Jump to content
Dogomania

Moria nie chce oddać psa! Pomocy! Co robic???


martka1982

Recommended Posts

[quote name='Cajus JB']Wiem jak trudno odpowiadać na moje pytania. Rozumiem Ciebie. Ja też uciekam do swoich obowiązków.[/QUOTE]Przecież odpowiedzialam wyczerpująco...dziecko z przedszkola by zrozumialo...Na Twoje pytania wcale nie trudno odpowiadać..=powiem wiecej dziecinnie łatwo..a mnie szkoda po prostu czasu na zabawę w dziecinadę...
Miłego wieczora...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='malibo57']Cajusie, masz wiele zalet, ale największą jest skromność;-)[/QUOTE]

Wiesz Małgosiu, że moje pytania są logiczne. Zadajesz takie same. Nie bawisz się w elaboraty. Krótko i na temat. Żałuję, że na tym wątku nie jesteśmy zgodni w pewnych sprawach.

[quote name='gonia66']Przecież odpowiedzialam wyczerpująco...dziecko z przedszkola by zrozumialo...Na Twoje pytania wcale nie trudno odpowiadać..=powiem wiecej dziecinnie łatwo..a mnie szkoda po prostu czasu na zabawę w dziecinadę...
Miłego wieczora...[/QUOTE]

Tobie również.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gonia66']Akurat gonia, martka i malibo57 nie byly darczyncami Spajkusia...wiec nie...ale oprocz Ciebie, było jeszcze wielu innych darczyńcow Spajkusia nabitych w butelke[/QUOTE]

Ja kompletnie nie wiem o co chodzi?;-( Wpłacam swoje pieniążki na Spajkusia , powinnam dalej czy nie? Co się dzieje?
Kurcze Goniu co się dzieje?;-(((

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ihabe']Ja kompletnie nie wiem o co chodzi?;-( Wpłacam swoje pieniążki na Spajkusia , powinnam dalej czy nie? Co się dzieje?
Kurcze Goniu co się dzieje?;-((([/QUOTE]

Jeśli chcesz wpłacać darowizny dla osoby, która dała pieskowi DS, to jak najbardziej możesz to robić - tylko radzę już bezpośrednio na konto Morii, która nie chce wydać pieska twierdząc, że stanowi jej własność.

Gonia nie powinna dłużej uczestniczyć swoim kontem w tych "jałmużnach" jak to Moria określiła.

Link to comment
Share on other sites

Moria, powiedz mi co z Kładką? Czy ona też stanowi Twoją własność? Dalej mamy płacić jałmużnę?
Sorry, ze piszę to tu, na wątku Spajkiego, ale tutaj na pewno zaglądasz, kiedy byłaś u Kładzi? Nie musisz odpisywać tu, jest PW, jest mail i jest telefon. Proszę o jakikolwiek kontakt.

Link to comment
Share on other sites

Niestety nie ma tu ludzi ze schroniska,żeby mogli Wam opowiedzieć jak to naprawdę było,więc cajus standardowo popuszcza wodze fantazji hehe
zamęczał ludzi ze schronu telefonami, i prezeskę i kierowniczkę a tuż po przedstawieniu się przechodził do najistotniejszego w jego mniemaniu faktu: że płaci 150zł na Spajka! o boziu....
bałeś się,że nawet cię nie wysłuchają gdybyś to pominął ? niepotrzebnie, to są osoby kulturalne:)
każdy kto z tobą choć raz rozmawiał ma już zdanie wyrobione......

a skoro już się tak dopytujesz czy byłam darczyńcą to ci napiszę,że w pewien sposób byłam, bo wystawiałam Spajkiemu allegro od przeszło roku i czasem również wyróżniałam za swoje, a czasem za pieniądze innych. taka była moja osobista jałmużna. trochę ci to popsuło plany co??? :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='irenaka']A ja się strasznie dziwię tej dyskusji z Cajusem.
Przecież piesek jest najważniejszy, więc chyba powinniśmy się cieszyć, że ma DS u Morii i z optymizmem patrzeć w przyszłość:evil_lol:.[/QUOTE]

A ja się dziwię irenaka, że najpierw piszesz, gdzie jest klakier Moria bez klasy i kasy, a jak się odezwie to masz pretensje.

