Jump to content
Dogomania

Kacperek ma dla kogo mruczeć... Kacperkowy traktorek zostaje u Evy2406 :)


Margo05

Recommended Posts

Witamy.
Z tym jedzonkiem nie jest super dobrze, ale po trochę je, choć nie tak jak convalescent. Mokre inne jest raczej be, ewentualnie sucha purina, żebym z glodu nie umarł ;).
Oczko, to gorsze, dzisiaj jakby bardziej zamknięte, ale może to moje przewrażliwienie.
Jedziemy dzisiaj na kontrolę, bo to juz 14 dzień na nowym antybiotyku. Poza tym trzeba podać drugą dawkę advocata, żeby świerzb nie powrócił :diabloti: i przy okazji zważymy się..................:evil_lol:]
Zabierzemy razem Filemonka :loveu:na badanie krwi, bo badanie moczu wyszło złe i boję się o mojego największego przytulaka :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Juz zdajemy sprawozdanie.
Kacperek był bardzo dzielny, choc znowu był problem z pobraniem krwi, choć igła była w żyle krew nie chciała lecieć. Dopiero za drugim razem udało się kilka kropli utoczyć ;). Wyniki będą jutro.
Poza tym Kacperek, jak orzekła Pani dr jest w duuuuużżżżoooo lepszej formie. Oko lepsze jest prawie dobre. Oko gorsze jeszcze do leczenia. Nad nim jest dziwna opuchlizna, którą mamy smarować maścią. Oprócz tego na pysiu są takie zmiany jakby miał się tam rozwinąć grzybek, więc następne smarowidła zostały zakupione, aby nie dopuścić do rozwinięcia sie następnego draństwa. Kacprus dostał dziś drugą dawkę advocata, żeby świerzb już sobie poszedł na zawsze.
Jutro będą wyniki krwi i wtedy zostanie podjeta decyzja o tym co dalej. Czy będzie potrzebne usg i inne badania zobaczymy po stanie białych krwinek.
Rano jeszcze mam podać antybiotyk.

Kacperek nie przytył :shake:, waży nadal 1,80 kg. Zastrajkował :diabloti:, nie ma convalescenta, nie ma przyrostu wagi :razz:.
I co ja mam w tej sytuacji zrobić :razz:

Większy problem, jak na tę chwilę mam z Filemonkiem. Pani dr nie podobały się nerki Filusia. Została pobrana krew na badania i został zapisany na usg na przyszły czwartek. Martwię się o niego, bo on nie chce jeść puriny urinary, a na te droższe karmy ja nie mogę sobie pozwolić i też nie mam pewności czy on będzie chciał je jeść :-(.
Ja już to przerabiałam z moim białym Pankracym
[*] :-( :-( :-(
Więcej nie chcę tego przeżywać :placz:

Link to comment
Share on other sites

Przeczytałam info z wizyty i bardzo mnie cieszy, że sprawa oczek i stanu ogólnego ma się zdecydowanie lepiej w ocenie WETowej :loveu:. Tak trzymać Kacpruszku :multi:

Ciotka psiama przelewa zaraz pieniąchy za pluszadłowy bazarek ([COLOR=plum]EVCIA rozumiem, że na to samo konto co ostatnio z PKO ?[/COLOR]) [B][SIZE=5][COLOR=red]105 zł[/COLOR][/SIZE][/B] . Będzie na convalescenta :cool3:.

Filemonku, bądź grzecznym kiciorkiem i wsuwaj urinarowe jedzonko :p.

Z Kacpruchem to ja bym zaczela mieszac konwalescenta z bulionem i rozdrobnionym kurczakiem i jakąs inną karmą ..... W jego stanie na razie kiepsko z ryzykowaniem strajku głodowego :roll:.

Link to comment
Share on other sites

Margo :loveu:, dzięki za pomysł z wątkiem na Miau, ale może już nie będzie trzeba, bo tam są jeszcze gorsze bidy od Kacprusia.

