Jump to content
Dogomania

Uśpiliśmy Baśkę.


Frotka

Recommended Posts

  • Replies 137
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

:loveu:ZAPRSZAMY NA BAZAREK dla :loveu: naszej Baśki :loveu:Zdrówka życzymy!
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f99/super-ciuszki-na-leczenie-utrzymanie-schorowanej-klaczy-baski-do14-06-do-godz-22-a-138901/?highlight[/URL]=

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ick']:loveu:ZAPRSZAMY NA BAZAREK dla :loveu: Baśki chorubki:loveu:Zdrówka życzymy!
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f99/super-ciuszki-na-leczenie-utrzymanie-schorowanej-klaczy-baski-do14-06-do-godz-22-a-138901/?highlight[/URL]=[/quote]
pięknie dziękuje w imieniu mojej imienniczki :multi:

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=darkred][COLOR=darkred][B]Dziękujemy, Ick![/B][/COLOR]

[COLOR=black]Baśka jest bardzo, bardzo słaba. Ma problemy nawet z tym, żeby unieść w górę głowę. Po wstępnym rozpoznaniu terenu przestała interesować się pastwiskiem. Mimo, że wejście do jej boksu jest w ciągu dnia otwarte Baśka nie wychodzi. Nie jest nauczona korzystania z pastwiska :-( a dodatkowo ma problemy z chodzeniem. Jedyna pocieszająca wiadomość jest taka, że Baśka je za trzech. Może jeszcze jakoś się zbierze.:cool1:[/COLOR]
[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Frotka'][COLOR=darkred][COLOR=darkred][B]Dziękujemy, Ick![/B][/COLOR]

[COLOR=black]Baśka jest bardzo, bardzo słaba. Ma problemy nawet z tym, żeby unieść w górę głowę. Po wstępnym rozpoznaniu terenu przestała interesować się pastwiskiem. Mimo, że wejście do jej boksu jest w ciągu dnia otwarte Baśka nie wychodzi. Nie jest nauczona korzystania z pastwiska :-( a dodatkowo ma problemy z chodzeniem. Jedyna pocieszająca wiadomość jest taka, że Baśka je za trzech. Może jeszcze jakoś się zbierze.:cool1:[/COLOR]
[/COLOR][/quote]
to straszne , biedne konisko , jeszcze będzie wychodziła , długo już tam jest ? Nie nauczona jest , dobrze ,że ma apetyt :oops:

Link to comment
Share on other sites

Jest tam tydzień. Poczatkowo podtrzymywały ją ciekawość i nerwy, związane ze zmianą sytuacji ale teraz kiedy już trochę się zadomowiła zmęczenie i osłabienie dały o sobie znać. Mam nadzieję, że będzie żyła, skoro ma apetyt. :-(

Link to comment
Share on other sites

jej izolacja i niechec do wychodzenia swiadczy przede wszystkim o urazach psychicznych, nie fizycznych. Dla konia odruchem jest dążność za stadem. Jesli tkwi w stajni podczas gdy inne wychodza, to znaczy ze tkwi w depresji.
Frotko gdzie ona stoi? Tam dużo ludzi bywa? Takich mądrych ludzi mam na myśli...
Czy ktos pracuje z nia jakos, przebywa, czysci, mowi do niej? Z nia trzeba duzo byc, inaczej nie wiem kiedy wyjdzie z doła...:shake: nawet po prostu- być, siedzieć koło niej w boksie, mówić do niej, pokazać że jest ważna... dla koni wbrew pozorom to ma ogromne znaczenie, taki stały kontakt. One czesto tego kompletnie nie pokazuja, wykazuja wrecz demonstracyjna obojetnosc, ale tak naprawde- obojetne nie sa..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Julie']przyłączam się do wątku Basi.[/quote]

Zapraszamy! :loveu:

Stała się rzecz wspaniała: jest ktoś, kto chce adoptować Baśkę. Na dodatek jest to osoba ktorą znam ze słyszenia i słyszałam o Niej jak najlepiej. Musimy się jeszcze spostkać, żeby o wszystkim porozmawiać, bo na razie są to bardzo wstępne deklaracje ale trzymajcie kciuki - może się uda.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dorothy']
Frotko gdzie ona stoi? Tam dużo ludzi bywa? Takich mądrych ludzi mam na myśli...
Czy ktos pracuje z nia jakos, przebywa, czysci, mowi do niej? Z nia trzeba duzo byc, inaczej nie wiem kiedy wyjdzie z doła...:shake: nawet po prostu- być, siedzieć koło niej w boksie, mówić do niej, pokazać że jest ważna... dla koni wbrew pozorom to ma ogromne znaczenie, taki stały kontakt. One czesto tego kompletnie nie pokazuja, wykazuja wrecz demonstracyjna obojetnosc, ale tak naprawde- obojetne nie sa..[/quote]

Stoi w Gdowie, pod Krakowem, w pensjonacie, u osoby z doświadczeniem i chęcią do pracy z końmi. Pobyt w pensjonacie nie zastąpi jej jednak własnej stajni dlatego bardzo intensywnie szukamy dla Baśki kogoś, kto będzie mógł skupić się tylko na niej.

Baśka jest bardzo nieufna. Nie pozwala się dotykać, nie udało się jej nawet w całości doczyścić.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Frotka']Przed chwilą rozmawiałam z tą osobą, żeby umówić się na oglądanie Baśki. Z domu nic nie wyszło, bo wymóg adopcyjny jest taki, żeby koń nadawał się dla dzieci a Baśka potrzebuje bardzo dużo czasu, żeby zaufać jakiemukolwiek człowiekowi a co dopiero dziecku.

Szukamy dalej.[/quote]
:-(:-(:-( szkoda , ech to za wczesnie na piszczące dzieci -niestety :placz:

Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą rozmawiałam z tą osobą, żeby umówić się na oglądanie Baśki. Z domu nic nie wyszło, bo wymóg adopcyjny jest taki, żeby koń nadawał się dla dzieci a Baśka potrzebuje bardzo dużo czasu, żeby zaufać jakiemukolwiek człowiekowi a co dopiero dziecku.

Szukamy dalej.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...