Jump to content
Dogomania

Moria nie chce oddać psa! Pomocy! Co robic???


martka1982

Recommended Posts

[quote name='Charly']Gosiu to wszystko co się dzieje jest absurdalne. Wiola odmawia wspólpracy z Kamilą, bo....."nasłała ją Gonia", Takie słowa z ust osoby, która świadczy usługi, to paranoja, zenada. Brak profesjonalizmu. ABSURD!
Ale nie pozostaje nam nic innego, niż w tym absurdzie się odnaleść. Więc czekajmy na rozmowę z kierowniczką schroniska. Swoją droga urzędniczy ton Wioli mnie zadziwia teraz. Wiolu czy naprawdę jesteś na tej pozycji, zeby tak pogrywać? Psami może nikt się nie zajmie- zaden urząd- tak to już w Polsce jest. Jednak kasą - jak najbardziej. No ale nic, czekamy, bo przecież chodzi nam wszystkim;) o zwierzęta.[/QUOTE]Ależ oczywiscie, że czekamy, bo jakie mamy wyjście??Oficjalnie Kladzia na dziś jest wlasnością Morii, Moria zrzec się nie chce suni- bo kamilawa jest niepełnletnia, a umowę na hotelowanie (dokładnie na powierzenie psa pod opieke),wysłała jej gonia...Do czasu wyjaśnienia sprawy pewnie trochę minie, na szczescie Kladzia jest u Morii zabezpieczona finansowo na 2-nawet 3 miesiące...do tego czasu, to juz mam nadzieje, będzie nawet po sprawie w sądzie, na ktorą bardzo czekam...i mam tez nadzieje, ze do tego czasu Moria zrzeknie sie praw do Kladzi, zeby nie spotkał jej taki sam los jak Spajkusia...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Juz kilka razy na watkach czytam, ze hoteliki nie maja ochoty sie z pieniedzy za bardzo rozliczac, ale roszcza sobie prawo absolutne do decydowania o psie i biora kazde pytanie i uwage b. osobiscie... Rozumiem to troche w przypadku bezplatnych DT... ale hotele?
Nie wiem, ale chyba wrazliwe mimozy nie powinny zabierac sie za tego typu prace... uslugodawca usluguje i nie ma tam miejsca na osobiste wycieczki... jedynie o co tak naprawde mozna zabiegac, to o zaplacenie rachunkow... ale to nie jest tutaj problemem- w ratach, ale wszystko zostalo zaplacone... Moria czuje sie urazona i absolutnie nie ma znaczenia czy slusznie!- moge jako platnik wypowiedziec umowe kazdej, rowniez dobrej firmie... z tym kazdy uslugodawca musi sie liczyc i z tym zyc... Moria wykorzystuje psy do zemsty na nielubianych osobach, a to jest niedopuszczalne... to, ze schronisko podpisalo z nia takie umowy pro forma, a dziewczyny od miesiecy przelewaja pieniadze na jej konto swiadczy o zaufaniu, ktore teraz zdeptala z blotem... jednoczesnie podcina sobie galaz na ktorej siedzi... Moze Cajus (placzliwy, zakochany w sobie mieczak jak dla mnie- sorry Cajus, ale jaja, to maja moze co niektore dziewczyny tutaj, ale nie ty ) bedzie dostarczac Morii pieskow na zarobek, ale ja bym natychmiast zabierala co sie da, bo widac, ze ta kobieta psychicznie nie jest na tyle stabilna, aby jej mozna bylo kolejne zwierzeta pod opieke oddac. Kto chociaz raz przeleje pieniadze dla Morii bedzie winny dalszemu przeciaganiu tej sytuacji... Skrzywdzic zwierzat nie moze, bo wie, ze moze je w kazdym momencie wam oddac... tak wiec brak pieniedzy nie bedzie zadnym usprawiedliwieniem przed sadem... Jezeli natomiast poczuje, ze bez wplat z dogomanii nie jest tak latwo wymachiwac szabelka, to moze w koncu zmadrzeje i psy odda... Na dobra sprawe moze przeciez natychmiast brac inne psiaki, jezeli ktos jej zaufa... wystarczajaco duzo jest ich na dogo, wiec nie musi to byc Spajek & co...

