='DAGA1505']olgo7 nie wiedziałam że już w swoim życiu uśmiercił kota w takim przypadku to faktycznie nie ciekawie wygląda być może by się przyzwyczaił ale po paru tyg w stałym domu kiedy On sam poczuł by się bezpiecznie ale tu ryzyko duuże.Kur... tyle domków było chętnych aż szkoda...[/quote]

Gdyby nie "miłość" Argosa do kotów to już dawno byłby w domku, bo dwie panie były zdecydowane na 100% właśnie na niego, a domki fajne :-( :-(

Link to comment
Share on other sites

O tym zagryzieniu na podwórku kota tam w Legnicy dowiedzialam się od Kazuki -zanim pies trafil do Bajki .Bylam pewna ,że Kazuka o tym poinformowala Bajkę,ale chyba jednak nie ..:shake:. Zatem nie można spodziewać się ,że Argos przestanie polować na koty -dla niego kot to obiekt polowania-niestety..Ma to w genach chyba ...Być może inne terrierki takie nie są ,ale Argos to mix-terriera chyba i nawet jagdtterriera niem.-psa na polowania . Wskazuje na to jego uroda i temperament .Nie jestem znawcą jednak.

No i prośba : prosimy bardzo o przekazywanie na konto Emira Siewierz deklarowanych i jednorazowych wpłat na Argosa -koszty leczenia i karmy u BajkiB. Takiech wpłat w m-cu sierpniu bylo chyba b.malo -a ja namawiając BajkęB do przyjęcia Argosa i leczenia go tam - obiecywalam ,że będą wplaty!!
Teraz czuję się za to odpowiedzialna także .

Link to comment
Share on other sites

Ależ wielka szkoda z tymi domami :-(

Argos - jeszcze z relacji portierów i pracowników - na terenie zakładu pracy, na którym przebywał (w czasach, kiedy jeszcze nie był taki chory i był spuszczany na noc) - polował na koty i jeże - jeże przynosił notorycznie w zębach na portiernię. Kiedyś zdemolował duże auto, bo pod nim chował się kot (no i zresztą po tym incydencie przestał być spuszczanym z łańcucha). Kota (już będąc z nami) niestety zagryzł podczas spaceru .. Po za tym polował i biegał za sarnami i zającami .. no i też innymi kotami ale już udało się nie dopuścić do kolejnej katastrofy. Instynkt łowcy.
Śledzę cały czas wątek Argosa i mam nadzieję, że niedługo znajdzie się dom bez kotów. Trzymam i zaciskam kciuki z całej siły:thumbs:, żeby po tak długiej tułaczce znalazł swoje miejsce i kąt, w którym już zostanie do końca życia. Ważne że jest już zdrowy i więcej nikt go nie będzie kroił. Argos niestety przeszedł dużo i bardzo boi się zmian ..
Co do wpłat to przeleję datek zgodnie z obietnicą.

Pozdrawiam wszystkie ciocie i cieszę się z Waszego zaangażowania w pomocy dla Argoska :)

Link to comment
Share on other sites

Pamiętam Edytko,że to ja usilnie namawialam Cię do przyjęcia Argosa , obiecując że
będą wplaty na leczenie i pobyt psa . Czuję się teraz odpowiedzialna za to. Obawialaś się,że pózniej nie będzie wystarczajacych wplat na pokrycie kosztów leczenia i utrzymania psa.
Chyba za bardzo się zagalopowalam :ciagle wydawalo mi się ,że skarpeta Argosa -to same stałe wplaty niemal -czyli deklaracje.
Tam tylko dwie deklaracje stale -niestety- a reszta -to jednorazowe wplaty .

Link to comment
Share on other sites

Dziś przelałam datki dla Argosa: 100 zł od kazuki, 10 zł od olga7, 100 zł ode mnie (łącznie 210 zł).
Domu szukamy wszyscy. Trzeba by Argosa do gazety ponownie, bo z internetowych ogłoszeń coś ostatnio nie ma odzewu - może do jakiejś katowickiej? ktoś może pomóc? ja się spróbuję dowiedzieć jak dać ogłoszenie
Dobrze byłoby umieścić go w "Moim psie"

Link to comment
Share on other sites

ARGOS-- szukaj swego domku !!! Bez kotów i psów -sunie mogą raczej być -raczej będzie je tolerować /po sprawdzeniu / .:p. Na jeże tez nie wolno psom polować ,bo jeże mogą zarazić psa wieloma groznymi chorobami -może stąd tez byl ten problem -choroba gardla Argosa ??? No i JEZE są pod OCHRONA !! :crazyeye:
Nie wolno łapać jeży -one człowieka tez moga zarazić grożnymi chrorobami -a tym bardziej zwierzaki inne .!! Jeże są pożyteczne -niszczą wiele szkodników-przeganiają np.krety oraz lapią inne drobne szkodniki !!! Jeże są pod ochroną!!:crazyeye::mad:

PIĘKNY PIES -ARGOS- SZUKA SWEGO DOMU -BEZ KOTÓW I PSÓW /SAMCÓW/.

Link to comment
Share on other sites

Cioteczki, tak się składa, że od roku mam w domu jagdterierkę (zmiksowaną, a jakże!) Dom bez kotów i innych istot to mało - w promieniu 2 km nie powinno żyć nic, co się rusza - no, ptaki są w miarę bezpieczne. Ludzie i dzieci też. Natomiast wszystko, co jest mniejsze od niej i ucieka, powinno mieć się na baczności. Zapraszam na wątek Betki - Miss Jekyll i Dr Hyde w jednym niedużym ciałku.

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f85/przywiazali-na-przystanku-ze-zlamana-lapa-rzeszow-juz-w-swoim-domu-100642/index109.html#post12950240[/URL]

Od strony 66 jest u nas. Nie sądzę, żeby chciało wam się prześledzić jej wątek od początku (chociaż warto). W schronisku - uosobienie łagodności, miłości, radości, życzliwości, przymilności i czego tam jeszcze chcecie. W domu też, nie ma drugiej takiej na świecie - dopóki nie złapie tropu.

Link to comment
Share on other sites

agata51- jak już masz jednego tak zdolnego i sprytnego psa -mixa-jadgterriera -to może byś i drugiego takiego razem przeżyla.......;):razz::evil_lol:???
macie już doświadczenie z tymi pięknymi ,zdolnymi psami -myśliwymi ....;)
tak tylko pytam ...:evil_lol: i Mixerek się by ucieszył ...:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...