Jump to content
Dogomania

Moria nie chce oddać psa! Pomocy! Co robic???


martka1982

Recommended Posts

  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='ihabe']ta sytuacja mnie osobiście przerasta;-((((( Ja juz nie wiem co jest białe a co czarne;-([/QUOTE]

Najogolniej chodzi o to, ze albo bierzemy zwierzaka na ds i zapewniamy wszystko swojej wlasnosci, albo na dt platny/hotelik platny i wtedy o losie zwierzecia decyduja opiekunowie, ktorzy oplacaja jego utrzymanie.
Wioleta Orzel, czyli Moria, pobierala przez ponad rok oplaty za hotelowanie Spajka, czyli powinna go wydac opiekunom gdy znalezli dla niego ds. Odmowila, twierdzac ze jest jej wlasnoscia.
Ergo - wyludzila roczne fundusze na jego hotelowanie od skladajacych sie na te oplaty niezamoznych dogomaniakow. Opiekunki psa maja prawo czuc sie oszukane przez osobe, ktorej ufaly.

Nie jest to pierwszy przypadek nieuczciwosci na dogo, znamy i pamietamy nieslawna Agnieszke z Gliwic, AlineS i niestety kilka innych osob, ktore przy pomocy dogomanii rozwinelo swoj osobisty byznes, maszyne do robienia pieniedzy w czasach kryzysu.

Podobnie jak w przypadku nieslawnej i zbanowanej AlinyS oraz weta z Obornikow Slaskich, znajduja sie na dogo ich obroncy - niepotrzebnie, poniewaz sprawa JEST jasna i JEST bialo-czarna. Postapili nieuczciwie, naduzyli zaufania dogomaniakow i robili pieniadze kosztem bezdomnych psow, co jest niewybaczalne.

Nie interesuja mnie inne, czasami omawiane aspekty dzialalnosci tych osob i nie wdaje sie w zadna dyskusje. Nie interesuje mnie, ze kiedys przygarnely jakies zwierze, ze zoperowali gratis albo ze tak ogolnie to kochaja zwierzeta. Fakty sa faktami, pieniadze - pieniedzmi, wyludzenie - wyludzeniem, oszustwo - oszustwem i bezczelnosc - bezczelnoscia.

Votum nieufnosci. Wilczy bilet i wpis na Czarne Kwiaty Dogo. Do widzenia. Odbieramy dogomaniackie psy i nigdy wiecej zadnych kontaktow z dogomaniakami.
A czy bezposrednio poszkodowani opiekunowie zechca nadac sprawie bieg sadowy, to juz ich osobista decyzja.

Link to comment
Share on other sites

Guest Elżbieta481

[quote name='ihabe']ta sytuacja mnie osobiście przerasta;-((((( Ja juz nie wiem co jest białe a co czarne;-([/QUOTE]
------------------------------
I to jest sedno tego wątku.
E/W

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sybel']Nie wiem, czy ma to sens, ale może podliczcie, ile dokładnie w ciągu roku zostało wpłacone na konto Spajkiego (wychodzi mi, że przy 300 zł x 12 miesięcy to 3600 zł plus wet).[/QUOTE]
300 zł razy13 ...15 wrzesien-15 październik- placony dwa razy-2009 i 2010)czyli razem 3900 zł plus szczepienia plus oplaty za ogloszenia wyróznione(to trzebaby poprosić martke o podsumowanie wydatkow, jakie poniosla na allegro)...(wyrzucenie pieniedzy w błoto całkowicie i bezsensownie- kiedy innym psom mozna bylo te ogloszenia zrobic i pewnie juz mialyby domki)plus oplata za przejazd osoby kontrolujacej hotelik ktorej Moria nie wpuścila na teren...myślę, ze ok 4200 zł się uzbiera...:(:(...
Tylko, ze my nie chcemy pieniedzy,,,chcemy Spajkusia...nic wiecej...jesli jednak nie dostaniemy go spowrotem...takie beda koszta do zwrotu...:(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mala_czarna']Gonia, zapytam raz jeszcze, bo być może moje pytanie Ci umknęło ;)
Dlaczego nie zgłosicie tego na czarne kwiatki?[/QUOTE]
Nie..nie umknęlo...poki co, czekamy..bo nie uwazam sprawy za zamkniętą...mam ciągle nadzieję, ze Moria pojdzie po rozum do głowy i odda nam Spajka..ten pies jest stary i chory...potrzebuje opieki, jakiej nie mial u Morii, ktora nawet nie zauwazyla tak ciezkiej choroby psa...Teraz juz i tak pól dogomanii, jak napisala jedna z cioteczek, wie juz o wszystkim i mam nadzieje, ze żadnego psa tam juz nie odda...zreszta Moria zarzekala się, ze nigdy zadnego psa wiecej z dogomanii nie weźmie...na spełnienie tej obietnicy tez licze..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='majku33krakow']A moze by mozna było wykupic spajkiego od morii[/QUOTE]