W sumie dziwie sie Morii bardzo, bo powinna poprostu powiedziec: zabierajcie psy i pocalujcie mnie w d... ale do tego trzeba by sie uniesc honorem, a o ten, to w dzisiejszych czasach nie tak latwo ;-)

Czy moze mi ktos dac watek hoteliku Morii, bo informuje, ze jest w sygnaturze, ale jakos nie ma ;-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='laikinia']Juz kilka razy na watkach czytam, ze hoteliki nie maja ochoty sie z pieniedzy za bardzo rozliczac, ale roszcza sobie prawo absolutne do decydowania o psie i biora kazde pytanie i uwage b. osobiscie... Rozumiem to troche w przypadku bezplatnych DT... ale hotele?
Nie wiem, ale chyba wrazliwe mimozy nie powinny zabierac sie za tego typu prace... uslugodawca usluguje i nie ma tam miejsca na osobiste wycieczki... jedynie o co tak naprawde mozna zabiegac, to o zaplacenie rachunkow... ale to nie jest tutaj problemem- w ratach, ale wszystko zostalo zaplacone... Moria czuje sie urazona i absolutnie nie ma znaczenia czy slusznie!- moge jako platnik wypowiedziec umowe kazdej, rowniez dobrej firmie... z tym kazdy uslugodawca musi sie liczyc i z tym zyc... Moria wykorzystuje psy do zemsty na nielubianych osobach, a to jest niedopuszczalne... to, ze schronisko podpisalo z nia takie umowy pro forma, a dziewczyny od miesiecy przelewaja pieniadze na jej konto swiadczy o zaufaniu, ktore teraz zdeptala z blotem... jednoczesnie podcina sobie galaz na ktorej siedzi... Moze Cajus (placzliwy, zakochany w sobie mieczak jak dla mnie- sorry Cajus, ale jaja, to maja moze co niektore dziewczyny tutaj, ale nie ty ) bedzie dostarczac Morii pieskow na zarobek, ale ja bym natychmiast zabierala co sie da, bo widac, ze ta kobieta psychicznie nie jest na tyle stabilna, aby jej mozna bylo kolejne zwierzeta pod opieke oddac. Kto chociaz raz przeleje pieniadze dla Morii bedzie winny dalszemu przeciaganiu tej sytuacji... Skrzywdzic zwierzat nie moze, bo wie, ze moze je w kazdym momencie wam oddac... tak wiec brak pieniedzy nie bedzie zadnym usprawiedliwieniem przed sadem... Jezeli natomiast poczuje, ze bez wplat z dogomanii nie jest tak latwo wymachiwac szabelka, to moze w koncu zmadrzeje i psy odda... Na dobra sprawe moze przeciez natychmiast brac inne psiaki, jezeli ktos jej zaufa... wystarczajaco duzo jest ich na dogo, wiec nie musi to byc Spajek & co...

W sumie dziwie sie Morii bardzo, bo powinna poprostu powiedziec: zabierajcie psy i pocalujcie mnie w d... ale do tego trzeba by sie uniesc honorem, a o ten, to w dzisiejszych czasach nie tak latwo ;-)

Czy moze mi ktos dac watek hoteliku Morii, bo informuje, ze jest w sygnaturze, ale jakos nie ma ;-)[/QUOTE].......nic dodac nic ując...
chociaz nie...dodam coś:p....
Przez ponad rok pobytu Spajkusia w hotelu, choć nigdy nie miał pełnych deklaracji,na głowie stawałam, żeby kasa za hotel była terminowo wpłacana... w ratach było wpłacone tylko 3 razy...i tylko raz z tego, w odstepnie 15 dni...a pozostale 2 razy druga rata była wpłacona dużo szybciej...
A tu laikinio prosze link do hotelu AMicus w Elblągu:
[url]http://hotel.amicus.prv.pl/[/url]

Link to comment
Share on other sites

A może po prostu uregulujmy na dogo sprawę fikcyjnych adopcji ze schronisk.

