Jump to content
Dogomania

Moria nie chce oddać psa! Pomocy! Co robic???


martka1982

Recommended Posts

[quote name='Ania+Milva i Ulver']Gonia - byłaś u Morii?[/QUOTE]
JAk wiesz sama(bo pisalas do "nas " w liczbie mnogiej), na wątku jest nas dużo więcej...nie tylko ja...i uwierz,ze sie mylisz w swoich osądach...druga sparwa, ze to, ze ktos z nas byl, nie oznacza, ze cos widzial....:(Ale to juz historia nie na dzisiaj...choć na pewno nie zostanie tajemnicą...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Chyba jakaś zaraza psująca internet przeszła przez dogo :???: Morie pewnie też to dopadło skoro od kilku dni nie może wejść na wątek Spajkiego i odpowiedzieć na zadane pytania ani w ogóle napisać cokolwiek o powierzonym jej opiece psie :hmmmm: Tak sobie teraz myślę, że cała ta sytuacja jest chora i nienormalna. Wyobraziłam sobie właśnie, że oddaje swojego podopiecznego do hotelu, płacę za jego pobyt i po jakimś czasie chce go odebrać, przenieść gdzie indziej czy zabrać np do swojego weterynarza... Mogę? Chyba tak! Jeśli coś mi się nie spodoba albo znajdę gdzies lepszą według mnie opiekę dla psa to dlaczego mam tego nie zrobić? Może nie mam ochoty sprawdzać na własnym podopiecznym czy jakieś tam podejrzenia są prawdziwe czy wyssane z palca. Nie każdy ma zdolności detektywistyczne, cierpliwość i odwagę badać i sprawdzać każdą wątpliwość. Ale każdy ma prawo i obowiązek dbać o interes swojego podopiecznego i jeśli nie ma pewności co do jakości świadczonych usług to zabiera psa. I nie musi się z tego tłumaczyć. Przynajmniej tak mi się wydaje... Czemu więc akurat na wątku Spajkiego i Farta rozgorzała dyskusja na ten temat? Dlaczego osoby które umieściły psa u Mori nie mogły przenieść psa gdzie indziej skoro wpółpraca się nie układała się najlepiej? Jest wreszcie ktoś kto zainteresował się Spajkusiem i mam nadzieję że okaże się godnym adopcji staruszka ze względu na samego Spajkusia ale też pozwoliło by to zakończyć tą niezręczną sytuację. Trzymam zatem nadal kciuki mocno zaciśnięte za domek dla staruszka :kciuki:
Martka,przelałam wczoraj na Twoje konto deklaracje na Spajkiego i resztę pieniążków z bazarku.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lidan']Chyba jakaś zaraza psująca internet przeszła przez dogo :???: Morie pewnie też to dopadło skoro od kilku dni nie może wejść na wątek Spajkiego i odpowiedzieć na zadane pytania ani w ogóle napisać cokolwiek o powierzonym jej opiece psie :hmmmm: Tak sobie teraz myślę, że cała ta sytuacja jest chora i nienormalna. Wyobraziłam sobie właśnie, że oddaje swojego podopiecznego do hotelu, płacę za jego pobyt i po jakimś czasie chce go odebrać, przenieść gdzie indziej czy zabrać np do swojego weterynarza... Mogę? Chyba tak! Jeśli coś mi się nie spodoba albo znajdę gdzies lepszą według mnie opiekę dla psa to dlaczego mam tego nie zrobić? Może nie mam ochoty sprawdzać na własnym podopiecznym czy jakieś tam podejrzenia są prawdziwe czy wyssane z palca. Nie każdy ma zdolności detektywistyczne, cierpliwość i odwagę badać i sprawdzać każdą wątpliwość. Ale każdy ma prawo i obowiązek dbać o interes swojego podopiecznego i jeśli nie ma pewności co do jakości świadczonych usług to zabiera psa. I nie musi się z tego tłumaczyć. Przynajmniej tak mi się wydaje... Czemu więc akurat na wątku Spajkiego i Farta rozgorzała dyskusja na ten temat? Dlaczego osoby które umieściły psa u Mori nie mogły przenieść psa gdzie indziej skoro wpółpraca się nie układała się najlepiej? Jest wreszcie ktoś kto zainteresował się Spajkusiem i mam nadzieję że okaże się godnym adopcji staruszka ze względu na samego Spajkusia ale też pozwoliło by to zakończyć tą niezręczną sytuację. Trzymam zatem nadal kciuki mocno zaciśnięte za domek dla staruszka :kciuki:
Martka,przelałam wczoraj na Twoje konto deklaracje na Spajkiego i resztę pieniążków z bazarku.[/QUOTE]Lepiej tego LIdan ując nie mogłas...dokładnie to samo czuję...i dziekuję, ze udalo Ci sie to tak "normalnie" ując w słowa...

