Jump to content
Dogomania

Moria nie chce oddać psa! Pomocy! Co robic???


martka1982

Recommended Posts

Guest Elżbieta481

Wojna nikomu nie jest potrzebna..No to jeszcze raz:Moria oddaj psa,a potem wszyscy się rozejdziemy,albo damy sobie po razie w nos i będzie z głowy.
E/W

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='madcat1981']Co się stanie z tym psem jeśli zostanie odebrany?[/QUOTE]JA mysle, że trafi tam, gdzie miał trafic, czyli do DS...
Ufam schronisku w Koninie, ktore jest jego prawnym właścicielem...i wierzę, ze na pewno nie zgotowaliby Spajkusiowi gorszego losu i jeslli chcą go odebrać, to wiedza co robią i mają dla niego miejsce...Tak będzie najalepiej...i tak, jak pisała cioteczka waldi481...rozejdziemy się kazdy w swoją strone albo, jeśli Moria zechce będziemy walczyć...tylko po co..??:(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='madcat1981']Zorientowałam się, że nie znasz konkretnej odpowiedzi na te pytanie, więc zadałam je jeszcze raz, z nadzieją że w późniejszym terminie odpowie ktoś lepiej poinformowany.[/QUOTE]
Konkretnej odpowiedzi na TO pytanie rzeczywiście nie znam...ale podobnie jak TY, mam nadzieję, że takowa padnie... i myśle, że to się stanie w odpowiednim czasie...czekam więc cierpliwie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']Moze zasmiecam ,mam jedno pytanie ;jezeli piesek mialaby dobrze ,mieszkalby przy boku Mori w domu ,dlaczego nalezy go odebrac ?
zaznaczam ze nie zaglebilam sie w tematyke .[/QUOTE]
Ponieważ Spajkuś był u Morii hotelowany i znalazł się dla niego DS w którym miał spędzić resztę życia u boku swojego człowieka:) Spajkuś jest chorutkim i starym psiakiem, potrzebuje leczenia jak każdy dziadziuś w tym wieku, a Moria osobiście mówiła mi, że jest jej bardzo ciężko, gdyż musi utrzymywać zapomnianego Farta (którego zaadoptowała tez nagle, w momencie, jak znalazł się dla niego DS), żebym szukała mu domku...Na watku stale brakowało pieniązków na hotelik, a skoro znalazł się DS darmowy, który chciał się nim zaopiekować, który stać było na leczenie i utrzymanie, to dlaczego mu to odbierać..??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']mam jedno pytanie ;jezeli piesek mialaby dobrze ,mieszkalby przy boku Mori w domu ,dlaczego nalezy go odebrac ?
[/QUOTE]

[quote name='gonia66']Na watku stale brakowało pieniązków na hotelik[/QUOTE]