Mamy już wyniki ( podane tylko telefonicznie).
Ogólnie jest duża poprawa, białe krwinki spadły do 29000 z 59000 :multi:.
To jeszcze za dużo, ale jaka poprawa :lol:. Poza tym ma, tak jak poprzednio, za niski poziom cukru, ale pani dr sprawdzi to glukometrem przy najbliższej naszej wizycie.
Decyzja jest taka: odstawiamy antybiotyk :lol:, trilac jeszcze przez 5 -6 dni, jeszcze minimum 2 tygodnie beta - glukan i wszystkie preparaty do oczu do przyszłego tygodnia, kiedy to mamy wizytę u naszej pani dr okulistki.
Kacper dostał zalecenie przytycia do ok. 3kg.
No i jak wszystko bedzie dobrze to za 2 - 3 miesiące trzeba pomysleć o odjajczaniu :evil_lol:, bo on sobie przypomniał, że jest facetem :diabloti:.

Za to z Filusiem jest trochę gorzej. Ma podwyższony poziom mocznika.
Czekamy na usg ( w najblizszy czwartek).
Filemonek musi przejść na jedzonko urinary. Jak go zmusić, żeby to jadł?
Kto ma jakieś doświadczenie w tym kierunku?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='EVA2406']Margo :loveu:, dzięki za pomysł z wątkiem na Miau, ale może już nie będzie trzeba, bo tam są jeszcze gorsze bidy od Kacprusia.

Mamy już wyniki ( podane tylko telefonicznie).
Ogólnie jest duża poprawa, białe krwinki spadły do 29000 z 59000 :multi:.
To jeszcze za dużo, ale jaka poprawa :lol:. Poza tym ma, tak jak poprzednio, za niski poziom cukru, ale pani dr sprawdzi to glukometrem przy najbliższej naszej wizycie.
Decyzja jest taka: odstawiamy antybiotyk :lol:, trilac jeszcze przez 5 -6 dni, jeszcze minimum 2 tygodnie beta - glukan i wszystkie preparaty do oczu do przyszłego tygodnia, kiedy to mamy wizytę u naszej pani dr okulistki.
Kacper dostał zalecenie przytycia do ok. 3kg.
No i jak wszystko bedzie dobrze to za 2 - 3 miesiące trzeba pomysleć o odjajczaniu :evil_lol:, bo on sobie przypomniał, że jest facetem :diabloti:.

Za to z Filusiem jest trochę gorzej. Ma podwyższony poziom mocznika.
Czekamy na usg ( w najblizszy czwartek).
Filemonek musi przejść na jedzonko urinary. Jak go zmusić, żeby to jadł?
Kto ma jakieś doświadczenie w tym kierunku?[/quote]

Kacpra wiadomo, na pewno utuczysz saszetkami RC Conalescent :diabloti:. Tyle, że całe zycie na tym być nie może, coś mi się zdaje, ze to ma bardzo wysoką kaloryczność :roll:. No i o czywiscie cena robi swoje :shake:. Az ciekawości, ile on jest w stanie dziennie zjesc ? 2 saszetki ? Bo jedna waha się w cenie 4-5 zł w zaleznosci od portalu. Choc i za 3,8 juz widzialam hurt-paczkę :cool3:.

Filuś ... :shake:. Niuniuś, Ty ustaw swoje nereczki do porządku. Może są saszetki urinarowe ? Niestety praktycznie nie przerobiłam. Na pewno jakas ciotka już cos takiego miała ... ? Chodzi o przepraktykowanie karmy dla kotów mających podwyższony mocznik :roll:.

Link to comment
Share on other sites

Witajcie Kochani! :loveu:
Kacperku, zdrowiej szybciutko i jedz, bo Eva się martwi.
Filomenku, trzymam kciuki.

Evo, a czy Filuś dostaje coś na nerki? Moja Pysia miała kiedys stan zapalny i dostawała Phitophale, zalecono też wyeliminowanie lub mocne ograniczenie w diecie drobiu.