Link to comment
Share on other sites

Lidan bardzo dobrze wszystko ujęła. O to właśnie chodzi. Ale proszę nie popadajmy w skrajność. Byłam kilka razy u Morii, także nie zapowiedziana. Nigdy żadnego psa nie widziałam na łańcuchu. Byłam nie tylko ja. Tak jak kiedyś pisałam, Wiola bardzo dużo mi pomogła (tzn. zwierzętom w potrzebie, którym ja nie mogłam pomóc), dlatego jestem zaskoczona bardzo nieprzyjemnie wszytkimi wydarzeniami. Ale stanowczo chciałam zaznaczyć, że nigdy nie widziałam u niej żadnego uwiązanego psa; one biegają sobie luzem, załatwiają się, gdzie im się chce, kopią, gdzie sobie chcą i nie ma czegoś takiego, żeby psa na łancuch wiązać, bo pobrudzi rabatki, czy nasika na trawkę. Nie u Wioli. Poza tym jak napisałam, Lidan wspaniale ujęła sytuację.

Napisałam to z powodu tego zdjęcia, bo nie jest jednoznaczne.

Link to comment
Share on other sites

Lidan- psa do Mori dało Schronisko- z nimi jest podpisana umowa i nie "Gonia i spółka" decydują tu o przeniesieniu psa do innego dt. Schronisko w porozumieniu z Morią postanowiło aby pies tam został i sprawa jasna.
A co ma Moria tu napisac? Została oskarżona o trzymanie psa na łańcuchu i wiele innych rzeczy - co napisze i tak bedzie źle..
Najprosciej aby Malibo zadzwoniła do Mori i wtedy uzyskała informacje potrzebne do zrobienia wizyty.

Link to comment
Share on other sites

Droga Aniu, nie mam najmniejszego zamiaru dzwonić do Morii, bo jej obowiązkiem jest udzielanie informacji o psie tu, na wątku. Wątek ma ponad 100 stron, a informacji o psie da się z tego "wycisnąć" wszystkiego jakieś 5 zdań.
Sama prowadzisz hotel, więc rozumiem Twoją determinację w obronie innego, niemniej, stawia Cię to w dość dwuznacznej sytuacji.
Jestem umówiona na wizytę najpóźniej jutro. Przekażę wynik do schroniska, jeśli wynik będzie pozytywny, a schronisko podejmie decyzję w miarę szybko, to jest szansa na skorzystanie z transportu, który oferowała AgaiTheta. Przynajmniej zaproponuję to panu. W związku z tym, proszę o info, w jakich godzinach jest spodziewany przyjazd do Warszawy, aby ew. mógł się też zaplanować.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania+Milva i Ulver']Lidan- psa do Mori dało Schronisko- z nimi jest podpisana umowa i nie "Gonia i spółka" decydują tu o przeniesieniu psa do innego dt. Schronisko w porozumieniu z Morią postanowiło aby pies tam został i sprawa jasna.
A co ma Moria tu napisac? Została oskarżona o trzymanie psa na łańcuchu i wiele innych rzeczy - co napisze i tak bedzie źle..
Najprosciej aby Malibo zadzwoniła do Mori i wtedy uzyskała informacje potrzebne do zrobienia wizyty.[/QUOTE]Znowu "gonia" na tapecie..??
JA o niczym nie decydowalam- przypomne tylko wszem i wobec...ani słowem nie decydowalam o przeniesieniu..
Poza tym z tego, co mi wiadomo, owszem, schronisko zdecydowalo się na pozostawienie Spajkusia u Morii, ale pod pewnymi warunkami, ktore tu zostaly jasmo okreslone i Morii tez...na ktore zreszta się zgodzilo...niestety- owych warunkow nie dotrzymala..a szkoda, ze tego nie wiesz...i to jest sprawa jasna...
Wobec powyższego, nie widze koniecznosci ustalania przez schronisko z Moria niczego...wg mnie w zupelnosci wystarczy, jesli wczesniej (kiedy bedzie wiadomo, czy domek spelnia warunki)zostanie poinformowana o terminie ewentualnej koniecznosci wydania psa...to nie jest dom prywatny, ale hotelik, czynny codziennie w okreslonych godzinach...
Jesli chodzi o oskarzenia- to skupilas sie na jednym (widac to, co widać),ale nie wspominasz o innych istotnych, ktore są poruszona zarowno tu jak i na wątku Farta...jakos dziwnie omijasz ten temat...
MOria miala mozliwosc wykazać się swoją niewinnościa niedawno- szczerze mowiac, ja na to bardzo liczylam...niestey nie skorzystala z tego przywileju...
Obecnie, skoro nie chce się tlumaczyc z niczego, ma obowiazek napisac informacje o psie...po to Spajkus pojechal do hoteliku, zeby go obserwowac, poznawać i podac nam jak najwiecej info dla przyszlego ewentualnego domku...poza tym padly tam dosc istotne pytanie formalne...a co tam krytykowac..??Ze Spajki wazy tyle i tyle, ze jest wielkoscie takiej i takiej, ze najbardziej lubi jeśc to i to..itp...
Jako opiekun psa, wchodze, wypisuje konkretne odp na zadnae pytania i wychodze...nie wdaje się w dyskusje...to tak duzo..??MOria się obrazila, bo jest oskarżana (kolejnyjuz zreszta raz przez zupelnie innych ludzi niz poprzednio i jeszcze innych niz wcześniej niz poprzednio)...Ciekawe, ze pól dogo sie uwzięlo na Morię..zmowili sie chyba...Wszyscy sa durniami..wszyscy się mylą...Chyba lekka przesada,...

