Jump to content
Dogomania

Moria nie chce oddać psa! Pomocy! Co robic???


martka1982

Recommended Posts

[QUOTE=Ania+Milva i Ulver;15468334[B]]Powiem jedno- jesteście chore!!!!!!!!!!!!!!![/B]
Tak to jest łańcuch, na którym Spajkuś żyje bez budy dzien i noc-pewnie ma go uwiązanego na szyi zamiast obroży tylko sierść zasłania:diabloti:
Dobrałyscie się wszystkie pięknie- wyrok wydany na Morii, a żadna z Was nie postawiła tam nogi nawet-wstyd.
A i kto robił te foty- pamietajcie, aby Spajkiego z łańcucha odpinac i robic mu fotki na trawce przy kwiatkach- wtedy wszystko będzie ok;)

Jak to się wszystko suuuper składa,że ten dom tak się nagle znalazł- że bedziecie mogły postawić na swoim i jednak zabrac go od Mori.
Malibo -skoro masz tak blisko do tego Pana , to może zrobisz wizyte do niedzieli- szkoda marnowac transportu, a przy okazji dziewczyny, które znają Spajkiego osobiscie będą też mogły zobaczyć warunki jakie ten psiak będzie miał.[/QUOTE]

Zdjęcie z łańcuchem to już przegięcie. Czegoś takiego w życiu bym się nie spodziewała...

Cieszę się, że Spajki jedzie do domku. Swoją skromną dyszkę będę mogła przekazać innemu psiakowi.

A tak przy okazji, gdybym chciała adoptować psa, to przede wszystkim zadzwoniłabym do osoby, u której pies przebywa, bo to ona zna go najlepiej i najwięcej może o nim powiedzieć. W niedzielę przyjeżdżają do mojego tymczasika ludzie z Warszawy. Zadzwonili do mnie, umówiliśmy się. Przed podjęciem ostatecznej decyzji chcą psa poznać, zobaczyć, jak się zachowuje, dowiedzieć się czegoś o nim. Czuję się za niego odpowiedzialna i też chcę poznać ludzi, którym mam powierzyć kogoś, kto jest u mnie od miesiąca, kogo pokochałam, który mi zaufał. On myśli, że jest w swoim domku i jeśli już mam zrobić mu to świństwo i oddać go komuś innemu, muszę być pewna, że ten prawdziwy domek będzie lepszy od mojego. Taki, żeby góra po 3 dniach Piątek przestał tęsknić, a najlepiej, żeby o mnie zapomniał. I to jest dla mnie normalne. Gdzieś na wątku była informacja, że Pan osobiście odbierze Spajka. Rozmyślił się?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Czuję w kościach,że domek w Warszawie jest domkiem na wodzie, nie wodzie a raczej ściekach. Która z osób zaangażowanych w sprawę Spajkiego była u Morii, bo ja byłAm kilka razy.. Niezapowiedzianie , przy okazji. zawsze witały mnie biegające luzem, wesołe psy. Widzialam jedną budę ale tam mieszka gęś.
Do osób z zapędami detektywicznymi. Cięń na zdjęciu z betoniarką rzuca koło. Pozatym patrząc na odleglośc psa od betoniarki łańcuch był by naciągnięty.
Dobrze,ze szanowne dogo nie zna mojego adresu, ponieważ często gdy koszę trawnik przypinam moje psy gdzie się da bo wpadają mi pod koła kosiarki. Zrobiono by fotkę i już by bylo po mnie. szok...
Gdyby głupota miała skrzydła co poniektórzy szybowali by po przestworzach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AgaiTheta']Bardzo proszę o rzetelne informację czy Spajk czeka na transport?[/QUOTE]
Witam. Propozycja transportu padła z Waszej strony. Cokolwiek bliższego będę mogła powiedzieć po wizycie, dziś po południu.

