Jump to content
Dogomania

BASENJI na Wystawach (prosimy zakladac oddzielne tematy)!


Basenji

Recommended Posts

  • Replies 2.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Basenji']To teraz mamy BOSkiego BOGusia!
Gratulacje!
Zdrówko :lol:[/quote]
Wiesz, dodałabym jeszcze jeden przymiotnik:
[b]BOS[/b]ki ([i]Best of Sex[/i])
[b]BOG[/b]uś ([i]Best of Group[/i])
[b]BIS[/b]owy ([b]Best in Show[/b]).
I jak Ci sie podoba?Ale ponieważ Gusio na BIS zajął II lokatę, to jest to BOSki BOGuś BISowy 2 . Inaczej byłaby to nieprawda.
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Klubowa wystawa V grupy, Holandia, sędzia Stelios MAKARATIS/Grecja:
Puppyklas reu:
[b]Abotere's Zharif [/b]1e Very Promising Beste Reserve Pup
[b]Abotere's Ek[/b]undu 2e V.P.
Temper Whachoolookinat 3e V.P.
Two of a kind's Pumbaza 4e V.P.

Openklas reu:
[b]Abotere's Jamalih [/b]1e excellent
Two of a kind's Semelo 2e exc.
Ivangi's Aaron 3e exc.
[b]Abotere's Ya[/b]rdan 4e exc.
Cha Maji Oelan Oede 5e exc.
Xar do Blanc Cottage 6e exc.

Jongenhondeklas reu:
[b]Abotere's Wahziri [/b]1e excellent
[b]Abotere's Zahir [/b]2e excellent
Fugo Oelan Oede 3e verry good
Atubu Amal v. Oxymoron 4e v.g.
Two of a kind's Ruffy absent

Jeugdklas reu:
Gamba Oelan Oede 1e excellent
Voitton of Swala Pala 2e exc.
Ghali Gayo Dyani Oelan Oede 3e exc.

Fokkersklas Reu:
Two of a kind's Tiotai 1e excellent
Ascongo Oelan Oede 2 exc.
[b]Abotere's Ma[/b][b]lik[/b] 3e exc.

Veteranenklas Reu:
[b]Baagna Qs Sparkler [/b]1e excellent
The dogs of Joy Evjatar 2e verry good

[b]CAC Reu: Abotere's Jamalih
Res.CAC Reu: Gamba Oelan Oede[/b]

Puppyklas Teef:
Visakoivun Peksater 1e verry promissing Beste pup v.d. Show
Suntribe's Choice 2e V.P.
Two of a kind's Pemba 3e V.P.
Two of a kind's Pendeka 4e V.P.
[b]Abotere's Zhaliya [/b]5e V.P.

Openklas Teef:
[b]Abotere's Ijaba [/b]1e excellent
[b]Abotere's Bad[/b][b]iri[/b] 2e exc.
Fumanizi Oelan Oede 3e exc.
Amazing Angel of the Silent Path 4e exc.

Jongenhondenklas Teef:
[b]Gerya-Someone New Asiaczek [/b]1e excellent
>From PB's Elvira 2e exc.
Ayodele Aalizee v.Oxymoron 3e exc.

Fokkersklas Teef:
[b]Abotere's Zhenga[/b] 1e excellent
Two of a kind's Safiya 2e exc.
Binti Bombwe from the Headwaters 3e exc.
Desa Oelan Oede 4e exc.

[b]Res CAC Teef: Gerya-Someone New Asiaczek
CAC Teef: Abotere's Zhenga

Beste van de show: Abotere's Zhenga[/b]

Moje uwagi:
- Abotere's zawojowały wystawę klubową!
- klasę championów psów wygrał Baagna QS Sparkley - I mąż Felki!!!
- BIS - Abotere's ZHENGA!!!
- klasę pośrednią suki wygrała..... GERYA SOMEONE NEW Asiaczek!!! To dla mnie wielka radość, naprawdę!
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Super super wielkie gratki. No i cieszymy się z Gomziolowej siostruni. Gerya spisała się na medal. A pomyśleć, ze widziałam ją jak była taką małą kuleczką. Dobrze, że ta historia z Beligijka tak się potoczyła i u Holenderki wyladowała. Nasza mała gwiazda. No i widzę, ze rodzinka Gusia też nieźle sie prezentuje no i małżon Felosławy i weteran i super extra hahaha :D

