Jump to content
Dogomania

Moria nie chce oddać psa! Pomocy! Co robic???


martka1982

Recommended Posts

Prawnym opiekunem psa Spajka jest Moria. Taką informację otrzymałem od Niej.

U Moria na wizycie kontrolnej był vice prezes elbląskiego TOZ-u.

Ma także opinię po kontroli powiatowego lekarza weterynarii.

I to tyle.

Myślę, że nie ma sensu dalej ciągnąć tu tematu.

Charly dlaczego nie pracujesz w schronisku? Nie musisz odpowiadać.

EOT

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='gonia66']FArta MOria adoptowala w noc poprzedzająca wyciągnięcie psa z hotelu. Nawiasem mowiac okazalo sie potem, ze oklamala wszystkcih, bo nie wydala psa mowiac, ze jest juz "jej" a papiery jeszcze wowczas podpisane nie byly..i tutaj Zofio nie mysle, ze to zbieractwo...FArt mial byc wykastrowany pół roku wczesniej, Moria trzymala na to pieniadze...kiedy dziewczyny w koncu zaczely sie domagac dowodow na kastracje psa, o ktorej dowiedzialy sie tylko tyle, ze byla, chcialy wsylac osoby aby zrobily fotki wykastrowanego Farta, aby zobaczyly warunki w jkaich mieszka, Moria odmowila wpuszczenia kogokolwiek...wiec dziewczynyz adecyzdowaly w tempie natychmiastowym, ze przenosza psa do innego hotelu....wowczas okazaloby się, ze Fart albo jescze kastrowany nie byl w ogole albo wykastrowany "swieżo" i wszystko wyszloby na jaw...postanowila wiec zaadoptowac FArta "z miłości", choc dreptac za nia nie dreptal, gdyz siedzial w kojcu....warynkiem jednak adopcji, bylo wyciagniecie psa z kojca do domu....okazalo sie jednak, zupelnie niechcacy, ze osoby, ktore wpuscila Moria (Na prośbę cajusa) wygadaly sie zapewne niechcacy, ze Fart siedzi w kojcu...mnie natomiast Moria wprost blagala o ogloszenia dla niego, zaląc sie, jak jej jest ciezko bo FArta jej zostawily a ona musi go karmic za swoje....
SPajk niestety mial podpisana umowe adopcyjną juz na poczatku- odkad zostal zahotelowany....byla to wg nas umowa "fikcyjna", bo jakas trzeba bylo podpisać, zeby Spajki wyszedł...a byly to inne czas...Moria wiec postanowila to perfidnie wykorzystac przeciwko psu...i kiedy mial byc przenissiony czy potem wyadoptowany do DS psa nie wydala, wykrzykując, ze jest jej wlasnością...dlaczego??Ano byc moze dlatego, ze juz wtedy HHP postanowilo wspierac Spajka finansowo...a to spory zastrzyk....300zl miesiecznie od darczyncow plus puszeczki (bo inaczej suche najtansze a Spajkus ma chore ząbki- tak pisala do HHP)plus kasa na leczenie i leki...(chyba nawet naciagnieta, gdyz okazalo sie, ze nagle w ciagu miesiaca Spajki byl 3 razy u weta!!!)...ja mysle, ze to jednak troszke inna motywacj, niz samo zbieractwo(choc moze trochę i pod ten problem to podchodzi)
KLamstwo!!!!!Adopcja nie miala byc fikcyjna i ja to wiem na 100%!!DS nie zgłosił sie do Morii i nigdy nie zglosi,(o tym bylo pisane od razu i kilka conajmniej razy,bardzo przejrzyście- cajus znow nie doczytal) bo nigdy nie chcial adoptowac psa od osoby prywatnej a od schroniska-ja tez nie mialabym przyjemności adoptowac psa od Morii....poza tym ze Spajkusiem mialy jechac (same zaproponowaly) osoby "od Morii", czyli te, ktore odwiedzaly Spajka w schronisku....widzialyby dom i mialy okazje rozmawiac z wlascicielem....ale Moria odrzekla dzien przed wyjazdem, kiedy wszystko juz bylo dograne, ze psa nie wyda, bo jest jej!!