Goniu, nigdy nie protestowałaś przeciwko wysłaniu psów do Morii, wręcz przeciwnie, zachęcałaś i wcale się nie dziwię, bo Moria była jedyną osobą, która te biedne staruszki zechciała przyjąć. Wg mnie, mają się nieźle, Morię kochają i nigdzie nie chcą się wyprowadzać. I nie ściemniajmy - nigdy nie było DS dla Spajka. Były "harcerskie", nieudolne podchody.

Nie weszłabym na watek Spajka, gdybyś sobie odpuściła i wątku Kładki nie zapaskudziła. Znów twoja działalność spowodowała,
że deklaracje odpadły. Widać masz taką potrzebę. Ale po co?

Link to comment
Share on other sites

co do Kładki, to nie liczcie,że Moria rozliczy się z pieniędzy, które szły z Niemiec ani,że je odda w przechowanie komuś odpowiedzialnemu - ona ich już dawno nie posiada. Z laikinia zgadzam się w 100%. Niestety dogomaniaków z klapkami na oczach jest nadal tylu,że morii opłaca się przetrzymywać te psy, bo wie,że ci ludzie będą jej płacić i ślepo wierzyć w każde jej słowo..............
może tylko jakaś tragedia któregoś z tych zwierząt otworzy im oczy ale na to nie chcę liczyć.....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agata51']A może po prostu uregulujmy na dogo sprawę fikcyjnych adopcji ze schronisk.?[/QUOTE]

...bo nigdy nie wiadomo na kogo się trafi:p.

[quote name='agata51']
Nie weszłabym na watek Spajka, gdybyś sobie odpuściła i wątku Kładki nie zapaskudziła. Znów twoja działalność spowodowała,
że deklaracje odpadły. Widać masz taką potrzebę. Ale po co?[/QUOTE]

[B][COLOR=darkred]Tak. Gonia poprosiła o rozliczenie finansów oraz uregulowanie sytuacji prawnej Kładki. Tym samym "zapaskudziła" wątek Kładki i "spowodowała, że deklaracje odpadły"[/COLOR] [/B]
[INDENT][quote name='martka1982']co do Kładki, to nie liczcie,że Moria rozliczy się z pieniędzy, które szły z Niemiec ani,że je odda w przechowanie komuś odpowiedzialnemu - ona ich już dawno nie posiada.?[/QUOTE]


Myślę, że Wiola to czyta i rozliczy się dobrowolnie. W innym wypadku osoby powiązane z tą sprawą mogą sie zastanowić, czy nie oddać sprawy (dot. finansów) w ręce prokuratury. Po prostu.
[/INDENT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Charly']Myślę, że Wiola to czyta i rozliczy się dobrowolnie. W innym wypadku osoby powiązane z tą sprawą mogą sie zastanowić, czy nie oddać sprawy (dot. finansów) w ręce prokuratury. Po prostu.
[/INDENT][/QUOTE]

Pieniądze z Niemiec nie mają nic wspólnego z dogo, sa od osób prywatnych, które mogą je dawać lub nie dawać komu chcą. One nie proszą o rozliczenie, więc naprawdę prokuraturą tu nie ma co straszyć. Skupcie się na swoich problemach, naprawdę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agata51']A może po prostu uregulujmy na dogo sprawę fikcyjnych adopcji ze schronisk.

Goniu, nigdy nie protestowałaś przeciwko wysłaniu psów do Morii, wręcz przeciwnie, zachęcałaś i wcale się nie dziwię, bo Moria była jedyną osobą, która te biedne staruszki zechciała przyjąć. Wg mnie, mają się nieźle, Morię kochają i nigdzie nie chcą się wyprowadzać. I nie ściemniajmy - nigdy nie było DS dla Spajka. Były "harcerskie", nieudolne podchody.

