Jump to content
Dogomania

Kalmar i Kefir mają domy we Wrocławiu!! Dwa serca jedna rozpacz..Samotni bracia Kalmar i Kefir z gminnego kojca na Roztoczu błagają o pomoc!!


Recommended Posts

Wczoraj długo rozmawiałam z p. Marzeną, cała rodzina jest zachwycona Kefirkiem🙂 Pan jak dzwoni z rejsu to prosi, aby mu pokazywać też piesia😉 Kefir właściwie nie sprawia żadnych problemów - ładnie chodzi na smyczy, ma apetyt, przesypia całe noce, zawsze jest przy p. Marzenie. Ostatnio  wychodzi też chętnie na spacery z córcią. Jedyny problem to szczekanie na obcych, także tych, którzy przychodzą do rodziny. Pani Marzenia poprosiła o pomoc koleżankę begawiorystką, która odwiedziła rodzinę, poobserwowała Kefira i dała przydatne wskazówki, podobno już jest lepiej. Ja myślę podobnie, że  to poszczekiwanie to wynik strachu i niepewności Kefira, to bardzo wrażliwy piesek, a w jego życiu w ciągu paru miesięcy było tyle zmian! Jak zawsze potrzebny jest czas  - Kefir poczuje się bezpieczny i zrozumie czego się od niego oczekuje.  Tymczasem dzisiejszy Kefir pozdrawia cieplutko  🥰

IMG-20230129-WA0002.jpg

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Chłopaki wspaniali, trafii do świetnych ludzi, teraz będziemy cieszyć się zdjęciami i wiadomościami:)

Dziękujemy wszystkim, którzy tutaj  zaglądali,  kibicowali chłopakom, wspierali finansowo, bazarkami, pomagali w ogłoszeniach, byli z nami do końca.

Hani dziękujemy za przyjęcie braci  i za opiekę.

serce-ruchomy-obrazek-0886.gif

Link to comment
Share on other sites

Dnia 29.01.2023 o 12:49, Tola napisał:

Wczoraj długo rozmawiałam z p. Marzeną, cała rodzina jest zachwycona Kefirkiem🙂 Pan jak dzwoni z rejsu to prosi, aby mu pokazywać też piesia😉 Kefir właściwie nie sprawia żadnych problemów - ładnie chodzi na smyczy, ma apetyt, przesypia całe noce, zawsze jest przy p. Marzenie. Ostatnio  wychodzi też chętnie na spacery z córcią. Jedyny problem to szczekanie na obcych, także tych, którzy przychodzą do rodziny. Pani Marzenia poprosiła o pomoc koleżankę begawiorystką, która odwiedziła rodzinę, poobserwowała Kefira i dała przydatne wskazówki, podobno już jest lepiej. Ja myślę podobnie, że  to poszczekiwanie to wynik strachu i niepewności Kefira, to bardzo wrażliwy piesek, a w jego życiu w ciągu paru miesięcy było tyle zmian! Jak zawsze potrzebny jest czas  - Kefir poczuje się bezpieczny i zrozumie czego się od niego oczekuje.  Tymczasem dzisiejszy Kefir pozdrawia cieplutko  🥰

IMG-20230129-WA0002.jpg

 

Dnia 13.02.2023 o 16:33, Alaskan malamutte napisał:

Kalmar na nocnym bieganiu i Kalmar który chciał poczytać przed snem i troszkę nie wyszło..🤣

image000000(114).jpg

image000001(27).jpg

                                          💓 💓  💓 💓  💓 💓

Link to comment
Share on other sites

Dzwoniła pani od Kefira, jest z chłopakiem trochę problemów.

Przede wszystkim ma przepuklinę pępkową. Na razie trzeba obserwować, ale i tak operacji prawdopodobnie nie uniknie.

P. Marzena wykupiła też szereg szkoleń i jest w kontakcie z behawiorystą, trenują codziennie, bo  niestety Kefir przez strach ujada na mijających ludzi i psy.

W domu nie dopuszcza gości, też ujada.

Toleruje  synka, ale nie ma mowy żeby Antoś go dotknął,  bo Kefir każdorazowo warczy wtedy na niego. 

IMG-20230210-WA0002.jpg

Link to comment
Share on other sites

A mnie się podoba. Świetnie go wytrymowała. To i tak był martwy włos, który by wypadł w najbliższym czasie. Nasz lato czy zima jest trymowany co 6 tygodni. Jak Kefir będzie marzł to zawsze można psa ubrać 😉 Nie rozpaczajcie, za jakieś dwa-trzy tygodnie zarośnie, a martwy włos też może swędzieć, mój jak zbliża się termin trymowania to zaczyna się drapać i nastawiać do czesania bardziej niż zwykle.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...