Kiedyś jak stałem w schronisku z psem podeszło do mnie dwóch mężczyzn.
Zapytali mnie: " Ile kosztuje ten pies? "
Odpowiedziałem: " Nic nie kosztuje bo nie jest na sprzedaż. Jest do adopcji. Nie kupuje się psów, je się adoptuje "
Odeszli.

Życie nie ma ceny.

[quote name='Natussiaa']Spajkuś zeszedł na drugi plan,ciągle są tu kłótnie..tylko żeby nie było powtórki Kajetanka i żeby nagle nie odszedł.. Taki kochany z niego pies..najmniej winny całej sytuacji a najbardziej cierpi..
[/QUOTE]

Ty założyłaś wątek. Nie mogłaś go jednak prowadzić.

[quote name='sonikowa']No to ja już nie wiem, i szczerze mowiąc, nie czuję się w tej całej sytuacji najlepiej...
Mam tylko nadzieje, ze jakieś porozumienie jest możliwe.[/QUOTE]

Porozumienie jest zawsze możliwe.

[quote name='viola005']Najogolniej chodzi o to, ze albo bierzemy zwierzaka na ds i zapewniamy wszystko swojej wlasnosci, albo na dt platny/hotelik platny i wtedy o losie zwierzecia decyduja opiekunowie, ktorzy oplacaja jego utrzymanie.
Wioleta Orzel, czyli Moria, pobierala przez ponad rok oplaty za hotelowanie Spajka, czyli powinna go wydac opiekunom gdy znalezli dla niego ds. Odmowila, twierdzac ze jest jej wlasnoscia.
Ergo - wyludzila roczne fundusze na jego hotelowanie od skladajacych sie na te oplaty niezamoznych dogomaniakow. Opiekunki psa maja prawo czuc sie oszukane przez osobe, ktorej ufaly.

Nie jest to pierwszy przypadek nieuczciwosci na dogo, znamy i pamietamy nieslawna Agnieszke z Gliwic, AlineS i niestety kilka innych osob, ktore przy pomocy dogomanii rozwinelo swoj osobisty byznes, maszyne do robienia pieniedzy w czasach kryzysu.

Podobnie jak w przypadku nieslawnej i zbanowanej AlinyS oraz weta z Obornikow Slaskich, znajduja sie na dogo ich obroncy - niepotrzebnie, poniewaz sprawa JEST jasna i JEST bialo-czarna. Postapili nieuczciwie, naduzyli zaufania dogomaniakow i robili pieniadze kosztem bezdomnych psow, co jest niewybaczalne.

Nie interesuja mnie inne, czasami omawiane aspekty dzialalnosci tych osob i nie wdaje sie w zadna dyskusje. Nie interesuje mnie, ze kiedys przygarnely jakies zwierze, ze zoperowali gratis albo ze tak ogolnie to kochaja zwierzeta. Fakty sa faktami, pieniadze - pieniedzmi, wyludzenie - wyludzeniem, oszustwo - oszustwem i bezczelnosc - bezczelnoscia.

Votum nieufnosci. Wilczy bilet i wpis na Czarne Kwiaty Dogo. Do widzenia. Odbieramy dogomaniackie psy i nigdy wiecej zadnych kontaktow z dogomaniakami.
A czy bezposrednio poszkodowani opiekunowie zechca nadac sprawie bieg sadowy, to juz ich osobista decyzja.[/QUOTE]

Tylko trzeba zadać pytanie kto jest prawnym opiekunem?