i to [U]moim zdaniem[/U] podstawa całej tej zadymy
a reszta... no cóż reszta to żenująca "nadbudowa"
Tylko gdzie w tym wszystkim jest Spajk?
I co dla stareńkiego psa, przywykłego juz do obecnych warunków oznacza przeniesienie do mieszkania w wielkim mieście ? DS darmowy? O to chodzi?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gonia66']Ponieważ Spajkuś był u Morii hotelowany i znalazł się dla niego DS w którym miał spędzić resztę życia u boku swojego człowieka:)[B] Spajkuś jest chorutkim i starym psiakiem, potrzebuje leczenia jak każdy dziadziuś w tym wieku, a Moria osobiście mówiła mi, że jest jej bardzo ciężko, gdyż musi utrzymywać zapomnianego Farta (którego zaadoptowała tez nagle, w momencie, jak znalazł się dla niego DS), żebym szukała mu domku...[/B]Na watku stale brakowało pieniązków na hotelik, a skoro [B]znalazł się DS darmowy, który chciał się nim zaopiekować, który stać było na leczenie i utrzymanie, to dlaczego mu to odbierać..??[/QUOTE]
[/B]
[quote name='taks']i to [U]moim zdaniem[/U] podstawa całej tej zadymy
a reszta... no cóż[B] reszta to żenująca "nadbudowa"
Tylko gdzie w tym wszystkim jest Spajk?[/B]
I co dla stareńkiego psa, przywykłego juz do obecnych warunków oznacza przeniesienie do mieszkania w wielkim mieście ? DS darmowy? O to chodzi?[/QUOTE]
Jaka nadbudowa taks???To sa fakty....nie ma nadbudowy...
Nie chodzi o to, ze dlatego, ze DS jest za darmo, to trzeba dac tam Spajka...chodzi o to, że to jest w ogole DS...dom,który jest stać na utrzymanie starego i chorego psa...a tak, jak pisałam- nie zmyśłiłam niczego pisząc, że Moria żaliła mi się , ze nie daje rady z finansami musząc utrzymywac juz Farta....a niestety wydatków związanych z utrzymaniem Spajksuia będzie nie mniej a więcej...a to jest chyba dośc istotny fakt- nieprawda???Odkąd Spajkuś jest u Morii, szukaliśmy mu domku..wydawaliśmy pieniążki na ogłaszanie....nigdy Moria słowem nawet nie wspomniała(a byłam z Nia w stałym kontakcie), że chciałaby Spajka zatrzymac...ze się z nim bardzo związała...Moria ma sporą "trzódkę"...a w DS Spajkus byłby o ile dobrze pamiętam, jedynakiem...Jak można odbierac dom psu, ktory czekał na niego od lat..:( I nie przesadzajmy z tym stresem związanym z przenosinami...ALfik był pół roku dłużej u Morii...a zaaklimatyzował sie w nowym domku(Tymczasowym zreszta) w tydzień...jest mega szcześliwy...znam niejednego staruszka, ktory hotelował dłuzej niz rok i kiedy znalazł dom stały, aklimatyzował się błyskawicznie...Spajki nie jest problemowym, zalęknionym psem...ktory długo i z problemami przyzwyczajał się do hotelu Morii...a teraz mu chcemy to odebrać...Jestem pewna, po opisach charaktery pajkusia przez Morie, że do DS przyzwyczaiłby sie szybciej, niz myślimy...zreszta...DS to chyba nie to samo, co hotelik..??:o

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Charly']Gonia zostaw. Ile razy jeszcze. Wątek nie służy niczemu, tylko szarganiu nerwów.


edit: zrobiłaś ile mogłas, co mogłas, co Twoim zdaniem było rozsądne, potrzebne. Teraz tutaj już nie ma nic. I nic nie dzieje się tutaj.[/QUOTE]CHyba Charli masz racje..."chyba na pewno"masz rację...:( Biedny Spajkus..:(

Link to comment
Share on other sites

a moze tak po zgodzie odwiedcie Morie ,zobaczcie jak ma sie Spajk,czy dziewczyna radzi sobie z pieskiem ,czy psiak u niej dobrze czuje.czy piesek jest szczesliwy.ile pieskow przebywa w jednym domu.Prownajcie mieszkania Mori i tego nowego przyszlego DS(ktore pietro,gdzie mieszkanie sie znajduje czy w miescie czy poza ,ile godzin piesek ma byc sam w domu,czy sa dzieci ,czy ma gdzie spacerowac,czy sa dzieci i w jakim wieku itd)porownujac te informacje mozna juz sobie w oczach utworzyc obraz psa w domu w ktorym mialby najlepiej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']a moze tak po zgodzie odwiedcie Morie ,zobaczcie jak ma sie Spajk,czy dziewczyna radzi sobie z pieskiem ,czy psiak u niej dobrze czuje.czy piesek jest szczesliwy.ile pieskow przebywa w jednym domu.Prownajcie mieszkania Mori i tego nowego przyszlego DS(ktore pietro,gdzie mieszkanie sie znajduje czy w miescie czy poza ,ile godzin piesek ma byc sam w domu,czy sa dzieci ,czy ma gdzie spacerowac,czy sa dzieci i w jakim wieku itd)porownujac te informacje mozna juz sobie w oczach utworzyc obraz psa w domu w ktorym mialby najlepiej.[/QUOTE]HAhhah:) Dwa razy była wizyta zorganizowana...raz przez osobe niezwiązana w jakikolwiek sposob z dogomania...drugi raz z upowaznienia schroniska w Koninie....w obu przypadkach Moria nie wpuściła owych osob nawet za furtke, nie mowiac juz o sparwdzeniu warunkow domowych., traktując je delikatnie mowiac bardzo niegrzecznie...(widzialam filmik- nie chcialabys tam być na miejscu tych osob)...Ten pomysł juz był przerabiany niestety bez rezultatu:(