Link to comment
Share on other sites

Klubowa - Łodź, 18.09.2005 r.
sędzia: Eugeni YERUSALIMSKY/Rosja

PSY
kl. sz
Stellanova OXYGEN - w.o.
kl. mł.
Dream of Africa DOUBLE VINNI - [b]Best Junior, Młodzieżowy Zwycięzca [/b][b]Klubu[/b]
kl. p
Abotere's ADUNBI - dosk2
Faraoland VICTORY & FREEDOM - dosk.1, Zwycięzca Klubu
kl. o
GAZAR SUN AND SHADOW Asiaczek - abs.
IT'S RAINING MAN Ypsylon - CWC
kl. ch
CHADDYBABA CHABUR Ypsylon - CAC,
EIWO Hanacek - abs.
FARIQUE FOR CHRISTMAS EVE Asiaczek - dosk.2
kl.w
YUPPI YOO YEI Ypsylon - dosk., [b]BIS weteranów 3.[/b]

SUKI
kl. sz
AVA TAR old Legend's - abs.
IM' EVERYBODY'S DARLING Asiaczek - w.o.1
PAKANYA Liwang - w.o.2
Stellanova OBSESSION - abs.
Suntribe's SHMI SKYWALKER - abs.
kl. p
HERE AND THERE Asiaczek - abs
I'M NOT AN ANGEL - CWC
kl. o
FELMERIA FOR CHRISTMA SEVE Asiaczek - CWC
kl. ch
PEPSI COLA Ypsylon - CWC, BOS, [b]BOB, [b]Zwycięzca Klubu[/b], BIS1[/b]

Najlepsza Hodowla - II miejsce Asiaczek
Najlepsza Para - III miejsce Asiaczek.
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Basenji']FFajne wyniki z klubówki, ale zwłaszcza gratulacje dla Asiaczka za Holandię.
Zdrówko[/quote]
[b]Basenji[/b] - już jesteś! Cieszę się, że "dajesz głos" po powrocie. Miło cię słyszeć!
A co powiesz o sukcesie małej Buszi w kl. szczeniąt? Buszi = I'M EVERYBODY'S DARLING Asiaczek?Piękny debiut, prawda?
Pzdr.
P.S. Dostałeś przesyłkę z kserokopiami?

Link to comment
Share on other sites

[b]Ypsylon[/b] gratuluję super [b][color=red]Pepsi[/color][/b] pokazała się z najlepszej strony extra :pepsi: :drink1: :laola: [b]BIS[/b] :klacz:

to chyba nie pierwszy Bis pepsi jeszcze raz :klacz: Iza szkoda, ze nie miałyśmy czasu pogadać. Mam nadzieje, ze nadrobimy to na spacerku, a i Ula też jest w gotowości.

[b]Nale[/b] [b]Urwis[/b] wypadł doskonale życzymy wielu sukcesów w przyszłości

[u]Jeszcze raz wszystkim gratulujemy i oby tak dalej[/u]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek']
A co powiesz o sukcesie małej Buszi w kl. szczeniąt? Buszi = I'M EVERYBODY'S DARLING Asiaczek?Piękny debiut, prawda?

[/quote]

No i co ja mam na to powiedziec? Kiedy czytałam pierwszy raz Forum i potem skomentowałam, że właściwie jest to forum jednej hodowli, dozwolona jest krytyka wszystkich innych , jak na przykład Easy Ridera, w dobrym tonie jest omijanie nazw innych Hodowli w Polsce, a najlepiej pisanie o nich w czasie przeszłym, no może o oprócz Pepsi, której sukcesów nie da się tak po prostu ominąc, to wszyscy naskoczyli na mnie jakbym popsuła świetną zabawę, włączył się nawet Moderator, który pewnych rzeczy woli nie widziec, jeśli są one podawane w drobnych dawkach a że systematycznie to inna sprawa(tak działa propaganda- tłumaczę wszystkim którzy myślą, że nie mieli nigdy z nią do czynienia).

Tak Joanno piękny debiut - gratulacje. Już je składałam wszystkim zanim znane były wyniki, cieszę się że posłuchałaś mojej rady i nie było sztucznego wyróżniania jednej hodowli na ringu. Ale wystarczy popatrzec na wyniki napisane przez Ciebie, wszyscy są wyróżnieni oprócz naszego Vicka. Cóż tak widocznie już musi byc na tym Forum.

Chcę tylko przypomniec że wystawy, to taka fajna rzecz. Oceniają nasze psy żywi ludzie, nie komputery, każda ocena to jest ich indywidualna wizja rasy, bardzo subiektywna. Pies który wygrywa nie zawsze jest najlepszy, tak jak zawsze wszystkim powtarzam :[i]"MIAŁ SWÓJ DZIEŃ..."[/i] a przegrywający nie zawsze jest słabszy.
Kazdy właściciel patrzy na swojego ulubieńca oczami pełnymi miłosci i nawet pewne uchybienia jest w stanie przełknąc bo to jest właśnie jego pies.
Ukryta , zakonspirowana, owaluowana pięknymi słowami niechęc do innych w tym moich psów, wkładanie złośliwości tam gdzie tylko można, omijanie znaczących osiągnięc, nie przystoi Hodowcy, który dla większości Dogomaniaków jest pierwszym i jedynym źródłem informacji o rasie.

