Jump to content
Dogomania

Odi, pies który nie ma w życiu szczęścia bardzo prosi o pomoc.


Recommended Posts

Dnia 11.04.2022 o 17:47, Poker napisał:

Martwi mnie ucho. Nie da się kagańca założyć ? Czy ktoś zechce zajrzeć mu do uszu, gdy będzie po "Jasiu" do RTG?

elik i anica, oprócz biżutków mam jeszcze ciuszki. Mogę dać, bo ja dostaję tyle, że nie dążę wystawiać.

Beata poprosi radiologów, przecież to też weterynarze, a ona ma dar przekonywania... jak się nie uda, będziemy tu u mnie bardziej stanowczo badać. 

Dnia 11.04.2022 o 19:35, Poker napisał:

Ale wygląda ze zdjęć na to, że mimo haltera może kłapnąć zębiskami skutecznie.

Kłapie, uderza w rękę, kaganiec też jednej osobie nie uda się założyć, jest dość silny i niepokorny :) wprawdzie wczoraj minął tydzień, jak zakończyłam antybiotykoterapię po głębokim ugryzieniu przez kota i mam świeżo "odnowione" szczepienie przeciwtężcowe, nie chciałabym jednak być pogryziona przez Odisia (wolę już kota, mniej boli na duszy ;)).

Uszy widać, że ma zaczerwienione, ale drapie je niezbyt często, po każdym dotyku, podrapaniu za uszkiem natychmiast ucieka, siada i drapie pojękując aż. Może to rzeczywiście grzybica.

Apetyt mu dopisuje, z kupkami wpadek nie ma, za to znaczy w domu rogi mebli, futryn itp., ma bardzo intensywnie żółte zabarwienie moczu.  Na pewno wyczuwa (pomimo naprawdę częstego mycia) zapachy moczu staruszków, którym zdarzają się nocne wpadki, no i jako ten nowy chce też zostawić swój ślad. A skoro o "zapachach" mowa..... pierwsza noc Odiego u mnie, obudził mnie straszliwy smród, duszący aż... wstaję, godz. 4.10....przy drzwiach spora koopa, końcówka już mocno luźna, widać ze stresu Odiś biegunki dostał, potem już wychodził i sporo zebrałam na podwórku. Ale przeszło mu szybko, widać tylko stres to był....  "zapachu" nie zapomnę, taki był ostry...

 

Link to comment
Share on other sites

Bardzo się cieszę że Odiś jest u Ciebie, ale kiedy czytam Twoje wpisy odnośnie tylu dolegliwości nękających Odisia, jego chudości, braku szczepień itp. to dopiero dociera do mnie, jak bardzo ten piesio jest zaniedbany.

Mam nadzieję, że czwartkowa wizyta w klinice przyniesie dobre wieści, i że to co dolega Odisiowi przez brak dbałości poprzedniej opiekunki da się wyleczyć.

Szkoda że oddała Odisia tak późno.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 12.04.2022 o 10:55, limonka80 napisał:

Mam nadzieję, że czwartkowa wizyta w klinice przyniesie dobre wieści, i że to co dolega Odisiowi przez brak dbałości poprzedniej opiekunki da się wyleczyć.

To już jutro.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.04.2022 o 13:33, limonka80 napisał:

Takich stresujących się jest tu więcej ....😳

Myślę, że wszyscy, którzy są na tym wątku, martwią się o Odisia i niecierpliwie czekają na to, co pokaże jutrzejsze badanie.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 11.04.2022 o 17:47, Poker napisał:

Martwi mnie ucho. Nie da się kagańca założyć ? Czy ktoś zechce zajrzeć mu do uszu, gdy będzie po "Jasiu" do RTG?

elik i anica, oprócz biżutków mam jeszcze ciuszki. Mogę dać, bo ja dostaję tyle, że nie dążę wystawiać.

Wszystkie fanty już u mnie , jeszcze raz dziękuję Poker , zabiorę się do pracy po Świętach , jest tego sporo , będzie co robić ale też cieszę się bo fanciki są fajne i bedzie trochę pieniążków , może uda się podzielić na więcej piesków ?  oczywiście Wy decydujecie , lecę jeszcze pozałatwiać sprawy ale jak rzuciłam okiem na wpisy ... to Odi jest naprawdę ....zaniedbany!   albo pani nie miała ,kompletnie pojęcia o potrzebach psa 😞

Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.04.2022 o 17:08, anica napisał:

Wszystkie fanty już u mnie , jeszcze raz dziękuję Poker , zabiorę się do pracy po Świętach , jest tego sporo , będzie co robić ale też cieszę się bo fanciki są fajne i bedzie trochę pieniążków , może uda się podzielić na więcej piesków ? 