Nie weszłabym na watek Spajka, gdybyś sobie odpuściła i wątku Kładki nie zapaskudziła. Znów twoja działalność spowodowała,
że deklaracje odpadły. Widać masz taką potrzebę. Ale po co?[/QUOTE]HAhhah..piszesz piersze zdanie agatko, a potem sama sobie zaprzeczasz..??
A dlaczegóż to zapaskudzny jest watek Kladki??BO jest na nim napisana prawda w czystej postani, bez kłotni??PRZeciez wlasnie o to chodzi, ze chccemy tam uregulowac sytuacje fikcyjnej adopcji ze schroniska, tylko Moria nie chce oddac Kladzi, ktora jest jej "skarbonka"..
ProszeCie AGato...zaperzyłas sie ..juz mnie to nie dziwi, bo wiem sporo skad i dlaczego..ale ciągle zmieniasz zdanie i raz mowisz, czy piszesz jedno, raz drugie...
Skad Ty masz takie informacje, ze dom dla Spajka byl fikcyjny??:o Ludzie!!JA jestem tak blisko claej sprawy i nic o tym nie wiem...tak powiedziec najlepiej- fikcyjny dom- i nie oddac Spajkusia...ot- tyle...co za bzdura!! Mozna sie bylo tego spodziewc, owszem, bo Mria co raz wymyśla nowe fakty(znam to doskonale, bo dlugo z nia wspolpacowalam i znam te metody świetnie)...
Co do warunkow u Morii...czy ktos napisal tutaj, ze psy mają źle??nikt nie napisal, ze Moria sie zneca albo xle traktuje psy...ma ich jednak za duzo i nie robi tego, co powinna...
A jak sie ma brak odrobaczenia u Alfika przez poltora roku i dredy oraz smród od psa, ktory czuc na odległość..??Nie martwisz sie o Kamienia??JA sie o Kladzie martwie...miala byc kilka tygodni temu u weta...bo wet Moria stwierdzila, ze "cos" ma z uszami...i co..??I prawdopodobnie NIC... O odrobaczeniu nie wspomnę..bylo..??Nie bylo..???Moze jednaj JUZ bylo po tych akcjach,...tak jak wet dla Spajka..po akcjach- jest...
Nie odpuszcze watku Kladzi Agatko...
I tak, jak napisala Laikinia- dopoki nie beda uregulowane prawne sytuacje tych psow (KAmienia jest- bo nie jest Mrii, tylko Twoj)...to nikt nie powinien wplacac pieniedzy do Morii...Kladzia jest zabezpieczona finansowo na kilka miesiecy- wiec spokojnie przez ten czas damy rade uregulować prawa suni- a jesli nie...no to juz bedzie swiadczylo tylko o jednym...Nikt sie z deklaracji nie wycofal- nie przeinaczaj, nie dramatyzuj i nie klam....deklaracje zostaly WSTRZYMANE...na czas uregulowania sytuacji prawnej Kladzi- i bardzo dobrze...jesli pozbawia deklaracji Kladzie- to Moria, ktora nie chce poki co tych spraw uregulowac...ot i tyle,...
Ale Ty jakbys miala klapki na oczach...piszesz w kolko jedno i to samo jak pewna osoba tutaj...a to juz nawet nie jest smieszne...:(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sonikowa']Pieniądze z Niemiec nie mają nic wspólnego z dogo, sa od osób prywatnych, które mogą je dawać lub nie dawać komu chcą. One nie proszą o rozliczenie, więc naprawdę prokuraturą tu nie ma co straszyć. Skupcie się na swoich problemach, naprawdę.[/QUOTE]

Nie Sonikowa. Ja się skupiam na tych problemach, na których za stosowne uważam się skupiac. Jesli natomiast chodzi o rozliczenie oraz finanse ogóle oraz wszystko to czego to się tyczy, nie będę się teraz tutaj wypowiadać. Jedno tylko powiem- ja nikogo nie straszę. Nie bawię się w takie rzeczy.

edit: żeby chcieć dawac lub nie, trzeba najpierw wiedziec komu, na co się daje. Inaczej; jeśli rozliczenie się nie pojawi, czy poinformujesz te osoby prywatne z Niemiec?

Link to comment
Share on other sites

Widzę, że usunięto mój post z prośba o szukanie dwóch zaginionych psów i prośbą o transport dla innego psa do domu stałego.

Za bardzo bolał. Prawda. Bo trzeba było coś zrobić.