Link to comment
Share on other sites

Jakich warunków nie dotrzymała Moria? Nic nie piszecie, to skąd mamy wiedzieć.
Czy jest jakakolwiek mozliwośc wypowiedzi schroniska tu?
Skoro w takim okropnym miejscu jest Spajkuś, to dlaczego nie został zabrany wcześniej , tylko siedzi tam rok!!!!
Nie bronię Mori jako solidarności hotelowej, po prostu nie podoba mi się robienie z ludzi idiotów .
Kwestia Spajkiego na łancuchu dała mi dzisiejszy obraz Waszego patrzenia na świat:)
Malibo oczywiście będzie teraz pisac ,że ona dzwonić nie będzie- a dlaczego to? Zalezy Wam na domu dla Spajka czy na pokazaniu kto tu jest lepszy a kto gorszy bo się odzywa lub nie na dogo. Znowu dogo to wyrocznia życia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania+Milva i Ulver']Jakich warunków nie dotrzymała Moria? Nic nie piszecie, to skąd mamy wiedzieć.
Czy jest jakakolwiek mozliwośc wypowiedzi schroniska tu?
Skoro w takim okropnym miejscu jest Spajkuś, to dlaczego nie został zabrany wcześniej , tylko siedzi tam rok!!!!
Nie bronię Mori jako solidarności hotelowej, po prostu nie podoba mi się robienie z ludzi idiotów .
Kwestia Spajkiego na łancuchu dała mi dzisiejszy obraz Waszego patrzenia na świat:)
Malibo oczywiście będzie teraz pisac ,że ona dzwonić nie będzie- a dlaczego to? Zalezy Wam na domu dla Spajka czy na pokazaniu kto tu jest lepszy a kto gorszy bo się odzywa lub nie na dogo. Znowu dogo to wyrocznia życia.[/QUOTE]Odpowiadam...zależy nam tylko na Spajkusiu...Malibo nie jest wyrocznia- ona jest tylko narzedziem, zostala poproszona o pomoc...i obiecala, ze jej udzieli...nie ma obowiazku nigdzie dzwonic, za to Moria ma obowiazek nam pisac o Spajkim, czego nie robi od dawna...
Kwestia nie dotrzymania warunkow..no coz..ja nie jestem upowazniona...niech Moria moze sama napisze...do ktorych sie dostosowala...
Nikt nie pisze ze Spajki zyje w okropnych warunkach- nie dodawaj sobie..nigdzie nie bylo takiej wypowiedzi...z fotka- jak fotka- nawet Charli napisala, ze nie jest jednoznaczna...ja zobaczylam, co zobaczylam...a dlugo sie przyglądałam..oj dlugo...ale nie twierdze, ze jestem nieomylna...Znow pomijasz istotne tresci Aniu...a o bardzo wielu jeszcze nie wiesz, wiec naparwde, nie ma sensu, zebys tak sie "sadziła"..ja kiedyś dokladnie tak samo myslalam jak TY i tak samo krzyczalam w obronie Morii...teraz jest mi cholernie przykro, ze tak się pomyliłam...obys Ty nie musiala nigdy czuc tego samego, co ja...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malibo57']Droga Aniu, nie mam najmniejszego zamiaru dzwonić do Morii, bo jej obowiązkiem jest udzielanie informacji o psie tu, na wątku. Wątek ma ponad 100 stron, a informacji o psie da się z tego "wycisnąć" wszystkiego jakieś 5 zdań.
Sama prowadzisz hotel, więc rozumiem Twoją determinację w obronie innego, niemniej, stawia Cię to w dość dwuznacznej sytuacji.
[B]Jestem umówiona na wizytę najpóźniej jutro. Przekażę wynik do schroniska, jeśli wynik będzie pozytywny, a schronisko podejmie decyzję w miarę szybko, to jest szansa na skorzystanie z transportu, który oferowała AgaiTheta. Przynajmniej zaproponuję to panu. W związku z tym, proszę o info, w jakich godzinach jest spodziewany przyjazd do Warszawy, aby ew. mógł się też zaplanować[/B].[/QUOTE]JA może zacytuje post malibo, bo jak zwykle dyskusja schodzi na boczny tor..a Spajkus i jego sparwy w tyle...CZy mozemy prosic Agę o konkretnę odpowiedź?/Jesli mialby jechac Spajkuś w niedziele, to pewne sparwy trzeba jeszcze dograc:)...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AgaiTheta']My wyjeżdżamy z Elbląga ok godziny 8 rano i jedziemy do Siedlec, w Warszawie będziemy ok 17.[/QUOTE]
WIelkie dzięki za odpowiedź:) MYslę, ze to dobra pora:) ale kurde...nie wiedzialam, ze tak długo sie jedzie z Elblaga do w-y...to podobno jest ok 300 km..a tu wychodzi, ze bedziecie jechac aż ok 8 godzin...trochę długo chyba...to jaką trasą bedziecie jechać dokladnie???Chyba, ze to jest dalej, niz myslę:)