[quote name='basia0607']Czuję w kościach,że domek w Warszawie jest domkiem na wodzie, nie wodzie a raczej ściekach.
Gdyby głupota miała skrzydła co poniektórzy szybowali by po przestworzach.[/QUOTE]
O ile mi wiadomo, Praga Południe jest prawie w 100% skanalizowana, więc nie spodziewam się szamba w jej centralnej części.
Udanych lotów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malibo57']Zajrzałam na koniec i trafiłam na malibu;-)[/QUOTE]

Cieszę się, że się podobało.

[quote name='gonia66']To trzeźwie Malibo pliiiissssssj, bo jutro(dzis) musisz być "na chodzie" coby wstydu nie przynieśc SPajkusiowi;):):)Cajusa trzeba słuchać!!!;):D[/QUOTE]

Nie trzeba mnie słuchać. Ja zawsze przedstawiam prawdę taką jaką znam. Lub jak mi przedstawiono.

[B]Przede wszystkim dobro zwierząt[/B]. Konsekwentnie i uparcie dążą do tego.

Czasami stykam się przez to z osobami obłudnymi, manipulującymi prawdą i innymi ludźmi. Ale nie przejmuję się tym. Robię swoje dalej.

Link to comment
Share on other sites

Spajkuś...ale się denerwuję...Gonia pewnie teraz na wizycie...czekam na jakieś wieści z ogromną niecierpliwoscia...kto wie..??Moze nawet jutro bedziesz grzal dooopeczkę a swoim domku...???Jesli tak, to będę mega happy:):)...Oby.....juz się nie moge doczekac...:):)

Link to comment
Share on other sites

Raport z wizyty:
Stara Praga, kiedyś ciesząca się złą sławą, dziś modna i zasiedlana przez „japiszonów” i artystów.
Kamienica z lat 60-tych ( wymaga remontu, moim zdaniem), z wewnętrznym dziedzińcem, mieszkanie za to dość przestronne i wygodne, bo jeszcze sprzed oszczędnościowych pomysłów w budownictwie, II piętro.
W pobliżu sklepik zoologiczny, sklepy spożywcze, 3 lecznice weterynaryjne.
Po lewej stronie, w niewielkiej odległości placyk do szybkiego „siusiu’, 50m. dalej skwereczek z trawniczkami i krzewami, potem w prawo do Kijowskiej, gdzie szerokich trawników w bród. W pobliżu Park Praski.
Pan, z wyglądu chłopak, w rzeczywistości lekko po trzydziestce, naukowiec, ale nie całkiem oderwany od rzeczywistości, pracuje przeważnie w domu – głównie pisze. Od czasu do czasu wykłada.
Zdecydowany adoptować Spajka, zdaje sobie sprawę z realiów opieki nad starszym psem.
Swego czasu adoptował staruszka z Palucha i zajmował się nim wraz z narzeczoną do końca jego dni. Stały i zaprzyjaźniony lekarz weterynarii. W razie przyjazdu Spajka, prośba o komplet dokumentacji medycznej ( książeczka, wyniki badań krwi i oględzin lekarskich).
Poprzedni pies był prowadzony przez SGGW.
Pan na wysokim poziomie rozwoju emocjonalnego i moralnego – tak go oceniam.
Korelacja schody-15 letni pies: w razie potrzeby będzie noszony – wiem od Cajusa, że Spajk jest średnio-mniejszy, waży góra 15 kg i taką informację przekazałam.
Padły pytania o preferencje psa, co do karmy – nie umiałam odpowiedzieć konkretnie, ale na logikę biorąc, skoro Spajk ma problemy z zębami, to karma mokra.
Nie umiałam też odpowiedzieć na pytanie, jakie posłanie Spajk lubi, jak reaguje na kąpiel i szczotkowanie – do sprawdzenia.
Darowałam sobie info, które dostałam od CajusaB, że Spajki lubi biegać za samochodami – nie wiem, gdzie i kiedy miał taką okazję.
Wspomniałam o możliwym jutro transporcie – pan lekko zszokowany sprawnością organizacyjną, ale jest gotów, aby psa przyjąć o wspomnianej godzinie, jeśli schronisko wyda pozytywna decyzję. Pytał o koszty transportu. Nie umiałam udzielić odpowiedzi.
Raport z wizyty przekazałam już do schroniska wraz z rekomendacją, więc mam nadzieję, że rozmowy trwają i lada moment czegoś się dowiemy.