Ponawiam

[URL="http://www.dogomania.pl/threads/188896-Potrzebny-transport-TORU%C5%83-SULEJ%C3%93WEK-%28-za-W-w%C4%85%29-TORU%C5%83-na-Roxi-czeka-nowy-dom"]Szukam transportu Toruń - Warszawa dla suni, która znalazła dom.[/URL]
[URL="http://www.dogomania.pl/threads/189860-Pilne-%21%21%21-Bari-staruszek-po-kastracji-uciek%C5%82-z-hotelu."]
Bari uciekł w okolicy Siewierza koło Częstochowy.[/URL]

[URL="http://www.dogomania.pl/threads/195585-Zagin%C4%99%C5%82a-sunia-w-Katowicach...Pomocy%21%21%21%21%21"]Malutka, płochliwa sunia uciekła z DS w Katowicach.[/URL]



U Spajkusia wszystko w porządku. Jest trochę cieplej to Chłopak ma większa ochotę na wyjście na dwór. Wskoczy sobie od czasu do czasu na kanapkę. Pogryzie sobie jakiś smakołyk. Ogólnie spokojnie i szczęśliwie sobie żyje.


Pewnie według Freuda opisywanie kogoś w taki sposób w jaki zrobiła to laikinia oznacza zapewne jakieś niespełnienie. Nie moja sprawa.


Jak będą nowe zdjęcia Spajka to umieszczę.

Mam też pewnie zdjęcia Kładki i napisze coś o Niej, ale nie wiem czy dziś, czy jutro. Niedługo uciekam do pracy. Wybaczcie brak czasu.

Miłego dnia wszystkim.

Link to comment
Share on other sites

Cajus jakbys mi w myslach czytal... jestem bardzo, ale to bardzo niespelniona, jezeli chodzi o informacje z hoteliku na tym watku... Ale poniewaz Ty nie masz widocznie takich problemow, bo jestes "u zrodla rozkoszy" to powiedz nam prosze jasno:

1. czy Spajkus nalezy do Morii- jest quasi w DS- i oplaty mozna wtedy poprzenosic na bezdomne psinki...
lub
2. Spajkus jest schroniskowy, wiec schronisko moze decydowac do jakiego domku stalego piesek bedzie wyadoptowany. ?

Ja nie widze trzeciej mozliwosci, bo wersja: to moj pies, ale wy go utrzymujcie nie wchodzi raczej w rachube, czy widzisz to inaczej... ;-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='laikinia']Cajus jakbys mi w myslach czytal... jestem bardzo, ale to bardzo niespelniona, jezeli chodzi o informacje z hoteliku na tym watku... Ale poniewaz Ty nie masz widocznie takich problemow, bo jestes "u zrodla rozkoszy" to powiedz nam prosze jasno:

1. czy Spajkus nalezy do Morii- jest quasi w DS- i oplaty mozna wtedy poprzenosic na bezdomne psinki...
lub
2. Spajkus jest schroniskowy, wiec schronisko moze decydowac do jakiego domku stalego piesek bedzie wyadoptowany. ?

Ja nie widze trzeciej mozliwosci, bo wersja: to moj pies, ale wy go utrzymujcie nie wchodzi raczej w rachube, czy widzisz to inaczej... ;-)[/QUOTE]

3. Spajkuś pojechał do Moria na DT, ale z umową DS. Tak się robi/robiło. Nadal jest psem bezdomnym, szukającym domu.

Tak jest mi znana sprawa.

Jeśli domek docelowy nie chce się odezwać do Moria to gdzie ma Spajkusia wyadoptować? Ten domek zna podobno tylko schronisko więc wszystkie pytania proszę tam kierować.

Jestem w drodze do pracy więc jeszcze raz miłego dnia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Charly'] żeby chcieć dawac lub nie, trzeba najpierw wiedziec komu, na co się daje. Inaczej; jeśli rozliczenie się nie pojawi, czy poinformujesz te osoby prywatne z Niemiec?[/QUOTE]

Osoby z Niemiec zglosily sie do adopcji wirtualnej Kladki, polegajacej na tym, ze co miesiac wysylaja pewna - nieduza zreszta - sume pieniedzy na jej wsparcie. Czy Moria wydaje te pieniadze na szczepienia, smakolyki, recznik czy puszki, ich nie interesuje. Oczekuja tylko informacji jak sie pies ma - raz na kilka miesiecy, oraz potwierdzenia, ze pieniadze dochodza. Jesli tylko chca wiedziec cos wiecej, pisza. Jedyne co moglabym im teraz powiedziec, to to, ze pies zostaje bez innego wsparcia finansowego w wyniku personalej awantury na internetowym forum. Ich wplata nie jest w zadne sposob zalezna od tego jak rozliczane sa pieniadze z dogo.

