Jump to content
Dogomania

Cudny Gufik-zostaje juz na zawsze w domu u Kate i Bea.


rytka

Recommended Posts

  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[quote name='rytka'](...) Jestem za konsultacja (...).[/quote]
[B]Pisałyśmy o tym z Rytką, czyli jest jak w cytacie.[/B]

[B]Dziewczyny, bardzo proszę, rozpuśćcie wici wśród swoich znajomych, komu Wam zaufanemu w Bydgoszczy można powierzyć zdjęcia i poprosić go o pomoc konsultacyjną! [/B]

[B]Musimy mieć pewność, że sprawa zostanie załatwiona od A do Z, [/B]
[B]a Rytce i nam przy okazji zostaną przekazane wszystkie zalecenia, opinie weta - ortopedy. [/B]
[B]Hm...w moim odczuciu powinien być szukany taki spec, który nie tylko skonsultuje wyniki ale i w razie potrzeby podejmie się operacji.[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Poker']bazarek na Kakao ;)
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f99/wizytowniki-na-pomoc-mlodemu-slepemu-polamanemu-psu-do-27-06-a-140306/#post12487044[/URL][/quote]
powtarzam się.
A jak imię się Wam podoba?

Link to comment
Share on other sites

Ciekawe, co piesio na to!!! :lol:
[B]Rytko[/B], wici porozpuszczane ale tak, czy owak, bardzo Cię proszę, napisz do wspomnianych dziewczyn - Delph i warsawmoo. Może uda się, że im wystarczą skany, by pomóc konsultacyjnie? Jedna opinia więcej, bez oglądu psa, nie zaszkodzi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Poker']powtarzam się.
A jak imię się Wam podoba?[/quote]

No, tak nie za bardzo :lol: Niewygodnie się zdrabnia i jak się oddali krzyknąć też niewygodnie.
Chyba, że pasuje do niego - ale to już tylko [B]Rytka[/B] może powiedzieć, bo ma go na codzień :lol:

Link to comment
Share on other sites

Nemi jezeli chodzi o tabletki osłonowo to raczej nie musie brać bo te leki przeciwbólowe i przeciwzapalne mam mu dawać tylko przez tydz. wiec nie powinny zaszkodzic na żołądek.

Co do imienia to na mnie nie liczcie ja wolam na niego gufi/od gupi/ma moja suczke mop/bo przypominała mopa/narazie Karolcia zaproponowala rik i Poker kako.

Majqa bede zaraz pisac do dziewczyn warto o niego zadbać on tyle przeszedł zasługuje na to ,zeby sie nim jak najlepiej zająć.Dzwonilam do ciotki i powiedzialam jej w jakim stanie jest pies/ze slepy i po wypadku/powiedziala,ze jak do nich trafił ledwo szedł czyli pewnie krotko po wypadku.Pojawil sie z siostrą-czarna/raczej na bank są spokrewwnieni/pewnie byla jego przewodniczką.Dzisiaj bylam z nim na spacerze i przejeżdzal koło nas autobus to wpadł w taka panike ,ze ledwo go moglam utrzymac,a kiedy moj niemądry ojciec zaczol 'bawic'sie z nim i udawal ,ze szczeka to pies uciekl do budynku/tam gdzie spi i schowal sie pod ławke ze strachu.Mocno juz przytył a wet jego wage okreslil na nie wiecej niz 15 kg.musze uwazac,zeby go za mocno nie spaść bo nie posluzy to jego nodze.Myślałam czy nie wziąść go do domu/zgadza sie z nim mop a kot odrazu go polubil i wzajemnie/tyko musiałbym zamykac kuchnie bo wszelkie zapachy jedzenia powoduja ,ze dostaje kręćka nie wiem kiedy mu minie i przestanie sie tak rzucac na jedzenie juz teraz napewno nie chodzi glodny a niczego nawet porzadnie nie pogryzie tylko łyka w calosci.Może za jakis czas jak troszke sie oswoi wezme go do domu zobacze;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Panca']on jjest PRZEPIEKNY!!!!!! szkoda ze moge tylko pomoc finansowo bo mieszkam w Wawie...czekam na informacje o kosztach leczenia[/QUOTE]

narazie wydalam na jego lecz.148zl.a za 2 tyg jade go szczepic na wirusowwe i p.wsciekliznie,no i otwarta sprawa konsultacji i ew. operacji .
Te 148zl.to koszt wizyty w tym bylo rtg,badanie,leki,szampon leczniczy-bo podejrzewa grzyba i takie tam inne stany zapalne skory/odrobaczenie i fripex na pchly.wszystkie koszta ,potrzeby i ew. wplaty bede wyszczegolniac na 1 str.ok.

Link to comment
Share on other sites

Podumowując:
Na teraz potrzebna psiakowi karma, obroża, smycz, legowisko lub koce itp..!

rytka wyszczególnia to w pierwszym poście....

