Jump to content
Dogomania

Zamojskie psiaki szukają domów i miłości


Tola

Recommended Posts

Kolorowy mały psiak jest od dłuższego czasu oddzielony (zdjęcia z wybiegu ogólnego robiłam ja, ale następnego dnia został już stamtąd zabrany). W czwartek będę w schronisku, to przekaże Toli aktualne info o nim.

Co do kierownika schroniska, to jeszcze trwa nabór. Do końca maja można składać dokumenty. Potem rozmowy kwalifikacyjne.

Od razu napiszę, że ja nie składałam (takie plotki krążą) i nie zamierzam. Prowadzę w schronisku od ponad 3 lat wolontariat (obecnie ponad 70 osób), teraz powołałam do życia fundację i chcemy dzięki niej pchać schronisko do przodu szybciej, ale pozostając w obszarze pracy wolontariackiej.

Wybiegami ogólnymi mieliśmy zamiar się zająć w tym roku, ale śmierć kierownika i zmiana władzy w mieście wstrzymała nam kilka projektów. Czekamy na wybranie nowego kierownika

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Pięknie dziękuję za wpłaty na konto Zea kwiat-ruchomy-obrazek-0015.gif

50 zł - MikAga (09.05.)  - przeznaczę dla Fuksa na Librelę

200 zł - Figunia (13.05.)

200 zł - DS Sisi  (20.05.) zakupiona karma dla Aury

200 zł -  DS Felki (23.05.)

 

Wpłaty Figuni i DS Feli (moja tymczasowiczka) trzymam dla małej suni z zamojskiego schroniska, dla której szukam miejsca w hoteliku.

Suczka została dotkliwie pogryziona, jej stan był bardzo ciężki.

Teraz jest dobrze, ale mała nie może dłużej przebywać w szpitaliku;  w boksach wolontariackich nie ma miejsca, a nie może przecież wrócić do boksów ogólnych 😞

Link to comment
Share on other sites

Podobna sytuacja jest z pieskiem, którego zdjęcia pokazywałam; jest w szpitaliku, ale musi wrócić do boksów ogólnych.

Czekam na zdjęcia i jakieś nowe informacje od  wolontariuszki Rude ZŁO, mam obiecane w niedzielę.

image.jpeg.79385521241ec8c61aacbc6fe8250e7f.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Dnia 31.05.2024 o 22:21, Tola napisał:

Podobna sytuacja jest z pieskiem, którego zdjęcia pokazywałam; jest w szpitaliku, ale musi wrócić do boksów ogólnych.

Czekam na zdjęcia i jakieś nowe informacje od  wolontariuszki Rude ZŁO, mam obiecane w niedzielę.

image.jpeg.79385521241ec8c61aacbc6fe8250e7f.jpeg

Tak bardzo chciałam mu pomóc. Jak Kawka znajdzie domek, to będę szukać mu hoteliku.

Martusiu, czy Murka przyjmuje pieski, czy tylko suczki?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 1.06.2024 o 20:36, agat21 napisał:

Jeśli znajdzie się miejsce dla psiaków pomogę w utrzymaniu. Serce się kraje patrząc na biedactwa. Czy jakiś hotel jest już brany pod uwagę? 

Ja liczę na miejsce u Murki, ale będzie prawdopodobnie dopiero, jak Pchełka znajdzie dom😔

Link to comment
Share on other sites

Dnia 1.06.2024 o 17:39, elik napisał:

Tak bardzo chciałam mu pomóc. Jak Kawka znajdzie domek, to będę szukać mu hoteliku.

Martusiu, czy murka przyjmuje pieski, czy tylko suczki?

Murka przyjmuje i pieski, był tam "moj" Lukier , ale na razie ma chyba tylko dwa miejsca, oba teraz zajęte (jedno zajmuje Pchełka)

Link to comment
Share on other sites

Dnia 1.06.2024 o 20:36, agat21 napisał:

Jeśli znajdzie się miejsce dla psiaków pomogę w utrzymaniu. Serce się kraje patrząc na biedactwa. Czy jakiś hotel jest już brany pod uwagę? 