Kolejne klamstwa!!!
Po pierwsze- kalmstwem jest, ze nikt nie widzial umowy....ty cajus nie widziales i nie zobaczysz...i dobrze...MArtka się nie odzywala do Morii bo systematycznie robilam to ja....ja "umieściłam" Spajka w hotelu , ja szukalam kasy dla niego i darczyncow, ja dbalam o finanse...dlatego dzwonilam rowniez ja..i wszystko, co mialam przekazywane(a bylo tego prawie nic), przekazywalam martce...zreszta nie bylo za bardzo zcego przekazywać...oprcz tego, ze Spajki jest jak kot, je, spi...drepcze sobie....za kazdym razem to samo...nawet 14.09...uslyszalam to samo o SPajkim...a 16.09 wybuchla awantura, bo okazalo sie ze Spajki potrzebuje weta na cito...ale nikt wtedy nie wiedzial, ze juz Fundacja niemiecka "poszla w ruch"i "kroiła się" niezła kasa....
KOlejne klamstwo!!!Alf schudl o 1,2 kg..??:o CO za brednie!!Schudnie zapewne o tyle w środe, kiedy wróci od fryzjera...i zostana mu obcięte kołtuny...Alf przez połtora roku w hotelu nie byl odrobaczany, kapany, czesany...przyjechal kulejący...jest caly w dredach i koltunach, śmierdzi na odleglośc...teraz mieszka w domku, ma zrobione wszelkie badania, zostal odrobaczony,..oczekuje na fryzjera...bo nie da rady wyczesac tego, co ma na sobie...jest socjalizowany- bo "dzik" z niego mały....relacje z dokmu na bieżąco, filmiki...i ty cajus smiesz wątpic, ze to była zamiana na medal????Dawno żadna zmiana mnie tak nie cieszyla...i ciągle nie mogę sie przyzwyczaić, że tyle mozna pisac o Alfiku...jak w bajce...[/QUOTE]

Tylko ku pamięci.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='martka1982']Nie wyobrażam sobie aby dać temu panu numer do morii i narażać go na wyzwiska i rzucanie słuchawką. Zależało nam aby tego pana zachęcić do adopcji,a nie zniechęcić. poza tym wszyscy myśleliśmy,że Spajki jest w dt a nie w ds. Skąd mogliśmy wiedzieć,że Moria traktowała tę umowę nie jako umowę o hotelowanie , a jako umowę na dom stały? Nie raczyła tego powiedzieć wcześniej. Dopiero po wszystkim wyszło na jaw,że życzyła sobie aby wpłaty za Spajka szły do niej z adnotacją "darowizna". Robiła wszystkich w konia od dawna, a zwłaszcza wpłacających.
Alf jest przykładem psa z traumą - łatwo do siebie nie dojdzie po tym jak totalnie zdziczał w tym "hotelu".
Mam nadzieję,że dla Spajka nie będzie za późno......[/QUOTE]

Także ku pamięci.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cajus JB']Prawnym opiekunem psa Spajka jest Moria. Taką informację otrzymałem od Niej.

U Moria na wizycie kontrolnej był vice prezes elbląskiego TOZ-u.

Ma także opinię po kontroli powiatowego lekarza weterynarii.

I to tyle.

Myślę, że nie ma sensu dalej ciągnąć tu tematu.

Charly dlaczego nie pracujesz w schronisku? Nie musisz odpowiadać.

EOT[/QUOTE]
Skoro jest prawnym opiekunem psa, to jakim prawem szuka pieniedzy po fundacjach??Jakim prawem robila nam awanture, ze dostala pieniadze w dwoch turach a nie calośc na 15-go???
TAk- masz racje- skoncz juz chlopie, bo jestes....piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii...
I kolejne klamstwo.... nie bylo zadnej wizyty kontrolnej v-ve prezes elbląskiego TOZZu.. to byla wizyta "towarzyska"na prosbe cajus- [seudo urzednika- przedstawiciela..((????kogo, czego..??)...bo nikt z Konina nie upowaznial tych osob do przeprowadzenia kontroli!Od kiedy to wlasciciel hotelu wyznacza sobie osoby ktore moze i chce wpuscic na kontrol??POza tym ta wizyta byla wtedy, kiedy jeszcze schronisko nikogo nie prosilo o wizyte...
Idź juz pracuj cajus....pracuj i wać panie oszczedź wstydu....mało juz poczytałeś na swoj temat??zajmij sie tym co lubisz najbardziej- pomagaj zwierzetom...Spajki wg ciebie tej pomocy juz nie potrzebuje...ma prawnego opiekuna...niechce on sie troszczy o swoja wlasnośc...