Link to comment
Share on other sites

O matko..ale mi serce wali....z tego, co napisalas, wygląda, ze jestes "Na taK'..??Oczywiscie teraz schronisko musi zdecydować i juz dalej pilotowac sprawe...ale wg mnie domek i warunki wyglądają obiecująco:):) Jeju...juz sie cieszę na myśl, ale wiem , ze cicho i spokojnie...jeszcze czekamy na odpowiedź schroniska...jejoooo....chyba zjem pazurki...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='eski']Ojojoj, mi też serducho wali.... Czy Spajkuś pojedzie ?[/QUOTE]MAm nadzieję, ze tak:):) Nie wiem, kiedy czegos sie doweimy, ale czekam w takim ogromnym napięciu, ze można podpiąc pode mnie ładowarki do komórek;):):p

[quote name='Lidan']Dzisiaj jest chyba szczęśliwy dzień do wizyt przed adopcyjnych bo sunia, również wiekowa, z innego śledzonego przeze mnie wątku też prawdopodobnie znalazła dom po ok. 10 latach w schronisku :multi:[/QUOTE]Oby Lidziu...oby...:):):)BYloby cuuudownie:)

Link to comment
Share on other sites

wybaczcie,ze tak dlugo Was przetrzymalam ale kurcze bylam poza domem i nie mialam jak napisac tych super wiesci!!!!! schronisko zaakceptowalo przyszly domek Spajka!!!!
Spajki moze jutro jechac:))))) zaraz zmieniam tytul wątku:)))


SPAJKI BEDZIE MIAŁ DOMEK!!!!!!! :multi::multi::multi::multi::multi::multi::multi:

Link to comment
Share on other sites

:multi::multi::multi::multi::multi::multi:Jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...nie moge, nie moge, nie mogę:):):)
Boże..jak ja się ciesze!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
TO teraz trzeba dograc ten transport!!:):)Martka, moze skontaktuj sie z Agą bezpośrednio, bo wiesz jak to jest na PW:):):) A czasu juz malutko:):)Jak ja sie ciesze!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='martka1982'][B][COLOR=red]OSTATNIA NOC SPAJKA W HOTELU! DOMEK JUŻ CZEKA![/COLOR][/B]

Jak Wam się podoba nowy tytuł wątku? :)[/QUOTE]
Bardzo mi się podoba :Cool!: To druga najlepsza na dogo wiadomość w dniu dzisiejszym :bigcool:

Link to comment
Share on other sites

napiszę najbardziej oficjalnie jak tylko będę potrafiła......
OFICJALNE OŚWIADCZENIE SCHRONISKA:

[COLOR=red][B]KIEROWNIK SCHRONISKA SKONTAKTOWAŁA SIĘ TELEFONICZNIE Z MORIĄ ABY PRZEKAZAĆ JEJ WIEŚCI O ADOPCJI SPAJKA. NA SAMYM POCZĄTKU MORIA OŚWIADCZYŁA,ŻE ROZMOWA JEST NAGRYWANA A NASTĘPNIE,ŻE NIE WYDA JUTRO SPAJKA PONIEWAŻ "STANOWI ON DOWÓD W SPRAWIE PRZECIWKO DOGOMANII" !!!![/B][/COLOR]
[COLOR=red][B]NA PYTANIE DLACZEGO GO NIE WYDA DO ADOPCJI ODPOWIEDZIAŁA,ŻE [U]SPAJKI JEST JEJ WŁASNOŚCIĄ A SKŁADKI DOGOMANIAKÓW BYŁY DOBROWOLNYMI WPŁATAMI!!!!!![/U][/B][/COLOR]
[COLOR=red][B]OSOBA, KTÓRA MIAŁA JUTRO ADOPTOWAĆ SPAJKA MA SIĘ KONTAKTOWAĆ Z NIĄ TELEFONICZNIE ALE ONA NIE WIEM CZY W OGÓLE A JEŚLI TAK TO KIEDY GO WYDA!!!!!![/B][/COLOR]
[COLOR=red][B]NASTĘPNIE STWIERDZIŁA,ŻE W SPRAWIE SPAJKIEGO BĘDZIE SIĘ WYPOWIADAŁ PRAWNIK ALE NIE CHCIAŁA PODAĆ KIEROWNICZCE NR TELEFONU DO NIEGO, GDYŻ ON JUŻ NIE PRACUJE, ZRESZTĄ ONA TEŻ JUŻ NIE PRACUJE BO JEST SOBOTA A POZA TYM KIEROWNICZKA NIE JEST DLA NIEJ ŻADNĄ STRONĄ DO ROZMOWY O SPAJKIM I RZUCIŁA SŁUCHAWKĄ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/B][/COLOR]

Drodzy dogomaniacy! Wynika z tego,że od połowy września 2009r byliście wprowadzani w błąd, sądząc,iż Spajki byl psem bezdomnym, a w rzeczywistości wpłacaliście na psa mającego właściciela!!!!!! i chyba faktycznie Moria słusznie nazwała Wasze wpłaty "jałmużną"..........
Co teraz stanie się ze Spajkim? Czy otrzyma pomoc weterynaryjną, gdy będzie jej potrzebował? Czy będzie kolejnym "Fartem", który odejdzie w zapomnienie? Zniknie z dogomanii?? A z Waszego sumienia też zniknie? Pytam głównie tych, którzy jak podejrzewam będą nadal płacić za pobyt psa, a fundacja pewnie zapłaci tyle ile usłyszy,że ma zapłacić, tylko czy będzie wiedzieć za co płaci?????????? Za leczenie Spajka??? Na pewno?????????????????????????????????
Dlaczego mamy znowu powtórkę z historii?? Ile jeszcze takich psów zostanie tam na zawsze? Czemu one są winne?

Spajki mógł mieć dom, dom na który czekał latami!!!! Mógł mieć człowieka tylko dla siebie, spać z nim w łóżku, chodzić na spacery,mieć michę, do której żadna inna mordka nie zajrzy. Nie musiałby już dłużej dzielić się swoim panem z żadnym innym czworonogiem! To wszystko było dla niego! Czekało! Nadal czeka! I zostało mu odebrane! PRZEZ KOGO????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
Co ten pies Ci takiego zrobił,że pozbawiasz go tego, do czego ma prawo Morio???? Czemu posługujesz się niewinną,żywą istotą,aby mścić się na tych, którzy piszą prawdę?Dlaczego pies jest dla Ciebie narzędziem, a nie żyjącym stworzeniem???

Pytam się teraz Was dogomaniacy. Czy to jest w porządku?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='martka1982']napiszę najbardziej oficjalnie jak tylko będę potrafiła......
OFICJALNE OŚWIADCZENIE SCHRONISKA:

[COLOR=red][B]KIEROWNIK SCHRONISKA SKONTAKTOWAŁA SIĘ TELEFONICZNIE Z MORIĄ ABY PRZEKAZAĆ JEJ WIEŚCI O ADOPCJI SPAJKA. NA SAMYM POCZĄTKU MORIA OŚWIADCZYŁA,ŻE ROZMOWA JEST NAGRYWANA A NASTĘPNIE,ŻE NIE WYDA JUTRO SPAJKA PONIEWAŻ "STANOWI ON DOWÓD W SPRAWIE PRZECIWKO DOGOMANII" !!!![/B][/COLOR]
[COLOR=red][B]NA PYTANIE DLACZEGO GO NIE WYDA DO ADOPCJI ODPOWIEDZIAŁA,ŻE [U]SPAJKI JEST JEJ WŁASNOŚCIĄ A SKŁADKI DOGOMANIAKÓW BYŁY DOBROWOLNYMI WPŁATAMI!!!!!![/U][/B][/COLOR]
[COLOR=red][B]OSOBA, KTÓRA MIAŁA JUTRO ADOPTOWAĆ SPAJKA MA SIĘ KONTAKTOWAĆ Z NIĄ TELEFONICZNIE ALE ONA NIE WIEM CZY W OGÓLE A JEŚLI TAK TO KIEDY GO WYDA!!!!!![/B][/COLOR]
[COLOR=red][B]NASTĘPNIE STWIERDZIŁA,ŻE W SPRAWIE SPAJKIEGO BĘDZIE SIĘ WYPOWIADAŁ PRAWNIK ALE NIE CHCIAŁA PODAĆ KIEROWNICZCE NR TELEFONU DO NIEGO, GDYŻ ON JUŻ NIE PRACUJE, ZRESZTĄ ONA TEŻ JUŻ NIE PRACUJE BO JEST SOBOTA A POZA TYM KIEROWNICZKA NIE JEST DLA NIEJ ŻADNĄ STRONĄ DO ROZMOWY O SPAJKIM I RZUCIŁA SŁUCHAWKĄ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/B][/COLOR]

Drodzy dogomaniacy! Wynika z tego,że od połowy września 2009r byliście wprowadzani w błąd, sądząc,iż Spajki byl psem bezdomnym, a w rzeczywistości wpłacaliście na psa mającego właściciela!!!!!! i chyba faktycznie Moria słusznie nazwała Wasze wpłaty "jałmużną"..........
Co teraz stanie się ze Spajkim? Czy otrzyma pomoc weterynaryjną, gdy będzie jej potrzebował? Czy będzie kolejnym "Fartem", który odejdzie w zapomnienie? Zniknie z dogomanii?? A z Waszego sumienia też zniknie? Pytam głównie tych, którzy jak podejrzewam będą nadal płacić za pobyt psa, a fundacja pewnie zapłaci tyle ile usłyszy,że ma zapłacić, tylko czy będzie wiedzieć za co płaci?????????? Za leczenie Spajka??? Na pewno?????????????????????????????????
Dlaczego mamy znowu powtórkę z historii?? Ile jeszcze takich psów zostanie tam na zawsze? Czemu one są winne?