Chyba malibo57 doceniła jakość moich wypowiedzi. 150 zł co miesiąc to też nie mało.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='martka1982']Niestety nie ma tu ludzi ze schroniska,żeby mogli Wam opowiedzieć jak to naprawdę było,więc cajus standardowo popuszcza wodze fantazji hehe
zamęczał ludzi ze schronu telefonami, i prezeskę i kierowniczkę a tuż po przedstawieniu się przechodził do najistotniejszego w jego mniemaniu faktu: że płaci 150zł na Spajka! o boziu....
bałeś się,że nawet cię nie wysłuchają gdybyś to pominął ? niepotrzebnie, to są osoby kulturalne:)
każdy kto z tobą choć raz rozmawiał ma już zdanie wyrobione......

a skoro już się tak dopytujesz czy byłam darczyńcą to ci napiszę,że w pewien sposób byłam, bo wystawiałam Spajkiemu allegro od przeszło roku i czasem również wyróżniałam za swoje, a czasem za pieniądze innych. taka była moja osobista jałmużna. trochę ci to popsuło plany co??? :)[/QUOTE]

Jak tylko będę miał bilingi rozmów wstawię. Zobaczymy ile razy dzwoniłem do pracowników schroniska. Pamiętaj, że rozmowy telefoniczne są nagrywane.

Link to comment
Share on other sites

nie omieszkaj również zaznaczyć jak długo im nawijałeś makaron na uszy:))
to tak przy okazji może wstawić również telefony, które wykonałeś do innych dogomaniaków? nie wiem czy w jednym poście będziesz miał dość miejsca:)))
a jesteś pewien,że podczas swoich rozmów z różnymi ludźmi zawsze pamiętałeś o tym,że są nagrywane? kto mieczem wojuje od miecza ginie.

ooo a tak przy okazji... Twoje 150zł nadal wędruje do Morii czy jednak nie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cajus JB']A ja się dziwię irenaka, że najpierw piszesz, gdzie jest klakier Moria bez klasy i kasy, a jak się odezwie to masz pretensje.

Chyba malibo57 doceniła jakość moich wypowiedzi. [B]150 zł co miesiąc to też nie mało.[/QUOTE][/B]
OT...i sedno sparwy...150 zł!!!no tak...to sporo, nawet bardzo...wprawdzie nigdy na 100% nie moglismy byc ich pewni po tym co bylo u innych psiaków i po PW jakie otrzymywalam od pewnej bardzo znanej Ci osoby, ktora ostrzegala mnie przed Tobą..ale jednak poki co, bylo co miesiac...ta kwota non stop się popisujesz...chlopie..spasuj, bo juz naparwde przesadzasz...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cajus JB']A ja się dziwię irenaka, że [B]najpierw piszesz, gdzie jest klakier Moria bez klasy i kasy[/B], a jak się odezwie to masz pretensje.

Chyba malibo57 doceniła jakość moich wypowiedzi. 150 zł co miesiąc to też nie mało.[/QUOTE]

A wiesz Cajus, że mam sklerozę? Cytat poproszę.
Całe szczęście, że chociaż Malibo docenia jakość Twoich wypowiedzi, bo ja niestety nie. Zawsze oceniam fakty, a faktem jest, że Moria darczyńców oszukała.
Jak któryś z darczyńców, chce dalej płacić, to jego prawo. Zawsze jednak trzeba oczekiwać jasnych i precyzyjnych wypowiedzi, aby żaden ludź;) nie był wprowadzany w błąd. I w przeciwieństwie do wielu ludzi na dogo uważam, że ludzie są ważni tak samo jak pies. Lekceważenie ich, wprowadzenie w błąd jest sk.........:angryy:

Link to comment
Share on other sites

[IMG]http://img651.imageshack.us/img651/2899/opinia.jpg[/IMG]
Moja droga przyjaciółka:) i ja, wiemy co to lekarz. Jest tylko jeden taki w Elblągu, który używa takiego słownictwa (ku rozpaczy nic nie rozumiejącej pańci). Inne szczegóły także wskazują na niego. Dziewczyny przesyłam Wam na pw jego dane.. Wolałabym, żeby nie dzwonił tam każdy, bo "charly napisała, że to był własnie pan". Wolę uniknąc takiej sytuacji. Lubię tego lekarza troszkę za bardzo....;)

Link to comment
Share on other sites

Bardzo ładne słownictwo:) ( Ekstra dla maluczkich;-))
W wolnym tłumaczeniu, enukleacja - usuniecie gałki ocznej z zachowaniem mięśni zewnętrznych i spojówki. Zespół górnego neuronu motorycznego, to niedowład spastyczny. Tu mnóstwo pytań, bo stwierdzenie lakoniczne. Czy Spajki ma niedowład, czy porażenie? Jaka to postać? Jakie ma objawy ( objaw Babińskiego? Rossolimo? Klonusy ( rzepkotrząs, stopotrząs)?
A główne, jak to się odbija na sprawności motorycznej psa? Czy on w ogóle chodzi?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cajus JB']Widzę, że gramy w szachy. Twój ruch, mój ruch. Dobrze.