No i juz jest "dług" za wizytę u weta - 150 zł.
Potrzebne tez bedą pieniadze na szczepienie za 2 tyg.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tanitka']obrożę, ew. szelki i smycz typu flexi jestem gotowa sprezentować Gufiemu jeśli potrzeba. Prosze o adres dokąd wysłać.[/QUOTE]

dzieki,sama miałam psa ciut wiekszych gabarytów od Gufiego ale zostala mi po nim tylko krótka smycz i kolczatka reszte rzeczy wydałam/miało juz nie byc psa/.adres wysle na pw.Kupilabym mu ale dopiero za jakis czas jak odbilabym sie od dna a dluga smycz potrzebna bo strach go spuscic ze smyczy.
Gufi wcale nie jest gupi tylko niezdarny, wiadomo przez slepote a ja sie z niego nabijam-nieladnie:oops:Chec do zycia ma wielka jak go wet.potraktowal zastrzykiem to wstal i musial dostac drugi zastrzyk i ciagle stal.wet musiałsie poddac i zabral na badanie bo Gufi sie nie polozyl:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MyrkurDagur']Mam małe zaległości na wątku :oops:

Czyli brązowy psiak jest już u [B]rytki [/B]i otrzymał imię Gufi, zgadza się?

A co z tym czarnym psiakiem...?[/QUOTE]

Czarna zostałam tam gdzie była,brązowy był w gorszym stanie wiec jego zabrałam.Powiadomiłam schronisko,prosiłam o pomoc bez odzewu więc wziełam do siebie co miałam zrobić?Pamiętajmy proszę,że jest u mnie czasowo i SZUKAJMY MU DOMU STAŁEGO.

Jezeli zaglądaja tu jeszcze dziewczyny z ok.Konina może ktoś te psy szukał?czy to możliwe ,zeby wyrzucić dwa mlode psy?może komuś zginęły.

Jezeli chodzi pomoc Gufiemu ja daje mu dom tymczasowy i utrzymanie/biore tez karme na siebie a co tam :p /ale sprawy z jego diagnostyką i leczeniem nie jestem w stanie poprowadzić.Mieszkam na wsi ,nie moge wyjeżdzać na kilka godzin z domu/spr.rodzinne/,nawet głupie skanowanie zdjęcia jest dla mnie problemem/co to jest skan:oops:/.Może jest jakaś fundacja,ktora zajełaby sie leczeniem Gufiego ?dt ma zapewniony trzeba mu szukać ds i mozliwosci zdiagnozowania i leczenia.Postaram sie zrobic ten skan i wysłac do dziewczyn,ktore zadeklarowały,ze skonsultuja jego wyniki ale co dalej?jezeli lekarz powie,ze mozna mu pomóc ,to kto zawiezie psa na badanie,zaplaci za zabieg i zajmie sie nim po zabiegu?po operacji mogłby jeszcze wrócic do mnie i dalej czekac na dom.

Teraz jade do miasta:cool1:powiatowego seskanowac zdjęcia:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

wróciłam z miasta powiatowego/12km./mam nauczke ,żeby dzien zaczynać od dogo bo jak bym zajrzała rano to bym nie musiała 2 razy jezdzić/wczesniej byłam tam na zakupach /.Niestety w calym miescie nie ma mozliwosci skanu zdjec rtg.Kombinowałam zrobic zdjecie-zdjecia rtg ale nie wychodzi pozostaje tylko tradycyjna poczta.Postanowilam skoro juz jestem w miescie pow.wpaść do mojego wet. na konsultacje/bez psa/ i pisze co mówił,troche inaczej niz poprzedni;glowka stawu biodrowego wychodzi z panewki i wogóle jest zdef.gruba i są na miej dzioby ,mowił,ze pomogła by proteza,kość udowa była tez zlamana zrosła sie krzywo,miednica prawdopodobnie tez ale dokladnie nie widać i co najmiej jeden krąg kręgosłupa.Powiedział ,ze staw to pewnie dało by sie naprawić ale co z resztą.Stwierdził,ze skoro pies przeżył,zlamania zrosły same a funkcjonuje/chodzi/to zostawić go w spokoju.Gufi funkcjonuje coraz lepiej jak przed chwilka zobaczyłam jak podskakuje jak piłka/tak zaczepia mopa/to faktycznie az żal bylo by go kroić ,tylko zeby sie nie pogarszalo...rzecz jasna konsultacja u spec.jak najbardziej wskazana . Moj wet.powiedział,ze tych zmian jest tak duzo,ze trzeba by kilka zdjec zeby każdej sie dobrze przyjzeć.

Link to comment
Share on other sites

[B]Rytko[/B], jeśli chcesz ciągnąć temat ewentualnej konsultacji, to podpytaj dziewczyn, z którymi weszłaś w kontakt o jej koszt.

Będziemy wiedzieć, z czym mamy się zmierzyć, a wtedy na potrzeby tego etapu zmodyfikujesz znów tytuł.
Jak się kwotę uzbiera prześlesz danej dziewczynie wyniki, a choćby i poleconym, jeśli na skan nie ma szans i uzbieraną kasę na konsultację.

[B]Wyrok - nie ciąć - [/B]jesteśmy w domu. [B]Wyrok ciąć[/B] - osoba, która przepilotuje Ci tę konsultację zapyta o koszty. Dopiero wtedy będziemy się martwić o kasę i znów kierunek zmiana tytułu na kolejną bieżącą potrzebę i poza ewentualnymi deklaracjami z wątku, jeśli się pojawią, dodatkowo np. allegro cegiełkowe i nieco zmieniony na tę okoliczność baner.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...