[B]Spajki mógł mieć dom, dom na który czekał latami!!!! Mógł mieć człowieka tylko dla siebie, spać z nim w łóżku, chodzić na spacery,mieć michę, do której żadna inna mordka nie zajrzy. Nie musiałby już dłużej dzielić się swoim panem z żadnym innym czworonogiem! To wszystko było dla niego! Czekało! Nadal czeka! I zostało mu odebrane! PRZEZ KOGO????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
Co ten pies Ci takiego zrobił,że pozbawiasz go tego, do czego ma prawo Morio???? Czemu posługujesz się niewinną,żywą istotą,aby mścić się na tych, którzy piszą prawdę?Dlaczego pies jest dla Ciebie narzędziem, a nie żyjącym stworzeniem???
[/B]
Pytam się teraz Was dogomaniacy. Czy to jest w porządku?[/QUOTE][B]NIech mnie ktos obudzi!!!!!!!!!!!!!!!!!Blagam!!!!!!!Niech mnie ktos uszczypnie!!!!!!!!Nie wierze!!!!!!Nie wierze!!!!!!!!
[/B] MArta!!!JAk to mozliwe..???
Zaraz zaraz...jak to Spajki wlasnościa Morii..???:o
Czyli owa osoba wyludzala od nas przez rok pieniadze na swojego wlasnego psa..???
Teraz juz wiem, dlaczego pewnego razu do mnie zadzwonila i poprosila takim dziwnym glosem, zebym w tytule przelewu napisala DAROWIZNA!!!!!
Jezzzzzzzzzzuuu!!!!!!!!!!Nie mogę!!!!
JA po prostu nie moge!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='eski']Zatkało mnie ! Po prostu mnie zatkało....
Czy to się dzieje naprawdę ????[/QUOTE]Jak ja bardzo bym chciala, zeby to nie bylo naprawde...
Jezu..ale jaki dowod w jakiej sparwie???
O co chodzi??
NA Spajkusia czeka dom!!!
DLaczego, skoro tyle razy na watku padaly pytania do Morii o to, jaka ma umowe, nie dpowiedziala, ze to jest umowa na adopcje..???:o
Przeciez Ona WYŁUDZIŁA OD NAS PIENIĄDZE!!!!NA DODATEK NAZWAŁA JE JAŁMUŻNĄ!!
PRzez rok..wiedząc, ze pies jest oficjalnie JEJ własnością wyludzała każdą złotówkę...jak to mozliwe??
Dlaczego pies jest w dziale "DO ADOPCJI"..???
ZGODNIE Z REGULAMINEM DOGOMANII O KTORYM MORIA WIEDZIALA DOSKONALE- NA PSA PRZEBYWAJACEGO W DS NIE MAMY PRAWA ZBIERAC PIENIEDZY!!A nie dosc, ze zbieralismy, to Ona jeszcze się wykłócała, ze nieterminowo dostala 3 razy wplaty!!!!!!!!!!!!!!TO NIE BYŁY DOBROWOLNE WPŁATY!!!!I ja to udowodnie!!
I zaraz napisze jeszcze coś, co wiem!!!A do sadu pojdę chetnie....ja tez mam dowody..i moja komorka tez ma funcje nagrywania...

Link to comment
Share on other sites

Goniu oczekiwałaś czegoś innego? "Spajk należy do Morii a wpłaty były dobrowolne".......Już gdzieś to czytałam. I ani chwilę, ani przez sekundę nie oczekiwałam, że będzie inaczej w tym wypadku. Cały ten wątek to kopia wątku Farta. "Hoteliki... biznesiki..."

Link to comment
Share on other sites

Żarty sobie stroicie?? Tyle czasu wpłacałam na Spajkiego (choć sama mam bardzo trudną sytuację finansową) żeby staruszek mógł godnie mieszkać, a okazuje się, że utrzymywałam Morie?? Pewnie, że nikt mnie nie zmuszał do wpłacania ale ja psu chciałam pomóc bo mnie o to poproszono. Ludziom pomagają inne instytucje. I jak to możliwe, żeby schronisko nie mogło odebrać swojego psa, który miał mieszkać w hotelu do czasu znalezienia domu dla Spajkiego? Pisałam wczoraj chyba, że tu jakaś niezdrowa sytuacja jest i widzę, że miałam rację...Tylko, że jest gorzej niż myślałam.
Sądem nas będziesz Moria straszyć? A wyłudzanie pieniędzy nie jest przestępstwem? A zbiórka pieniędzy jeśli nie jest się fundacją jest zgodna z przepisami? Uważaj bo już byli na dogo tacy, którzy na policji musieli się z tego tytułu tłumaczyć...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Charly']Goniu oczekiwałaś czegoś innego? "Spajk należy do Morii a wpłaty były dobrowolne".......Już gdzieś to czytałam.[/QUOTE]Jak to..??Pewnie, ze oczekiwalam..tak sie cieszylam, ze Spajkus bedzie mial swoj domek..tak bardzo sie cieszylam...
Watek Farta sie kłania..??I pewnie Moria zrobiła to znowu z miłości do zwierzat....prawda..??:(:(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...