Link to comment
Share on other sites

[I]"Im Fall von [B][COLOR=#ff0000]Spajkus[/COLOR][/B], einem 11 Jahre alten Rüden, der von polnischen Tierschützern zu Wioleta gebracht wurde, kamen diese Tierschützer die erste Zeit auch noch für die Pensionskosten auf.[/I]
[I]Aber, immer dieselbe Geschichte: nach 1,5 Jahren wird das Geld knapp und der Hund von diesen Tierschützern vergessen...[/I]
[I]Natürlich wird Wioleta Spajkus nicht raussetzen, er wird bleiben und muss daher von ihr versorgt und bezahlt werden. Eine OP, in der ihm ein Auge aufgrund von Krebs entfernt werden musste, hat sie schon auf eigene Kosten machen lassen, seine Zähne sind schlecht, er braucht regelmässige Kontrolluntersuchungen beim Arzt..."[/I]
Zrodlo: Hundehilfe- Polen
Sonikowa, moze przetlumaczysz tekst na forum... albo ja to zrobie... Zenada... nie dziwie sie, ze pozniej uwaza sie w Niemczech Polakow za naciagaczy... :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='laikinia'][I]"Im Fall von [B][COLOR=#ff0000]Spajkus[/COLOR][/B], einem 11 Jahre alten Rüden, der von polnischen Tierschützern zu Wioleta gebracht wurde, kamen diese Tierschützer die erste Zeit auch noch für die Pensionskosten auf.[/I]
[I]Aber, immer dieselbe Geschichte: nach 1,5 Jahren wird das Geld knapp und der Hund von diesen Tierschützern vergessen...[/I]
[I]Natürlich wird Wioleta Spajkus nicht raussetzen, er wird bleiben und muss daher von ihr versorgt und bezahlt werden. Eine OP, in der ihm ein Auge aufgrund von Krebs entfernt werden musste, hat sie schon auf eigene Kosten machen lassen, seine Zähne sind schlecht, er braucht regelmässige Kontrolluntersuchungen beim Arzt..."[/I]
Zrodlo: Hundehilfe- Polen
Sonikowa, moze przetlumaczysz tekst na forum... albo ja to zrobie... Zenada... nie dziwie sie, ze pozniej uwaza sie w Niemczech Polakow za naciagaczy... :([/QUOTE]

Tlumacz kochana jak masz ochote. Ja zadnego naciagania tu nie widzę.

Link to comment
Share on other sites

laikinia jakbyś mi z nieba spadła. Proszę pomóż mi rozwiązać inną zagadkę.

Dlaczego na wątku Świata fundusze są zbierane na dwa konta skoro tylko jedna osoba - prawny opiekun psa bezdomnego będącego na DDT ma do tego prawo?

Link

[url]http://www.dogomania.pl/threads/175143-stary-jak-%C5%9AWIAT-male%C5%84ki-%C5%9Awiat!-jest-na-dt-u-kochanej-Ivette3[/url]!

Zapomniałem napisać, że Spajkuś oczywiście cały czas drepcze za Moria. Wie od kogo zaznał miłości i kto się Nim opiekuje. Za tydzień znów zadzwonię po nowe informacje i może już będą nowe zdjęcia.