Link to comment
Share on other sites

Goniu, zbieranie kasy - także niezbyt uczciwe - na psa nie wyklucza zbieractwa.
CajusJB - skoro Moria jest od początku prawnym opiekunem psa DLACZEGO ZBIERAŁA NA NIEGO PIENIĄDZE???? Bo - jak rozumiem - część wpłacających sądziła, że pies jest u niej w hotelu. Nie wiedzieli, że to rezydent. Uważasz, że to uczciwe?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zofia.Sasza'][B]Goniu, zbieranie kasy - także niezbyt uczciwe - na psa nie wyklucza zbieractwa. [/B]
CajusJB - skoro Moria jest od początku prawnym opiekunem psa DLACZEGO ZBIERAŁA NA NIEGO PIENIĄDZE???? Bo - jak rozumiem - część wpłacających sądziła, że pies jest u niej w hotelu. Nie wiedzieli, że to rezydent. Uważasz, że to uczciwe?[/QUOTE]
NO fakt Zofio..masz rację...a co do reszty....to słow brak...:(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cajus JB']Prawnym opiekunem psa Spajka jest Moria. Taką informację otrzymałem od Niej.

U Moria na wizycie kontrolnej był vice prezes elbląskiego TOZ-u.

Ma także opinię po kontroli powiatowego lekarza weterynarii.

I to tyle.

Myślę, że nie ma sensu dalej ciągnąć tu tematu.

[B]Charly dlaczego nie pracujesz w schronisku? Nie musisz odpowiadać. [/B]

EOT[/QUOTE]

[SIZE=2][B]Chyba zartujesz. Chcę wiedzieć od Ciebie, dlaczego ja nie pracuję w schronisku.:) Badz powaznym człowiekiem i rozwin rozpoczęty przez siebie temat. Nie pytasz chyba, bo jesteś ciekawy mojego życia prywatnego. Odpowiedz publicznie. Tutaj na wątku. Nie powiem, ze nie musisz odpwiadac:[/B] [/SIZE]
[SIZE=2] [/SIZE]
[SIZE=3][COLOR=darkred][B][U]Oczekuję i żądam od Ciebie odpowiedzi. [/U][/B][/COLOR][/SIZE]
[SIZE=2][COLOR=darkred][B][U]Nie chce prowadzić tej rozmowy na pw ani telefonicznie. Tu na wątku. [/U][/B][/COLOR][/SIZE]

[SIZE=2][COLOR=black]Prosze pozwólcie nam na ten OT.[/COLOR][/SIZE]


[SIZE=3][B][U]Oraz oczekuję odpowiedzi na pytanie nr. 1 oraz 3. Nr 2 już mamy. [/U][/B][/SIZE]

[SIZE=2][quote name='Charly']Natomiast ode mnie do Ciebie Cajus pytanie, które chciałam juz postawić kilka dni temu. Czy Ty reprezentujesz Morię? Jesli tak proszę prosze odpowiedz w jej imieniu na następujące pytanie:[/QUOTE][/SIZE][quote name='Charly']
[SIZE=2][COLOR=darkred][B]1. Czy Spajk jest do adopcji- czy zostaje u Morii[/B][/COLOR][/SIZE]

[B][SIZE=2][COLOR=#8b0000][U]oraz:[/U][/COLOR][/SIZE][/B]

[SIZE=2][COLOR=darkred][B]2. Kto jest prawowitym włascicielem psa- Schronisko w Koninie czy Moria i w związku z tym, kto decyduje czy, kiedy, gdzie i komu zostanie wydany Spajk[/B][/COLOR][/SIZE]

[COLOR=#8b0000][SIZE=2][B]odp: [/B][COLOR=#000000][quote name='Cajus JB']Prawnym opiekunem psa Spajka jest Moria. Taką informację otrzymałem od Niej.[/QUOTE][/COLOR][/SIZE][/COLOR]

[SIZE=2][COLOR=darkred][B]3 . CZy wpłaty za, z "naszego":lol: punktu widzenia, hotelowanie Spajka z punktu widzenia Morii były/są cześcia umowy o jego hotelowaniu (ustnej umowy) lub czy stanowią dobrowolne datki na psa w DS. [/B][/COLOR][/SIZE]

