Jump to content
Dogomania

Odi, pies który nie ma w życiu szczęścia bardzo prosi o pomoc.


Recommended Posts

Trafiłam tu z bazarku elik, jakoś ominął mnie wątek Odiego. Poczytam wieczorem, teraz "pracuję" 😉

W niedzielą dzwoniła do mnie znajoma szukająca małego psa dla pani, której dwa miesiące temu odszedł piesek, po żałobie chciałaby wypełnić pustkę i mieć towarzysza spacerów, pani pomimo wieku aktywna bardzo... znajoma jest z Brzezinki Średzkiej, tuż pod Wrocławiem, być może pani też.... tylko czy w tej sytuacji zdrowotnej byłby to DS dla Odiego?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Gdyby się udało, byłoby idealnie, zamiast wozić psiaka i opłacać hotelik, moglibyśmy sfinansować i opłacić leczenie Odisia, a on miałby super dom. 

Wiem od Mari, że Poker będzie rozmawiać z panią chętną na pieska, bardzo dziękuję.

Mam nadzieję, że będzię to dom albo dla Odisia albo dla Buni.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 31.03.2022 o 10:44, limonka80 napisał:

Gdyby się udało, byłoby idealnie, zamiast wozić psiaka i opłacać hotelik, moglibyśmy sfinansować i opłacić leczenie Odisia, a on miałby super dom. 

Wiem od Mari, że Poker będzie rozmawiać z panią chętną na pieska, bardzo dziękuję.

Mam nadzieję, że będzię to dom albo dla Odisia albo dla Buni.

Przesłałam zdjęcia i Buni, i Odiego - reszta już nie ode mnie zależy :) pani jest starsza, mieszka na drugim piętrze.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jestem po długiej rozmowie z panią.

Ani Odi, ani Bunia nie nadają się dla jej znajomej. Pani jest pod 80. i chce małego psa, którego weźmie na ręce. Cała rodzina jest psiowa i podobno w razie potrzeby zaopiekuje się psem. Synowa starszej pani ma dostać mój numer telefonu.

Natomiast moja rozmowa potoczyła się w dobrym kierunku dla Odusia.

Znajoma mari23 chce pomóc . Zadeklarowała się, że może wziąć go  DT za pokryciem kosztów weta i karmy. Mało tego , chce z nim pojechać do dr Bieżyńskiego na konsultacje.

Co o tym sądzicie?

Jeżeli będzie zgoda, to mogę porozmawiać z DS Odisia , który byłby poinformowany, że piesio idzie do DS.

A co do  chętnej starszej pani, to pomyślałam albo o Nutce albo Feli u szafirki.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Dnia 31.03.2022 o 11:38, Poker napisał:

Jestem po długiej rozmowie z panią.

Ani Odi, ani Bunia nie nadają się dla jej znajomej. Pani jest pod 80. i chce małego psa, którego weźmie na ręce. Cała rodzina jest psiowa i podobno w razie potrzeby zaopiekuje się psem. Synowa starszej pani ma dostać mój numer telefonu.

Natomiast moja rozmowa potoczyła się w dobrym kierunku dla Odusia.

Znajoma mari23 chce pomóc . Zadeklarowała się, że może wziąć go  DT za pokryciem kosztów weta i karmy. Mało tego , chce z nim pojechać do dr Bieżyńskiego na konsultacje.

Co o tym sądzicie?

Jeżeli będzie zgoda, to mogę porozmawiać z DS Odisia , który byłby poinformowany, że piesio idzie do DS.

A co chętnej starszej pani, to pomyślałam albo o Nutce albo Feli u szafirki.

Gdyby tak się udało, to byłoby fantastyczne rozwiązanie dla Odisia. Oczywiście decyzję podejmie limonka80.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 31.03.2022 o 11:38, Poker napisał:

Znajoma mari23 chce pomóc . Zadeklarowała się, że może wziąć go  DT za pokryciem kosztów weta i karmy. Mało tego , chce z nim pojechać do dr Bieżyńskiego na konsultacje.

Takich dobrych wiadomości się nie spodziewałam 🙂, oczywiście jestem za. 

Bardzo Ci dziękuję za zaangażowanie, przeprowadzenie tej i wcześniejszych rozmów.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 30.03.2022 o 15:45, elik napisał:

Ja też widze to tak, że Odi powinien być zdiagnozowany we Wrocławiu, napisałam to jasno, że tam najlepiej, ale ja go nie zawiozę, bo z Krakowa za daleko. Kto może to zrobić? Ktoś kto mieszka we Wrocławiu.  Trzeba byłoby zdiagnozować jak najszybciej, ale trzeba zadzwonić, żeby ustalić termin. Ja nawet nie wiem gdzie dzwonić.