Miłego dnia i pamiętajmy o tych psach, którym nie dane było zaznać tyle szczęścia co Spajkuś. O tych na ulicy i tych w przepełnionych schronach. Dla Nich każdy dzień może być ostatnim.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='laikinia'][I]"Im Fall von [B][COLOR=#ff0000]Spajkus[/COLOR][/B], einem 11 Jahre alten Rüden, der von polnischen Tierschützern zu Wioleta gebracht wurde, kamen diese Tierschützer die erste Zeit auch noch für die Pensionskosten auf.[/I]
[I]Aber, immer dieselbe Geschichte: nach 1,5 Jahren wird das Geld knapp und der Hund von diesen Tierschützern vergessen...[/I]
[I]Natürlich wird Wioleta Spajkus nicht raussetzen, er wird bleiben und muss daher von ihr versorgt und bezahlt werden. Eine OP, in der ihm ein Auge aufgrund von Krebs entfernt werden musste, hat sie schon auf eigene Kosten machen lassen, seine Zähne sind schlecht, er braucht regelmässige Kontrolluntersuchungen beim Arzt..."[/I]
Zrodlo: Hundehilfe- Polen
Sonikowa, moze przetlumaczysz tekst na forum... albo ja to zrobie... Zenada... nie dziwie sie, ze pozniej uwaza sie w Niemczech Polakow za naciagaczy... :([/QUOTE]

dziękuję Laikinia- już tłumaczę...Dziś nie mam czasu. Jak tylko będę miała, skontakuję się zarządem Hundehilfe Polen.

[I][FONT=Tahoma][SIZE=4][COLOR=darkred][B]11letni Spajk trafił poprzez polskich obrońców praw zwierząt do Wiolety, którzy także w pierszym okresie opłacali koszty jego utrzymania. Ale, historia lubi się powtarzać; po 1, 5 roku pieniądze się kończą, pies zostaje zapomniany….[/B][/COLOR][/SIZE][/FONT][/I]
[I][FONT=Tahoma][SIZE=4][COLOR=darkred][B]Oczywiście Wioleta nie wyrzuci psa, który zostanie gdzie jest. Wioleta musi zapewnić mu opiekę oraz opłacać utrzymanie. Z powodu raka jedno oczko musiało zostać usunięta- tą operację Wioleta pokryła z własnej kieszeni. Jego zęby są w złym stanie i Spajk wymaga regularnej opieku weterynaryjnej[/B][/COLOR][/SIZE][/FONT][/I]

A teraz przyjmijcie do wiadomości, ze nie straszę, ale zrobię wszytko aby położyć kres oszustwu, złodziejstwu, wyłudzaniu. Trudno, pokarmimy stereotyp Polaka na Zachodzie; złodziej i hochsztapler.
Bardzo dobrze, że jest ten wątek; bo tutaj nei chodzi już tylko o Morię. Warto wiedzieć, kto jest kim na dogo.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='laikinia'][I]"Im Fall von [B][COLOR=#ff0000]Spajkus[/COLOR][/B], einem 11 Jahre alten Rüden, der von polnischen Tierschützern zu Wioleta gebracht wurde, kamen diese Tierschützer die erste Zeit auch noch für die Pensionskosten auf.[/I]
[I]Aber, immer dieselbe Geschichte: nach 1,5 Jahren wird das Geld knapp und der Hund von diesen Tierschützern vergessen...[/I]
[I]Natürlich wird Wioleta Spajkus nicht raussetzen, er wird bleiben und muss daher von ihr versorgt und bezahlt werden. Eine OP, in der ihm ein Auge aufgrund von Krebs entfernt werden musste, hat sie schon auf eigene Kosten machen lassen, seine Zähne sind schlecht, er braucht regelmässige Kontrolluntersuchungen beim Arzt..."[/I]
Zrodlo: Hundehilfe- Polen
Sonikowa, moze przetlumaczysz tekst na forum... albo ja to zrobie... Zenada... nie dziwie sie, ze pozniej uwaza sie w Niemczech Polakow za naciagaczy... :([/QUOTE]Prosze, przetłumacz cioteczko...ja jestem bardzo ciekawa znaczenia tych słow...ja "mniej więcej" wiem o co chodzi, ale nie chce mi się wierzyc, że to dobrze rozumiem...
Proszę o dokłądne tłumaczenie dla nas wszystkich...moze nam sie rozjaśni w jakiej Spajkus jest sytuacji....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cajus JB']laikinia jakbyś mi z nieba spadła. Proszę pomóż mi rozwiązać inną zagadkę.

Dlaczego na wątku Świata fundusze są zbierane na dwa konta skoro tylko jedna osoba - prawny opiekun psa bezdomnego będącego na DDT ma do tego prawo?