Link to comment
Share on other sites

gonia66-skoro daliscie psy miedzy innym spajka pod opieke Mori to oznacza dla mnie ze mieliscie zaufanie do tej osoby ,ze piesek jest w dobrych recach ,a poza tym jezeli przekazywaliscie psa to mysle ,ze sprawdziliscie warunki w jakich psiak ma mieszkac.
co do wizyt roznych przedstawicieli org.to wszystko zalezy jak to zalatwiali ,wiesz "ton robi muzyke"
zastanawiam sie ,dlaczego Moria nie chce oddac psiakaPHmmm Moze sie do niego bardzo przywiazala o vice-versa.Moze piesek swoim charakterem swoim wiekiem jest mocno zakorzeniony w tym domu.
Jezeli mialby tam dobrze to przeciez dla dobra psa nalezalby go zostawic i poprosic tylko o informacje o stanie zdrowia i spisac umowe adopcyjna z Moria.

gonia66-w niedziele otrzymalam psiaczka ,mieszkal w schronisku.u mnie w domu lezy na kanapce ,a mimo wszystko nie jadl2 dni ,jechalam do wet dostal wzmacniajacy zastrzyk ,witaminy,specjalne puszki i nic ,dopiero od wczoraj wieczorem zaczol jesc.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']gonia66-skoro daliscie psy miedzy innym spajka pod opieke Mori to oznacza dla mnie ze mieliscie zaufanie do tej osoby ,ze piesek jest w dobrych recach ,a poza tym jezeli przekazywaliscie psa to mysle ,ze sprawdziliscie warunki w jakich psiak ma mieszkac.[/QUOTE]
Martka jechała z Konina ze Spajkusiem do samego Elbląga, ale Moria zaproponowała wyjazd im "na spotkanie",nie zaprosiła ze sobą do hotelu.. w związku z czym warunki niestety nie mogły być sprawdzone osobiście...ale fakt...ufalismy Morii..wtedy jeszcze tak..i dlugo, dlugo potem....Chcieliśmy więc sparwdzic, czy się nie pomylilismy...niestety dwukrotnie się nie udało...a Spajkus okazał sie chory, o czym Moria w ogole nas wczesniej nie informowala(jedynie sygnalizowala koniecznosc czyszczenia ząbków, czemu wet absolutnie sie sprzeciwil)....:(
Nie będę juz wiecej streszczała wątku xxx52....przepraszam..ale to sie mija z celem...Spajkus zanika w tej paplaninie i nieustannym powtarzaniu tych samych postów:( Jakbyś coś jeszcze chciala wiedzieć- pisz na PW...chętnie odpowiem...tu juz wszystko zostało powiedziane...