Pamiętam i trzymam za stówke, znaczy się za słówke  miech6.gif.b927aa9fb5c661bba722f2952175810f.gif

Link to comment
Share on other sites

Dnia 1.06.2024 o 21:56, Tola napisał:

Murka przyjmuje i pieski, był tam "moj" Lukier , ale na razie ma chyba tylko dwa miejsca, oba teraz zajęte (jedno zajmuje Pchełka)

Tak, wiem, że Kawka jest u Murki 🙂  Dlatego mówię, że chciałabym zaopiekować się tym biedakiem dopiero, gdy Kawka znajdzie dom i dlatego też pytałam czy Murka przyjmuje także pieski  🙂 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 1.06.2024 o 14:42, Poker napisał:

Kolejne bidaki i bezsilność. 

Niestety... 😞 😞

 

Pozdrawia Was Miluś...wg zamojskiej książeczki zdrowia ma 22 lata, z czego już ponad 5 u mnie ❤️ 

IMG_20240531_210453.jpg

IMG_20240531_210536.jpg

IMG_20240531_210812.jpg

  • Like 11
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Przepraszam za prywatę, ale napisze tu, żeby nie powtarzać się na wątkach.  U którego z dużych psów znalazłam glistę w kale. W związku z tym musimy porządnie wszystkie odrobaczyć. Kupiłam na siebie Aniprazol i dzięki temu wyszło 4 zł za tabl., a nie 10 zł jak liczą w przychodni. Podałam wszystkim 2 dni. Musimy powtórzyć odrobaczenie, bo inaczej nie pozbędziemy sie ich, a nie możemy mieć na całym terenie rozniesionych pasożytów. 

Jest jeszcze kwestia podwyżki prądu.  Miała być o 70%od 01.06. To kosmos po prostu. Nie wiem, jak wygląda sytuacja, bo nie zdobyłam żadnych sprawdzonych informacji, jak przy poprzednim zamrożeniu cen prądu. Ponoć ma jednak być, ale nie taka, tylko nieznaczna. Trzeba dowiedzieć się w Tauronie, ale u nas to wyprawa, bo infolinie  jak funkcjonują, każdy wie. Gdyby podwyżki jednak była, to będą wyższe ceny hotelowania od 06.24. Mam nadzieję, że jednak nie, bo inaczej będziemy pracować w większości na prąd i resztę na ZUS i pozostałe opłaty. 

To tyle ogólnych informacji, rozliczenia za maj wstawię na wątkach. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mało bywam na FB, teraz tylko aby wrzucić jakieś informacje na profil, ale wczoraj dotarło do mnie ogłoszenie tych braci  no i przepadłam😥 Takich psów jest na pewno mnóstwo, ale jak popatrzyłam w te smutne oczy i przeczytalam tekst, to nie mogę przestać o nich myśleć. Czy czeka ich los zamojskiego Feniksa 😥                                                                            Dla tych, którzy nie mają FB: 

Już naprawdę nie wiemy, co zrobić, by ktoś ich pokochał. Coraz gorzej znoszą schronisko 🙁 Nie chcą wracać do boksów, robią wszystko byle, tylko zostać jeszcze na spacerze.  

Oni siedzą od szczeniaka w schronisku! Już 6 rok! I nikt nie chce dać im domu! 

6 lat – dla Ciebie to mgnienie oka, dla nich to 1/3 życia. 

Oni nie znają czegoś takiego jak posiadanie domu, jak posiadanie rodziny, która kocha i dba. Teri i Wedel, trafili do schroniska, jak mieli 3 miesiące. Rodzeństwo znalazło domy - zostali oni -  dwa samce (samcom dużo trudniej mają znaleźć dom), a dwa, że w kolorze nie tym – bo czarny pies, w końcu jest zły... czarne psy mają tak wiele przesądów, że całe zło na świecie, lub jego część na bank należy do czarnych psów, a jak jeszcze mają ciemne podniebienie to podwójne combo! Jakie podniebienie mają Teri i Wedel? Nie wiemy, bo nie była nam potrzebna taka wiedza. 

Być może, w idealnym świecie, Teri i Wedel by się urodzili biali lub łaciaci, i tego postu by nie było, bo dom by znaleźli już dawno temu...  