[quote name='gonia66']300 zł razy13 ...15 wrzesien-15 październik- placony dwa razy-2009 i 2010)czyli razem 3900 zł plus szczepienia plus oplaty za ogloszenia wyróznione(to trzebaby poprosić martke o podsumowanie wydatkow, jakie poniosla na allegro)...(wyrzucenie pieniedzy w błoto całkowicie i bezsensownie- kiedy innym psom mozna bylo te ogloszenia zrobic i pewnie juz mialyby domki)plus oplata za przejazd osoby kontrolujacej hotelik ktorej Moria nie wpuścila na teren...myślę, ze ok 4200 zł się uzbiera...[IMG]http://www.dogomania.../images/smilies/icon_frown.gif[/IMG][IMG]http://www.dogomania.../images/smilies/icon_frown.gif[/IMG]...
Tylko, ze my nie chcemy pieniedzy,,,chcemy Spajkusia...nic wiecej...jesli jednak nie dostaniemy go spowrotem...takie beda koszta do zwrotu...[IMG]http://www.dogomania.../images/smilies/icon_frown.gif[/IMG][/QUOTE]

gonia66 skoro w ten sposób się wypowiadasz w imieniu darczyńców to napisz ile Ty wpłaciłaś Twoich prywatnych pieniędzy i ile powinno zostać Tobie oddane.

[quote name='E-S']Cajus, dzięki za konkretną odpowiedź, wreszcie coś z tego całego młynu pojęłam. Sory, ale po przewaleniu ponad 100 stron wszystko mi się dokumentnie wykićkało i nie byłam w stanie dojść przyczyn różnicy zdań pozostawiajacej de facto Spajkiego na marginesie.

Mam pytanie - i co teraz ?

Dziewczyny, Cajus ?

Pies zostaje u Morii bo ona jest prawnym właścicielem.

Darowizny będa kontynuowane ?

W ogóle bedzie ktoś się interesować stąd tutaj - psem, który jak się okazuje - ma DS ? Chyba że to pic na wodę fotomontaż w celu uniemożliwienia podejrzewanej fikcyjnej adopcji i przeniesienia Spajkiego do innego hotelu i pies DS-u tak naprawdę nie ma ...

Aż mi się chce zawołać "Bugi, choć rozwiązać ten supełek" ! :D Obłęd jakiś.
Biedna psina tylko, znowu stała się ofiarą ludzkiej gmatwaniny umysłowej i ludzkich interesów.[/QUOTE]

Odpowiadam Tobie E-S.

Ja będę.

Dla psa umowa nic nie znaczy. Spajkuś jest psem, który szuka domu. Zrobię Mu ogłoszenia, będę kogoś prosił o tekst i allegro.

"Moje deklaracje są przypisane do psów." Ten kto mnie zna na pewno zrozumiał to co napisałem. Nigdy nie wycofam deklaracji jaką obiecałem jakiemukolwiek psu. Moje deklaracje kończą się jak pies znajduje prawdziwy dom stały. Są jednak wyjątki. Pierwszy to FS. Moja deklaracja przechodzi z psa na psa. Jak pies znajdzie dom, automatycznie przechodzi na następnego psa z Olkusza. I drugi to pies wracający z nieudanej adopcji. Moje deklaracja jest też przywracana automatycznie w tej samej wysokości jaka była. Tak jak w przypadku Kręcioła.

Link to comment
Share on other sites

A jak moria staje na drodze do ds i szczęścia umieszczonego u niej psa, naciąga i okłamuje utrzymujących u niej psa deklarowiczów, to co wtedy cajus JB? Co wtedy? .....Jest okey, jak przesyła się kasę, ale jak się znalazło ds, to moria przywłaszcza psa/ na niby, pozornie/ i Ty uważasz, ze to jest w porządku?????