Decyzja co i kiedy robić, może być podjęta po zdiagnozowaniu psa.

Nie spodziewałam się również takich dobrych wieści!  super ! jesteście nieocenione! i niezwykle skuteczne I! Dziękuję !❤️

to może tak , jeśli już postanowione jest że dr Bieżyński będzie diagnozował / nie wiem jak u niego z terminami i kto to może ustalić ?/  myślałam jeszcze o dr Niedzielskim lub dr Wrzosku ?  gdyby był problem np z terminami ale to ustalmy tu i teraz , może podzielmy się obowiązkami ? jaka będzie kolejność działań ? / w sensie ja nie dzwonię do pani ,żeby jej niepotrzebnie nie niepokoić ale jak już ustalimy termin wizyty u ortopedy mogę zadzwonić i spróbować przekonać ,żeby razem ze mną i Odim pojechała do lekarza , oczywiście nie poniesie żadnych kosztów , mogę się zobowiązać że pomogę w transporcie do ortopedy ,żeby odciążyć Poker , która już tyle zrobiła ?  proszę ustalmy kto umawia wizytę do lekarza , spróbujmy się zorganizować ... 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 31.03.2022 o 12:41, Poker napisał:

To mam rozmawiać z DS Odisia?

Jeśli możesz to jestem za!  nie ma potrzeby ,żeby czekać , jeśli mogę jakoś w tym pomóc to proszę pisać , proszę zaproponować ode mnie ,że dowieziemy do lekarza 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 30.03.2022 o 12:15, Poker napisał:

Odi jest w DS chyba od 3,5 lat.

Mi też mówiła, że po jedzeniu czasem gubi kupki, ale to może być spowodowane, że czasem gotuje mu wątróbkę z kaszą jęczmienną.

No i niestety wychodzi z nim tylko 2 x dziennie, bo jej ciężko chodzić częściej z powodu 3.piętra.

Zrozumiałam, że nie był operowany? To może i nie był diagnozowany też. EHHH, lepiej nic już nie napiszę na ten temat.

Matko!  to tych neewsów jest tyle, tylko ...które prawdziwe? myślę że, tym bardziej nie ma sensu wracać do tyłu! musimy go zdiagnozować teraz .

Link to comment
Share on other sites

Poker napisała

"Znajoma mari23 chce pomóc . Zadeklarowała się, że może wziąć go  DT za pokryciem kosztów weta i karmy. Mało tego , chce z nim pojechać do dr Bieżyńskiego na konsultacje."

To może teraz umówić się (dopiąć szczegóły) ze znajomą mari23 i Poker (jeżeli ma czas) odebrałaby psa i już w nowym domu na spokojnie diagnozować?

Im mniej osób ma osobisty kontakt z Panią tym lepiej (mniejsza presja / stres). 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ja nie wiem który ortopeda jest dobry, więc jeśli ze strony potencjalnego domu Odisia padło nazwisko doktora Bieżyńskiego , to skonsultujmy psa u niego. Znajdę numer, zadzwonię i umówię wizytę, tylko proszę o decyzję kto pojedzie, i wtedy ustalę termin który będzie odpowiadał zawożącemu psa.  

Link to comment
Share on other sites

Limonko, dr Bieżynski jest jednym z lepszych ortopedów. Operował moją Tyćkę.

 Pani Beata, bo tak ma na imię  chętna pomóc Odisiowi sama ustali termin na klinice, a wcześniej załatwi RTG, żeby tracić mniej czasu i paliwa. Sama przyjedzie po psa . Myślałam, żeby jej towarzyszyć , bo się łatwo dogadamy z pewnych względów. Obecna właścicielka musi pojechać, żeby Odi miał mniej stresu.

Pani Beata myśli o przyszłym tygodniu.

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 31.03.2022 o 13:29, Poker napisał:

Limonko, dr Bieżynski jest jednym z lepszych ortopedów. Operował moją Tyćkę.

 Pani Beata, bo tak ma na imię  chętna pomóc Odisiowi sama ustali termin na klinice, a wcześniej załatwi RTG, żeby tracić mniej czasu i paliwa. Sama przyjedzie po psa . Myślałam, żeby jej towarzyszyć , bo się łatwo dogadamy z pewnych względów. Obecna właścicielka musi pojechać, żeby Odi miał mniej stresu.