Link

[URL]http://www.dogomania.pl/threads/175143-stary-jak-%C5%9AWIAT-male%C5%84ki-%C5%9Awiat!-jest-na-dt-u-kochanej-Ivette3[/URL]!

Zapomniałem napisać, że Spajkuś oczywiście cały czas drepcze za Moria. Wie od kogo zaznał miłości i kto się Nim opiekuje. Za tydzień znów zadzwonię po nowe informacje i może już będą nowe zdjęcia.


Miłego dnia i pamiętajmy o tych psach, którym nie dane było zaznać tyle szczęścia co Spajkuś. O tych na ulicy i tych w przepełnionych schronach. Dla Nich każdy dzień może być ostatnim.[/QUOTE]


Cajus- kont moze byc dziesiec, jezeli wszystkie sa uczciwie rozliczane...
A umieszczanie na str. fundacji informacji, ze jak zwykle ochroncy zwierzat oddali psa pod opieke, na poczatku cos tam placili , a potem juz nikt nie interesuje sie psem i nie placi... a pani Orzel sama finansuje utrzymanie Spajka i jego operacje itd. to jest hamstwo...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Charly']dziękuję Laikinia- już tłumaczę...Dziś nie mam czasu. Jak tylko będę miała, skontakuję się zarządem Hundehilfe Polen.

[I][FONT=Tahoma][SIZE=4][COLOR=darkred][B]11letni Spajk trafił poprzez polskich obrońców praw zwierząt do Wiolety, którzy także w pierszym okresie opłacali koszty jego utrzymania. Ale, historia lubi się powtarzać; po 1, 5 roku pieniądze się kończą, pies zostaje zapomniany….[/B][/COLOR][/SIZE][/FONT][/I]
[I][FONT=Tahoma][SIZE=4][COLOR=darkred][B]Oczywiście Wioleta nie wyrzuci psa, który zostanie gdzie jest. Wioleta musi zapewnić mu opiekę oraz opłacać utrzymanie. Z powodu raka jedno oczko musiało zostać usunięta- tą operację Wioleta pokryła z własnej kieszeni. Jego zęby są w złym stanie i Spajk wymaga regularnej opieku weterynaryjnej[/B][/COLOR][/SIZE][/FONT][/I]

A teraz przyjmijcie do wiadomości, ze nie straszę, ale zrobię wszytko aby położyć kres oszustwu, złodziejstwu, wyłudzaniu. Trudno, pokarmimy stereotyp Polaka na Zachodzie; złodziej i hochsztapler.
Bardzo dobrze, że jest ten wątek; bo tutaj nei chodzi już tylko o Morię. Warto wiedzieć, kto jest kim na dogo.[/QUOTE]

Goniu juz przetłumaczyłam

Link to comment
Share on other sites

Wypowiem się tu po raz ostatni, bo naprawdę mam tego dosyć - od początku informowałam o pomocy dla Spajka z Niemiec i nikt się wtedy nie oburzał. Na razie ta pomoc to jest opłacenie jednej wizyty u weta, bo tyle było trzeba. Już opisywałam tutaj sposób rozliczeń, żeby nikt sobie nie wyobrażał strumienia euro płynących do Morii. Co nazywacie naciąganiem? Brakowało Spajkowi deklaracji? Brakowało. Nie miał na weta? Nie miał. Nie ja podejmuję decyzje któremu psu pomóc, i wcale nie jest to proste ani oczywiste. Wiele razy pisałam na czyjąś prośbę i pomocy nie przyznawano. Spajki ją dostał. To źle?

O co wam chodzi? Pies stracił już deklaracje, a teraz wkurzacie się, że ktoś opłaci mu wizytę u weterynarza? To jest jakieś szaleństwo naprawdę. Będzie płacić na jego leczenie? Swietnie, to dajci mi znać, napiszę, że pomoc już niepotrzebna.

I tak jeszcze gwoli ścisłości - osoby pomagające Kładce nie mają nic wspólnego z fundacją, to dwie rózne sprawy. Fundacja nigdy nie przesyła pieniędzy.
A z Polakami rzeczywiście trudno współpracować, nie mogą widać żyć bez awantury i destrukcji.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...