Link to comment
Share on other sites

OOOOOOOOooooo, co ja widzę:) Szukam watku Spajkusia i "lecę " wzrokiem po znanych tytułach...a tu prosze niespodzianka:):)
FAjny tytuł- napawa optymizmem, dzięki martka:):)
No to czekamy cierpliwie i zaciskamy piąstki:):) Spajkuś...oby wszystko poszło pomyslnie...oby to byl ten domek...no i obys mogl pojechać w niedziele:):):)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gonia66']OOOOOOOOooooo, co ja widzę:) Szukam watku Spajkusia i "lecę " wzrokiem po znanych tytułach...a tu prosze niespodzianka:):)
FAjny tytuł- napawa optymizmem, dzięki martka:):)
[B]No to czekamy cierpliwie i zaciskamy piąstki[/B]:):) Spajkuś...oby wszystko poszło pomyslnie...oby to byl ten domek...no i obys mogl pojechać w niedziele:):):)[/QUOTE]:thumbs::thumbs::thumbs::thumbs::thumbs::thumbs::thumbs::thumbs::thumbs::thumbs:

Link to comment
Share on other sites

ROzliczenie Spajkusia za m-c wrzesień:)
Martuś, wklej to na pierwsza:):)
[B][U]WRZESIEŃ-WPŁATY[/U][/B]
2.09-Lidan-10
3.09- Agata51- 10
6.09- Ihabe- 15
7.09-Marysia55-20
13.09- Frubka- 10
14.09- Eski- 20
17.09- Cajus- 150
22.09- Agata51- 20
24.09- Kubusiowe cioteczki- 40

[U][B]ŁĄCZNE WPŁATY WRZESIEŃ- 295 ZŁ[/B]
[/U][B]WYDATKI- HOTELIK-WPŁATA-14.09- 150 ZŁ + 24.09-150 ZŁ

[/B][B][U]ROZLICZENIE WPŁAT OD IX.2009-30 IX.2010[/U][/B]
[B]542(IX)+250(X)+275(XI)+270(XII)+270(I)+355(II)+250 (III)+285(IV)+260(V)+280(VI)+350(VII)+250(VIII)+295(IX)=39 32 zł[/B]

[B][U]WYDATKI- IX.2009-30. IX.2010[/U][/B]
[B]300(IX)+300(X)+300(XI)+300(XII)+330(I)+140(II)+450 (III)+300(IV)+300(V)+300(VI)+300(VII)+ 320 (VIII-300 hotel+20 ogłoszenia)+ 300(IX)=3940zł[/B]

[B][U][COLOR=red]STAN KONTA SPAJKUSIA NA DZIEŃ 31.08.2010:[/COLOR][/U][/B]
[B][U][COLOR=red]3932 zł – 3940 zł= minus 8 zł!!!!!!![/COLOR][/U][/B]:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malibo57']Owszem, i teraz mi się w oczach mąci - a mówił Cajus, żebym nie piła za dużo...[/QUOTE]To trzeźwie Malibo pliiiissssssj, bo jutro(dzis) musisz być "na chodzie" coby wstydu nie przynieśc SPajkusiowi;):):)Cajusa trzeba słuchać!!!;):D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...