[SIZE=2][B]Poprosze o odpowiedzi reprezentujące stanowisko Morii. I nie. Nie będe do niej dzwonić. Wyjaśnij NAM proszę WSZYSTKIM;) jej stanowisko tu i teraz.[/B][/SIZE][/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cajus JB']
Dobrym przykładem jest Alf. Zmienił hotel i schudł 1,2 kg. Zobacz Jego wątek. Czy była to słuszna zmiana? Pies bez przyczyny nie chudnie. Znaczy, że zmiana miejsca wpływa na Niego.
pw.[/QUOTE]
Cajus, skąd Ty masz tyle śmiałości?
Masz rację, zmiana miejsca wpływa na psa i to zasadniczo. Na Alfa wpłynęła bardzo korzystnie - ma dużo ruchu, nie jest zamykany w klatce, biega i żadne kury mu w tym nie przeszkadzają.
I jest porządnie karmiony, karmą wysokiej jakości, a nie zapychany węglowodanami i roślinnym białkiem.
Poza tym, pomału pozbywa się konieczności stosowania aktywnego odruchu obrony - nie ma takiej potrzeby! Wreszcie. Odbudowuje w sobie zaufanie do człowieka - mocno nadszarpnięte.
Porównaj sobie zdjęcia wygolonego Alfa, pozującego do zdjęć u Morii na zaciśniętej obroży, ze zdjęciami z obecnego hotelu.
To są fakty - znam tego psa osobiście, a Ty masz ewidentnie dysonans poznawczy - ktoś już go definiował na tym wątku.
Faktycznie, powinieneś jasno się zdefiniować i wylegitymować jako pełnomocnik Morii, a nie zasłaniać się dobrem psów - w motywację nie wnikam.
Co to ma do rzeczy, jakich metod używa/użyło schronisko, aby odzyskać psa?
A, nawet, jeśli chodziło tylko o zmianę hotelu na inny, to jedyną poszkodowaną byłaby Moria, a nie pies.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malibo57']Cajus, skąd Ty masz tyle śmiałości?
Masz rację, zmiana miejsca wpływa na psa i to zasadniczo. Na Alfa wpłynęła bardzo korzystnie [...] a Ty masz ewidentnie dysonans poznawczy - ktoś już go definiował na tym wątku.
Faktycznie, powinieneś jasno się zdefiniować i wylegitymować jako pełnomocnik Morii, a nie zasłaniać się dobrem psów - w motywację nie wnikam.
.[/QUOTE]Wiesz co Goniu??JA bym tego chyba smiałościa nie nazywała..przykro mi to pisać...dla mnie to niestety przebiegła "błazenada" w najczystszej postaci...bo aż takie przypały dawać z jednej strony a z drugiej żyły sobie wypruwac dla psów...to moim zdaniem nie jest "normalne"...

[quote name='laikinia']Cajus, a co TY jestes za urzednik od siedmiu bolesci? Kto ciebie upowaznil- pracujesz dla firmy Moria? A gdzie twoje legitymacje, ze domagasz sie adresow? Czy widziales Spajka na wlasne oczy, czy ty tylko taki pomocnik na odleglosc... bo ci Moria bajek przez tel. naopowiadala? Logiczne jest- jak nie mam nic do ukrycia, to nie mam problemow z wizytami, wrecz przeciwnie...
[U][B]Nie dajcie sie dziewczyny prowokowac, bo on chce was tylko rozdraznic... olejcie goscia, bo takie granie na zwloke i pisanie polslowkami to nic nowego u winnych ...
J[/B][B]a bym juz na nic "laleczce w rekach Morii" nie odpowiadala, dopoki sie sam nie wylegitymuje ;-)[/B] [B]Poczekajmy spokojnie, az schronisko [/B][B]zadziala i psa wyciagnie...[/QUOTE][/B][/U]całkowicie sie zgadzam z postem wyżej....proponuje naprawde ignorowac tego użytkownika..myslę, ze to "kopiowanie ku pamięci"też jest celowym dzialaniem, aby posty istotne ukazujące intencje i ziałanie Morii "w czystej postaci", oraz posty pokazujace sytuacje biednego Spajkusia,czyli wszystko, co dyskredytuje wiarygodnośc hoteliku w Elblagu, zostały daaaleko w tyle...bo komu sie zachce szukac...