Bo, w końcu na co komu czarny fajny pies, co za swoim opiekunem by zrobił wszystko! A mizianko i przytulasy to na porządku dziennym. A po co komu pies w kolorze ciemnej czekolady, który uczy kontemplować przyrodę, wycisza swoją mową ciała  i mówi - człowieku, zatrzymaj się na chwilę i posiedź mną w trawie – ja się położę i mnie miziaj.  

Ostatnio warunki schronisko coraz bardziej ich przytłaczają, jest coraz więcej psów. Ich delikatne osobowości sobie z tym nie radzą. Brak spełnienia gatunkowych potrzeb, duża liczba osobników. To są za delikatne psy.  

Pilnie szukamy domu dla tej dwójki, to są kochane miśki, ważą mniej niż 20 kg. W pierwszym kontakcie są ostrożni, ale jak się przekonają to pójdą z człowiekiem wszędzie. Są świetnymi kompanami na wędrówki i spędzaniu czasu na łonie natury.  Super siebie wspierają, tworzą świetny duet, super słuchają człowieka, znają podstawowe użytkowe komendy – do spacerów, jak stój, czekaj, tutaj, etc.  Jedna osoba na spokojnie da sobie świetnie radę by ich wyprowadzać.  

Przebywają w schronisku dla zwierząt w Płocku

Opiekunki :
Ania 608734136
Zuza 666 567 405
Magda 728 562 906
Aneta 500 447 734

FB_IMG_1717612709745.jpg

Link to comment
Share on other sites

  Mam już wykaz nowych wpłat na konto Zea, ale nie mam dogomanii na laptopie, a z telefonu nie mogę wstawiać; mam nadzieję, że ta usterka nie potrwa długo.

Wpisane

Link to comment
Share on other sites

Pięknie dziękuję za wpłaty na konto Zea kwiat-ruchomy-obrazek-0015.gif

200 zł - Figunia (03.06.) dla pogryzionej suni (czekamy na miejsce)

21 zł - Jo37 (05.06.) dla kotki Anielki u Murki

Link to comment
Share on other sites

Dnia 1.06.2024 o 21:56, Tola napisał:

Murka przyjmuje i pieski, był tam "moj" Lukier , ale na razie ma chyba tylko dwa miejsca, oba teraz zajęte (jedno zajmuje Pchełka)

Mam cztery psiaki obecnie (Pchełka, Dżeki, Brego z Chełmskiej Straży i Sami Radzyńskiego Stowarzyszenia) i większej ilości na dłuższą metę nie dam rady przyjąć ze względu na to, że spowodowałoby to dodatkową turę spacerów (w tym momencie wychodzę na spacery na dwa razy x 3 razy dziennie). 

Niestety prócz Pchełki pozostałe psiaki mają niewielką szansę na dom. Choć kto wie, bo wczoraj był pierwszy i sensowny telefon w sprawie Brego.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 6.06.2024 o 10:49, Murka napisał:

Mam cztery psiaki obecnie (Pchełka, Dżeki, Brego z Chełmskiej Straży i Sami Radzyńskiego Stowarzyszenia) i większej ilości na dłuższą metę nie dam rady przyjąć ze względu na to, że spowodowałoby to dodatkową turę spacerów (w tym momencie wychodzę na spacery na dwa razy x 3 razy dziennie). 

Niestety prócz Pchełki pozostałe psiaki mają niewielką szansę na dom. Choć kto wie, bo wczoraj był pierwszy i sensowny telefon w sprawie Brego.

W takim razie bardzo proszę o rezerwację miejsca dla tego smutnego smyka z zamojskiego schroniska.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 28.05.2024 o 10:31, Rude ZŁO napisał:

Kolorowy mały psiak jest od dłuższego czasu oddzielony (zdjęcia z wybiegu ogólnego robiłam ja, ale następnego dnia został już stamtąd zabrany). W czwartek będę w schronisku, to przekaże Toli aktualne info o nim.

Bardzo proszę o informacje o tym psiaczku. Chciałabym się nim zaopiekować, ale chcę więcej o nim wiedzieć.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...