Ja także bardzo dziękuję    1934870594_kwiatki7.gif.a827470f4afa885a7b5dff8694dd72f3.gif

Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.04.2022 o 13:33, limonka80 napisał:

Takich stresujących się jest tu więcej ....😳

Pojechał :) W samochodzie-ideał ! Spokojnie wyglądał przez tylną szybę, grzeczny i spokojny :) Przesiadł się pod domem Beaty do jej samochodu i pojechali. Czekamy na wieści.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.04.2022 o 08:28, mari23 napisał:

Pojechał 🙂 W samochodzie-ideał ! Spokojnie wyglądał przez tylną szybę, grzeczny i spokojny 🙂 Przesiadł się pod domem Beaty do jej samochodu i pojechali. Czekamy na wieści.

Dziękuję za informację, martwiłam się, że może się denerwował, czy płakał, a on taki grzeczny ....

Czekamy... 🙂

Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.04.2022 o 09:02, limonka80 napisał:

Dziękuję za informację, martwiłam się, że może się denerwował, czy płakał, a on taki grzeczny ....

Czekamy... 🙂

W samochodzie bardzo, bardzo grzeczny :) Już wracają, a raczej stoją w korku....roboty drogowe w zachodniej części Wrocławia to koszmar dla kierowców 😞

Dr Bieżyński zbadał Odiego, nie wygląda to dobrze, niedowład łap jest znaczny. Na 26.04. jest zapisany na RTG,    a zaraz po świętach będą robione zlecone przez doktora badania krwi. Na razie mam mu podawać 1/3 tabletki Opokanu.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pani Beata też do mnie dzwoniła.

Ustaliłyśmy, że 26 przejmę od niej Orisia i przekażę mari23. Musimy się umówić jak to zrobimy. Fajnie by było, jakbyśmy się spotkały  w okolicy Leśnicy. Pewnie ok. g.  11.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.04.2022 o 09:41, limonka80 napisał:

Myślałam że  RTG jest dzisiaj, i będzie więcej wiadomo...  Ale tak czułam że wieści zbyt dobre nie będą ... 😞

Zabiegi od dawna umówione i nie było wolnego terminu, dlatego dopiero 26 kwietnia będzie. A badania dlatego, że jest chudy pomimo apetytu naprawdę sporego. Myślałam, że przy moich "puszystych" staruszkach przesadzam z oceną jego chudości, ale jednak nie tylko ja tak go oceniam. Odrobaczę go dzisiaj, kupiłam Simparicę Trio.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja też miałam obawy ,że wieści nie będą dobre!  dobrze jak nie będą , bardzo złe!  nie wiem czy to może coś pomóc?  czy dr Bieżyński będzie pytał o przeszłość?  jak pamiętam to Basia mówiła ,że on nie chodził ?  co się stało nie wiem ? chociaż oglądając te zdjęcia nie bardzo widzę tam bliznę po operacji ??  spróbuję cofnąć się jeszcze dalej może coś znajdę ? zauważyłam ,że te zdjęcia wkleiła Elik ?  Elu czy coś sobie przypominasz ? 

widzę tylko te zdjęcia , nie rozumiem , dlaczego nie mogę zobaczyć niektórych zdjęć sprzed kilku lat ? 

 

  Dnia 29.06.2018 o 22:33, elik napisał:

 

 

 

 

 

imag7049.jpg.6ba4b593cf296210ce0789763efb0498.jpg

imag7050.jpg.ae53fbbc1df08c6aec3281dc5bce4523.jpg

imag7055.jpg.ad32dc6cf0348e3b3e65d7accd89379e.jpg

 

Aniu nawet nie wiesz jak się cieszę:)

Tak było .....

A teraz przepiękny psiak.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Niestety!  to była zła decyzja!  nie mogę przestać o tym myśleć! tak naprawdę to były już wcześniej .... oznaki ...symptomy... zwiastuny.... że nie jest dobrze!  że trzeba coś zrobić! tylko ciągle coś! cios za ciosem!...  ehhhh!  ... szkoda słów!  Oduś jest moim wyrzutem sumienia.... teraz jest czas ,żeby coś zrobić dla niego! co się stało już się nie odstanie! 😞

Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.04.2022 o 11:02, mari23 napisał:

Zabiegi od dawna umówione i nie było wolnego terminu, dlatego dopiero 26 kwietnia będzie.

Ja po prostu źle zrozumiałam, tak jakoś tak mi się wbiło w głowę że to dziś ....  

Mari napisz mi proszę, jaką kwotę przelać. I może zamówię jednak jakąś dobrą karmę na jego chudość ? 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.04.2022 o 11:36, limonka80 napisał:

Ja po prostu źle zrozumiałam, tak jakoś tak mi się wbiło w głowę że to dziś ....  

Mari napisz mi proszę, jaką kwotę przelać. I może zamówię jednak jakąś dobrą karmę na jego chudość ? 

Nic, żadnej kwoty przelewać nie trzeba, pieniążki od Ciebie Odi ma jeszcze nie tknięte, z zakupem karmy poczekajmy na wyniki badań krwi i może też RTG nawet.... na razie zajada z moimi Brit Care i smakuje mu :)

Poczekajmy spokojnie na wyniki, Beata chce go na badania zabrać do swojego weterynarza, więc znój jej go zawiozę :) teraz już będzie coraz lepiej ❤️ 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...