Link to comment
Share on other sites

AgaiTheta, jak zauważyłaś, że u morii dużo psów radośnie latało, to dlaczego jej własny/ NASZ?/ Fart, który miał być domowy, siedział w boksie????
I jak to w ogóle jest,że osoby utrzymujące psa nie mogą go odwiedzić, zobaczyć jak się miewa w legalnie prowadzonym hotelu? Płacą a zobaczyć go nie mogą???? Jak w dt czy hotelikach dzieją się nieprawidłowości, to można zrobić wielkie halo!ale u morii nie....?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zachary']A jak moria staje na drodze do ds i szczęścia umieszczonego u niej psa, naciąga i okłamuje utrzymujących u niej psa deklarowiczów, to co wtedy cajus JB? Co wtedy? .....Jest okey, jak przesyła się kasę, ale jak się znalazło ds, to moria przywłaszcza psa/ na niby, pozornie/ i Ty uważasz, ze to jest w porządku?????[/QUOTE]

Nic mi nie wiadomo aby DS dzwoniło do Moria w sprawie adopcji. Jak ja jestem prawnym opiekunem psa to DS zgłasza się do mnie lub jest do mnie kierowany. Przeprowadzam wizytę lub osoba, której ufam. Jeśli jest ok, DS osobiście się u mnie stawia i podpisuje dokumenty. To ja boirę odpowiedzialność za adopcję i ja ponoszę za nią wszelkie konsekwencje. Tylko ja odpowiadam. A ponieważ psy wychodzą ze schronu na mnie jako DS. Ja decyduję. Nikt inny. Tak jest zawsze kiedy umowa adopcyjna ze schroniskiem jest umową na DS.

Czy taka procedura się odbyła?

Edit

Moja odpowiedź jest odpowiedzą na pozostałe pytania.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zachary']AgaiTheta, jak zauważyłaś, że u morii dużo psów radośnie latało, to dlaczego jej własny/ NASZ?/ Fart, który miał być domowy, siedział w boksie????
I jak to w ogóle jest,że osoby utrzymujące psa nie mogą go odwiedzić, zobaczyć jak się miewa w legalnie prowadzonym hotelu? Płacą a zobaczyć go nie mogą???? Jak w dt czy hotelikach dzieją się nieprawidłowości, to można zrobić wielkie halo!ale u morii nie....?[/QUOTE]

Do jakiego hoteliku miał być przeniesiony Fart?

Link to comment
Share on other sites

Cajus JB, rób allegro i ogłoszenia dla Spajkusia, byle szybko, bo może nie doczekać....Ciekawe, czy moria Ci wyda psa, jak znajdziesz mu ds?......
Dom stały dla psa, który ma właściciela????? Właściciel nieodpowiedni, czy co??? O czym Ty piszesz człowieku? ....

Link to comment
Share on other sites

Miałam już nie pisać ale nie zdzierżyłam
TO JEST CHORE LUDZIE , PO PROSTU CHORE
pisałam że jest przyzwolenie na dogo na biznes dogo taki jak u Aliny , u Mori , oborniki ?!
No widać przeciez że jest
dlatego sie to kręci a kręci

a do cajusa mam tylko jedno --- bo mącisz W TEMACIE jak diabeł ogonem
DLA PSA BARDZO WAŻNA JEST UMOWA !!
TO JEGO BYĆ ALBO NIE BYĆ ...
resztę sobie dopowiedz

wiola masz całkowitą rację
[QUOTE]

[IMG]http://www.dogomania.pl/threads/136015-Moria-nie-chce-wydać-psa-do-ds!-Pomocy!-Co-robic/images/misc/quote_icon.png[/IMG] Napisał [B]viola005[/B] [URL="http://www.dogomania.pl/threads/136015-Moria-nie-chce-wydać-psa-do-ds!-Pomocy!-Co-robic/showthread.php?p=15493081#post15493081"][IMG]http://www.dogomania.pl/threads/136015-Moria-nie-chce-wydać-psa-do-ds!-Pomocy!-Co-robic/images/buttons/viewpost-right.png[/IMG][/URL]
Najogolniej chodzi o to, ze albo bierzemy zwierzaka na ds i zapewniamy wszystko swojej wlasnosci, albo na dt platny/hotelik platny i wtedy o losie zwierzecia decyduja opiekunowie, ktorzy oplacaja jego utrzymanie.
Wioleta Orzel, czyli Moria, pobierala przez ponad rok oplaty za hotelowanie Spajka, czyli powinna go wydac opiekunom gdy znalezli dla niego ds. Odmowila, twierdzac ze jest jej wlasnoscia.
Ergo - wyludzila roczne fundusze na jego hotelowanie od skladajacych sie na te oplaty niezamoznych dogomaniakow. Opiekunki psa maja prawo czuc sie oszukane przez osobe, ktorej ufaly.