Szachownica – wątek

Czarny król ( nie ma )
Czarna królowa ( Moria ) dom Spajkusia
Czarna wieża ( Cajus JB ) broni królowej

Biały król ( gonia66 ) chce decydować o wszystkim
Biała królowa ( ? )
Biały goniec ( martka1982 ) goniec króla

„Pionki” to darczyńcy i osoby czytające wątek

O co gramy? Spajkuś jest bezpieczny w domku u Moria. Więc nie o to?
W takim razie o ludzkie ambicje, chęć decydowania o wszystkim i postawienie na swoim.[/QUOTE]

Tu jest odpowiedź na Twoje pytanie, E-S.
Obecnie wygląda mi to na podwójny szach?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malibo57']Tu jest odpowiedź na Twoje pytanie, E-S.
Obecnie wygląda mi to na podwójny szach?[/QUOTE]

Ale ja nadal nie rozumiem.
Przed czym / kim Cajus broni Morii ?

Przecież tu chodzi o psa, nie o Morię ?

Chodzi też o pieniądze - bo wpłacający nie mieli pojęcia aż do tej pory - że pies ma stały dom u Morii - Cajus wiedział wcześniej i świadomie wpłacał po 150 zł "jałmużny" ? jak to Moria określa na ... no nie wiadomo na co, bo nie na hotelowanie przecież, na Morię z tego wychodzi, pies nie może być obdarowanym w świetle naszego prawa :D

A darowizna nie może być dokonana "pod warunkiem" (np. takim, że zostanie przeznaczona na psa) ani z zastrzeżeniem terminu (a terminy przez Morię zdaje się były zastrzegane i egzekwowane).

Więc nadal nie rozumiem o co chodzi.

Cajus, wzywam Cię do tablicy, weź Ty mi wytłumacz :D

Blondynką niby nie jestem, ale tak się czuję jak czytam Waszą wymianę zdań, bo odnoszę wrażenie, że wcale nie stoicie po 2 stronach barykady, tylko najnormalniej w świecie nie rozumiecie nawzajem o co jednemu a o co drugiemu chodzi.

Link to comment
Share on other sites

Bardziej, niż "rozgrywka szachowa" interesuje mnie stan zdrowia Spajka, w związku z pojawieniem się tej lakonicznej diagnozy. Niepokoi mnie.
Wymieniony zespół jest związany z postepującym zwyrodnieniem, z info od schroniska wynika, że u Spajka nie obserwowano dolegliwości ze strony układu motorycznego w czasie pobytu w schronisku. Przejrzałam cały watek - bark jakiegokolwiek info na temat tego typu dolegliwości u Spajka w czasie pobytu u Morii.
Uraz mechaniczny? Bieganie między końmi i samochodami? Ale to chyba nie ten zespół chorobowy...
Mam pytanie, na które odpowiedzi może udzielić tylko Moria lub lekarz, który badał Spajkiego: Czy Spajki porusza się sprawnie? Czy ma kłopoty z układem ruchu?

Link to comment
Share on other sites

cajusowi chodzi o zgnojenie pewnej dogomaniaczki z czym zresztą się nie kryje,choć oczywiście nie pisze tego na dogo.
to nie ma zwiazku z psem, pies jest dla niego "tylko" narzędziem, ktorym sie posluguje aby dopiac swego
i dlatego tak swietnie dogaduja sie z moria
juz po raz drugi Spajki jest wykorzystywany jako narzędzie....

brawo! :shake:

Link to comment
Share on other sites

Skoro Spajkuś jest już psem Morii to pewnie kobieta nie ma nawet takiego obowiązku informowania o stanie zdrowia psa. Ręce opadają jak się czyta takie wątki, jak Boga kocham. Czy nikt nie potrafi wpłynąć na właścicielkę hotelu i na całą zaistniałą sytuację?
Swoją drogą, ubawiłam się jak przeczytałam na stronie hotelu, że spacery są GRATIS!!

Link to comment
Share on other sites

w Jednym z postów Moria pisze ,ze przez jej hotelik przewinęłło się w ciągu 2 lat 200 SZTUK zwierząt ........ ciekawe określenie - zwłaszcza dla kochajacego zwierzęta , a też swoje psy określa na sztuki .............do poczytania wstecz :diabloti::-o.. ......takie niby drobnostki wiele świadzcą o stosunku do innych , nie tylko zwierząt , no i to wieczne błaganie o ZDJĘCIA i wiadomości o Spajkim - zastanawiajace - co najmniej .........to POWINNO DAC DO MYŚLENIA dawno ..........Bez ustalonych zasad i umów nie należy wikłać się w żasdne interesy i układy - ludzie potrafią doskonale się kamuflować - sama się nabrałam kilka razy :angryy:.....teraz jestem b. czujna . Dobrze ktoś napisał , zacytuję ; najwyższą formą zaufania jest kontrola !!!.......Dziwi mnie też fakt ,ze niektóre osoby , tak zażarcie bronia Morii i jej hoteliku np basia o607 ..........i Cajus....................