Link to comment
Share on other sites

Wiecie co?
Żółć mi się ulewa ja to czytam.
Stary pies, który ma prawo do spokojnego kącika w DS, nagle staje się kartą przetargową miedzy zwaśnionymi stronami.Moria jest oburzona, że ktoś próbuj sprawdzić warunki jakie ma Spajki u niej, darczyńcy oburzeni, bo Moria zagrała im kolejny raz na nosie i ciągnie kasę.
Możecie jeszcze setki postów pisać, a ten pies ma to w d....
Kto w takiej sytuacji jest odpowiedzialny za psa?
Chyba schronisko?
Jeżeli tak, to niech schronisko decyduje, co dalej z psem a nie dogo. Dogo powinno wspierać, a o losach psa niech decydują osoby odpowiedzialne za niego.
Ile było postów dotyczących umowy?
Napiszę Wam szczerze, że dla mnie to paranoja. Ile razy umowę w schronisku podpisywał kierowca, który odbiera psa? Tylko laik oderwany od rzeczywistości, może stwierdzić, że trzeba to zmienić. Tyko jak?
Dopóki dobro psa, nie będzie ważniejsze od Waszych kłótni, ten stan będzie trwać.
Możecie iść do sądu, możecie wstrzymać pomoc finansową dla Spajkiego lub nie.
On ma to w szanownym poważaniu!!!!
Dla niego liczy się dzień dzisiejszy i ewentualne lepsze jutro, bo to każdy pies docenia. Kanapa i poducha na starość, to marzenie każdego staruszka, więc jak ma mieć lepiej, to dlaczego nie? Tylko dlatego, że się do Morii przyzwyczaił?
Jak pominiecie kasę, wzajemnie animozje, co zostaje?
Może jednak Spajki?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='irenaka']Wiecie co?
Żółć mi się ulewa ja to czytam.
Stary pies, który ma prawo do spokojnego kącika w DS, nagle staje się kartą przetargową miedzy zwaśnionymi stronami.Moria jest oburzona, że ktoś próbuj sprawdzić warunki jakie ma Spajki u niej, darczyńcy oburzeni, bo Moria zagrała im kolejny raz na nosie i ciągnie kasę.
Możecie jeszcze setki postów pisać, a ten pies ma to w d....
Kto w takiej sytuacji jest odpowiedzialny za psa?
Chyba schronisko?
Jeżeli tak, to niech schronisko decyduje, co dalej z psem a nie dogo. Dogo powinno wspierać, a o losach psa niech decydują osoby odpowiedzialne za niego.
Ile było postów dotyczących umowy?
Napiszę Wam szczerze, że dla mnie to paranoja. Ile razy umowę w schronisku podpisywał kierowca, który odbiera psa? Tylko laik oderwany od rzeczywistości, może stwierdzić, że trzeba to zmienić. Tyko jak?
Dopóki dobro psa, nie będzie ważniejsze od Waszych kłótni, ten stan będzie trwać.
Możecie iść do sądu, możecie wstrzymać pomoc finansową dla Spajkiego lub nie.
On ma to w szanownym poważaniu!!!!
Dla niego liczy się dzień dzisiejszy i ewentualne lepsze jutro, bo to każdy pies docenia. Kanapa i poducha na starość, to marzenie każdego staruszka, więc jak ma mieć lepiej, to dlaczego nie? Tylko dlatego, że się do Morii przyzwyczaił?
Jak pominiecie kasę, wzajemnie animozje, co zostaje?
Może jednak Spajki?[/QUOTE]Dzięki irenaka za ten post....wreszcie wracamy do Spajka...(???)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gonia66']JA mam ciągle nadzieję..i ciągle wierzę, ze sie uda chłopakowi byc naprawdę szczęsliwym na stare lata...[/QUOTE]

Wierzysz w to co piszesz?
Pies tu nie jest ważny Goniu. Może mieć lepiej, ale po co?
Jeden darczyńca jest za hotelem, drugi za DS, jeszcze inny czepia się, bo ktoś wypowiedział się za wszystkich.
A Spajki zaznał lepszego, bo go ktoś wyciągnął ze schroniska i ma wrażenie, że Pana Boga złapał za nogi.
Może mieć lepiej? Pewnie, że może, tylko ludzie się kłócą a Spajki nie wie, co traci.
Ciekawa jestem, co Spajki by powiedział, gdyby mógł przemówić ludzkim głosem!!!:shake:

Link to comment
Share on other sites

Guest Elżbieta481

Powiedziałby pewnie,,O tej porze trzeba iść spać!Sio ciotki!Ew.by zaśpiewał,,Pora dzieci czas najwyższy do łóżeczka-czeka na Was mięciusieńka poduszeczka!Szybko myć się i rozbierać-do łóżeczka się wybierać..,,
-------------------
Sorry-ale ja mam poważną propozycję-niech działa schronisko w Koninie,a my spać!
Dobranoc Państwu.
E/W

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...