Pani Beata myśli o przyszłym tygodniu.

Ale się cieszę, bardzo, bardzo dziękuję za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 31.03.2022 o 13:29, Poker napisał:

Limonko, dr Bieżynski jest jednym z lepszych ortopedów. Operował moją Tyćkę.

 Pani Beata, bo tak ma na imię  chętna pomóc Odisiowi sama ustali termin na klinice, a wcześniej załatwi RTG, żeby tracić mniej czasu i paliwa. Sama przyjedzie po psa . Myślałam, żeby jej towarzyszyć , bo się łatwo dogadamy z pewnych względów. Obecna właścicielka musi pojechać, żeby Odi miał mniej stresu.

Lepiej być nie może 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 31.03.2022 o 12:51, anica napisał:

to może tak , jeśli już postanowione jest że dr Bieżyński będzie diagnozował / nie wiem jak u niego z terminami i kto to może ustalić ? ale to ustalmy tu i teraz , może podzielmy się obowiązkami ? jaka będzie kolejność działań ? / w sensie ja nie dzwonię do pani ,żeby jej niepotrzebnie nie niepokoić ale jak już ustalimy termin wizyty u ortopedy mogę zadzwonić i spróbować przekonać ,żeby razem ze mną i Odim pojechała do lekarza , oczywiście nie poniesie żadnych kosztów , mogę się zobowiązać że pomogę w transporcie do ortopedy ,żeby odciążyć Poker , która już tyle zrobiła ? 

Już wszystko ustalone. Wszystko na dobrej drodze 🙂 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 31.03.2022 o 13:19, limonka80 napisał:

Ja nie wiem który ortopeda jest dobry, więc jeśli ze strony potencjalnego domu Odisia padło nazwisko doktora Bieżyńskiego , to skonsultujmy psa u niego. Znajdę numer, zadzwonię i umówię wizytę, tylko proszę o decyzję kto pojedzie, i wtedy ustalę termin który będzie odpowiadał zawożącemu psa.  

Limonko80  dla mnie jest decydujące zdanie Poker jeśli proponuje dr Bieżyńskiego to tak spróbujmy , tylko teraz trochę pogubiłam z terminami! ? jeśli jeszcze nikt nie ustalał to może ja zadzwonię? znalazłam w necie taki kontakt, czyli dr Bieżyński przyjmuje we wtorki i środy od 17 a numer telefonu  601 796 780

może zróbmy tak , Poker zadzwoni do pańci ,ustali czy pojedzie z Odim i ze mną do lekarza ?(  wolałabym żeby pojechała bo bez niej będzie bardzo zestresowany)

 https://www.google.com/search?q=dr+bieżyński+kontakt&oq=dr+bież&aqs=chrome.2.69i57j46i175i199i512j0i22i30j0i10i22i30j0i22i30l5.6263j0j15&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Link to comment
Share on other sites

Dnia 31.03.2022 o 14:10, Poker napisał:

W takim  razie pogadam z DS Odisia, żeby oswoił się z myślą.

 A ta niespodziewanie super sprawa zaistniała dzięki mari23 !

To poczekamy na wynik rozmowy ,już zaciskam👍

Kochana i nieceniona Mari23 , dziękuję ❤️

Link to comment
Share on other sites

Dnia 31.03.2022 o 14:26, anica napisał:

Limonko80  dla mnie jest decydujące zdanie Poker jeśli proponuje dr Bieżyńskiego to tak spróbujmy , tylko teraz trochę pogubiłam z terminami! ? jeśli jeszcze nikt nie ustalał to może ja zadzwonię? znalazłam w necie taki kontakt, czyli dr Bieżyński przyjmuje we wtorki i środy od 17 a numer telefonu  601 796 780

może zróbmy tak , Poker zadzwoni do pańci ,ustali czy pojedzie z Odim i ze mną do lekarza ?(  wolałabym żeby pojechała bo bez niej będzie bardzo zestresowany)

 

Dnia 31.03.2022 o 13:29, Poker napisał:

Pani Beata, bo tak ma na imię  chętna pomóc Odisiowi sama ustali termin na klinice, a wcześniej załatwi RTG, żeby tracić mniej czasu i paliwa. Sama przyjedzie po psa . Myślałam, żeby jej towarzyszyć , bo się łatwo dogadamy z pewnych względów. Obecna właścicielka musi pojechać, żeby Odi miał mniej stresu.

Pani Beata myśli o przyszłym tygodniu.

 Poker trzyma rękę na pulsie, niech będzie tak jak zaproponowała. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...