[B]Nie jest to pierwszy przypadek nieuczciwosci na dogo, znamy i pamietamy nieslawna Agnieszke z Gliwic, AlineS i niestety kilka innych osob, ktore przy pomocy dogomanii rozwinelo swoj osobisty byznes, maszyne do robienia pieniedzy w czasach kryzysu.[/B]

[B]Podobnie jak w przypadku nieslawnej i zbanowanej AlinyS oraz weta z Obornikow Slaskich, znajduja sie na dogo ich obroncy - niepotrzebnie, poniewaz sprawa JEST jasna i JEST bialo-czarna. Postapili nieuczciwie, naduzyli zaufania dogomaniakow i robili pieniadze kosztem bezdomnych psow, co jest niewybaczalne.[/B]

[B]Nie interesuja mnie inne, czasami omawiane aspekty dzialalnosci tych osob i nie wdaje sie w zadna dyskusje. Nie interesuje mnie, ze kiedys przygarnely jakies zwierze, ze zoperowali gratis albo ze tak ogolnie to kochaja zwierzeta. Fakty sa faktami, pieniadze - pieniedzmi, wyludzenie - wyludzeniem, oszustwo - oszustwem i bezczelnosc - bezczelnoscia.[/B]

Votum nieufnosci. Wilczy bilet i wpis na Czarne Kwiaty Dogo. Do widzenia. Odbieramy dogomaniackie psy i nigdy wiecej zadnych kontaktow z dogomaniakami.
A czy bezposrednio poszkodowani opiekunowie zechca nadac sprawie bieg sadowy, to juz ich osobista decyzja.[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

Przypomnę...Spajkuś jest chorym psem, ktory nie otrzymal pomocy w odpowiednim czasie...Moria zauwazyla jego "chore zęby", koniecznie do czyszczenia,(ktore wg weterynarza absolutnie nie nadaja się do tego zabiegu!!), na ktore zarzadała 100 zł na początek... ale nie zauwazyła, ze go bolą nózki,(z pewnościa od dłuzszego czasu) przez co musial dostać steryd...do ktorego Moria nie wpuscila przedstawiciela schroniska, ktory chcial go obejrzeć...
Fart, ktorego Moria bardzo pokochala i dlatego nie oddala go do adopcji,adoptując sama... obiecując bezwzględnie warunki domowe- stał się jednak dośc predko dla Morii kula u nogi, dlatego zalila sie, ze musi go karmic, nikt jej nie pomaga i najchętniej by mu dom znalazla (juz go pzrestala kochac..??a on przeciez jeszcze bardziej przez ten czas się do niej przywiązal..a mimo tego Ona koniecznie chciala mu znaleźć dom) i dlatego tez, zamiast w obiecanym domku-trzymala go w kojcu...
Alfik...gałganek nasz kochany...zaczepiak charakterny...ganiał kury...dlatego został zamknięty pewnego razu (nie wiemy na jak dlugo i do kiedy)w małej klatce,(staly trzy- jedna, na drugiej) w ktorej sie motał, szarpal i bardzo chcial uwolnić...został wyciągnięty..owszem...do zdjęcia..ale po sesji....spowrotem do klatki...ale za to podobno spacery mial w GRATISIE....
To pokrotce 3 życia..bezcenne...3 krotkie historie...3 istnienia...uratowane ze schronisk...swojego czasu wielka radośc..jakże jednak złudna i naiwna...pewnie w czasie tego calego pobytu, wspomniane psiaki mialy tez i fajne chwile...pewnie byly i wesole...ale jak dla mnie to, co się stało...wystarczy...nie mam juz złudzeń..
Dlatego głęboko wierzę, ze Spajkuś, którego Moria uczyniła sobie DOWODEM W SPRAWIE, wyjedzie jak najszybciej z tego miejsca...trafi do domku, gdzie bedzie leczony, otoczony troskliwa opieką i kochany...na zawsze...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...