Jump to content
Dogomania

Yorshire terrier a yorczek???


maga18

Recommended Posts

Owczarnio:

no to mam nadzieję że teraz będziesz częściej zaglądać na forum i z nmai gadac o kochanych yorkaskach 8) :wink:
A co do Fluzaka to ten dzielny chłopak napewno poradzi sobie z infekcją, wszystko będzie niedługo w porządku zobaczysz :wink:


pozdrawiam :fadein:

Link to comment
Share on other sites

[b]owczarnio,[/b]

Fuzzi bardzo sie zmienil! Jeszcze wypieknial (o ile to mozliwe) i zmeznial! Super z niego przytulak :) Ucaluj szkraba ode mnie a wetowi powiedz, aby psiaka wyleczyl do konca, bo takie leczenie do ustapienia widocznych objawow prowadzi do nawrotow tej samej choroby :-?

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za komplementy w imieniu Fuzlaka :D.

Weta mamy bardzo dobrego, pani doktor skrupulatnie robi badanie moczu po leczeniu, żeby sprawdzić czy wszystko na pewno do końca załatwione. Sęk w tym, że i jej zdaniem Fuz może mieć skłonności do kłopotów z drogami moczowymi :(. Ponoć to jedna z "yorkowych" przypadłości. Ech, no nic, zobaczymy...

Jeszcze raz dzięki za miłe i ciepłe słowa :).

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

Odkopuję stary temat :cool1:
Wczoraj zadzwoniła do mnie koleżanka ,pogadałyśmy ,a potem powiedziała :
-Wiesz co ,widziałam dziś na spacerze Yorka wielkości mojego psa ( 11kg) :crazyeye:
Powiedziała mi ,także ,że jak kiedyś z mamą rozmawiały to kupiły by [B]YORKA OLBRZYMA :crazyeye:[/B]
Myślałam ,że to jakiś skrót ,ale ona mi mówi ,że jest podział na [B]MAŁE ,ŚREDNIE I OLBRZYMY ( TAKIE 11 KG) :crazyeye:[/B]
Myślałam ,że się posikam ze śmiechu :D
Powiedziałam jej ,że nie ma czegoś takiego jak "york olbrzym"
Jest ogólna rasa Yorkshire Terrier.
Teraz tylko spotkałam się w niektórych książkach i w miarę przyjęło się ,że jest :
-miniaturka
-standard
Ja mam Yorka uznawanego za miniaturkę ( waży 1,80)
Ale jest przecież jedna rasa [B]YORKSHIRE TERRIER ![/B]
[B]MAM NADZIEJĘ ,ŻE NIE MA NA TYM FORUM OSÓB MYŚLĄCYCH JAK MOJA KOLEŻANKA ! [/B]
[B]GRANICA GÓRNA YORKA TO 3,5 KG.[/B]
[B]A NIE 11 KG ! :D[/B]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Nie no 11 kg to przesada ! :O

A te miniaturki i standardy to się nie zgodzę .
Yorkshire Terriery są mniejsze (uznawane za mini) i poprostu większe ;) . [B]To jedna rasa .[/B]

Np. Chichuachu' y też są te większe i małe ,to czemu o nich się nie mówi że są mini i średnie ?:-D .
Moja koleżanka ma 2 chichuachuy i jedna waży 1 kg a druga ponad 3.5(wzorzec jest od 1-3 kg) , a to jest różnica jak na tą rasę .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Princess_York']Nie no 11 kg to przesada ! :O

A te miniaturki i standardy to się nie zgodzę .
Yorkshire Terriery są mniejsze (uznawane za mini) i poprostu większe ;) . [B]To jedna rasa .[/B]

Np. Chichuachu' y też są te większe i małe ,to czemu o nich się nie mówi że są mini i średnie ?:-D .
Moja koleżanka ma 2 chichuachuy i jedna waży 1 kg a druga ponad 3.5(wzorzec jest od 1-3 kg) , a to jest różnica jak na tą rasę .[/QUOTE]
No tak ,mi też coś to pojęcie "miniatura" i "standart" nie pasuje...
Chociaż już w jednej z książek się z tym spotkałam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...