Link to comment
Share on other sites

[quote name='E-S']No to jakieś to bez sensu skoro pies się w tym wszystkim gubi.

I co, jest jakaś szansa, żeby dowiedzieć się co z jego stanem zdrowia ? Od Morii ? Od rozszyfrowanego weta ?[/QUOTE]
Cioteczki przeczytałam prawie cały wątek i nie mogę uwierzyć w to co się dzieje.Może naskoczycie na mnie bo fakt co mnie to może obchodzić.Nie za długo jestem na dogo ale nie mogę już patrzeć jak naskakujecie na siebie.W jedności siła a kłótnie tylko pogarszają sprawę,bo naprawdę po drodze gubi się ten który powinien być najważniejszy czyli psiak.Nie mogę zrozumieć oddajecie psa do hotelu a nawet nie wiecie jaką macie umowę z hotelem.Jak dla mnie to te wszystkie hoteliki może z początku miały na uwadze chęć pomocy psiakom,ale po drodze gdzieś to zanikło.A teraz liczą się dla nich tylko zyski,im więcej psiaków tym więcej kasy,bo każą sobie słono płacić za hotel.U p.Danusi w Szczecinku płaci się 200 zł za dużego psiaka a mają super opiekę ludzi i weta.Według mnie wszyscy popełniamy błędy ale kłótnie nie rozwiążą problemy zabrania psiaka do domu stałego.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='baster i lusi']Cioteczki przeczytałam prawie cały wątek i nie mogę uwierzyć w to co się dzieje.Może naskoczycie na mnie bo fakt co mnie to może obchodzić.Nie za długo jestem na dogo ale nie mogę już patrzeć jak naskakujecie na siebie.W jedności siła a kłótnie tylko pogarszają sprawę,bo naprawdę po drodze gubi się ten który powinien być najważniejszy czyli psiak.Nie mogę zrozumieć oddajecie psa do hotelu a nawet nie wiecie jaką macie umowę z hotelem.Jak dla mnie to te wszystkie hoteliki może z początku miały na uwadze chęć pomocy psiakom,ale po drodze gdzieś to zanikło.A teraz liczą się dla nich tylko zyski,im więcej psiaków tym więcej kasy,bo każą sobie słono płacić za hotel.U p.Danusi w Szczecinku płaci się 200 zł za dużego psiaka a mają super opiekę ludzi i weta.Według mnie wszyscy popełniamy błędy ale kłótnie nie rozwiążą problemy zabrania psiaka do domu stałego.[/QUOTE]CAlkowicie się z Toba zgadzam...na błedach sie uczymy..ale nie moga na tym cierpiec niewinne istoty, ktore przeciez nam ufaja..
POwiem tak..Spajkus pojechal do hoteliku ponad rok temu...wowczas na dogo funkcjonowalo kilka hotelikow...dobic sie do jakiegos "graniczylo z cudem"...poza tym , schroniska wowczas nie mialy nawet innych umow, jak umowy adopcyjne, bo takie instytucje, jak hoteliki, gdzie wyciagano psy ze schronisk, dopiero sie rodzily...Ja, kiedy pomagalam w umieszczeniu chocby Spajka, czy Alfa, kompletnie nie mialam pojecia o jakie w ogole umowy chodzi...dla mnie to byla tak drugorzędna sprawa, ze nawet sobie tym glowy nie zawracalam(niestety- teraz wiem, że to był bład i jaka bylam naiwna)....a juz o sprawdzaniu zapisow w umowie, to nawet mi sie nie śniło...NO i okazalo sie dzis, ze umowa jest bardzo wazna..dzis zreszta, kiedy hotelikow sie namnożyło "jak grzybow po deszczu", schroniska maja juz gotowe nowe umowy na hotelowanie i tylko psy ktore w miare niedawno byly umieszczane w hotelu maja takie umowy..Teraz juz wiem, że wiekszosc "starych" hotelowiczow ma umowy na adopcje i z czego to wynika..
Co do reszty o zyskach- to niestety...to jest najgorsze, dlatego wiem, ze po historii z AlinaS mialy powstac jakies "przepisy, regulaminy", do jakich beda musialy sie dostosowac hoteliki, zabierajac psy do siebie...a juz na pewno wiemy, ze umowy musimy sparwdzac na wylot i na pewno musi to byc umowa na hotelowanie...
SPajki powinien miec od wczoraj domek...ciepelko i swojego tylko czlowieka na wlasnośc..okazalo się, ze przez widzimisię hoteliku- zostalo mu to wszystko odebrane...dla korzysci materialnych..??Z zawziętości..??Z głupoty..??Tego nikt nie wie...ale wiemy jedno..CHCEMY ZABRAC SPAJKIEGO OD MORII....a ona uczynila sobie z zywej istoty SWOJA PRYWATNA WŁASNOŚĆ...i postanowila sie nią pobawić...:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...