Pozdrawiamy cieplutko i życzymy zdrówka :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Kacprutku...kierunek już załapałeś,to teraz konsekwentnie tak dalej!:loveu:

A może na miau jest jakiś wątek z koteczkami z chorymi nerkami...jest białaczkowy...to może i ten by się znalazł!
Filemonku...trzymaj się zdrowo chłopczyku!:loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='psiama']Kacpra wiadomo, na pewno utuczysz saszetkami RC Conalescent :diabloti:. Tyle, że całe zycie na tym być nie może, coś mi się zdaje, ze to ma bardzo wysoką kaloryczność :roll:. No i o czywiscie cena robi swoje :shake:. Az ciekawości, ile on jest w stanie dziennie zjesc ? 2 saszetki ? Bo jedna waha się w cenie 4-5 zł w zaleznosci od portalu. Choc i za 3,8 juz widzialam hurt-paczkę :cool3:.

Filuś ... :shake:. Niuniuś, Ty ustaw swoje nereczki do porządku. Może są saszetki urinarowe ? Niestety praktycznie nie przerobiłam. Na pewno jakas ciotka już cos takiego miała ... ? Chodzi o przepraktykowanie karmy dla kotów mających podwyższony mocznik :roll:.[/quote]

Kacprutek nawet 3 saszetki może zjeść bez problemu, ale to prawie 15 zł :shake:. Inne idą mu znacznie gorzej i efektów na wadze nie widać.
Poza tym szkoda, że Kacperek musi być nadal odizolowany od innych kotów, bo nadal pokichuje i ta wydzielina z noska jest zagrożeniem dla innych kociastych. A on tak bardzo chcialby być cały czas blisko ludzia.

Filutek je wyłącznie suche jedzonko i ani saszetki, ani mięsko nie skuszą go. Zostaje tylko Hills albo Royal urinary. I tu jest problem, a nawet dwa: jak go namowić, że to jest pyszne i zdrowe oraz skąd wziąć na to kasę?

Link to comment
Share on other sites

:oops::oops::oops:...nie umiem poradzić...

...ale mogę przypomnieć bazarek Kacperka...tu też może być kaska...już jest:multi:,ale może być więcej...
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f99/cudnosci_pozytywka-klauny-swieczniki_avon_srebro_lila-marynarka_dla-kacperka_12-05-a-137146/[/URL]


:oops:...
A przy okazji może,któraś cioteczka odwiedzi bazarek Pingwineczka-Psotusia:lol:
[url=http://forum.miau.pl/viewtopic.php?p=4390024#4390024]Miau.PL :: Zaloguj[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasiatatry']a czy kicia by nie jadła np RC Exigent? podobno tez dobre i kaloryczne?

ja znalazlam tego conv. saszetki po 4 zł. Zorientuje sie, za ile trzeba zamówić, zeby nie placic za przesylkę..[/quote]

Dzięki Kasiu :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='EVA2406'] Zostaje tylko Hills albo Royal urinary. I tu jest problem, a nawet dwa: jak go namowić, że to jest pyszne i zdrowe oraz skąd wziąć na to kasę?[/quote]

Filutkowi nie smakuje rc urinary? Koty raczej to lubią. Mój Szeryf jest na nim od lutego i w trakcie karmienia muszę pilnować, bo od razu do jego miseczki pcha się reszta bandy. Z kasą to faktycznie gorzej, tane to to nie jest:shake:.

Link to comment
Share on other sites

Zapraszam na mega baazar pluszakowy :)
43 pozycje do wyboru, do koloru, a to jeszcze nie wszystko :eviltong:

[URL="http://www.dogomania.pl/forum/f99/mega-bazar-pluszakowy-na-ratownie-kacperka-do-16-05-do-godz-20-a-137369/"][IMG]http://images8.fotosik.pl/26/8a28e61efc1e4893m.png[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...