Link to comment
Share on other sites

Wiecie co, jestem przerażona po przeczytaniu tego watku... Jako osoba niezaangażowana w sprawę Spajka, a która przeczytała watek od deski do deski, uważam, że wszyscy sponsorzy psa zostali nabici w butelkę przez sprytne przedsiębiorce osóbki :-o Myślę, że tu zadziałały dwie sprawy - kasa i zemsta - nie wiem na kim, bo najbardziej oberwał pies, który jest tu traktowany jak karta przetargowa i zaczynam się zastanawiać... Czy ktoś go ostatnio w ogóle widział?
A co do osoby Cajusa B... Zgadzam się z przedmówcami - zignorować trolla, bo nie wnosi nic konstruktywnego, a najwyraźniej lubi być w centrum zainteresowania :shake: Każda odpowiedź na jego post to młyn na wodę i lawina kolejnych nic nie znaczących postów.

Link to comment
Share on other sites

Czarodziejka proszę o ukaranie użytkownika Cajus JB za pisanie znanej mu prawdy, trollowanie wątku, obrażanie innych użytkowników i co tam jeszcze komu przyjdzie do głowy.
Dla pewności dopiszę, że gratuluję moderatorom stronniczości. W końcu są tylko ludźmi.

Jacek Barczak

Link to comment
Share on other sites

W dniu dzisiejszym pracownicy schroniska pojechali do Elbląga w celu odzyskania Spajka. Niestety nie udało się. Ze względu na dobro sprawy nie mogę ujawnić szczegółów.
Należy się spodziewać wpisów od cajuska itp zawierających treści niezgodne z prawdą, a dotyczące wydarzeń z dzisiejszego dnia. Nie będę ich dementować.
Mam nadzieję,że rozumiecie.
Trzymajcie kciuki,bo będą nam potrzebne! Spajki trzymaj się! Będziemy nadal o Ciebie walczyć!!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='martka1982']W dniu dzisiejszym pracownicy schroniska pojechali do Elbląga w celu odzyskania Spajka. Niestety nie udało się. Ze względu na dobro sprawy nie mogę ujawnić szczegółów.
Należy się spodziewać wpisów od cajuska itp zawierających treści niezgodne z prawdą, a dotyczące wydarzeń z dzisiejszego dnia. Nie będę ich dementować.
Mam nadzieję,że rozumiecie.
Trzymajcie kciuki,bo będą nam potrzebne! Spajki trzymaj się! Będziemy nadal o Ciebie walczyć!!!![/QUOTE]

Pamiętajcie, ze tu mieszkam gdyby bylo potrzeba się gdzieś zatrzymać. Moje dane macie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='martka1982']W dniu dzisiejszym pracownicy schroniska pojechali do Elbląga w celu odzyskania Spajka. Niestety nie udało się. Ze względu na dobro sprawy nie mogę ujawnić szczegółów.
Należy się spodziewać wpisów od cajuska itp zawierających treści niezgodne z prawdą, a dotyczące wydarzeń z dzisiejszego dnia. Nie będę ich dementować.
Mam nadzieję,że rozumiecie.
Trzymajcie kciuki,bo będą nam potrzebne! Spajki trzymaj się! Będziemy nadal o Ciebie walczyć!!!![/QUOTE]
Mam nadzieje, ze cajusek po prostu zamilknie, bo chyba widzi, co myslimy tu o jego wypowiedziach...
Odnosnie Spajkusia....juz swoje dziś wypłakałam...mam wrazenie, ze to co się dzieje wokól tego staruszka to sen...farsa..choc mogłam sie spodziewać takiej wersji wydarzeń na dziś, to miałam jednak nadzieję...i ciągle nie mogę uwierzyć w to, co sie stało..:(:(:(


[quote name='eski']Brak słów.... :shake: :-([/QUOTE]To prawda...to wszystko odbiera mowę...:(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Charly']Wyobrażacie to sobie? Przyjeżdża schronisko ktore wydało psa do hotelu, aby tego psa odebrać. Jadą 7 godzin i odjeżdzają z niczym. Ten hotel jest skonczony jak dla mnie.[/QUOTE]

dla mnie to jest poprostu nie do pomyślenia.........to jest jakaś masakra

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...