Nie należę do ludzi którzy sami lubią się chwalic, ale tutaj powiem nasz Faraoland Victory & Freedom z Hodowli basenji o bardzo długiej tradycji, pies w kolorze czarno-białym, będąc w klasie pośredniej na wystawie Klubowej w Łodzi zdobył tytuł Zwycięzcy Klubu, Pokonał kilka piesków w tym takze rudo-białego psa Chaddybaba Chabur Ypsylon, który z kolei odniósł piękne zwycięstwo na wystawie europejskiej w tym roku wygrywajac klasę otwartą (Wyników tej wystawy nie doszukałam się na forum). Vicki Jest już od wystawy warzsawskiej Championem Polski, co zauważyła i za co jej bardzo dziękuję Iza (Ypsylon).
Od kilku lat basenji wygrywają lub są w czołówce wszystkich konkurencji hodowlanych na wystawach klubowych, dotąd były to wygrane hodowli Ypsylon.
Pepsi po raz drugi wygrała BIS Wystawy Klubowej. O ile dobrze pamiętam to raz była na drugim miejscu. Ypsylony były na pierwszych miejscach w BIS -Junior, Baby i WETERANÓW, nie pamiętam czy szczeniąt .
Basenji ma bardzo długą tradycję w wygrywaniu Klubowych BISów w Polsce, mimo że nie jest to wielka populacja psów, dobrze jest że znajdujemy kolejną Hodowlę która kontynuuje tą tradycję.
Ale nie omijamy innych zwycięzców i nie próbujmy się sztucznie porównywac z Najlepszymi Hodowlami o długiej tradycji i ogromnym doświadczeniu w Polsce i na świecie.
Pracujmy dla dobra rasy bo jest tego warta.

Pozdrawiam i jeszcze raz szczerze gratuluję zwycięzcom wszystkich klas, Rasy, Bis i konkurencji hodowlanych.

Link to comment
Share on other sites

zajrzałam tylko na chwilkę, bo mam urlop...
Morrisonka, Asiaczek, Nale, Agabass, gmk (wybaczcie jeśli kogoś pominęłam) - bardzo dziękuję za gratulacje:) one się bardziej Pepsi należą a nie mi;)
Agabass - dziękuję za ciepłe słowa:) tak, to nie był pierwszy BIS naszej Pepsi:) Liczę na spacerek, może w sobotę? z tego co wiem, to Ula też ma wolną sobotę... zgadamy się mam nadzieję:)
Asiaczek - wielkie gratulacje za konkurencje hodowlane!:) ogromnie cieszy mnie fakt, że basenji zaszły tak wysoko!!!
Nale - Urwis to bardzo obiecujący młody psiak i bardzo się cieszę, że go wystawiłeś:) liczę, że nie była to jednorazowa wystawa... mimo, że nie jest to psiak z mojej hodowli, ale jest moim "wnusiem" i jestem z niego bardzo dumna:) Michał i Urwis - naprawdę pięknie Wam poszło jak na debiut:) i już trzymam kciuki za dalsze wystawianie:)
Madja - chciałam zobaczyć Drakę na żywo, to przecież moja "wnusia" tak jak Urwis... ale mam nadzieję, że nadrobimy niedzielną nieobecność Draki na wystawie? ucałuj ją ode mnie:)
Gmk - dziękuję za miłe słowa...
to CZWARTE Zwycięstwo Klubu dla Pepsi:) i za każdym razem stała na pudle w BISie:) dwa razy pierwsza, raz druga i raz trzecia...
we wcześniejszych latach Pepsi mama Fallohide Pia Rosetta była II w BISie na Klubowej a potem walczyła i zawsze stała na podium w BISach Weteranów... Ojciec Pepsi, nasz Iggy Pop out of Africa był kiedyś III w BISie na Klubowej... Yum Yum Yalimba Ypsylon wygrała BISa Baby na Klubowej, tak samo w zeszłym roku maleńki Faraoland Victory & Freedom wygrał BIS Baby na Klubowej... Wcześniej młodziutki Chaddybaba Chabur Ypsylon wygrał BISa Juniorów na Klubowej... W zeszłym roku II w BISie była Syd (Klassic's A Star In Stripes)... Zapomnieliście o Yuppim!!! W tym roku był V1 w klasie weteranów a potem był III w BISie Weteranów! Proszę o tym pamiętać, bo jakby to nie było, Yuppi Yoo Yei Ypsylon zawsze godnie reprezentował barwy Polski na wystawach zagranicznych, jest Championem wielu krajów... Brawo Ela i Yuppi!:)
Na pewno nie wymieniłam wszystkich sukcesów w BISach na Klubówkach... pomóżcie i uzupełnijcie, bo ja to pisałam z głowy, a wiadomo że najbardziej pamięta się swoje sukcesy;)
pozdrawiam wszystkich:)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...